VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výsledkový servis ze stolně tenisových soutěží ve Zlínském kraji

Region – Vesměs úspěšné byly stolně tenisové družstva ze Zlínského kraje ve víkendových ligových soutěžích. Z výher se radovalo extraligové družstvo Hluku i druholigový ženský kolektiv Vsetína. Dílčí úspěch si ve druhé lize mužů připsal také Zlín. Ve třetí mužské lize se nejvíc dařilo Valašskému Meziříčí.

17.3.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Černý Vít

Vrcholem letošní sezony stolně tenisové matadora Jaroslava Kučery bude start na mistrovství Evropy ve Švédsku

Slavičín – Turnajem v Neratovicích začal 36. ročník české Velké ceny Masters stolních tenistů. Na zteč medailových pozic se letos znovu chystá reprezentant SK Slavičín Jaroslav Kučera, který v loňské sezoně vybojoval v mužské kategorii 65-69 let v konkurenci 81 soupeřů osmou příčku.

ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY ZABRÁNILY LEPŠÍM VÝSLEDKŮM

,,V minulém roce jsem ve Velké ceně odehrál sedm turnajů. Bohužel v účasti v závěrečném Turnaji mistrů v Hluku mi zabránila nemoc. Master byl dvojnásobně bodově zaplacený a protože jsem na Slovácku chyběl, tak jsem přišel i o lepší konečné umístění," mrzí Kučeru.

Ten loni v českých veteránských stolně tenisových podnicích odehrál 42 zápasů. Z nich pětatřicet vyhrál a sedm prohrál.

,,V Praze a Hostinném jsem postoupil do finále, v Liberci a Holicích do semifinále. V zbývajících turnajích v Tišnově, Havířově a znovu Hostinném jsem bral čtvrtfinále, když mě vždy vyřadil pozdější vítěz," bilancoval slavičínský matador.

Kučera letos přešel do kategorie sedmdesátníků a v ní ho čeká opravdu vybraná společnost.

,,V turnajích se představí patnáct bývalých ligových hráčů. Mimo jiné například Matějíček, Hrnčiřík, Sekanina, Remeš, Haralík, nebo Slováci Horváth, Jančo, Kováč a Mihály," vypočetl zvučná jména soupeřů sportovní nadšenec z Valašska.

Přesto Kučeru po loňské odmlce letos znovu láká dobývat mety nejvyšší. ,,K tomu si ale musím osvojit novou trávu Rebelion na mojí raketě," podělil se s novinkou nositel barev SK Slavičín

V NERATOVICÍCH KUČERA PROHRÁL VE FINÁLE S MATĚJÍČKEM

Zdá se, že formu Jaroslav Kučera načasoval velmi dobře. V úvodním podniku nové sezony v Neratovicích totiž vybojoval postup do finále.

,,V Polabské nížině se v naší kategorii sešlo osmatřicet hráčů, včetně všech favoritů," upozornil stolně tenisový matador z našeho kraje.

Kučera na neratovických stolech nejprve v základní skupině postupně porazil Basáka (Litvínov), Kropáčka z Vodňan a jabloneckého Molitorise. V osmifinále přehrál Hejzlara z Jaroměře, ve čtvrtfinále Ambrože (Praha Michle) a v semifinále Horvátha ze Žiliny.

,,Hodně silným protivníkem byl zejména Ambrož, kterého jsem udolal po čtyřsetoké bitvě. Veterán z pražských Michlí měl ve skupině dokonce dva mečboly na Matějíčka. Partie s Hejzlarem a Horváthem jsem zvládl ve třech sadách," prozradil slavičínský reprezentant.

Ten poté ve finále prohrál s Matějíčkem (Jeseník) 2:3 (15, -7, -10, 9, -8).

,,Miloš lépe zvládal koncovky klíčových setů. Navíc v páté sadě o úspěchu Severomoravana rozhodly moje dvě nevynucené chyby," mrzelo Jaroslava Kučeru.

