ATLETIKA

Veterán Josef Sedláček vybojoval v Lulečské šestce stříbrnou pozici 

Tučapy – Reprezentant AK Kroměříž Josef Sedláček vybojoval stříbrnou příčku v 10 ročníku Lulečské šestky. Atlet z Tučap na Holešovsku dosáhl v Memoriálu Lenky Höferové, v závodu dlouhém 6 kilometrů, času 21:13. Zvítězil časem 20:04 Martin Kučera z Univerzity Brno, třetí příčku obsadil v čase 21:19 Jan Osolsobě z AHA Vyškov.

,,Závod se běžel od lulečského koupaliště v přírodním lomu u Libuše po pískové cestě do Pístovic a zpět,“ prozradil Josef Sedláček. Ten si od začátku kontroloval pobyt na druhém místě.

,,Kučera byl od startu suverénní. Já jsem po obrátce zrychlil a v průběhu čtvrtého kilometru jsem se definitivně odpoutal od mladého vyškovského krosaře Jana Osolsoby,“ potěšil zisk druhého místa 46letého veterána z Tučap v barvách kroměřížského atletického klubu Sedláčka.

TRIATLON

V pátek se koná 8. ročník Luhačovického triatlonu 

Luhačovice – Oddíl orientačního běhu v Luhačovicích v pátek pořádá 8. ročník LCE3aTlonu 2017 – Luhačovického triatlonu.

Pořadatelé připravili dvě tratě. Pro muže: 560 metrů plavání, 22 kilometrů jízdy na horském kole a běh 10 kilometrů. Ženy budou plavat 380 metrů, na horském kole pojedou 20 kilometrů a poběží 8,3 kilometru.

,,Plavat se bude ve vodní nádrži Křešov poblíž Slopného. Trať horského kola povede přes Loučku, dále pak směrem na Haluzice, Lipovou, Petrůvku, Kladnou-Žilín a do Luhačovic, kde je ve sportovním areálu Radostová depo kola. Ženy mají svoje cyklistické depo na Ovčírně. Závěrečný běh se poběží přes Ovčírnu, potom po hřebeni až na Okrouhlou a po horizontě lesem na Goliáška, Šťávnici a ke Kolibě U Luxů,“ představuje trať předseda oddílu orientačního běhu TJ Slovan Luhačovice Libor Slezák, který očekává účast zhruba čtyřicítky triatletů.

Start závodu je v 17 hodin u vodní nádrže Křešov, cíl bude u Koliby U Luxů před Újezdcem u Luhačovic. Prezentace probíhá do 16.30 hodin.

V loňském roce Luhačovický triatlon mezi muži vyhrál časem 1:47:38 Martin Hečko z kašavského Valachbajk Teamu. V ženách brala první příčku za čas 1:59.38 Barbara Vavrysová z pořádajícího OB Luhačovice.

ATLETIKA

Dvanáctihodinový běh na Rusavě startuje v sobotu ve 20 hodin 

Rusava – Seriál nočních běhů Night Trail Run 2017 pokračuje v sobotu 2. ročníkem Nočního běhu na Rusavě. Start dvanáctihodinového běhu je ve 20 hodin v místním Ski areálu. Konec závodu je v neděli v 8 hodin.

   ,,Poběží se na pětikilometrovém okruhu. Zvítězí ten, kdo za 12 hodin uběhne největší vzdálenost,“ vysvětluje ředitel závodu Vladan Daněk. Jeho organizační tým vypsal čtyři mužské, čtyři ženské kategorie, zazávodit si můžou i dvoučlenné štafety, tři až čtyřčlenné štafety a pěti až šestičlenné štafety. Všechny bez rozdílu věku a pohlaví.

Na Rusavě připravili také rodinný charitativní Běh Ten měří jeden kilometr a startuje v 19 hodin.

CYKLISTIKA

Ve 3. ročníku závodu horských kol Okruh Luhačovickým Zálesím je vypsáno sedmnáct kategorií 

Luhačovice – V sobotu se v Luhačovicích a okolí pojede 3. ročník závodu horských kol Okruh Luhačovickým Zálesím, který je zařazený i do 5. ročníku Valašskokarpatské cyklotour 2017. Pořadatelé vypsali celkem 17 kategorií od nejmladšího žactva až po veterány.

