„Na pátečním tréninku jsem konstatoval, že smečaři jsou v troskách. Ani jeden nebyl v pohodě. Paták měl potíže s ramenem, Tomáš s kolenem, Krba dostal těžkou vyrážku,“ vykládal před čtrnácti dny zlínský kouč Roman Macek.

Všichni tři ale se sebezapřením nastoupili a pomohli k vítězství nad Brnem ve čtyřech setech.

Zatímco Tomáš a Krba jsou v pořádku, k Patákovi se přidali nahrávač Jakubíček a smečař Mračko. „První má podvrtnutý kotník, ale už začal s tréninkem. Druhý je nemocný. Ještě ve čtvrtek, když jsem s ním mluvil po telefonu, vypadal strašně,“ netuší Macek, zda slovenský internacionál vyběhne na palubovku.

Absence Jakubíčka s Mračkem by byla pro Fatru hodně nepříjemná. Oba se totiž minulý týden výraznou měrou zasloužili o obrat v extraligovém zápase s českými juniory, kteří jsou poslední. Za nepříznivého stavu 0:2 je poslal Macek na hřiště a Zlín si už jistým krokem došel pro třetí vítězství sezony.

„Mračko oživil naši hru. Zpřesnil přihrávku a dobře podával,“ chválil kouč Fatry, která je po pěti kolech pátá.

Dnes od 17 hodin přivítá desáté Benátky nad Jizerou. Nováček soutěže prohrál první čtyři utkání, minulý týden ale připravil Ostravě první podzimní porážku a sesadil ji z čela tabulky.
„I když se jim nedaří, nevzdávají se a pořád hrají svůj poctivý volejbal,“ upozornil Macek. Bilance vzájemných zápasů však favorizuje jeho tým.
V sezoně 2005/06 sice vyhrály dva ze tří duelů Benátky, v následující zvítězil Zlín třikrát hladce ve třech setech.