Druhou příčku obsadil Pavel Ovesný z Valašských Klobouk, který byl v cíli pomalejší o šestapadesát sekund. Třetí Petr Holzner (Zvonek Sport Valašské Klobouky) se prezentoval časem 34:56. Čtvrtý skončil v čase 35:47 Jaroslav Dittrich ze stejného klubu, na páté pozici dojel Marek Žák ze Smoliny (37:14).

,,Letos jsem se chtěl zúčastnit všech čtyř závodů ve Valašskokarpatské cyklotour. Proto jsem nechyběl ani na Ploštině,“ vysvětloval Jan Chytil.

Na Valašsku se mu líbilo. ,,Rychlá, téměř cyklokrosová trať mi vyhovovala,“ přiznal biker z Otrokovic.

Od startu jel na čele. ,,Zpočátku jsme byli vpředu s Petrem Holznerem. V polovině čtvrtého okruhu jsem se ale od svého největšího soupeře odpoutal a na první příčce jsem pak zůstal až do cíle,“ pochvaloval si Chytil.

Triumf na Ploštině oslavil se svou dcerou Emou, která se narodila letos v únoru.

,,Emu jsem vzal při vyhlašování výsledků poprvé na stupně vítězů,“ užíval si třicetiletý Jan Chytil pobyt na Valašskokloboucku.

Závod žen měřil 7 kilometrů a byl rozložený do třech okruhů. Ten ovládla zkušená bikerka Petra Holznerová (Zvonek Sport Valašské Klobouky), jež si pro zlatou pozici dojela v čase 22:57. Druhá byla Lenka Černá (HTB Zlín, 24:01), na bronzové příčce skončila Bronislava Grebeníčková z Vizovic (35:03).

,,Závod na Ploštině si nenechávám ujít. Vždy se tam ráda vracím. V posledních letech je pokaždé mojí největší soupeřkou kamarádka Lenka Černá. Na trati si ale nedáme nic zadarmo. Letos Lenka v prvním kole jela s malým odstupem za mnou. Od druhého kola jsem si jí ale vzdalovala a už v tomto úseku jsem věřila, že závod vyhraji,“ uvedla Petra Holznerová v cíli.

Závod na Ploštině byl zároveň posledním čtvrtým podnikem Valašskokarpatské cyklotour 2021. V 16 kategoriích včetně dětí a mládeže si v něm zazávodilo 64 bikerů a bikerek.

GALERIE VÍTĚZŮ ZÁVODU HORSKÝCH KOL NA PLOŠTINĚ 2021:

Muži do 39 let:

Jan Chytil (cyklotrenink.com).

Muži do 49 let:

Pavel Ovesný (Valašské Klobouky).

Muži nad 50 let:

Radomír Kašpar (Vsetín).

Junioři

Jan Hudeček (Bike pro racing).

Ženy do 39 let:

Bronislava Grebeníčková (Vizovice).

Ženy nad 40 let:

Petra Holznerová (Zvonek Sport Valašské Klobouky).

VÍTĚZOVÉ ŽÁKOVSKÝCH KATEGORIÍ:

Ondřej Bednář (Kolo-běžky), Jakub Loubal (Kolokroužek Zlín), Jan Šťastný (SK Edie Team Vsetín), Marie Častulíková (Orel Drnovice), Michal Szalóki (SK Edie Team Vsetín), Karolína Walter Černá (TUFO CykloZákladna Otrokovice), Filip Macůrek (Cykloch Zlín), Lucie Bakula Černá (TUFO CykloZákladna Otrokovice), Jiří Havlík (Kolokroužek Zlín), Kateřina Seidlová (Cyklomira racing Team).