Počet týmů soutěže se totiž zvýšil o jeden na tucet a hrací systém prošel razantní změnou. Za šest měsíců odehraje každý celek 33 zápasů základní části a následovat bude novinka v podobě předkola play off.

„Patřili jsme k odpůrcům zvýšení počtu utkání, čeká nás náročná sezona,“ tuší zlínský kouč Roman Macek.

Cílem jeho družstva bude přímý postup do vyřazovací části, který si zajistí první šestka. Další čtyři týmy se utkají v předkole na dva vítězné duely, pro předposlední mužstvo sezona skončí a nejhorší sehraje baráž s vítězem první ligy. Z ní si letos postup vybojovalo béčko ČZU Praha, které licenci přenechalo svému áčku, jež by jinak spadlo. Dvanáctku účastníků nejvyšší soutěže doplnila až z pátého místa Odolena Voda, protože oddíly od druhé do čtvrté příčky extraligu odmítly nebo ji hrát nemohly.

Zlín půjde do sezony pod rozšířeným názvem o uherskohradišťskou společnost EkoSolar a s téměř totožným kádrem, který opustil jenom slovenský nahrávač Feňo a málo vytížený univerzál Černý. Feňa nahradil mladík Janouch a Černého Kostoláni.

„Jeho příchod souvisí s tím, že bude ve Zlíně studovat. Rozhodně by měl být pro nás posilou. Patří do širší slovenské reprezentace dospělých,“ pochvaluje si Macek, který pozval do přípravy několik vlastních odchovanců. „Je to dáno tím, že budeme daleko více spolupracovat s naší prvoligovou farmou ve Starém Městě, kde budou hrát naši junioři.“

Plán zlínské přípravy počítá se čtyřmi antukovými turnaji (Dřevěnice, Chlumec nad Cidlinou, Kojetín, Bojkovice) a čtyřmi v hale (Staré Město, Púchov, Zlín, Ostrava). Fatra ještě uvažuje o turnaji v polském městě Radom.

„Je to bývalý klub Přemka Obdržálka. Dostali jsme pozvání. Uvidíme, jaké budou podmínky, a podle nich se rozhodneme. Byla by to pro nás nadstavba,“ podotkl Roman Macek.

Extraliga startuje ve čtvrtek 7. října a stejně jako loni se jeho družina střetne s nováčkem. Loni udolala Havířov 3:1 a teď jede na palubovku Odoleny Vody.