Dramatickou koncovku a následný zlatý set (15:7) ale opanovali domácí.

„Určitě jsem zklamán, neboť jsme utkání měli skvěle rozehráno. Takový je už ale sport, pevnější nervy a štěstí ve zbylých koncovkách již měli Příbramští," posteskl si zlínský kormidelník, který za stavu 2:0 věřil v další pohárový úspěch.

„Skvělým úvodem jsme evidentně soupeře zaskočili. I o osudech dalších sad však rozhodly až koncovky. Zatímco třetí jsme nezvládli útočně, v další nás dostali servisem," uznal Macek.

Nervy drásající podívanou přinesl tie-break, ve kterém dokonce Fatra měla jeden mečbol (14:13). „Neuhráli jsme jej, naopak domácí hned první ano. Navíc nám utekl i nástup do zlatého setu," smutnil.

Z vyřazení však přehnanou tragédii nedělá. Stejně tak nelituje rozhodnutí, že první domácí utkání sehráli Zlínští bez svých opor bratří Bartošových, kteří ve stejný čas reprezentovali. „I bez nich jsme byli připravení. Zde jsme ale měli vyhrát 3:1 a ne 3:2. V odvetě bychom to měli jednodušší," ví kouč.

Vědomi si skvěle rozehrané extraligy (třetí v tabulce) se nyní o to intenzivněji budou soustředit pouze na ni.

„Teď nás zajímá jen extraliga. Naším cílem je skončit do čtvrtého místa a dostat se minimálně do semifinále, říkat cokoliv jiného by bylo alibistické," potvrzuje sebevědomí Fatry, které v polovině soutěže dokonce patřilo v nejvyšší soutěži vedení.

„Český pohár byl také jednou z cest, jak si příští rok zahrát evropský pohár, o který máme zájem a jsme na něj i připraveni. Ale po pravdě řečeno i přes postup do semifinále by to byla stále dlouhá cesta. Navíc pohárový Final Four se hraje v Českých Budějovicích a právě s domácím výběrem bychom hráli o postup do finále," upozornil Macek.

Další náročné utkání čeká Zlín již v sobotu. V rámci 16. kola extraligy pojede potvrdit podzimní výhru 3:0 do Českých Budějovic.

„Už jsem slyšel, jak jsme v odvetách ztratili formu, že už nejsme tak nebezpeční a silní. Podle mne je to ale o koncentraci v posledních třech minutách setu, sportovním výsledku a štěstí. Ano, letos tolik nevyhráváme, protože jsme ztratili dvě koncovky jak v Ostravě, tak Liberci, ale svou sportovní kvalitu máme stále. A to budeme chtít potvrdit i v sobotu na jihu Čech," slíbil Roman Macek, jenž až na nemocného nahrávače Baráka odjede k utkání s nejsilnější sestavou.

VÝSLEDKY ČP MUŽŮ – ČTVRTFINÁLE, odvety: Příbram – Zlín 3:2 (-22, –21, 22, 22, 14), zlatý set 15:7, první zápas 2:3, postoupila Příbram. ČZU Praha – Ostrava 3:0 (23, 18, 23), první zápas 1:3, post. ČZU Praha. Č. Budějovice – Brno 3:0 (11, 10, 17), první zápas 3:0, postoupily Č. Budějovice. Liberec – Benátky n. J. 3:0 (21, 20, 15), první zápas 3:0, post. Liberec. Semifinále: Liberec – ČZU Praha, Č. Budějovice – Příbram.