VSC FATRA ZLÍN – VK OSTRAVA 3:1 (-21, 20, 12, 19)

Stav série: 2:3

„Konečně jsme si dokázali, že nemusíme s Ostravou jenom prohrávat, nicméně je to pouze první krok. Teď uvidíme, jak se nám bude dařit v Ostravě," nepodléhal zlínský trenér Roman Macek předčasné euforii.

První set měla ve své moci Ostrava. Získala až šestibodový náskok. Ten Zlínští dokázali stáhnout, zlikvidovat však nikoliv.

„V první půlce tohoto setu mi nebylo úplně nejlépe. Ve druhé půlce už jsem ale cítil, že se zlepšujeme, dávali jsme lepší servis, místy jsme i dobře bránili, ale definitivní zlom přinesl až začátek druhého setu. To jsme párkrát ubránili Michaloviče a v tu chvíli začala mít Ostrava problémy," vypíchl Macek klíčový moment střetnutí.

Ve druhé sadě se Fatra poprvé dostala do vedení za stavu 9:8. V dalším průběhu se domácí utrhli až na sedm bodů a tento náskok již udrželi. „V předchozích duelech jsme podobně dobře rozehrané sety ztráceli, teď jsem věřil, že se nám něco podobného už snad znovu nemůže ztrát," oddechl si kouč Fatry

To byla pro Zlínské obrovská vzpruha. Ve třetím dějství totiž pustili Ostravu do vedení pouze v samotném úvodu, pak už existovali na palubovce pouze oni. Průběžné vedení až 22:10 hovoří za vše.

Ve čtvrtém setu se dokázala Fatra urvat hned na začátku. Rozhozená Ostrava kupila chybu na chybu a dosavadní nejlepší hráč této série Michalovič byl dokonce nucen vystřídat. Zlínští byli v laufu a zásluhou Adama Bartoše třetím proměněným mečbolem vrátili sérii na sever Moravy.

„Začátek zápasu nám nevyšel úplně podle představ, ale postupně nám začaly vycházet herní kombinace, konečně jsme hráli spolu, což podle mě bylo pro další vývoj střetnutí velmi důležité," mínil zlínský kapitán Michal Čechmánek.

Zásluhy přitom přenechal zkušenějšímu Přemyslu Obdržálkovi. „Naše libero zahrálo exklusivně. Soupeře úplně rozhodil tím, jak výborně přihrával. Díky němu nám vycházely kombinace a vše dobře dopadlo. V neposlední řadě patří velký dík i divákům. Hodně nám pomohli," dodal Čechmánek.

„Po prvním setu, kdy jsme Zlín doslova smázli, jsme si začali myslet, že vše další přijde samo. Zlín přitom nezačal hrát jiný volejbal, pokračoval pořád stejně, ale nám odešly koncentrace a disciplína ve hře, čímž jsme se připravili o postup. Teď o něj musíme bojovat dál," uvedl po utkání zklamaný trenér Ostravy Zdeněk Šmejkal.

Rapidní ztráta pohody v ostravské hře byla patrná od půlky druhého dějství.

„Soupeře jsme nedostali pod tlak na síti, tím pádem si Zlín dobře přihrál, úspěšně ztrátoval a dýchalo se mu mnohem lépe. my jsme naopak bodové balony i ztráty dělali hodně těžce a složitě. Buď jsme si nepřihráli, nebo jsme to vyházeli. Před soupeřem i sérií jsme dnes ztratili pokoru, což se nám nevyplatilo. Doufám, že doma už tuto volejbalovou bídu nezopakujeme," doplnil trenér Ostravanů.