Jeho tým připravil dvě tratě. V hlavním závodu složeném z 300 metrů plavání, 11 kilometrů cyklistiky a 5 kilometrů běhu, zvítězil časem 57:41 René Slánský z Poteče, před Vratislavem Pietrzykem z Bučovic (58:01) a zlínským Lukášem Štefkem (1:01:17). Mezi ženami vybojovala prvenství za čas 1:16:27 Olga Pekařová z Lukova. Stříbrná skončila Slovenka z Lysé pod Makytou Alena Kadlecová (1:18:07), třetí pozici brala zlínská Kateřina Láníková (1:26:03).

,,Slánskému se vyplatilo, že si těsně před závodem dokonale prohlédl trať. Na ní pak zkušený biker z Valašska k rozhodujícímu úniku nastoupil při cyklistice. V běhu, mimochodem podle ohlasů náročnějším, než ve vyhlášeném Valachy Manu, už člen týmu Cyklo Martinek náskok na první příčce kontroloval. Ovšem také druhý v pořadí Pietrzyk měl silnou jízdu na kole. Mezi ženami byla Pekařová od začátku suverénní. Lukovská triatletka šla z vody z první pozice. Při cyklistice i běhu pak náskok na vedoucí pozici ještě neustále navyšovala. Slovenka Kadlecová byla výborná v závěrečném běhu," informoval Riečičiar.

V kratším závodu na tratích 0,2-8-3 kilometru mezi muži dominoval reprezentant Vysokého Pole Ondřej Zámečník (51:31). Druhý doběhl Martin Jašurek (54:26), třetí příčku získal Tomáš Santo (57:02). V ženách jednoznačně kralovala kroměřížská Michaela Urbanová (51:32), před Barborou Slaninovou (1:02:48) a Stanislavou Pajonkovou (1:05:36). ,,Sedmadvacetiletý Zámečník dokázal vystupňovat tempo. Skvělý výkon však podala teprve třináctiletá Michaela Urbanová. Tu jsme na start pustili až na přímluvu její mamky. Nicméně triatletka z Kroměříže v kratším závodu vynikala už při plavání a nedělala jí problémy ani kopcovitá cyklistika, ani závěrečný tříkilometrový běh. V cíli Urbanová druhou Slaninovou pokořila o víc jak jedenáct minut," smekl před výkony vítězů v kratším Dolnolhotském triatlonu Juraj Riečičiar.