SLAVIČÍNSKÝ VERERÁN UŽ SE TĚŠÍ DO TIŠNOVA

V letošní české Velká ceně Masters se odehraje celkem 8 turnajů. Stolní tenisty po Neratovicích čekají tuto sobotu souboje v Tišnově.

V dubnu se sejdou v Havířově, v květnu v Praze Chodově, v červnu v Hostinném v Podkrkonoší, v září v Liberci, v říjnu v Žďáru nad Sázavou a celá série vyvrcholí tradičním listopadovým Turnajem mistrů v Hluku. A právě tišnovský podnik je pro Kučeru tím nejoblíbenějším.

,,Vyhovuje mi, že na jihu Moravy se bude hrát v ideálním prostředí na dvou místech na pětadvaceti stolech. Haly mají dobré osvětlení i potřebné zázemí. Navíc se tam představí spousta Slováků," těší se na Brněnsko Kučera.

VRCHOLEM SEZONY BUDE MISTROVSTVÍ EVROPY VE ŠVÉDSKU

Hlavním vrcholem letošní sezony pro sportovního nadšence z Valašska bude veteránské mistrovství Evropy, které se koná na přelomu června a července ve švédském Helsingborgu.

,,Zatím je na šampionát přihlášených okolo 2400 hráčů z osmatřiceti zemí. V naší kategorií se doposud prezentovalo 309 stolních tenistů," představil mamutí podnik Kučera.

Ten do Švédska odletí s velkými ambicemi.

,,Ze severu Evropy bych chtěl přivést alespoň jednu medaili. Blíž k ní je asi ve čtyřhře. Debla budu hrát společně s Karlem Hrnčiříkem z Mariánských Lázní. S ním už jsem si zahrál na šampionátu v Brémách v roce 2006, kde jsme vypadli ve čtvrtfinále se silným párem Ramberk, Neubauer," zavzpomínal Jaroslav Kučera.

Ten rozhodně nebude odpočívat ani v dalším období. V dubnu se chystá na turnaj do Budapešti, v srpnu na další maďarský podnik do Harkány.

V letních měsících ho čeká i evropský šampionát družstev v Izmíru v Turecku. Zúčastní se i Slovenských veteránských Velkých cen v Bratislavě, Trenčíně, dvakrát v Martině, Ružonberoku, Nové Bani. 

Hlučanky výhrami nad Vlašimí a celkem pražských Nuslí oživily záchranářskou naději

Hluk – Dvě výhry, které mají cenu zlata, vybojovaly extraligové stolní tenistky klubu BOKA Hluk. V tabulce se Slovácký tým po skalpech Vlašimi a týmu z pražských Nuslí posunul na devátou příčku. Tím se mu výrazně zvýšila naděje na záchranu v elitní české soutěži.
V sobotu si Hluk poradil s Vlašimí 6:1. ,,Očekávaly jsme těžší zápas," přiznala domácí Monika Vybíralová.

A byla to ona, jež duel dvou sestupem nejvíc ohrožených družstev úspěšně začala. Trojka celku ze Slovácka v úvodní dvouhře porazila Jírovou. Poté postupně zdolaly Nikitchanka Starou, Slezáková Poláchovou a Nikitchanka Jírovou.

,,Když to bylo 4:0, tak už jsme věděly že Středočešky překonáme," tvrdí Vybíralová. Záhy sice Vlašim korigovala na 4:1, ale závěr zápasu znovu opanovaly Hlučanky.

,,V utkání nás zdobila větší vůle po úspěchu. Hostující kolektiv jakoby nevěřil, že si od nás odveze příznivý výsledek," konstatovala po poslední výměně střetnutí Monika Vybíralová.

V neděli Hluk prodal formu i proti Nuslím Praha a tým z hlavního města překonal 6:2. Pražanky však kladly větší odpor, než Vlašim. V polovině utkání to totiž bylo 2:2. Potom však už domácí hráčky ani jednou neprohrály a duel dovedly k další potřebné výhře.

