„Venkovní sportoviště momentálně nemáme nachystané, takže hned, jak připravíme kurty a až se ještě více oteplí, začneme s přípravou na další sezonu,“ hlásí kouč Fatry Přemysl Obdržálek.

Volejbalisté Zlína ale stejně jako jiní sportovci mohou trénovat pouze ve skupinách maximálně po osmi lidech. Jednotlivé osoby navíc mezi sebou budou muset udržovat minimálně dvoumetrové rozestupy.

„Samozřejmě s takovými podmínkami se sport provozuje jenom velmi těžko, ale věřím, že si s tím nějakým způsobem poradíme,“ uvedl Obdržálek.

Čechmánek a spol. začnou nejprve nabírat fyzickou kondici, herní část přijde na řadu až později. Volejbalisté mají třeba na rozdíl fotbalistů čas. Extraliga i další soutěže byly předčasně ukončeny, nový soutěžní ročník se rozjede nejdříve až v září.

Vedení Fatry využilo nouzového stavu a v době volna se dohodlo s klíčovými hráči. V Baťově městě zůstávají všechny opory, tým se zřejmě vůbec nezmění.

„Nějaká jednání ještě probíhají, ale budeme pokračovat ve stejném složení,“ tvrdí Obdržálek.

Moravané mohou být v klidu, protože podle rozhodnutí správní rady Českého volejbalového svazu, z letošního a ani z následujícího ročníku mužské ani ženské extraligy žádný klub nesestoupí. Vítězové prvních lig si ale při splnění licenčních podmínek můžou nejvyšší soutěže také zahrát.

„Je to rozumné rozhodnutí,“ kvituje Obdržálek.

„Vždyť kvůli pandemii koronaviru se nehrálo play-off ani baráž. Navíc nevíme, kdy se otevřou hranice, takže některé kluby mohou přijít o hráče,“ přidává.

V příští sezoně tak může soutěž mužů na třináct rozšířit tým z Bučovic. Další rozšíření soutěží může nastat o rok později, ale pro ročník 2022/23 by se měly extraligy vrátit do počtů jako před přijetím těchto opatření.