„Nejvíce se současná omezení podepíší především na začínající mládeži. Předně nemohly proběhnou tradiční nábory. A také je složitější trénování, kde se hlavně u začínajících učí technika. Při kontaktním tréninku je snazší na chybu upozornit,“ shodující se šéftrenéři vzpírání v Holešově Daniel Kolář a zlínský Jaroslav Janeba.

„U těch starších, nad 16 let, se trénovat, udržovat na dálku dá snadněji. Všichni mají individuální plány a dle svých možností trénují doma či v přírodě,“ dodal Kolář.

Právě jeho oddíl zapůjčil svým svěřencům osm činek s vybavením „Je to více než tuna vybavení,“ spočítal holešovský šéf.

„Dokud se dalo, vzpírali kluci venku ve skupinkách po šesti. Nyní jsou už spíše doma nebo v přírodě a hlavně posilují s vlastním tělem. Někteří mi ale už posílali videa, jak vzpírají doma. Třeba můj syn Josef doma vzepřel na chodbě 160 kilogramů,“ směje se hrdý otec úspěšného vzpěrače.

Má být také proč. Jeho klub na posledním šampionátu mužů a žen první říjnový víkend vybojoval dva tituly a dva bronzy.

„Pozici šampiona obhájil Josef Kolář (kat. do 96kg), loňské druhé místo vylepšila Lucie Režnarová (kat. do 81 kg). Naše medailová bilance mohl být lepší, ale jeden náš spolufavorit nemohl nastoupit, protože byl v karanténě,“ poznamenal předseda holešovského vzpírání.

Stejně jako ve Zlíně stále věřím, že letošní ročník ještě není kvůli covid 19 u ledu. „Dva naši členové, mí synové David a Jan jsou nyní na plánovaném reprezentačním kempu v Polsku, což je ideální stav,“ pousmál se předseda.

„Jasné je, že tradičním kontaktním způsobem se soutěže nyní odehrát nemohou. Již ale máme pro nejnižší soutěže připravený projekt na on-line závody, které by se natáčely a na místě by byl jeden rozhodčí. Abychom alespoň rozehrané soutěže mohli dokončit potřebujeme minimálně dva, nejlépe tři soutěžní víkendy,“ spočítal a věří v dotažení sezony Daniel Kolář.