,,Dneska při nás stálo štěstí. Vždyť jsme dokázaly dovést do povedeného konce tři pětisetové souboje. Důležité a zlomové body získala především Ivana Weberová, jež udolala Tenglovou a Radnicovou," oddechla si po náročném střetnutí tentokrát pouze v roli vedoucí domácího kolektivu Monika Vybíralová.

Výsledky 17. a 18. kola: Hluk – Vlašim 6:1 (Nikitchanka 3, Slezáková 2, Vybíralová), Hluk – Nusle Praha 6:2 (Nikitchanka 3, Weberová 2, Slezáková).

Zlín veze vítězství z Ostravy. Na mladíky z Havířova nestačil

Zlín – Napůl úspěšný byl na severu Moravy druholigový stolně tenisový tým Zlína, který v tabulce po 20. kole ale neopustil desátou pozici.
Zlín nejprve pokořil céčko Ostravy 10:5. Hosté do zápasu nastoupili v nejsilnějším složení se Smýkalem, Smočkem, Topičem a Dorňákem.

,,Ostrava naopak postrádala svoji jedničku Martinka a trojku Koldase. Absence dvou klíčových hráčů Severomoravanů jsme proto využili k zisku důležitého vítězství," prozradil zlínský Tomáš Smýkal. Jeho tým za začátku střetnutí ovládl obě čtyřhry a později si vypracoval náskok až na 4:0.

,,Také ve zbytku střetnutí jsme si pořád udržovali vedení. Body jsme získávali především přes Kovačíka a Kupce. Oběma chyběla herní kvalita. Hodně nám rovněž pomohlo, že Onderka v závěru střetnutí skrečoval dva souboje. Celkové jsme také byli bojovnějším kolektivem," upozornil na podstatu skalpu šestého celku soutěže Smýkal.

V Havířově už se Zlínu nedařilo, kde se musel smířit s porážkou 5:10. Hosté však s Václavem Pelnářem, jenž si druhou ligu zahrál po dlouhé odmlce, mohli na stolech čtvrtého týmu tabulky uhrát příznivější výsledek. Na začátku zápasu totiž vedli 3:1 a 4:3.

,,Ve střední pasáži střetnutí se ale projevila větší jistota domácích mladíků. Zejména Siwiec a Mikolašík moc výměn nepokazili a těžko se překonávali. Proto je pětisetová výhra Smočka nad Michalem Mikolašíkem dobrým počinkem," potěšil alespoň dílčí úspěch spoluhráče v nedělní partii Tomáše Smýkala

Výsledky 19. a 20. kola: KST Ostrava C – KST Zlín 5:10 (Smýkal 3, Topič 2, Smoček, čtyřhry: Smoček – Topič, Smýkal – Dorňák, 2x WO), Havířov C – KST Zlín 10:5 (Smýkal 2, Smoček 2, čtyřhra: Pelnář – Smoček).

Vsetín je po skalpu Jihlavy blízko k postupu do baráže o první ligu

Vsetín – Těsnou výhrou nad Jihlavou se o víkendu blýskly druholigové stolní tenistky Vsetína. V tabulce jim po 20. kole patří druhé místo a proto jsou blízko barážovým soubojům o první ligu. Sezonu ve 2. lize Valašky zakončí v sobotu 25. března, kdy se od 10 hodin představí na stolech béčka Ústí nad Orlicí.

Vsetín tým Jihlavy porazil 6:4. Domácím pomohlo, že brzy vedli 2:0. Družstvo z Vysočiny sice v dalším průběhu střetnutí srovnalo stav na 2:2 a 4:4, ovšem závěr patřil opět Valaškám. Kateřina Hnátková pokořila Růžičkovou a Tydlačková Píšovou. Tyto výsledky definitivně podtrhly vsetínské vítězství.

,,Hodně nám pomohlo, že Tydlačková v pěti setech udolala nejlepší hráčku soutěže Morkusovou. Simona v této partii klíčové body získávala přes bekhend Jihlavanky. Důležitý bod zařídila rovněž Hnátková proti Růžičkové. Naše dvojka totiž proti ní v páté sadě prohrávala už 3:6," upozornil vedoucí kolektivu Vsetína Martin Hnátek.

