Přitom po prvním jasně vyhraném setu, kdy Fatra dovolila soupeři pouze 11 vítězných balónů, a v následném při vedení 16:11 by na Severočechy nevsadil nikdo ani korunu. „První sadu jsme sice jasně získali, ale bylo to spíše tím, že se soupeř rozkoukával a prakticky se nepřesnostmi porazil sám. Ale už při předzápasové rozcvičce vypadal hodně špatně. Museli jsme proto tušit, že bude s postupem času hrát lépe a lépe, což se také stalo,“ konstatoval na úvod smečař a kapitán domácího týmu Marek Tomáš.

Vítr z plachet domácích vzalo Ústí lépe zvládnutými koncovkami druhého a třetího setu, čímž dostali Zlín do kolen. „Hlavní důvodem našeho neúspěchu byl strašně malý počet zablokovaných míčů na síti, především v koncovkách sad,“ vypozoroval 37letý matador týmu. „Porážka je hodně zbytečná, navíc nám opět odvála pohodu, která se do kabiny v posledních dnech vracela.“

Při vzpomínkách na podobný kolaps, jaký Zlín zažil ve čtvrtek, nemusel chodit daleko. „Byl to náš duel právě v Ústí nad Labem, kde jsme zásluhou naší dobré hry vedli 2:0 na sety, ale pak jsme podobně jako nyní vypadli z rytmu a duel ještě v tiebreaku prohráli. Bohužel, historie se opakovala,“ přiznal Tomáš.

Patří tedy v rozehraném ročníku Ústí nad Labem mezi týmy, které Zlínu nesedí? „Nechtěl bych to tak nazývat, protože podobně nahlížíme na Havířov. Abychom pak neměli v závěru soutěže takových mančaftů až moc,“ trpce se pousmál nejstarší hráč Zlína.

I přes nečekanou ztrátu si hráči Fatry EkoSolar nemyslí, že by se jejich situace v tabulce zkomplikovala, třebaže klesli z druhé na třetí příčku a ztráta na vedoucí České Budějovice je tříbodová. „Naštěstí až takový vliv porážka na naši situaci mít nebude, protože není důležitý skončit po základní části první, ale umístit se do třetího místa. Do play off pak totiž dostaneme relativně slabší celky, přičemž vybírat mezi nimi se také nedá,“ míní Tomáš.

Stejně tak netuší, jak zlínský tým opět co nejdříve nastartovat zpět na vítěznou vlnu. „Snad trénovat bloky nebo zapracovat na psychice, neboť volejbal je hlavně o ní. Spíše se musíme všichni pokusit na tento výpadek zapomenout a jít do dalšího zápasu naplno,“ nabádá spoluhráče kapitán, který si ale žádný proslov do kabiny po zpackaném duelu nechystá. „Něco si asi přichystám, ale nebude to nic oficiálního, to se u nás nenosí. Samozřejmě že to rozebereme, ale každý si k tomu řekne své. Hlavní bude vyhrát v Brně, to je na půdě posledního snad povinnost. Jestli chceme pomýšlet na vyšší mety, tak se s tím v sobotu musíme poprat!“ dodal Marek Tomáš.