„Samotné zadržení bylo velmi nepříjemné. Přijeli si pro mne chlapi v civilu s nápisem policie a deportovali do místního detenčního hotelu. Již samotné bouchání na dveře nebylo dvakrát příjemné,“ s odstupem dne popsala zatýkání pohraniční policí 38letá tenistka z Hvozdné na Zlínsku. „Nečekáte, že by vás něco podobného mohlo zde potkat.“

Stejně jako Djokovič i ona odletěla na jižní světadíl bez potřebného očkování. Voráčová měla do Austrálie přiletět během uplynulého měsíce a jelikož nedávno prodělala onemocnění covid-19, byla jí udělena výjimka.

Česká tenistka, 81. deblistka světa, už v Austrálii stihla odehrát i jeden turnaj, na přípravné akci v Melbourne na Australian Open však vypadla už v úvodním kole čtyřhry.

Tenistka Renata Voráčová.
Tenistka Voráčová: Nevím, zda pokračovat. Lituji začínající tenisovou mládež

Místní úředníci však s odstupem času přezkoumali její vízum a v minulých dnech ji oznámili, že neplatí a zrušili jej.

„Místní detenční hotel spíše připomíná ubytovnu. Brouci a hmyz zde sice nejsou, ale není to místo, kde by chtěl člověk trávit delší čas,“ popsala poměry v hotelu Voráčová, která na rozdíl od svého slavného tenisty i kvůli tréninkovému výpadku je rozhodnutá Austrálii v nejbližších hodinách opustit. „Přijela jsem zde hrát tenis, splnila požadavky pořadatelů turnaje. Vůbec jsem nečekala, že bych zde takto mohla uvíznout. Jen jsem zde chtěla hrát tenis,“ zopakovala zkušená tenistka z Hvozdné.