V zápase s Ostravou použil trenér Roman Macek všechny dostupné smečaře i univerzály, jeho týmu to ale nebylo nic platné a v 10. kole extraligy doma padl ve čtyřech setech. Zlín tak v sezoně stále čeká na vítězství nad kvalitním soupeřem.

FATRA ZLÍN – VK OSTRAVA 1:3 (-25, 24, –20, –20)

„Někteří hráči musí na sobě strašně moc pracovat, aby poznali zlomové momenty hry. V tomhle bude ještě dlouhá cesta,“ uvedl Macek.

Ráz střetnutí udal závěr první sady, v němž domácí nevyužila dvě výhody na jeho ukončení. „Mám pocit, že se Zlín prvním setem zlomil, i když druhý dohrál,“ mínil ostravský kouč Zdeněk Šmejkal.

Fatra ho získala 26:24 a v následujícím vedla 3:0. Jenže když za tohoto stavu promarnila bodovku, šlo to s ní s kopce a další dvě dějství prohrála 20:25.

„Kluci ztratili zbytečně vedení, ale viděl jsem na nich odhodlání a to pak málokdy prohráváme,“ nebál se Šmejkal obratu.

„Nakupili jsme neuvěřitelné množství nevolejbalových chyb v mezihře. Z jasných situací vytvoříme problematické. Potom útočíme do připravené obrany,“ pojmenoval Macek hlavní příčinu šesté porážky sezony.

Vylepšit si negativní bilanci 3–6 mohou volejbalisté Fatry už v sobotu v hale trápící se Odoleny Vody.

Rozhodčí: Dziacký, Gall. Čas: 121 minut. Diváci: 300. Zlín: Janouch, Mračko, Čechmánek, Kostoláni, Čajan, Navláčil, libero Obdržálek – Přikryl, Adam Bartoš, Sedláček, Vašíček. Ostrava: Haník, Záhorský, Široký, Michalovič, Správka, Kubala, libero Václavík – Mauler, Sobotka.