Zlín hostí ČZU Praha. Souboj dvou posledních týmů extraligy naznačí, kdo sestoupí

"Pokud nechceme sestoupit, musíme vyhrát,“ dobře ví kouč Fatry Pavel Třešňák.

Karty před dnešním utkání jsou rozdány jasně. Zlín je se čtyřmi vítězstvími poslední, ČZU Praha má odvě výhry více. Vpřípadě úspěchu by se tak Třešňákův výběr přiblížil extraligovému nováčkovi na rozdíl jedinéhobodu.

Jako nejhorší celek po první fázi soutěže by měl navíc oproti svému konkurentovi vnadstavbě výhodu lepšího losu. Podle Bergerových tabulek bude totiž poslední družstvo hrát pětkrát venku na palubovkách prvního až pátého týmu, čtyři nejbližší mužstva však přivítá ve svéhale.

„Je to absolutní výhoda,“ pokyvuje hlavou Třešňák, jehož svěřenci se na přelomu roku dostali do slušné formy. Doma si poradili lehce ve třech setech se šestým Brnem a venku sehráli tři pětisetové bitvy. Zatímco spátou Opavou vyhráli, jihočeskému obhájci titulu a čtvrté Ostravě před sedmi dny podlehli.

„Porážka nás mrzí, naše psychika ale po ní neutrpěla,“ věří kouč volejbalistů Fatry, který po osmém kole vystřídal na zlínské lavičce odstoupivšího RomanaMacka.

Ktrenérské změně sáhlo tento týden iČZU Praha, které zpředchozích sedmi střetnutí šestkrát prohrálo. Vedení klubu se dohodlo sJozefem Novotným na ukončení spolupráce a podepsalo smlouvu se Zdeňkem Pommerem. Rekordman vzisku mistrovských titulů se do nejvyšší soutěže vrací po delší odmlce, naposledy působil nyní už vprvoligových Benátkách nad Jizerou.

„Pommer má nesporné charisma. Jenže neumí anglicky ani francouzsky, takže bude jeho působení na mančaft omezený,“ upozornil Třešňák na fakt, že na soupisce Pražanů jsou dva Francouzi a dva Australané.

Mnohem více starostí než trenérská změna usoupeře mu dělá kulisa dnešního existenčního zápasu. „Jde ovše. Potřebovali bychom, aby nás fanoušci přišli povzbudit,“ zve zlínský kouč diváky na utkání, které začíná v17hodin.