Podle slov kapitána Michala Čechmánka povede cesta jen přes týmový výkon jako ve čtvrtek.

„Když v jakémkoliv kolektivním sportu táhne mančaft za jeden provaz, je to jenom dobře," potvrzuje kapitán Fatry, jenž svůj celek nabudil před klíčovým čtvrtečním duelem i motivačním rozhovorem v našem Deníku.

„Trošku jsme se o tom rozhovoru bavili i před zápasem a možná nám to opravdu pomohlo. Sice ne hned od začátku střetnutí, ale postupně jsme jako tým začali Ostravu přehrávat. Právě tudy povede cesta i v dalším utkání," pokračuje kapitán Fatry.

Po prvním setu čtvrtečního utkání ale nebylo zvlášť dobře po těle ani jemu. Ostrava jej zvládla lépe a jednou nohou nakročila do semifinále. „V žádném případě jsme nechtěli, aby soupeř slavil už u nás. A když, tak po výkonu, kterým zanecháme před vlastními diváky co nejlepší dojem," prozradil Čechmánek.

A jako správný vůdce začal s nápravou sám u sebe. „Ze svého výkonu jsem byl hodně špatný. Kluci hráli dobře už od začátku, jenomže já jsem jim nebyl schopný pomoct snad ani jedním bodem. Byl jsem na sebe hodně naštvaný," nezastíral blokař Fatry.

Zlínští se však oklepali, vyrovnali a zvládli i pasáž ve třetím setu, která jim ve druhém domácím utkání této série zlomila vaz a nakopla Ostravu. Fatra vedla už 16:9 a fanoušci na tribunách jenom trnuli, zdali svěřenci kouče Macka tentokrát vyhraný set nepustí. Nepustili.

„V tu chvíli jsem si na to okamžitě vzpomněl a mám dojem, že si na to vzpomnělo celé mužstvo včetně trenéra. Když jsem šel ze hřiště a místo mě nastoupilo libero, kluci, kteří jsou víc v klidu a nejsou do zápasu tak moc emočně zapojeni, mě na to hned upozornili. Já jsem pak tuto informaci předal dál na hřiště a emocemi jsem se snažil kluky udržet v napětí a ve střehu," vylíčil Čechmánek.

Třešinkou na dortu pak bylo střídání ostravského Michaloviče, až doposud nejlepšího hráče celé série. Útočníka Severomoravanů dokázali Zlínští úplně vymazat.

„Často se mu to asi nestává, na druhou stranu v předchozích zápasech byl enormně nahoře a dělal tři pětiny veškerých bodů Ostravy. Po pravdě řečeno jsem už jenom čekal, kdy to přijde. Pro nás to přišlo v pravý čas a věřím, že to tak bude pokračovat i v sobotu a pondělí," nastínil 28letý volejbalista, že Zlínští věří v dnešní srovnání celé série.

„Bude to o něco složitější než u nás doma, ovšem už jsme si zvykli na větší halu, na větší prostor a do Ostravy si pojedeme pro další vítězství. Kromě kolektivního výkonu bude potřeba soupeře znovu přetlačit i na servisu, který je dominantou moderního volejbalu. Zejména u nás," upozorňuje Čechmánek.