Nejvýznamnější změnou pro regionální týmy je přechod třetího valašského zástupce juniorského celku Zubří z jihomoravské do severomoravské skupiny, kde tedy nyní budeme mít všechny tři zástupce. Ve druhém kole se svým fanouškům představí jen Lesana Zubří. Nadcházející neděli od 17 hodin hostí Velkou Bystřici.

ZBROJOVKA VSETÍN – LESANA ZUBŘÍ 30:28 (17:11)

Hned první kolo soutěže přineslo valašské derby, které svou úrovní rozhodně nezklamalo. Hodně napověděla o konečném výsledku první půle, která se o poznání více povedla domácím házenkářům, kteří si vytvořili až šestibrankový náskok. „Špatně jsme bránili, vlastně jsme neubránili skoro nic za celý poločas. Tady byl hlavní rozdíl v první půlhodině hry,“ byl si vědom trenér hostů Zbyněk Mizera.

Lesana Zubří se však nevzdala a po změně stran připravila domácím ještě pár pořádně perných chvilek. Zubřané se dostali až na rozdíl jediné branky. „Kluci se hodně zlepšili, zabojovali a byli jsme blízko i vyrovnání. Bohužel už se nám to nepovedlo, ale alespoň jsme zápas dost zdramatizovali. I přes porážku podali hráči obstojný výkon. Navíc nám z různých důvodů chybělo šest hráčů,“ pokračoval Mizera.

Velká spokojenost panovala s ligovou premiérou v táboře Zbrojovky. „Hodně rozhodl už první poločas. Pak jsme na začátku druhé půle trochu zaváhali a zápas si hodně zkomplikovali. Ale v závěru kluci prokázali velkou bojovnost a obětavost a utkání dotáhli k výhře. Velmi dobrý výkon podali oba brankáři a vůbec celý tým je potřeba pochválit za obětavý týmový výkon. Jsme rádi, že jsme začali dobře,“ pochvaloval si trenér Vsetína Aleš Pospíšil.

Vsetín: Věžník, Adámek – Bednář 7, Halmazňa 5, Barton 4, Mrnuštík 3, Bednárik 3, Weintritt 2, Vilímek 2, Daněk 2, Král 1, Křupala 1. Trenér: Pospíšil.

Lesana Zubří: Holiš, Kyselý – Dědek 9, Tovaryš 7, Šimurda 5, Čech 3, J. Mičoloa 1, L. Holiš 1. Burdek 1, Pavlíček 1, Čmelík, Zeman, Pobořil. Trenér: Mizera.

ZUBŘÍ JUNIOŘI – UNIČOV 37:29 (21:14)

Mladíci ze Zubří zvládli první zápas v severomoravské skupině druhé ligy po přechodu z jihomoravské na jedničku. Utkání mělo jasného favorita, a ten se také podle očekávání bez větších problémů prosadil. Už v poločase vedli domácí o sedm branek a po změně stran utkání kontrolovali. Nejvíce se střelecky prosazovali hráči, kteří absolvovali letní přípravu s extraligovým mužským áčkem – Horký, Pernický či Šíra.

Zubří junioři: Novotný, Janků – Mézl 2, Pernický 6, Šíra 6, Ondřej 7, Buček, Horut 6, Horký 7, Valach 3, Závorka. Trenéři: Kořínek, Mičola.

Další výsledky: Šumperk – Havířov, Polanka – Paskov 33:26, Trnávka – Olomouc 24:28, Velká Bystřice – Holešov 21:23.