„Dáša v pondělí pouze po Renatě Gerychové vzkázala, že jde na zkoušku do Veselí. V úterý jsem ale již měl její přestupní lístky na stole," stroze konstatoval předseda klubu Pavel Sedláček, který si z jejího odchodu velkou hlavu nedělá.

„Pouze jsme předtím uvažovali, že bychom jí nabídli místo vedoucí interligového týmu po odešedší Staňce Botlíkové," vysvětlil.

Zlínská házená nedostatkem brankářek rozhodně netrpí. Již ve druhé půlce soutěže dvojice Mahďáková – Dederlová potvrdila svou výkonnost, navíc na příchodu je Stojarová z Liberce.

„Také se pokusíme spojit s Lenkou Černou a pobavit se o možné spolupráci s námi," dodal předseda. Ta ale stále vstřebává nečekaný a rychlý vyhazov z Veselí.

Naopak stále mnoho otazníků visí nad talentovanou juniorkou Šárkou Marčíkovou, kterou klub v minulé sezoně pustil na hostování do ostravské Poruby.

„Šárka by ráda v týmu šampionek pokračovala z osobních i studijních důvodů, ovšem také my o její služby, zvláště v současné situaci, máme velký zájem," potvrdil Sedláček, který věří, že se s údernou spojkou domluví.

V opačném případě by musela Poruba v případě realizace přestupu sáhnout hluboko do klubové poklady. Podle přestupových tabulek by se částka mohla pohybovat okolo půl milionu korun.