Stolní tenistky Vsetína si přivezly pohodovou výhru z Přerova

Vsetín – Další druholigovou výhru vybojovaly stolní tenistky Vsetína, které o víkendu uspěly v Přerově a po 16. kole soutěže jsou v tabulce bezpečně usazené na druhém místě.

Stolní tenis 2. liga žen VsetínZdroj: Martin Hnátek

V dalších zápasech se vsetínské družstvo představí příští víkend na stolech Frýdlantu nad Ostravicí a v Děhylově. Valašky musí v obou soubojích zvítězit, aby si zachovaly naději na postup do baráže o první ligu.

Vsetín v sobotním duelu Přerov porazil 7:3. ,,V naší sestavě na poslední chvíli nahradila nemocnou Hanákovou Barbora Hnátková. Naše náhradnice přestože v týdnu netrénovala, v utkání proti sedmému celku tabulky vybojovala dva singlové body. Spolehnout jsme se mohli i na jedničku Tydlačkovou, jež ve dvouhrách ani jednou nezaváhala.Trochu za očekáváním zůstala pouze Kateřina Hnátková.

Naší dvojce se v posledních týdnech nedaří dotáhnout do povedeného konce koncovky pátých setů. A ani duel v Přerově nebyl výjimkou. Bod ze čtyřhry už bereme jako samozřejmostí," hodnotil zápas vedoucí vsetínského družstva Martin Hnátek.

Ten neměl o vítězství Valašek obavy. ,,Souboj jsme měli od začátku pod kontrolou. V utkání jsme dokázali prodat větší stolně tenisové zkušenosti a dominovali jsme techničtějším pojetím. Přerov držela pouze levoruká Králová," prozradil ještě Hnátek.

PŘEROV – VSETÍN 3:7

Body Vsetína: Tydlačková 3, Barbora Hnátková 2, Kateřina Hnátková, čtyřhra: Tydlačková – Kateřina Hnátková.

Čtěte také: Pozvánky Lubomíra Hotaře na víkendové sportovní události

Bouřlivý fanklub pomohl Šarovům v Kostelci k vítězství

Region – Družstvo Šarov vybojovalo v 16. kole třetí stolně tenisové ligy nečekaně hladké vítězství v Kostelci. Dařilo se také Valašskému Meziříčí v Rožnově pod Radhoštěm. Z regionálních týmů neuspěl ještě kolektiv Chropyně v Šumperku.

Šarovy v Kostelci vyhrály 10:4. Okresní derby bylo vyrovnané pouze do stavu 1:1. Domácí podržel debl Karal – Oharek. Ti zdolali Jahůdku s Křenem. V singlech už se ale prosazoval vesměs hostující celek. Kostelec stačil ještě korigovat skóre na 2:4, 3:7 a 4:9. Poslední bod zápasu získal Křen skalpem Soukupa.

,,Nedotáhli jsme do povedeného konce několik pětisetových soubojů. V nich byli hosté, kteří brali derby hodně prestižně, psychicky odolnější. A když si natáhl sval na noze Soukup, bylo zřejmé, že důležité utkání nezvládneme," mrzela porážka kosteleckou jedničku Martina Karala.

,,Duel se na naši stranu definitivně naklonil hned v úvodní sérii dvouher. To Bojko zachránil střetnutí proti Karalovi, přestože Karel prohrával 1:2 na sety. Záhy Račák na Soukupa dokonce ztrácel dvě sady. Přesto i on ještě kosteleckého hráče pokořil v pěti setech. Po těchto partiích jsme vedli 3:1 a domácí se už až do konce utkání nedokázal vzchopit," upozornila na klíčové momenty čtverka soupisky Šarov Lubor Křen.

Ten také našel podstatu úspěchu svých barev. ,,Náš kolektiv byl bojovnější a měl větší touhu po vítězství. Hodně nám také pomohl bouřlivý fanklub, který nás neúnavně povzbuzoval po celý průběh zápasu," pochvaloval si Křen.

Výsledky 16. kola: Kostelec u Zlína – Šarovy 4:10 (Karal 2, Oharek, čtyřhra: Karal – Oharek - Bojko 3, Račák 3, Jahůdka 2, Křen, čtyřhra: Bojko – Račák), Rožnov pod Radhoštěm – Valašské Meziříčí 6:10 (Škrla 3, Pustějovský 2, čtyřhra: Hrabica – Škrla - Orlovský 3, Vlček 3, David Hladil 2, Bazalka, čtyřhra: Vlček – David Hladil), Šumperk – Chropyně 10:4.

Čtěte také: VIDEO: I bez soupeřů karatista Tomi vyhrál. Nad bolestí i sám nad sebou

Stolní tenistky Hluku v Ostravě nenašly recept na Marii Hrachovou

Hluk – Zklamané se vrátily ze severu Moravy extraligové stolní tenistky klubu KST BOKA Hluk, které neuspěly v Ostravě. V tabulce po 13. kole Slovácký kolektiv zůstává na posledním desátém místě. V dalším duelu se Hlučanky znovu představí v herně soupeřek, když příští pátek nastoupí na půdě jednoho z letošních favoritů elitní české soutěže v Břeclavi.

Hluk v Ostravě prohrál 2:6. Hosté bez svojí jedničky Bělorusky Nikitchany, ale už s Monikou Vybíralovou v sestavě, odehráli vyrovnanější partii, než napovídá konečný výsledek.