Hlavní trať měří 40 kilometrů a má převýšení 1400 metrů. Připraveno je také několik kratších tratí od 250 metrů do 12 kilometrů. Prezentace pro dětské kategorie končí v 9.45 hodin, pro žákovské kategorie podle věku v 10 hodin a 11 hodin a pro ostatní v 12.30 hodin.

Společný start hlavního závodu je ve 13 hodin v areálu hotelu Vega v Pozlovicích nad Luhačovickou přehradou. Žákovské kategorie uslyší startovní výstřel v 10.30 hodin a 11.30 hodin, bejby kategorie v 10 hodin.

V loňském roce na okruhu Luhačovickým Zálesím zvítězil reprezentant FORCE KCK Cykloteam Zlín Ondřej Fojtík, jenž v podniku dlouhém 28 kilometrů zajel čas 1:13:14. Závod žen ovládla Lucie Gruchalová z Bohumína. Severomoravanka dominovala časem 1:33.47.

DUATLON

V Kunovicích na Vsetínsku pořádají 9. ročník miniduatlonu

Kunovice – V Kunovicích na Vsetínsku v sobotu pořádají 9. ročník Kunovického miniduatlonu. Start závodu složeného ze 4,5 kilometru běhu, 16 kilometrů cyklistiky a 1,5 kilometru běhu, je ve 12 hodin v prostorách místního hasičského cvičiště. Ve stejném prostředí je také cíl. Prezentace probíhá od 9. do 11. hodin. Soutěžit se bude ve čtyřech kategoriích mužů, dvou kategoriích žen, jedné kategorii juniorů a jedné kategorii juniorek. Hodnotit se budou také tříčlenná a vícečlenná družstva a zazávodit si mají možnost rovněž štafety. Na zkrácených tratích může poměřit síly i mládež od čtyř do patnácti let.

Vítězství na Valašsku v roce 2016 vybojovali člen formace 4Ever Cyklo Bulis Bystřice pod Hostýnem Radoslav Šíbl (1:16:51) a zlínská Helena Kotopulu (Zorba Team, 1:31:47).

NOHEJBAL

Otrokovice před dlouhou letní pauzou zálohu Přerova nešetřily 

Otrokovice – Další jednoznačné vítězství si v krajském přeboru družstev zaknihovali nohejbalisté Jiskry Otrokovice, kteří v dohrávce 9. kola přehráli béčko Spartaku Přerov 8:2. V neúplné tabulce je před dlouhou dvouměsíční letní pauzou otrokovický tým na třetím místě.

Duel s nejslabším kolektivem soutěže měli domácí pod kontrolou. Ti brzy vedli 2:0. Hanáci záhy korigovali skóre na 2:1 a později za stavu 4:1 ještě prohrál Švach singla s Jahodou. Ve zbývajících čtyřech duelech už ale Otrokovice ani jednou nezaváhaly a dovedly tak utkání k pohodové výhře.

,,Hosté k nám přijeli s velmi mladým družstvem. V jejich sestavě snesl přísnější měřítko pouze Michal Jahoda. Proto jsme neměli problém v zápase splnit roli favorita,“ tvrdí domácí smečař Ladislav Bršlica, který patřil k nejlepším hráčům svého celku.

,,Střetnutí se povedlo také Ladislavovi Hnaníčkovi. Ten byl dobrý v poli i na nahrávce a podílel se na čtyřech našich bodech,“ chválil svého spoluhráče rovněž čtyřbodový Ladislav Bršlica.

JISKRA OTROKOVICE – SPARTAK PŘEROV B 8:2 (17:6)

Body Otrokovic: Ladislav Bršlica – Hnaníček 2, Pavel Bršlica – Willert 2, Ladislav Bršlica – Hnaníček – Švach 2, Pavel Bršlica – Willert – Ondra (Trlica), Ondra – Trlica.   

STOLNÍ TENIS

Stolní tenisté Rokytnice nad Vláří vyhráli v Orlických horách prestižní turnaj Rokytnic  

Rokytnice nad Vláří – Družstvo Rokytnice nad Vláří v sestavě Petr Malatinský, René Žalek a Vlastimil Bureš vyhrálo 13. ročník stolně tenisového Turnaje Rokytnic. Valaši v podniku, jehož se v Rokytnici v Orlických horách zúčastnilo šest kolektivů, který se hrál u příležitosti 44. ročníku Setkání Rokytnic České republiky, v základní skupině porazili domácí béčko Rokytnice v Orlických horách 5:0 a záložní celek Rokytnice nad Vláří 5:1. Ve finále pak stolní tenisté z Valašska zdolali Rokytnici nad Rokytnou 5:4.