Ten také ocenil přístup všech svých svěřenkyň k zápasu.

,,Celé družstvo včetně náhradnice Krčmářové, jež zaskočila za dlouhodobě nemocnou Hanákovou, zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení," těší Hnátka.

Výsledek 19. kola: Sokol Vsetín – Jihlava 6:4 (Tydlačková 3, Kateřina Hnátková 2, čtyřhra: Tydlačková – Kateřina Hnátková).

Hrdinou krajského derby v Chropyni byl kostelecký Martin Karal

Region – Ve 3. lize stolních tenistů se bude až do konce bojovat o záchranu. Ve víkendových soubojích se dařilo Kostelci, který si výhrou v Chropyni zachoval naděli v setrvání v soutěži i pro příští sezonu. Po 20. kole je v tabulce Valašské Meziříčí čtvrté, Šarovy páté, Chropyně sedmá, Kostelec desátý a Rožnov pod Radhoštěm dvanáctý.

Zajímavý souboj se hrál v Chropyni, kde domácí ve tři a půl hodiny trvající partii remízovali s družstvem Šarov 9:9.

,,Duel, v němž jsme nastoupili bez jedničky Bojka, s náhradníkem Strejčkem, pro nás mohl dopadnout lépe. Už jsme v něm vedli 4:1. Nicméně vzhledem k dalšímu průběhu je konečná plichta spravedlivá," tvrdí autor tří hostujících bodů Lubor Křen.

Stejným počinkem se prezentoval také Jahůdka.

,,Velký podíl na úspěšném výsledku má rovněž Račák. Ten udolal Grmelu a Mergenthala. A to ho ještě hodně mrzí, že se mu nedařilo v koncovkách proti Plškovi a pak i proti nejlepšímu hráčovi Hanáků Královi," vyzdvihl svého spoluhráče Křen.

Chropyně se v silné sestavě neprosadila ani ve druhém krajském derby, když nestačila na Kostelec 6:10.

,,Hodně nám pomohlo, že jsme uspěli v jedné čtyřhře. Rovněž jsme měli vyrovnanější družstvo. O našem vítězství se ale rozhodlo až v závěrečné fázi střetnutí. Těsně před koncem byl totiž stav pouze 6:7," informovala kostelecká jednička Martin Karal.

Ten si derby užíval, protože v singlech postupně zdolal Krále, Mergenthala, Plška a Bednáře.

Výsledky 19. a 20. kola: Valašské Meziříčí – Poruba 10:4 (David Hladil 2, Vlček, Orlovský, Kuběna, čtyřhra: David Hladil – Vlček, 4x WO), Valašské Meziříčí – KST Ostrava D 9:9 (David Hladil 3, Orlovský 3, Vlček, Kuběna, čtyřhra: Vlček – David Hladil), Chropyně – Šarovy 9:9 (Král 4, Plšek 2, Mergenthal, Grmela, čtyřhra: Král – Plšek - Jahůdka 3, Křen 3, Račák 2, čtyřhra: Jahůdka – Račák), Šumperk – Šarovy 10:8 (Račák 3, Křen 2, Jahůdka, Strejček, čtyřhra: Jahůdka – Račák), Chropyně – Kostelec 6:10 (Král 2, Bednář 2, Mergenthal, čtyřhra: Král – Plšek – Karal 4, Jan Dufek 2, Oharek 2, Jakub Dufek, čtyřhra: Karal – Oharek), Šumperk – Kostelec 10:8 (Karal 3, Jakub Dufek 2, Oharek, Nedbálek, čtyřhra: Karal – Oharek), Rožnov pod Radhoštěm – KST Ostrava D 6:10 (Pustějovský 3, Hrabica 2, čtyřhra: Pustějovský – Vojvodík), Rožnov pod Radhoštěm – Poruba 1:10 (Vojvodík). 

Regionální hráči kralovali turnaji v Bošanoch. Sagáčik porazil ve finále Mergenthala

Region – Regionální hráči ovládli stolně tenisový turnaj Velké ceny veteránů na Slovensku. Vítězství v kategorii padesátníků ve druhém podniku sezony v Bošanoch, vybojoval Štefan Sagáčik z Valašského Meziříčí, který ve finále porazil kroměřížského Otmara Mergenthala.

