Dres Fatry nahradí tričko Holubic. „Samozřejmě je to pro nás citelná ztráta a zásadní změna. Pavla jsem ale nepřemlouval. Je natolik zkušeným hráčem, že ví dobře, co dělá. Indicie jsme měli už dřív. I když jsme si dali nějaký čas na promyšlení, považoval jsem to za vyřízenou věc,“ říká trenér a manažer zlínských volejbalistů Roman Macek.

Jednoho z klíčových hráčů by měl v základní sestavě nahradit mladík Jiří Adamec, který na Kolářově postu již několikrát zaskakoval. Šanci má i Lukáš Kittel. „Oba mají potenciál, aby Pavla zastoupili,“ věří Macek.

Kromě klíčového hráče končí ve Zlíně také smečař Matěj Uchytil. Zbývajících čtrnáct hráčů z loňského kádru dál v extraligovém klubu pokračuje.

Zvučné posily vedení Fatry nelanaří. Klub si vypomůže z vlastních zdrojů. Macek s dalším trenérem Obdržálkem do týmu zařadil Adama Viceníka, jenž hraje na liberu. Šanci ukázat se v přípravě dostanou i další talentovaní hráči ze zlínské volejbalové líhně. „Máme dostatečně široký kádr. I když spousta hráčů je mladých, věříme, že se výkony a výsledky oproti loňské nepodařené sezoně zkvalitní a zlepší,“ doufá Macek.

Zlínští volejbalisté po třítýdenním volnu začali s přípravou na další ročník.

Po krátkém odpočinku a regeneraci hráči Fatry pilně trénují. Trenéři se více než na tvrdý fyzický dril zaměřují na herní činnosti. „Což je v tomto období nejdůležitější,“ tvrdí Macek.

Vše směřuje na konec září, kdy startuje další ročník Uniqa extraligy mužů. Volejbalisty Zlína na úvod čeká televizní duel v Liberci. Doma se Fatra poprvé představí v sobotu 6. října proti Ústí nad Labem. „Los neřešíme, protože u nás vždycky převažuje obsazenost haly,“ připomíná Macek. „Jako klubový manažer nehledím na soupeře, ale na to, abychom měli v daném termínu volnou halu, protože v ní jsou i mimosportovní akce jako koncerty a výstavy,“ dodává Macek.