„Na čtvrtečním zasedání výkonného výboru po projednání finanční náročnosti jsme se rozhodli, že v případě zájmu hráčů přijmeme možnost postoupit mezi elitu,“ prohlásil člen výboru zlínského ragbyového klubu a současně kapitán týmu Josef Hubáček.

„Definitivní ano ale musí říct kabina, která se potká v pátek večer. Pak by naše rozhodnutí bylo oficiální,“ upřesnil její člen.

Ještě před samotným finále druhé nejvyšší soutěže ale taková pozitivní nálada v otázce postupu ve Zlíně nepanovala. Na vině však, jak bývá zvykem, nebyly finance, ale podmínka České unie ragby, kdy každý extraligový klub musí mít i rezervní tým mužů.

„Stále máme hráčů maximálně na jeden výběr, ale už jsme neoficiálně jednali se zástupci svazu, kteří nám přislíbili, že by nám pro první sezonu dali v tomto směru výjimku,“ potěšil fanoušky zlínského ragby Hubáček.

I v ekonomické otázce je klub z Baťova města na návrat mezi elitu po dlouhých devíti letech připraven.

„V případě A- mužstva se zvýší rozpočet v řádech desítek tisíc korun. A to jen proto, že budeme častěji cestovat k zápasům do Prahy. Právě doprava je dlouhodobě v rozpočtu nejvyšší položka,“ potvrdil člen výboru.

„Všichni hráči jsou u nás ryzí amatéři, nadšenci. Některé celky už sice směřují k poloprofesionálnímu přístupu, nejvíce asi Sparta Praha, ale u nás to nehrozí,“ dívá se realisticky Josef Hubáček a věří, že zlínský tým na jaře roku 2019 zahájí novou – extraligovou sezonu.