Další atlet z krajského města ovšem hající barvy FTVS UK Praha zaostal o 92 sekund. Bronzovou příčku na trati 12 kilometrů dlouhé mezi Salaší, Boudou, Majákem a zpět, obsadil 53letý veterán Vlastimil Bukovjan (Kes Buk Team, 45:10), bývalý československý reprezentant v maratonu.

,,Běhávám každý závod naplno. A tato osvědčená taktika mi zajistila zisk první příčky i v mém oblíbeném podniku na Salaši," pochvaloval si Svatopluk Janečka. ,,Také já jsem se snažil udržet ostřejší tempo co nejdéle. A protože se mi v sobotu dařilo, mohl jsem se radovat z cenné stříbrné pozice," usmíval se také druhý v pořadí Andrej Višněvský. ,,V první polovině závodu mě začal pobolívat stehení sval a tak jsem od šestého kilometru zvolnil. Přesto se mi podařilo ještě obsadit třetí místo," divil se dobře naladěný Vlastimil Bukovjan.

Mezi 14 ženami byla nejrychlejší obhájkyně loňského prvenství Jana Žaludková (BS Slopné, 51:14), před Karolínou Zádrapovou (AK Drnovice, 52:24). Třetí doběhla Petra Jenyšová (AK Zlín, 55:49). Čtvrtou pozici získala členka Plaveckého klubu Zlín Petra Vybíhalová (56:39) a Marie Hynštová z AK Drnovice brala za čas 57:39 pátou příčku.

,,Úvodní čtyři kilometry jsem byla v čele s Petrou Jenyšovou. V těsném závěsu za námi byla Zádrapová. Poté jsem se v tomto úseku trati svým největším soupeřkám vzdálila a ve zbytku závodu už jsem si vítěznou pozici až do cíle pohlídala. Vzhledem k tomu, že jsem v týdnu prodělala střevní chřipku, tak se mi v rámci možností běželo dobře," svěřila se Jana Žaludková. ⋌(hot)