Nyní už je však zcela fit a připravený Panterům pomoct. Než se zranil Lukáš Pešat, nastupoval Kittel po jeho boku. Nyní hraje zkušený útočník ve formaci se Švajným a Uhrinovským. „Máme mladé beky, což je výhoda,“ tvrdí.

Otrokovicím to letos moc nejde. Moravané jsou v extralize zatím osmí. Aby těch osmiček nebylo málo, získali v osmi zápasech osm bodů. Nepříznivou bilanci je na čase vylepšit.

„Zatím se nám nedaří tak, jak bychom si přáli. Je to ale složitější. Trápí nás zranění, nemoci. Věřím, že až se všichni kluci dají do kupy, bude to mnohem lepší,“ doufá Kittel.

Panteři z posledních sedmi zápasů vyhráli pouze jediný. Dvakrát padli po prodloužení či samostatných střílení, pětkrát prohráli v základní hrací době. Většina zápasů přitom byla vyrovnaná, celek ze Zlínska většinou zaostal za soupeřem o gól či dva. „Shoda náhod to není,“ myslí si Kittel.

„Někdy je to tím, že zkoušíme různé varianty sestavy a formace nejsou ustálené tak jako loni. Všechno je to hodně ovlivněné zraněními a nemocemi,“ přidává otrokovická devětašedesátka.

Mužstvo trenéra Kvapila májí problémy především se vstupy do utkání.

„Začátky zápasů nám utíkají, jsou krizové. Pořád musíme dotahovat, což je složité. Není jednoduché otočit výsledek za nepříznivého stavu 1:4,“ říká Kittel.

I když Panteři v úvodu sezony poztráceli už spoustu bodů, panice nepropadají. Všichni věří, že ztrátu doženou a porvou se ještě o pozici v elitní čtyřce.

„Abych byl upřímný, nesoustředíme se na konkrétní umístění v tabulce. Hlavně se chceme dát herně do kupy a začít vyhrávat,“ prohlásil osmadvacetiletý florbalista.

Už dnes Otrokovičtí v městské hale vyzvou desáté Pardubice. Domácí prostředí velí jediné, konečně zvítězit.

„Samozřejmě musíme jít pro tři body,“ burcuje Kittel.

„Pardubice se taky trápí, i když některé jejich výsledky byly zajímavé. Soupeř však bude mít v nohách těžký páteční zápas v Ostravě. Musíme toho maximálně využít a jít nekompromisně za svým cílem,“ říká.

Panteři zatím taktiku na Východočechy neřešili. Počkají si, co Pardubice předvedou v Ostravě.

„Uvidíme, co k tomu řekne trenér. Zatím jsme spíš rozebírali naši hru,“ uvedl Kittel.

Moravany nyní čeká série zápasů s týmy z dolní poloviny tabulky. Po Pardubicích vyzvou ještě Ostravu, Českou Lípu a Královské Vinohrady. „Musíme konečně začít vyhrávat,“ ví zkušený forvard.

Bývalý hráč Rožnova pod Radhoštěm, jenž letos zatím zaznamenal čtyři góly a dvě asistence, už si zvykl také na specifické prostředí nové haly.

„Začátek byl těžký, přechod ze Štěrkoviště, kdy byly parkety, náročný. Na zvláštním povrchu už se ale většina týmu aklimatizovala,“ říká.

I když oblíbená hala Štěrkoviště měla svoje kouzlo, do minulosti se Kittel nedívá.

„Nemá cenu se k tomu vracet. Atmosféra v Otrokovicích vždycky byla skvělá. Věřím, že až zase začneme vyhrávat, bude chodit více lidí, jako tomu bylo v minulých sezonách,“ dodává.