,,Týmu z Třebíčska jsme oplatili loňskou porážku,“ upozornil po zápase o první příčku vedoucí vítězného družstva Vlastimil Bureš.                                                                         

Jeho kolektiv však až do stavu 3:3 pořád dotahoval vedení Jihomoravanů. ,,Poté jsem porazil Noska a vedli jsme 4:3. Záhy Malatinský podlehl v pětisetové bitvě Piálkovi a celek z Třebíčska vyrovnal na 4:4. O náš pátý bod se v závěrečné dvouhře postaral Žalek skalpem Štorka,“ informoval Vlastimil Bureš.

Rezerva Rokytnice nad Vláří (Michal Bureš, Zdeněk Bureš, Jaromír Fojtů) skončila v turnaji na čtvrtém místě, když Valaši v utkání o bronzovou pozici podlehli Rokytnicí nad Jizerou 2:5.

,,Nezachytili jsme začátek střetnutí a prohrávali jsme 1:3. Poté  možná v zlomovém duelu ztratil v pěti sadách Fojtů zápas s Pfeiferem a bylo to 1:4. Záhy se mě skalpem jedničky celku z Jizerských hor Nesvadby podařilo snížit skóre na 2:4, ovšem další prohraná pětisetová partie třináctiletého Michala Bureše s Pfeiferem definitivně podtrhla vítězství soupeře,“ konstatoval po střetnutí o bronz vedoucí béčka Rokytnice nad Vláří Zdeněk Bureš.

TENIS

Dušan Machala si přivezl z Portorože deblové vítězství a postup do finále ve dvouhře 

Region – V atraktivním prostředí se hrál další podnik českého amatérského okruhu tenisových padesátníků. Ovšem ani na antuce v Portoroži se reprezentanti Zlínského kraje neztratili. V 7. ročníku mezinárodního turnaje Mediterano Paxtour vybojoval postup do finále dvouhry zlínský Dušan Machala. Josef Kučírka z Valašského Meziříčí skončil v semifinále a valašskokloboucký Jan Nahodil si ze Slovinska odvezl zisk čtvrtfinálové účasti.

Machala na pobřeží Jaderského moře v klíčových zápasech ve čtvrtfinále porazil Roberta Mrázika, v semifinále překonal Josefa Kučírku, aby ho zdolal až v utkání o první příčku Petr Handlíř.

,,S Mrázikem jsem se chvíli dostával do tempa, a proto jsem prohrával 0:2. Od třetího gamu už jsem byl ale lepším hráčem. Dařilo se mi podání, razantní forhend i hra na síti. Navíc soupeř z Třebíče dělal spoustu nevynucených chyb. Kučírka, přestože jsme se v posledních deseti letech nepotkali v žádném důležitém zápase, měl ze mě respekt. Tenista z Valašského Meziříčí hrál opatrně a já jsem ho trpělivým pojetím bez problémů překonal,“ zavzpomínal na vítězné duely ve vyřazovací části turnaje Dušan Machala.

Ten se však ve finále musel sklonit před uměním Petra Handlíře. ,,Brňan na mě našel recept. Dařil se mu ritern a také se nepouštěl do dlouhých výměn. A protože byl bezchybný na síti, tak jsem od začátku střetnutí cílil, že duel ovládne. Handlíř tak partii o první místo zvládl skvěle takticky,“ uznal po finále Machala.

V Portoroži uspořádali také otevřenou soutěž ve čtyřhře. V ní v českém finále překonali Dušan Machala s Petrem Handlířem duo Jan Kostka, Radek Hořák (Valašské Klobouky, Brumov) 6:4.

,,Deblové finále bylo o jednom brejku. Rovněž se nám dobrou hrou na síti dařilo eliminovat útočné pojetí soupeřů z Valašska. Tahounem naší dvojice byl ovšem hlavně Petr Handlíř,“ konstatoval po finálovém střetnutí ve čtyřhře Zlíňan Dušan Machala.  

