V sérii hrané pohárovým systémem na dva zápasy se o postup do semifinále utká IHC Devils Prozax se Slavií Praha a Reflex vyzve družstvo IHC Střída Sport Pardubice.

Zlínské celky odehrají první duely v sobotu na plochách soupeřů, o den později budou mít výhodu domácího prostředí. Ve zlínské PSG Aréně se nejprve střetne od třinácti hodin Prozax se Slavií.

„Osobností sešívaných je Luděk Brož,“ upozornil manažer Ďáblů Ivan Tomaštík. Jeho tým vyrukuje na nevyzpytatelného protivníka s defenzivní taktikou. „Série pro nás bude hodně těžká, protože do ní z různých důvodů pravděpodobně nezasáhnou Hrachovina, Sedláček, Málek, Ondra Veselý, Vozdecký, Ivan Rachůnek a ani distancovaný Osina,“ vyjmenoval Tomaštík.

V neděli o dvě hodiny později změří síly na stejném místě Prozax s Pardubicemi. „Východočeši možná do sestavy zařadí brankáře Salfického, útočníka Hemského a další ostřílené borce. Budeme vycházet ze zajištěné obrany,“ podotkl vedoucí týmu Reflex Miroslav Rýpal. Jeho družina bude na rozdíl od Prozaxu kompletní.

(hot)