„Je škoda, že jsme nepostoupili do čtvrtfinále, ale pokazili jsme si to sami už v úvodním zápase v Ostravě, kde se nám to vůbec nepovedlo. Doma to bylo lepší, ale pořád čekám od mužstva lepší výkon,“ přiznává kouč Fatry Přemysl Obdržálek.

Zlíňané selhali hlavně na palubovce tradičního moravského rivala, úvodní souboj třetího kola trval jen 61 minut.

Čtvrteční domácí odveta v hale Datart už byla mnohem delší. Fatra nakonec udolala Ostravu v pěti setech, přesto vyřazení neodvrátila. „První sada byla dobrá, pak už se to zase nějakým způsobem pokazilo. Ale je dobré, že jsme doma zvítězili a naladili se na zápas s Příbramí,“ pravil Obdržálek.

Zlínské volejbalisty čeká o víkendu důležité střetnutí. Vždyť je od deváté Příbrami dělí jediný bod. Čechmánek a spol. potřebují po čtyřech extraligových porážkách v řadě nutně zabrat. Středočechům navíc mají co vracet, neboť jim na konci října podlehli jasně 0:3.

„Čeká nás soupeř, který je výkonnostní na naší úrovni. Příbram má v sestavě dobré smečaře i vysokého blokaře. Bude to těžké, ale pokud chceme uspět, musíme zahrát ještě lépe než v poháru s Ostravou,“ ví Obdržálek.

Zlíňané si uvědomují důležitost zápasu. Další domácí ztráta by je zase hodně bolela. Proto se na těžkou šichtu pečlivě připravují. Tým je kompletní a odhodlaný před vlastním publikem uspět.

Otázkou je, zda za hosty nastoupí uzdravený smečař Böhm, který dlouho laboroval se zraněným. „Uvidíme, zda bude hrát. My se ale připravíme na všechny varianty,“ dodává Obdržálek.

3. kolo Českého poháru mužů ve volejbale 

1. zápas: VK Ostrava – Fatra Zlín 3:0 (17, 19, 15)

2. zápas: Fatra Zlín – VK Ostrava 3:2 (20, - 23, -20, 19, 12), do čtvrtfinále postupuje Ostrava