Na silnici se dařilo Jiřímu Hradilovi. Svoje soutěže naopak rozehrávají florbalisté. Zajímavý program se chystá o víkendu do Bystřice pod Hostýnem, kde se bude konat mistrovství republiky v letním biatlonu. Pojede se také Zlínská padesátka.  

BIATLON

V Bystřici pod Hostýnem se koná mistrovství republiky v letním biatlonu. Hvězdy Koukalová a Moravec však nepřijedou

Bystřice pod Hostýnem – Příznivci biatlonu pozor! V Bystřici pod Hostýnem se od pátku do neděle koná mistrovství republiky v letním biatlonu 2017. Zajímavé měření sil dorostu a dospělých bude probíhat v areálu a okolí střelnice Bedlina. V pátek je na programu oficiální trénink na tratích a na střelnici.  V sobotu se uskuteční závod ve sprintu a supersprintu. V neděli bude k vidění závod s hromadným startem.

,,Šampionátu se ovšem nezúčastní čeští reprezentanti připravující se na Zimní olympijské hry v Korei. Do Bystřice pod Hostýnem ale přijedou biatlonisté, kteří Česko úspěšně reprezentovali na nedávném mistrovství světa v target sprintu v Suhlu a na německém šampionátu v Altenbergu Tomáš Bystřický a Pavla Schorná. Na startu se objeví také Jiří Franz, David Tolar, Lukáš Majer, Veronika Trávníčková a Klára Minářová,“ vypočetl favotity viceprezident Českého svazu biatlonu Vojtěch Zicháček.

Českého mistrovství republiky v letním biatlonu se zúčastní zhruba 250 biatlonistů. Ti se ve třech závodech představí vždy v šesti kategoriích.     

Program mistrovství republiky v letním biatlonu v Bystřici pod Hostýnem 2017:

Pátek: Oficiální trénink na tratích a střelnici (14.30-17). Prezentace závodníků (15-17). Porada vedoucích výprav (18).

Sobota: Nástřel pro závod ve sprintu (8.30-9.20). Start Závodu ve sprintu (9.30). Nástřel pro závod v supersprintu (12.30-13). Start prvního rozběhu v supersprintu (13.15).

Neděle: Nástřel pro závod s hromadným startem (8.30-9.20). Závod s hromadným startem (9.30).   

fotbalová divize žen Uherský Brod - Holešovské holky
Fotbalový zápisník Lubomíra Hotaře

CYKLISTIKA

Reprezentant FORCE KCK Cykloteamu Zlín Jiří Hradil vyhrál tříetapovou časovku na Kasárna

Zlín – Jiří Hradil z FORCE KCK Cykloteamu Zlín ovládl kategorii třicátníků v 15. podniku Slezského poháru silničních cyklistů. Tím byl 3. ročník Časovky do vrchu na Kasárna.

 ,,Závod byl rozložený do tří etap, které startovaly po dvou hodinách. První etapa z Makova na Kasárna byla dlouhá 6,3 kilometru a měla převýšení 388 metrů. Druhá etapa z Velkých Karlovic na Kasárny měřila 5 kilometrů s převýšením 402 metrů. Třetí etapa z Ráztoky na Kasárna měla 6 kilometrů a na její trati jsme museli překonat převýšení 468 metrů,“ představil zajímavou časovku Jiří Hradil.

 Ten ve své kategorii vyhrál všechny tři etapy a celkově v nich dosáhl času 50:17. Stříbrnou pozici obsadil Zdeněk Petřík z Opavy (50:45), třetí místo vybojoval časem 52:11 další jezdec zlínského FORCE KCK Cykloteamu Jiří Slavík. Michal Hradil byl jedenáctý (1:02:27).

,,Letos jsem zatím ještě žádnou časovku nejel. Proto mi chyběla konfrontace s ostatními soupeři. Na pomezí Moravy a Slovenska jsem byl ovšem ve velmi dobré kondici. Dokonce se mi podařilo v absolutním pořadí zvítězit v první a druhé etapě. Ve třetí jsem byl druhý za Polákem Piotrem Chodynieckim,“ pochvaloval si formu na konci sezony Jiří Hradil.

    V časovce na Kasárna se ve zlínských barvách představili ještě dva cyklisté. V hlavní mužské kategorii do 29 let dojel Ivo Odvárka čtvrtý (53:58) a mezi čtyřicátníky skončil Tomáš Galuška dvanáctý (58:30).      

