HANDBALL KP BRNO – HC ZLÍN 26:18 (9:6)

Stav série: 1:0

Zlín od prvních minut dotahoval minimální náskok a často hráli kvůli tvrdým obranným zákrokům v oslabení. Navíc už ve 25. minutě skončilo utkání pro zlínského Kafku. Na začátku druhého poločasu Brňané svůj náskok navýšili na pět gólů, Zlín ale vzápětí několikrát korigoval a rozdíl ve skóre pohyboval mezi třemi až pěti brankami. Ve 43. minutě zasvítila na palubovce další červená karta, tentokrát pro Pernicu a z toho se Zlín dlouho vzpamatovával. Domácí toho využili a čtyřmi rychlými trefami navýšili svůj náskok ve 47. minutě už na devět gólů (20:11). Závěr už byl v režii domácích, kteří hlídali bezpečný vysoký náskok a nakonec nad Zlínem zvítězili osmibrankovým rozdílem. Pavel Čejka, trenér Handball KP Brno: „Byl to typický zápas play-off, respektive play-out. Pro nás to bylo velice důležitý první utkání, chtěli jsme vyhrát, a proto byl ten začátek takový nervózní. Zlín přijel ve zkušené sestavě, myslím si, že první poločas hrál velmi dobře a nás podržel brankář Bavlnka. V druhé půli se projevila šíře našeho kádru, protože Zlín hrál pořád v šesti, či sedmi lidech a v závěru jim došel kyslík. Tam jsme odskočili a dali jsme příležitost dalším hráčům."

Milan Buday, trenér HC Zlín: „Jako dříve jsme s Brnem odehráli velmi dobrý první poločas, nakonec se ukázala síla soupeře. Kluci v obraně hráli dobře, ale je škoda, že jsme nevyužili šance v prvním poločase. Mohli jsme trošku víc Brno zatlačit. Myslím si, že jednoznačně rozhodlo vyloučení dvou hráčů, Kafky a Pernici. Oba hráči jsou pro nás stěžejní. Ve druhé půli jsme neměli pohyb a nebyli jsme důstojným soupeřem pro Brno."

Nejvíce branek: Hubáček 6, Zima 6, Koubek 6/1 – Kavka 5, Kovařík 4/1, Doležel 3, Indrák 3. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1. Vyloučení: 7:8 (ČK Kafka, Pernica). Diváci: 268.

DALŠÍ VÝSLEDEK 1. kola play-out: KH Kopřivnice – Tatran Litovel 24:26 (14:13), stav série: 0:1.