Výsledky dvouhry turnaje padesátníků v Portoroži 2017:

Čtvrtfinále: Dušan Machala (Zlín) – Robert Mrázik (Třebíč) 6:2, Josef Kučírka (Valašské Meziříčí) – Jan Nahodil (Valašské Klobouky) 6:1, René Parák (Bratislava) – Vlastimil Kadlec (Lomnička u Tišnova) 6:1, Petr Handlíř (Brno) – Juraj Urban (Bratislava) 6:2. Semifinále: Handlíř – Parák 6:4, Machala – Kučírka 6:2. Finále: Handlíř – Machala 6:2.

TRIATLON

Petr Vabroušek a Helena Kotopulu obsadili v Pálava Race medailové pozice

Malenovice – Petr Vabroušek obsadil bronzovou pozici v závodu Českého poháru v dlouhém triatlonu Pálava Race. Malenovický Ironmam dosáhl na tratích 1,2-90-21 kilometru, výsledného času 4:01:35. Vítězství na Pálavě vybojoval časem 3:53:55 Filip Ospalý z Ekol Teamu, stříbrný skončil Petr Soukup (TJ Nová Paka, 3:54:32). David Jílek z otrokovického Moraviamanu bral sedmé místo (4:06:50) a Radomír Bursa (Titan Trilife Zlín) doběhl do cíle v čase 4:25:23 dvaadvacátý.

,,Podnik Pálava Race byl součastně posledním závodem v kariéře českého reprezentanta Filipa Ospalého. Proto jsem byl rád, že jsem mohl být u toho,“ uvedl Petr Vabroušek.

Sobotní podmínky ale byly na Pálavě docela náročné. Ochladilo se, foukal silný vítr a déšť občas přecházel v krupobití. ,,Plavání ve vlnách mi ovšem sedlo a vodu jsem opouštěl z osmé pozice. Na kole jsem se pak postupně propracoval až na druhou příčku s mírným odstupem za vedoucím Ospalým. Nepodařilo se mi ovšem setřást šestici soupeřů, která se za mnou zformovala. A tak v úvodu půlmaratonu šla přede mne trojice Soukup, Langhammer a Krpec. Dobře jsem si však rozložil tempo a Krpce a Langhammera jsem postupně předběhl,“ popsal vývoj závodu reprezentant zlínského klubu Titan Trilife Vabroušek.

Mezi ženami obsadila na Pálavě Helena Kotopulu (Moraviaman Otrokovice, 4:17:37) po velkém boji stříbrnou příčku. Vyhrála Simona Křivánková (Rocktechnik Triatlon, 4:16:46), třetí místo získala Slovenka Nikola Čorbová (4:26:02).

V dramatickém závodu byla Křivánková po plavání o čtyřiačtyřicet sekund rychlejší. Na kole byla zase lepší Kotopulu. O osudu ženského Pálava Race tak rozhodl až závěrečný půlmaraton, v němž měla víc sil členka hranického Rocktechnik Triatlonu.                

TRIATLON

Triatlonisté z Hulína zvou na 14. ročník tradičního červencového Hulmena 

Hulín – Klub Aspot Hulín v sobotu pořádá 14. ročník triatlonového závodu Hulmen 2017. Ten startuje v 9 hodin v areálu hulínského koupaliště. Pořadatelé pro triatlety připravili tradiční tratě: plavání 450 metrů, cyklistika 33 kilometrů a běh 6 kilometrů. Vypsáno je celkem 11 kategorií. Pět pro muže, tři pro ženy, jedna pro juniory, jedna pro juniorky a bojovat se také bude o i triatlonového přeborníka Hulína.

Plavat se bude na koupališti v Hulíně, cyklistika se pojede na rovinaté trati mezi Hulínem, Pravčicemi, Němčicemi, Kostelcem u Holešova, Rymicemi, Količínem, znovu Pravčicemi a Hulínem. Závěrečný běh se poběží na třech okruzích v parku kolem koupaliště. Cíl bude v areálu hulínského koupaliště. Očekává s účast okolo 200 triatletů.

 Loni Hulmena opanovali František Kubínek z klubu RFSK Brno (1:18:09) a Jana Žaludková z Cyklogatu Malenovice (1:29:28).

 Lubomír Hotař