„Karty jsou rozdány jednoznačně. Cílem je postoupit a k tomu potřebujeme zvítězit," má jasno také zlínský kouč Roman Macek, jenž se připravuje i na variantu tzv. zlatého setu. K tomu by došlo v případě, že Severočeši přehrají jeho výběr poměrem 3:2.

Oba celky na sebe v dosavadním průběhu ročníku narazily již třikrát. Pokaždé se z těžce vybojovaného vítězství radovala Fatra. „Podobně vyrovnaný duel očekávám i tentokrát. Vzájemně se už můžeme jen sotva něčím překvapit," míní trenér aktuálně třetího týmu tabulky.

Vyloženého favorita toto střetnutí opravdu nemá. Fatra těží hlavně z výtečného vstupu do sezony, v poslední době ale mají její výkony velmi kolísavou křivku. Vše dokreslila sobotní upachtěná výhra nad předposledním Ústím.

Příbram zatím zaostává za očekáváním, nicméně nedělní triumf na palubovce mistrovské Ostravy je důrazným varováním.

„Ostrava se sice podle všeho nepotkala se správnou sportovní formou, čehož Příbram využila, nicméně v žádném případě tím nechci snižovat její kvality. Zvlášť doma bude ještě nepříjemnější," varuje zlínský kouč.

„My se však potřebujeme soustředit sami na sebe a především se vyvarovat velkého množství nevynucených chyb, které nás v sobotu srážely," říká Macek.

I v návaznosti na nadcházející těžké sobotní extraligové střetnutí v Českých Budějovicích se dá proto očekávat větší rotace hráčů, která Fatře v posledních dvou kolech nejvyšší domácí soutěže přinesla tolik potřebné výhry.

„Trénovali jsme v základní sestavě, ale i se širším kádrem tak, aby všichni hráči mohli zasáhnout do hry. Zdravotně je mužstvo v pořádku," doplnil trenér Zlína.

Středeční zápas o postup do Final four začíná v 18 hodin.