CYKLISTIKA

Lucie Javorová ovládla závod horských kol na Velký Javorník. A to se ještě šetřila na závěrečný finiš

Region – Reprezentantka kašavského Valachbajk Teamu Lucie Javorová zvítězila časem 39:54 ve 26. ročníku Závodu do vrchu horských kol na Velký Javorník. Druhá v 10,2 kilometru dlouhém, letos hodně větrném podniku, který měl převýšení 564 metrů, skončila zlínská Marcela Večeřová, jež byla v cíli o šest minut a dvaačtyřicet sekund pomalejší, bronzovou pozici obsadila v čase 47:15 Lucie Gruchalová z Ostravy. Z regionálních bikerek brala ještě Eva Maliňáková (Kobra Vsetín, 48:20) páté místo a Ivana Boráková z Rožnova pod Radhoštěm dojela šestá (48:37).

,,Na startu jsem měla obavy z Lucie Gruchalové. Bikerka z Ostravy je totiž velmi silná soupeřka. Zpočátku jsme také jely společně na čele závodu. Ovšem zhruba po 500 metrech jsem se od ní odpoutala a potom už jsem na prvním místě pořád jenom navyšovala náskok. A to jsem se ještě šetřila na závěrečný finiš. Nakonec jsem ale zjistila, že to nebylo potřeba,“ potěšil zisk první pozice Lucii Javorovou.  

V Beskydech se představil ještě jeden člen Valachbajk Teamu Stanislav Javora. Ten vybojoval v kategorii padesátníků díky času 36:52 stříbrnou příčku. Pro prvenství si v této společnosti na vrchol Velkého Javorníku dojel Petr Görlich (SK Bigbike Rubing, 36:26). Třetí místo získal Lubomír Krupa (Lubíci, 40:17).

,,Bylo to moje první letošní umístění na bedně,“ užíval si pobyt na Velkém Javorníku Stanislav Javora. Ten začal závod volněji. ,,S přibývajícími kilometry se mi však podařilo tempo mírně vystupňovat,“ prozradil ještě Javora, který tak dobrý bikerový výsledek v Beskydech nečekal.

fotbal TJ Valašské Meziříčí -FC Baník Ostrava
Fotbalové Valašsko se dočkalo krále. Děkuju za přijetí, reagoval Baroš

CYKLISTIKA

V Napajedlech Pavel Skalický nastoupil kilometr před cílem. Radka Pospíšilová se pro start rozhodla na poslední chvíli

Napajedla – Pavel Skalický z chropyňsko-kroměřížské formace Kolovna KM MTB Team vybojoval první příčku v premiérovém ročníku závodu v cross county XC Cup Napajedla 2017, když se v podniku dlouhém 30 kilometrů, rozloženém do šesti okruhů, prezentoval časem 1:03:53. Stříbrný Pavel Žák (Bike Triatlon Morkovice) dosáhl času 1:04:06, třetí příčku získal Jiří Brázdil (Open Cycling Academy, 1:04:21).

 ,,Po úvodním kilometru jsme zůstali vpředu pouze s Pavlem Žákem. Na čele jsme pak spolupracovali a střídali se ve vedení. V posledním kopci kilometr před cílem jsem nastoupil a zisk zlaté pozice jsem si už pohlídal,“ informoval Pavel Skalický.

Ten už před startem věřil, že závod ovládne. ,,Na rychlé trati jsem však musel jet až do konce ve svižném tempu. Pětičlenná skupina s Jiřím Brázdilem totiž v závěru stáhla náš dvouminutový náskok až na necelých třicet sekund,“ poznamenal ještě Skalický.  

Mezi ženami v Napajedlech na 20kilometrové trati jednoznačně dominovala kroměřížská Radka Pospíšilová (T. S. Bohemia Kross Bike Team, 56:40). Druhá byla Milena Vodehnalová z klubu Superior Cyklofit Sport Team (1:04:30), bronz brala za čas 1:09:20 domácí Ilona Slezáková.

 ,,Pro účast v Napajedlech jsem se rozhodla na poslední chvíli. Po zisku pátého místa na nedávném mistrovství republiky v maratonu horských kol, kde jsem v Teplicích nad Metují jela 113 kilometrů dlouhý závod, jsem chtěla odpočívat. Nakonec jsem se na trati cítila překvapivě dobře,“ potěšila forma Radku Pospíšilovou.

 Bikerka z Kroměříže ale uznala, že se mezi ženami na startu nového závodu sešla kvůli počasí slabší konkurence. ,,Nicméně od úvodních metrů jsme se snažila jet konstantní tempo a podnik na Zlínsku tak pro mě byl kvalitním tréninkem,“ pochvalovala si Pospíšilová.