Sagáčik na cestě za prvenstvím porazil v osmifinále Kováče z Klenovce, ve čtvrtfinále Dudášika (Levice) a v semifinále Jakubíka (Bošany). Mergenthal v osmifinále překonal domácího Grznára, ve čtvrtfinále pokořil Koláře z Bratislavy a v semifinále Tótha (Krupina).

,,S Kováčem jsem neměl moc práce a premiérový duel se stolním tenistou z Klenovce jsem měl brzy za sebou. Daleko těžším soustem byl zápas s Dudášikem. Ovšem i souboj s matadorem z Levic jsem ovládl díky důraznějšímu a přesnějšímu hernímu pojetí," zavzpomínal na úvodní partie ve vyřazovací části turnaje Štefan Sagáčik.

Toho poté čekalo nejtěžší utkání v Bošanoch.

,,Střetnutí s nevyzpytatelným Jakubíkem bylo hodně náročné. Štefan má nepříjemný bekhend, proto jsem důležité body získával přes jeho forhend," prozradil stolní tenista z Valašského Meziříčí, který si v následném finálovém měření sil na Mergenthala věřil.

,,Se soupeřem z Kroměříže se velmi dobře známe. Ovšem ještě nikdy jsem s ním neprohrál. A i tentokrát jsem ve vyrovnaném souboji lépe zvládal koncovky všech tří setů," radoval se z turnajového triumfu v Trenčínském kraji Sagáčik.

Pořadí po dvou turnajích v kategorii padesátníků (hodnoceno 46 hráčů): 1. Štefan Sagáčik (Valašské Meziříčí) 860 bodů, 2. Otmar Mergenthal (Kroměříž) 668, 3. Štefan Jakubík 596, 4. Oliver Bralušic (oba Bošany) 550, 5. Miroslav Kolář (Bratislava) 465.

LUBOMÍR HOTAŘ

Autor: Redakce

17.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hokejisté Zlína proti Třinci
AKTUALIZOVÁNO
2 9

Ach ta koncovka.. Zlín potřetí v řadě prohrál, nestačil na Třinec

Ve čtvrtek 2. února 2017 slavnostně otevřeli nový pokoj pro nedonošené děti a jejich rodiče, a to v 7. patře tamního novorozeneckého oddělení.

Kam o víkendu? Sobotní NEO CUP pomůže už potřetí nedonošeným dětem

Byt jako investice? Splátky vás vyjdou dráž

Sníte o vlastní nemovitosti, která bude vydělávat za vás? Fajnová myšlenka, ale neoplýváte-li tučným kontem, vše si pořádně spočítejte. Cesta k úvěru bude totiž náročnější. Tedy pokud přiznáte váš skutečný záměr. Zda se takový úvěr vyplatí, přibližuje Lucie Drásalová, hypoteční analytička Partners.

Studenti si připomenou 17. listopad

Jako každý rok, i letos si studenti a zaměstnanci Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) připomenou Mezinárodní den studentstva. Na organizaci důstojného připomenutí státního svátku Dne boje za svobodu a demokracii se univerzita letos podílí společně se statutárním městem Zlínem.  

Žena upadla z kola. Policista za ní přišel s pokutou do nemocnice

Žena ve věku sedmdesát dva let jela brzo ráno obcí na kole do kostela. Při odbočování vpravo se lekla protijedoucího auta, seskočila z kola, špatně došlápla a zlomila si kotník. Nepříjemná situace.

RegioJet stahuje své vlaky ze Slovácka kvůli dotovaným soupravám

HLASUJTE V ANKETĚ / FOTOGALERIE / Přestože se jedná pouze o dvě vlakové soupravy a tedy čtyři zastávky denně na nádraží ve Starém Městě, mnoho cestujících označuje ústup významného soukromého dopravce RegioJet z jihovýchodní Moravy za citelnou ztrátu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT