Série na tři vyhraná utkání se nyní přesune na Moravu, kde zítra pokračuje třetím duelem a o den později případným čtvrtým.

ČESKÉBUDĚJOVICE- ZLÍN 3:2(23, - 22,21,- 21, 7) stavsérie:2:0

"Máme na to, abychom se ještě vrátili do Českých Budějovic," prohlásil zlínský kouč Roman Macek. Jeho svěřenci trápili domácí celek kvalitním podáním. "Doma jsme schopni servis ještě zlepšit," varuje Macek soupeře. "Soupeř hrál v prvních dvou setech nevídaně dobře. Kdyby tak hrál pořád, byl by s námi ve finále," vykládal po prvním duelu budějovický kapitán Stanislav Pochop. V úvodním střetnutí hosté vedliuž2:0nasety, jenže po té se Jihočeši otřepali a zápas otočili. "V tie- breaku byli domácí lepší," uznal Macek. Stejná slova pak musel ke svému smutku zopakovat i po druhém zápasu. V něm jeho družina srovnala na 1:1 i 2:2, ve zkrácené sadě ovšem na České Budějovice nestačila, když si nedokázala poradit se servisem nahrávače Sládečka. "Zlín hrál bez respektu a dobře. Měli jsme problémy utkání zvládnout.

V˙pátém setu byl důležitý začátek, pak jsme dohrávali v euforii," konstatoval kouč Jihočechů Petr Brom. Jeho protějšek neskrýval po dvou těsných porážkách zklamání. "Můžeme jen litovat, že takové výkony jsme nepodávali v sezoně. Byli bychom úplně jinde," zalitoval trenér volejbalistů Fatry při pomyšlení na osmé místo po základní části, kterou jeho výběr uzavřel domácí porážkou 0:3 právě se svým čtvrtfinálovým sokem.

Rozhodčí: Grabovský, Vojtíšek. Čas:130 min. Diváci:500. Zlín: Jakubíček, Kolář, Herich, Sedláček, Paták, Fila, libero Bence- Mračko, Čechmánek.
Další výsledky: Liberec - Ústí n. L. 3:1 (2:0), Ostrava - Brno 0:3 (1:1).