Té se líbil úsek po kostelních schodech. ,,Na trati bych však místo polních cest a asfaltu uvítala ještě víc technických úseků,“ přála by si pro příště reprezentantka T. S. Bohemia Kross Bike Teamu.         

CYKLISTIKA

Pavlovi Žákovi v Lhotské pětadvacítce svědčil sjezd po kamení a kluzkých kořenech.

Podkopná Lhota – Pavel Žák vyhrál 4. ročník závodu horských kol Fagus Bike Kopná Lhotská 25tka. Člen Bike Triatlonu Morkovice zajel v podniku dlouhém pětadvacet kilometrů, na trati mezi Podkopnou Lhotou, Vrzavými skálami, Májovou, hájenkou v Držkové, Humencem, s cílem opět v Podkopné Lhotě, čas 1:05:10. Druhý v pořadí Jiří Brázdil (Open Cycling Academy) měl ztrátu čtyřiaosmdesát sekund, bronz vybojoval časem 1:08:49 Miroslav Janota z kašavského Valachbajk Teamu. Radoslav Šíbl z Fryštáku (4Ever Cyklobulis Bystřice pod Hostýnem, 1:10:37) skončil čtvrtý (1:10:37) a Pavel Ovesný z formace Zvonek Sport Valašské Klobouky pátý (1:11:31).

,,Po prvním kilometru jsme se na čele s Brázdilem osamostatnili. Můj největší soupeř byl později lepší ve výjezdech do kopců. Mně se zase dařilo v technických sjezdech. A právě ve sjezdu na desátém kilometru po kamení a kluzkých kořenech jsem se od Brázdila odpoutal a vytvořil si rozhodující náskok,“ upozornil na klíčový moment letošní Lhotské pětadvacítky Pavel Žák.

Závod se konal za stálého deště a zúčastnilo se ho 36 mužů a 2 ženy.          

CYKLISTIKA

Na start Zlínské padesátky se postaví 400 bikerů

Zlín – V neděli se v krajském městě a okolí pojede 7. ročník bikemaratonu Zlínská padesátka. Pořadatelé připravili dvě tratě, které mají start i cíl na náměstí T. G. Masaryka pod obchodním domem Prior. Delší měří 50 kilometrů, má převýšení 1390 metrů a startuje ve 12 hodin. V 12.15 hodin odstartuje kratší 20 kilometrový závod. Ten má převýšení 590 metrů. V obou těchto podnicích je vypsáno celkem 14 kategorii. Prezentace se koná mezi 8.30 a 11. hodinou.

Trasa povede směrem na Luhačovice a zpět a okoření ji několik náročných výjezdů a sjezdů. Zajímavý bude zejména závěrečný tříkilometrový sjezd do cíle podél zlínského lyžařského svahu. Očekává se účast 400 bikerů.

Loňskou Zlínskou padesátku vyhrál Martin Stošek  (Symbio-Cannondale, 1:52:03, před Ondřejem Fojtíkem (FORCE KCK Cykloteam Zlín, 1:52:52).  V ženách zvítězila Tereza Tvarůžková (Craft – Rocky Mountain, 2:23:35). Na stříbrné pozici do cíle dojela  Silvie Zvonková (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 2:33.26).

FLORBAL

Vsetín po dvou výhrách v regionální lize čeká ve čtvrtek Český pohár proti Orlové

Region – Povedená start do nové sezony v Regionální lize mužů má za sebou celek Vsetína. Valaši v úvodních dvou kolech soutěže získali plný počet šesti bodů. Naopak ostatní celky ze Zlínského kraje ve svých duelech minimálně v jednom z nich zaváhaly.

Vsetín nejprve zdolal Kuřim 4:2 .,,Bylo to utkání plné chyb. K vidění nebyly ani pohledné akce. Gólmani ovšem svoje týmy drželi. Nicméně my jsme vedli už 3:0. Jihomoravané sice korigovali stav na 3:2. Branka Macka však definitivně pečetila naše vítězství,“ oddechl si vsetínský forvard Patrik Seevald.

Ve druhém souboji Valaši jasně překonali Ivanovice na Hané 7:2. ,,Střetnutí jsme znovu začali špatně. Nedařila se nám rozehrávka. Neprosazovali jsme se ani v přesilových hrách. Od poloviny zápasu už jsme ale byli výrazně lepším kolektivem a partii s nevyzpytatelným soupeřem jsme dovedli k pohodové výhře,“ prozradil autor čtyř gólů v zápase Seevald.

