Po porážce 1:3 v zápase a 1:2 v sérii pro svěřence Roimana Macka a Přemysla Obdržálka sezona končí, naopak Ostrava ve čtvrtfinále vyzve Liberec, vítěze Českého poháru.

„Věřím, že divákům se zápas líbil, byl vyrovnaný s dlouhými výměnami, nikdo nechtěl skončit sezonu,“ konstatoval Pavel Kolář, univerzál a kapitán Zlína, pro které se stal osudným třetí set.

Nejprve za stavu 13:10 přišli o nahrávače Bartáka, jenž si při špatném došlápnutí poranil kotník. Přesto i s „dvojkou“ Truongem svůj náskok udrželi, v závěru vedli 24:20, ale Ostrava jejich čtyři setboly odvrátila a sadu nakonec sama na třetí pokus vyhrála 28:26.

„To byl zlomový moment, nechtěli jsme, aby to byl náš poslední zápas v sezoně,“ usmál se domácí kouč Jan Václavík.

Za zvratem v koncovce stál nahrávač Ostravy Mateusz Biernat a jeho série servisů.

„Říkal jsem si, aby to jenom přešlo přes pásku, nic víc. Podával jsem na stejného přihrávače, změnil jsem pouze směr, aby mu nikdo nemohl pomoct a Daniel Čech to neustál,“ oddechl si Biernat.

„Nedohraný třetí set nás položil,“ smutně konstatoval zlínský univerzál Pavel Kolář po čtvrté sadě, která už byl jednoznačně v režii domácích.

„Úplně jsme složili. Zápas dost ovlivnilo zranění Bartáka, ale i ze špatného příjmu by se měl jeden balon za stavu 24:20 dohrát,“ neskrýval zklamání Přemysl Obdržálek, kouč hostů.

Extraliga volejbalistů - rozhodující třetí zápas předkola play-off:

VK Ostrava - Zlín 3:1 (-17, 19, 26, 13).

Zlín: Barták 2, Vašíček 6, Čechmánek 7, Kolář 20, Čech 8, Navláčil 9, libera Motyčka a Bláha - Truong, Varous, Šulc. Trenér: Obdržálek.
Nejvíce bodů Ostravy: Janků 23, Šmídl 18, Kotas 9.Rozhodčí: Krtička a Kostka, čas: 108 min., diváci: 500. Konečný stav série: 2:1.

Čtvrtfinálové dvojice: České Budějovice - Ústí nad Labem, Liberec - Ostrava, Kladno - Příbram, Karlovarsko - Brno.
Série play-off se hrají na tři vítězství a začnou v ponděli v halách výše postavených týmů v tabulce po základní části extraligy, druhé zápasy se hrají 22. března u soupeřů a týmy se pravidelně střídají i v dalších termínech (25., 28. a 31. března).