Sedmý tým uplynulého ročníku sice udržel stávající kvalitní kádr, ovšem konkurenti nespali a posilovali. „Vzhledem k tomu, že většina týmů nejvyšší soutěže posílila o zahraniční hráče, došlo k přesunu ještě loni extraligových hráčů do prvoligových rezerv. Proto je naším hlavním cílem ve své druhé prvoligové sezoně zachránit se,“ potvrdil trenér zlínských squashových vysokoškoláků Alexander Nagy. „Jedním z favoritů bude především tým Sport klub Slovanu Brno, který je složen z hráčů juniorské reprezentace. Na druhou stranu v závěru uplynulé soutěže jsme je dokázali porazit, proto věřím, že kluci sezonu zvládnou,“ prohlásil odhodlaně kouč.

Spoléhat přitom bude na kvintet hráčů – Stanislava Jurčíka, Michala Juřenu, Radovana Kojeckého, Jana Weisse a Marka Pospíšila. „Důležité je, aby byli zdraví a fit. V přípravě pracovali příkladně všichni, proto věřím, že forma i zdraví vydrží i v průběhu sezony,“ zaklepal pověrčivě na dřevo Nagy, který je ale i na nepříznivou situaci připraven. „V našem rezervním družstvu máme další nadějné hráče, kteří by v případě potřeby byli připraveni nastoupit. Administrativně je vše vyřízené,“ hlásí.

Stejně jako v uplynulých ročnících zlínský vysokoškolský klub pošle do boje také své záložní družstvo, kterému loni jen těsně unikl postup do II. ligy. „Letos je proto jeho jasným cílem vyhrát skupinu H a dostat se o soutěž níže, než je v současnosti naše první družstvo. Tým na to svou kvalitu má, budou se ale muset poprat s největšími konkurenty, jako jsou Squash Slovácká Uherské Hradiště nebo vsetínský klub Squash v Pohodě,“ upřesnil Nagy.

První série zápasů čeká oba celky již o tomto víkendu. Prvoligista se v rámci skupiny B utká v Olomouci s domácím výběrem a s rezervou Pardubic, o den později v Ostravě s místním Corkers a Slovanem Brno. Třetiligová rezerva se dnes doma utká se Squash Slovácká a zítra zajíždí do Vyškova. Kromě domácího výběru se střetne i se Šternberkem.

„Pevně věřím, že všichni naši hráči prodají tvrdou práci v přípravě a své předsezonní cíle minimálně splníme,“ dodal kouč Alexander Nagy.

Kádry VŠSK Dunlop Univerzita Zlín – A tým: Stanislav Jurčík, Michal Juřena, Radovan Kojecký (kapitán), Jan Weiss, a Marek Pospíšil. B tým: Miroslav Šenkeřík (kapitán), Martin Mikulka, Ladislav Adámek, Jan Dubina, Michal Řezníček, Miroslav Jandík a Ondra Manďák.