 Jeho tým ve čtvrtek zažije florbalový svátek. ,,V 4. kole Poháru České Pojišťovny mužů si ve sportovní hale Na Lapači od 17 hodin zahrajeme proti celku Eagles Orlová. Duel chceme vyhrát. V dalším kole by nás totiž čekal superligový kolektiv FBC Ostrava,“ má i ve státní svátek se svým družstvem o motivaci postarané Patrik Seevald.

Výsledky 1. a 2. kola Regionální ligy: Kuřim – Vsetín 2:4 (Březík 2, Hušť, Macek), Počenice – Kuřim 1:5 (Kovařík), Vsetín – Ivanovice na Hané 7:2 (Seevald 4, Žůrek 2, Macek), Bučovice B – Počenice 8:4 (Krčmař, Kovařík, Olšina, Pátík), Bulldogs Brno B – Holešov 2:2 (Šiška, Černoch), Panthers Otrokovice B – Gullivers Brno B 4:6 (Michal Kempa 2, Dvorský 2), Březolupy – Bulldogs Brno B 6:11 (Bližnák 2, Bartík, Křivák, Kanyicska, Zatloukal), Holešov – Panthers Otrokovice B 4:8 (Šiška 3, Černoch – Michal Kempa 3, Skoch 2, Vyoral 2, Dvorský), Gullivers Brno B – Březolupy 6:8 (Josef Blaha 2, Blizňák 2, Zatlouka, Chlud, Kanyicska, Bartík).  

Fotbalisté Fastavu přiletěli do Moskvy.
Fotbalisté Fastavu odletěli do Moskvy. Mírně nevyspalí, ale dobře naladění

FLORBAL

Rožnov pod Radhoštěm po zbytečné ztrátě v Horní Suché doma rozstřílel Bystřici nad Pernštejnem

Rožnov pod Radhoštěm – Porážkou a výhrou začali novou sezonu v Národní lize florbalisté Rožnova pod Radhoštěm. Po 2. kole jim v tabulce patří čtvrtá příčka.

 Rožnov pod Radhoštěm nejprve prohrál v 1. kole v Horní Suché 5:6. ,,Zápas byl vyrovnaný pouze ve třetí třetině. V první jsme dominovali my a ve třinácté minutě jsme si vypracovali vedení 3:0. Ve druhé části byli zase výrazně lepší domácí. Byli rychlejší a ve 39. minutě otočili vývoj střetnutí na 5:3. Z utkání jsme však mohli vytěžit alespoň remízu. V době našeho náporu jsme však nebyli efektivnější v koncovce,“ mrzela zbytečná ztráta hostujícího kouče Pavla Barabáše.

Ve 2. kole Valaši na domácí ploše rozstříleli Bystřici na Pernštejnem 10:4.

,,Do pětačtyřicáté minuty jsme vedli pouze 4:3. Hosté však do utkání nastoupili pouze s deseti hráči a proto jsme na tom byli v závěru střetnutí lépe fyzicky. V závěrečné fázi střetnutí už jsme měli převahu a tu jsme zužitkovali také brankově,“ potěšil první bodový zisk v nové sezoně Pavla Barabáše.    

Výsledky 1. a 2. kola:

HORNÍ SUCHÁ – ROŽNOV POD RADHOŠTĚM 6:5 (0:3, 5:0, 1:2)

Branky Rožnova pod Radhoštěm: Slovák, Konvičný, Kratochvíl, Krhut, Hegar.

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM 10:4 (3:1, 1:2, 6:1)  

Branky Rožnova pod Radhoštěm: Kratochvíl 3, Kitel 2, Novosad 2, Štůsek, Hegar, Krhut.

Sestava: Obšívač, Jasný – Zimmer, Slovák, Hegar, Krhut, Konvička, Barabáš, Benýšek, Knebl, Kostelecký, Viktořík, Kittel, Doležel, Kratochvíl, Žniva, Štůsek.

FLORBAL

V divizi mužů vybojoval Hluk na plochách soupeřů dvě výhry.

Region – Ve florbalové divizi mužů se start do sezony povedl Hluku, který v úvodních dvou kolech vybojoval na plochách soupeřů dvě výhry. Zlínští Lvi naopak ani v jednom duelu neuspěli.

