O vítězství na tradičním přípravném klání se kromě pořádajícího výběru utká také Odolena Voda, která nahradí tradičního účastníka z Ostravy, slovenská Myjava a rakouský tým Waldviertel. Dvoudenní turnaj se sportovní hale Euronics koná v pátek a v sobotu.

Manažer zlínské fatry Roman Macek si od mezinárodního klání slibuje dobrou prověrku a zajímavou konfrontaci.

„Jsem rád, že se nám podařilo přilákat také zahraniční týmy ze Slovenska a Rakouska. Nově přibyla Odolena Voda, které je ale tradičním účastníkem akce. V minulosti oni jezdili k nám a my k nim. Naopak vypadla Ostrava, která zvolila jinou formu přípravy,“ vysvětluje Macek.

Domácí tým se fanouškům představí v kompletním složení. Jedinou posilou je nahrávač Karim Lamri. Kapitán reprezentace Maroka přišel jako náhrada za Slováka Petra Bartáka a v kádru fatry doplní dalšího mladíka Radima Šulce.

„K němu jsme hledali alternativy. Nakonec jsme si vybrali Karima, který je mladý, šikovný a také ambiciózní. Mě zaujal už na juniorském mistrovství světa v Brně. Výhoda je, že má českou přítelkyni a žije tady. Má vyřízený trvalý pobyt, takže všechno je v pohodě,“ pochvaluje si Macek.

Parta kouče Obdržálka má za sebou kromě antukových klání také vítězný turnaj ve Starém Městě a přípravné zápasy na Slovensku. Moravané si vyšlápli na mistra z Prievidze, kde zvítězili 3:1.

Čechmánkovi a spol. slušně vyšel také dvojzápas s Nitrou. Zlínští volejbalisté po dopolední porážce 0:3 stejným poměrem zvládli odpolední odvetu a jako bonus vyhráli i čtvrtý set.

Generálkou na novou extraligovou sezonu, která kvůli mistrovství Evropy startuje až v říjnu, bude turnaj v Odolena Vodě. „Poslední dva týdny už se budeme intenzivně připravovat na ligu,“ dodává Macek.

Zlín Cup 2019

Pátek 13. září: Fatra Zlín – Myjava (14.30), Waldviertel - Odolena Voda (16.30)

Sobota 14. září: Myjava - Odolena Voda (9.30), Fatra Zlín – Waldviertel (11.30), Waldviertel – Myjava (13.30), Odolena Voda – Fatra Zlín (15.30).