Tomáš Svoboda (X-Trail Rychlohrad, 31:31) byl čtvrtý a Libor Petřek (TJ Gumárny Zubří, 35:01) skončil pátý.

,,Běh na Lhoty má na Valašsku velkou tradici. Líbí se mi rodinná atmosféra kolem něho. Dostat v cíli dvanáctku pivo, buchtu a chleba s vynikající pomazánkou je skvělé,“ pochvaloval si Tomáš Frýdl, nejúspěšnější vytrvalec ze Zlínského kraje v závodu.

Letošní ročník se však běžel po velmi silném dopoledním dešti. Lesní úseky trasy proto byly dost podmáčené.

,,To však nebránilo tomu, že hned po startu se běželo velmi vysoké tempo. To jsem zpočátku nebyl schopný akceptovat. Nicméně postupně jsem se probojoval na čelní pozice,“ prozradil Frýdl.

Rozhodující moment nastal v průběhu čtvrtého kilometru.

,,V tomto úseku v bahnitém těžkém stoupání se Ondřej Horák odpoutal od všech soupeřů,“ upozornil vytrvalec ze Vsetína.

Se ziskem stříbrné příčky je však spokojený. ,,A to i proto, že letos nemám ze zdravotních důvodů naběháno dostatečný počet kilometrů. A velmi málo jsem zatím běhal v kopcích. A to bylo v okolí Valašského Meziříčí znát,“ přiznal Tomáš Frýdl.

Závod žen vyhrála Barbora Žaludková ze Zlína, jež zlatou příčku vybojovala za čas 33:58. Na stříbrné pozici skončila s devítisekundovou ztrátou další zlínská vytrvalkyně Jana Žaludková. Zuzana Weissová (TJ Gumárny Zubří, 34:18) obsadila třetí místo. Helena Kovařčíková z Poličné doběhla v čase 34:21 čtvrtá a Jana Solánská (TJ Maratonstav Úpice, 36:32) byla pátá.

,,Běh na Lhoty jsem běžela poprvé v kariéře,“ prozradila Barbora Žaludková.

Ve skvělé ženská konkurenci s několika specialistkami na běhy do vrchu, však závod zvládla skvěle takticky.

,,Od startu běžela na první příčce mamka Jana. Já jsem nepřepálila začátek a do konce třetího kilometru jsem běžela za další favoritkou Zuzanou Weissovou. A protože jsem se na trati dobře cítila, tak jsem v následném prudkém výběhu v průběhu čtvrtého kilometru v lesním úseku soupeřku ze Zubří předběhla. Poté jsem pozvolna stahovala náskok mamky na vedoucí pozici. Do cílové rovinky jsme pak vbíhaly společně. V závěrečném spurtu jsem byla jednoznačně rychlejší a mamku jsem o několik metrů překonala,“ radovala se Barbora Žaludková v cíli.

Tradiční běžecký závod na Vsetínsku má charakter běhu do vrchu. Start byl v v prostorách ulic Vsetínská a Výletní pod hvězdárnou ve Valašském Meziříčí. Cíl byl v obci Malá Lhota u tamního vysílače v nadmořské výšce 691 metrů.