Hluk zvítězil ve Frýdku-Místku 5:4 ,,Do zápasu jsme se dostávali hodně pomalu. Ve druhé třetině už jsme ale dominovali. Ve třetí části jsme však neproměnili spoustu šancí, a proto jsme se museli až do konce strachovat o výsledek. Cestu za výhrou nám ovšem hodně komplikoval domácí gólman Zápalka. Ten podal vynikající výkon,“ uvedl po prvním duelu v nové divizní florbalové sezoně autor jedné branky Hluku Pavel Rochovanský.

V Orlové Slovácký tým zvítězil 8:7. ,,V ofenzívně laděném souboji jsme prohrávali 1:0 a 5:4. V posledních čtyřech minutách zápasu se nám však podařilo vypracovat náskok na 8:6 a ten byl klíčový k našemu druhému víkendovému tříbodovému zisku,“ radoval se hostující univerzál Pavel Rochovanský.   

Výsledky 1. a 2. kola: Frýdek-Místek – Hluk 4:5 (Martin Krchňáček, Olbert, Holý, Rochovanský, Janča), Orlová – Zlín Lions 5:3 (Pospíšil, Tkadlec, Jaromír Roth), Orlová – Hluk 7:8 (Martin Krchňáček 3, Pavel Krchňáček 2, Štěrba, Šimíček, Olber), Frýdek-Místek – Zlín Lions 3:2 (Baroň 2).     

HOKEJ

Mladí Berani po debaklu ve Vítkovicích vezou body z Třince

Zlín – Jako noc a den si museli o víkendu připadat extraligoví hokejoví junioři Aukra Beranů Zlín. Zatímco ve Vítkovicích se Berani museli smířit s vysokou porážkou, z Třince si přivezli velmi cennou výhru. V tabulce jim po 6. kole patří sedmé místo. V dalším utkání se zlínský tým v pátek utká doma s Olomoucí. Duel v PSG Aréně začíná v 15 hodin.     

V pátek utrpěl Zlín debakl ve Vítkovicích 0:8. Hosté přitom začali zápas aktivně a jeho úvodu měli několik příležitostí. Žádná z nich se však gólově neujala. Naopak v 19. minutě Krenželok poslal Vítkovice do vedení. Druhá třetina Beranům vůbec nevyšla. V ní inkasovali šest branek. Ve třetí části přidali domácí ještě jednu trefu do Hufovy sítě a duel tak skončil vysokým vítězstvím Severomoravanů.

 ,,Utkání jsme chtěli vyhrát za tři body. Na ledě jsme byli Vítkovicím vyrovnaným soupeřem Dokonce jsme domácí v zápase přestříleli 59:31. Ovšem Severomoravanům se dařily rychlé protiútoky,“ mrzela vysoká porážka hostujícího obránce Jakuba Jenáčka.

V sobotu zlínský kolektiv zvítězil v Třinci 4:1. Souboj na ledě čtrnáctého celku tabulky byl až do dvaačtyřicáté minuty vyrovnaný. Poté poslal Jenáček hosty do vedení na 2:1 a tím odstartoval spanilou jízdu Beranů za třemi body. Domácí sice byli pořád nepříjemným protivníkem, ale další trefa Dlabaje z rychlého protiútoku a v 58. minutě gól Gaga z brejkové akce definitivně podtrhli výhru Zlína.

,,V duelu se zvučným protivníkem jsme proměňovali šance. Nebylo to však jednoduché střetnutí. Měli jsme v něm devět vyloučených hráčů. Ovšem přesilovkám domácích jsme se až na jednu ubránili,“ potěšil skalp Třince Jakuba Jenáčka.   

Výsledky 5. a 6. kola:

VÍTKOVICE – AUKRO BERANI ZLÍN 8:0 (1:0, 6:0, 1:0)

TŘINEC – AUKRO BERANI ZLÍN 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Branky Aukro Berani Zlín: Václavek, Jenáček, Dlabaja, Gago.

 Sestava: Šimon, Huf – Martínek, Augustin, Gazda, Gába, Dluhoš, Budil, Jenáček, Marek, Kollár – Kenša, Gago, Čechmánek, Kočica, Mikulec, Gharibyar, Hefka, Dobiáš, Dlabaja, Václavek, Karafiát, Knápek.       

Fotbalisté Fastavu Zlín (ve žlutém) Ilustrační foto
Farfán, Éder, Denisov... Lokomotiv nabízí hvězdy
 

STOLNÍ TENIS

Extraligové Hlučanky posílí proti Kyjovu Libuše Horáková

Hluk – Silného soupeře hostí ve 4. kole ženské extraligy stolní tenistky Hluku, které v pátek přivítají celek Sokola Kyjov. Zápas ve sportovní hale v Boršické ulici začíná v 18 hodin.

