Zatímco s odchodem nejvíce bodujícího Slováka Luboše Kostolániho více méně počítal, škrt přes rozpočet mu udělal přestup talentovaného 22letého odchovance Adama Bartoše do kádru francouzského mistra Tours.

„Měl odejít o rok později. I pro něj by to bylo v lepším postavení a za lepších podmínek. Má totiž velký předpoklad dostat se do základu národního týmu," je přesvědčen Macek.

„U Luboše bylo již před lety při jeho příchodu jasné, že po vystudování školy ze Zlína odejde a i proto neproběhlo jednání o nové smlouvě," upřesnil manažer.

I přese všechno se rozhlíží po vhodném doplnění kádru z okolí.

„V hledáčku několik hráčů mám, ale zatím nemohu jmenovat. Bylo by fajn přivést přihrávajícího smečaře a univerzála, ale to by musel být hráč lepší, než jaké nyní máme, žádné zalepování díry. Čas nás netlačí, může to být vyřešené za týden, koncem června nebo až v srpnu," nedělá si hlavu Macek.

„Jsme si vědomi, že jsme přišli o hromadu bodů a somatotypem dva dlouhé hráče, na druhou stranu dostanou šanci ti, kteří doteď nedostali tolik prostoru," je rozhodnut.

I bez případných posil a doplnění mladých hráčů ze své líhně totiž bude mít k dispozici širší 14členný kádr.

„Klíčovým hráčem se stane výborně podávající Vašíček, který čekal na svou šanci dva roky. Na post přihrávajícího smečaře by se měl posunout Kolář a jeho místo univerzála zřejmě převezme rovněž doteď málo využitý Přikryl. Své kvality ale už potvrdil v uplynulé sezoně, kdy půldruhého měsíce zaskakoval za nemocného Koláře a nebojím se říci, že táhl mančaft," uvědomuje si trenér Fatry.

Po třítýdenním volnu hráči v příštím týdnu opět začnou naplno trénovat. „Volno jsme využili ke startu na tradičním antukovém turnaji v Brně, které jsme v sestavě pro příští sezonu opět vyhráli," pochlubil se kouč, jenž příští dny zaměří především na pilování individuálních herních činností.

„Především pro mladé bude příprava ve druhé půlce června, kdy pod hlavičkou UTB Zlín bude tento výběr obhajovat titul ve finále univerzitního přeboru. V červenci pak tým dostane individuální plán přípravy, abychom se opět ke společné přípravě vrátili s prvním srpnovým dnem," prozradil v kostce plán týmu Macek.

V tomto čase přitom už bude vědět, kterou ze soutěží si jeho klub po 14leté přestávce v rámci evropských pohárů zahraje.

„Rozhodnuti přihlásit jsme byli vždy, když si právo startu v něm řádně vybojujeme. Přihlášku máme podanou do vyzývacího poháru, ale pokud se naskytne možnost, jsme připraveni startovat i v prestižnějším Poháru CEV," potvrdil Macek, který už nyní za tímto účelem vyjednává s partnery s cílem navýšení rozpočtu.

„Nejsme fotbal, proto s každým postupem roste nákladnost a ne výtěžnost. I proto si při losu budeme přát atraktivního a současně ne moc vzdáleného soupeře," připustil Macek s tím, že s konkrétními ambicemi do pohárové Evropy nejdou.

„Uvidíme až podle losu. Vždy ale budeme chtít postoupit," dodal s úsměvem manažer zlínských volejbalistů.