Ostrava sice brzy vedla 2:0, ale potom Vybíralová jasnou výhrou nad dvaadvacátou hráčkou národního žebříčku Ságlovou korigovala stav na 2:1. Druhý hostující bod získala Slezáková, jež překonala stejnou hráčku a tím upravila skóre na 4:2. Závěr střetnutí už ale znovu ovládly Severomoravanky.

,,V domácích barvách nastoupila Marie Hrachová. A jedna z bývalých nejlepších hráček v Evropě ukázala, že stolní tenis pořád umí. Vždyť porazila Weberovou a v pěti sadách i Slezákovou," upozornila Monika Vybíralová.

,,Staňka Slezáková měla smůlu i s devátou hráčkou české žebříčku Bartošovou. V duelu s ní vedla 2:1 na sety, ovšem ve zbývajících dvou sadách naše jednička v ostravském utkání nezvládla koncovky," litovala Vybíralová.

Její kolektiv tak na stolech čtvrtého týmu tabulky nepřekvapil.

OSTRAVA – HLUK 6:2

Body Hluku: Vybíralová, Slezáková.

Čtěte také: Hálová vyhrála v Lucemburku, cílem je ale limit na HME

Stolní tenisté Zlína neměli s oslabeným Přerovem žádné problémy

Zlín – Až nečekaně hladce si poradili druholigoví stolní tenisté Zlína s Přerovem. Po 16. kole v tabulce zlínský celek zůstal na jedenáctém místě, jeho naděje na záchranu v soutěži se ovšem zvýšila.

Zlín porazil Přerov 10:2. Domácí do důležitého souboje nastoupili v nejsilnějším složení se Smýkalem, Topičem, Smočkem a Dorňákem.

,,Hanákům naopak chyběli Petr Olejník, Zlámal, Jakub Olejník a Bělík. Barvy přerovského družstva tak hájili Vlach, Valašík, Soukup a Skalský. Proto nebyl problém oslabeného soupeře překonat," tvrdí zlínská čtverka Zdeněk Dorňák.

Papírové předpoklady se také naplnily. Hosté se drželi pouze v úvodu zápasu. Po čtyřhrách byl stav 1:1 a později, když Dorňák prohrál v pěti setech se Soukupem to bylo 2:2. Ve zbytku střetnutí už ale kraloval Zlín.

,,Hosté nestačili čelit naším tvrdým výměnám. Rovněž postrádali jistotu. Definitivní zlom v utkání nastal za stavu 4:2, kdy se mi podařilo zdolat Skalského. Vývoj zbytku duelu už jsme si pohlídali," radoval se z výhry Dorňák.

Ten ke skalpu oslabeného protivníka přispěl jedním singlovým bodem. Tradičně hlavním tahounem tříbodový Tomáš Smýkal. Stejným počinkem se prezentoval Topič, dva singlové body přidal Smoček.

KST ZLÍN – PŘEROV 10:2

Body KST Zlín: Smýkal 3, Topič 3, Smoček 2, Dorňák, čtyřhra: Smoček – Topič. Lubomír Hotař

Čtěte také: Příprava fotbalových trávníků vyjde na statisíce

Kučera si chce na Slovensku zahrát závěrečný Turnaj mistrů

Slavičín – Po delší zdravotní pauze se pozvolna zapojuje do tréninků i do zápasového rytmu stolní tenista Jaroslav Kučera. Ten však musel vynechat start veteránské sezony na Slovensku, kde se mu pravidelně daří.

,,Úvodního lednového turnaje v Považské Bystrici jsem se ještě nezúčastnil. Chystám se až příští týden do Bošan," plánuje slavičínský matador, který byl loni na Slovensku velmi úspěšný.

,,V tamní Velké ceně jsem nastoupil v osmi ze šesti turnajů. Ve čtyřech v Považské Bystrici, Bošanech, Trenčíně a Martině jsem vyhrál, v Ružonberoku a Trenčianské Teplé jsem skončil na druhé příčce. V obou těchto podnicích jsem měl ale problémy s ramenem. Celkem jsem odehrál šestatřicet zápasů, z nich jsem 34 vyhrál a 2 prohrál," bilancoval Kučera.

Ten měl u východních sousedů v mužské kategorii šedesátníků jediného pořádného soupeře.

,,Byl to o pět let mladší Ján Buczacki z Tvrdošína. Bývalý prvoligový hráč stále ještě hraje druhou ligu a je profesionálním trenérem ve stejném klubu. Buczackého největší předností je materiál na raketě, jistota, dobrý pohyb a k tomu ještě kvalitní obrana s bekhendovým výpadem.

Nicméně pokud jsem neměl zdravotní problémy, tak se mi ho dařilo vždy přehrát," charakterizoval svého největšího protivníka Jaroslav Kučera, jenž ve většině utkání dominoval díky účinně zvolené taktice a trpělivému topspinovému útoku s využitím spinu bez falše od trávy.

Stolně tenisový matador z Valašska chce na Slovensku sbírat vavřiny i v roce 2017.

,,V letošní sezoně bude u východních sousedů devět turnajů. Mým prvotním cílem je probojovat se do Turnaje mistrů. Do něho se na konci roku kvalifikuje osm nejlepších hráčů. Závěrečný Master bych chtěl samozřejmě ovládnout. To je ovšem ještě daleko," spřádá plány před letošní Velkou cenou Masters na Slovensku Kučera. 

LUBOMÍR HOTAŘ

Čtěte také: Sledge hokejisté slavili švédský triumf slivovicí a pivem. Běžence na palubu nevzali