 ,,Hosté v sestavě s Ukrajinkou Brateyko Solomiyou, Anežkou Ilčíkovou, Veronikou Kmeťovou a Klárou Ševčíkovou patří k aspirantům na umístění na předních příčkách tabulky. Proto budou nepříjemným protivníkem. Nicméně v zápase proti Jihomoravankám očekávám vyrovnané duely,“ tuší domácí dvojka Monika Vybíralová.

 Hluk totiž chystá jedno překvapení. ,,Kromě mě a Stanislavy Slezákové v utkání ještě nastoupí naše nová posila Libuše Horáková,“ prozradila Vybíralová, jež by po střetnutí byla spokojená i s remízou.

,,Mladé hráčky Kyjova mají víc natrénováno. My zase dokážeme prodat zkušenosti,“ touží uspět proti bojovnému soupeři jedna z tahounek týmu ze Slovácka.

TENIS

V Turnaji mistrů v Cibula Cupu neměl Martin Liška vážnějšího soupeře

Brumov – Martin Liška ovládl Masters v kategorii Cibula Cup v tenisovém ATP Valašska 2017. Hráč z Valašské Polanky na antukových kurtech v Brumově v podniku, který definitivně uzavřel letošní sezonu na okruhu valašského ATP, ve čtvrtfinále porazil Jiřího Valu, v semifinále překonal Jiřího Strnada a ve finále zdolal Mariána Dobrotku ze Sidonie.

 ,,Martin Liška v Turnaji mistrů dominoval. Jiřího Valu udolal dobrým pohybem, tvrdým bekhendem i bezchybnou hrou na síti. Zlínského matadora Strnada i lepší fyzickou kondicí. Tenistu z Valašské Polanky nezastavil ani ve finále Marian Dobrotka. Také v zápase o první místo byl Liška suverénní, protože soupeř ze Sidonie nenašel zbraň na jeho pestrou hru od základní čáry,“ chválil vítěze Masters Cibula Cupu hlavní organizátor ATP Valašska Jan Nahodil.  

Výsledky Masters v kategorii Cibula Cup v ATP Valašska 2017:

Čtvrtfinále: Karel Křen (Luhačovice) – Vladimír Kuchař (Púchov) 6:4, 3:6, 10:7, Marian Dobrotka (Sidonie) – Luboš Surovec (Brumov-Bylnice) 7:5, 6:4, Martin Liška (Valašská Polanka) – Jiří Vala (Zlín) 6:2, 6:2, Jiří Strnad (Zlín) – Tomáš Vašek (Luhačovice) 6:3, 7:5. Semifinále: Dobrotka – Křen 7:5, 6:2, Liška – Strnad 6:3, 6:2. Finále: Liška – Dobrotka 6:4, 6:3.

Konečné pořadí 9. ročníku Cibula Cupu ATP Valašska 2017:

1. Karel Křen (Luhačovice) 112 bodů, 2. Martin Liška (Valašská Polanka) 92, 3. Tomáš Vašek (Luhačovice) 74, 4. Marián Dobrotka (Sidonie) 72, 5. Luboš Surovec (Brumov) 58, 6. Jiří Strnad 48, 7. Jiří Vala (oba Zlín) 42, 8. Vladimír Kuchař (Púchov) 39, 9. Luboslav Turza (Ilava) 29, 10. Miroslav Blažo (Trenčín) 24.

TENIS

Tenisoví amatéři zakončí ve Valašském Meziříčí venkovní antukovou sezonu

Valašské Meziříčí – Poslední venkovní antukový turnaj tenisových amatérů nad padesát let se koná v sobotu ve Valašském Meziříčí. ValMez Cup zařazený do Českého okruhu Senior´s Tour Open, který zaštiťují Petr Dvořák s Josefem Kučírkou, se bude hrát na čtyřech kurtech v areálu valašskomeziříčské Dezy.

Úvodní turnajové zápasy začnou v 9 hodin. Semifinálové duely a finálové utkání jsou na programu mezi 14. a 16. hodinou. Pořadatelé předpokládají, že na Valašsku poměří síly kolem dvacítky tenistů z Moravy, Čech a Slovenska. Startovné je 450Kč. Nasazenou jedničkou a zároveň největším favoritem je Brňan Petr Handlíř.

Ilustrační foto
Mistrovská kopaná v kraji