ATLETIKA

Radoslav Šíbl o vítězství v Kašavském krosu rozhodl při seběhu z Vrzavých skal

Kašava – Fryštačan v dresu klubu Ekodrill Zlín Radoslav Šíbl vyhrál časem 1:12:55 druhý ročník Kašavského krosu. Stříbrnou příčku v 15 kilometrů dlouhém závodu s celkovým převýšením 700 metrů obsadil Ondřej Minařík z Držkové (V.I.K. Mouldpro Team Trek, 1:13:23), třetí místo vybojoval za hodinu a devatenáct minut David Maršovský ze stejně jmenovaného týmu.

Závod žen ovládla časem 1:43:20 Vendula Skoupá, před Evou Kučerovou (1:43:22), bronzová doběhla Petra Svozílková (1:46:21).

 Trať pořád ještě nového a velmi dobře zorganizovaného krosového závodu na Zlínsku několikrát prolínala Kašavu. Dále se běželo přes vrchol Vančicu, Sobolici, Vinohrádek, vrchol Vrzavé skály, oblast pod Kopnou a kopec Fišerku. Start i cíl byl před kašavským Obecním domem.

 ,,Od začátku jsem zvolil svoje tempo, které v prvních třech kopcích akceptoval jenom Ondřej Minařík. Po úvodním kilometru už jsme na největší soupeře měli dvousetmetrový náskok. Minařík byl ale ve výbězích lepší. Já jsem mu jeho výkon naopak znepříjemňoval při sebězích. V polovině trati jsem se mu mírně vzdálil, ale on mě záhy znovu téměř dostihl. Při dlouhém seběhu z Vrzavých skal jsem se však od Ondry definitivně odpoutal. Potom už jsem na zlaté pozici běžel sám až do cíle,“ upozornil na klíčové momenty závodu Radoslav Šíbl.

 ,,Na Kašavský kros jsem se začal připravovat měsíc před tímto závodem. Chtěl jsem obhájit loňskou stříbrnou pozici, ale samozřejmě jsem myslel i na zisk první příčky,“ přiznal druhý v pořadí Ondřej Minařík. Jeho největší soupeř Radoslav Šíbl dorazil do Kašavy až těsně před startem. ,,Věděl jsem, že to s ním bude těžký souboj. Přesto jsem se na konfrontaci s ním těšil,“ nezastíral Minařík. Ten se Fryštačana dokázal udržet pouze v kopcích. ,,Při sebězích byl Radek rychlejší. Sice jsem se ho snažil mít pořád na dohled, neboť jsem doufal, že mu v závěru dojdou síly. To se však nestalo,“ konstatoval v cíli i s druhým místem spokojený Ondřej Minařík.    

V Kašavě uspořádali také sedmikilometrový závod. V něm v mužích zvítězil Martin Fohler ze Vsetína (35:24), před Pavlem Dubčákem (35:27), třetí příčku bral Petr Pospíšil (35:47).

,,V náročném stoupání na Vrzavé skály jsem se trápil, a proto jsem se propadl až na pátou pozici. V následném seběhu jsem se ale probojoval do čela. Na vrcholu posledního kopce na Fišerce se na mě ovšem dotáhl Pavel Dubčák a ten byl nepříjemným soupeřem až do konce závodu. Jeho ataky jsem však úspěšně odrážel,“ uvedl Martin Fohler.   

Mezi ženami vybojovala první pozici Lucie Javorová z Hvozdné (Valachbajk Team, 38:44). Stříbro získala Jana Mynaříková (40:56), třetí místo si do Zděchova odvezla Petra Kocourková (42:40).

 ,,Na trati s několika nádhernými výhledy se od startu běželo vysoké tempo. Ovšem hned na začátku stoupání na Vrzavé skály se mi podařilo odpoutat od všech soupeřek a potom už jsem pozvolna na první pozici navyšovala svůj náskok,“ upozornila na rozhodující moment ženského sedmikilometrového závodu Lucie Javorová.

V rámci 2. ročníku Kašavského krosu se hodnotila i kategorie VLKADRŽ – závod o nejlepší běžce s trvalým pobytem, nebo rodáky z Vlčkové, Kašavy a Držkové. V tomto měření sil patnáctikilometrový podnik ovládli Ondřej Minařík (Držková) a Klára Černochová (Kašava). Na sedmikilometrové trati byli nejlepší Petr Pospíšil a Petra Povolná (oba Kašava).         

ATLETIKA

Krosový závod Otrokovické svahy se poběží na Žlutavu a zpět

Otrokovice – První ročník krosového běhu Otrokovické svahy se koná v sobotu. Pořadatelé z TJ Jiskra Otrokovice z oddílu běžeckého lyžování připravili dvě tratě. Hlavní závod měří 10 kilometrů a má převýšení 280 metrů, kratší dlouhý 5 kilometrů má převýšení 105 metrů. V obou jsou vypsány dvě kategorie mužů a dvě kategorie žen. Start desetikilometrového podniku je u stadionu TJ Jiskra Otrokovice v 11.15 hodin. O pět minut později odstartuje závod na 5 kilometrů.

,,Trať hlavního závodu vede od atletického stadionu otrokovické Jiskry kolem tenisových kurtů, pak po mostě a před Bělovským jezem běžci odbočí na hráz mezi řekou Moravou a jejím slepým ramenem. Po překonání hráze a odbočení na Moravní lávku závod pokračuje kolem kynologického klubu, kde začíná stoupání na Žlutavu. Ze Žlutavy následuje seběh do cíle, který se u rovněž u stadionu Jiskry Otrokovice,“ popsal trať jeden z pořadatelů Pavel Tomášek.

ATLETIKA

V sobotu se koná premiérový ročník Provodovského běhu 

Provodov – V sobotu se uskuteční premiérový ročník Provodovského běhu. Připravené jsou dvě tratě. Delší závod je dlouhý 11 kilometrů, kratší měří 5 kilometrů. Společný start obou závodů je v Areálu mládí u fotbalového hřiště v Provodově ve 14 hodin. Pořadatelé v obou bězích vypsali tři kategorie mužů a dvě kategorie žen. V Provodově ovšem nezapomněli ani na předškolní děti a žákovské kategorie. Mládež si na zkrácených tratích od 30 metrů do 750 metrů zazávodí od 13 hodin. Vyhlášení výsledků hlavního závodu je naplánováno na 15.30 hodin. Sportovní den v Provodově zakončí od 18 hodin volná zábava.

BASKETBAL

Valašské Meziříčí díky povedené druhé čtvrtině porazilo Karvinou

Valašské Meziříčí – Výhru nad Karvinou o jedenáct bodů si v sobotu zaknihovali basketbalisté Valašského Meziříčí a po 4. kole jim v neúplné tabulce 2. ligy ve skupině C patří šesté místo.

Valašské Meziříčí zdolalo Karvinou 81:70. ,,Po vyrovnaném začátku střetnutí jsme si ve druhé čtvrtině vypracovali výraznější náskok. V polovině zápasu jsme vedli o třináct bodů. To bylo také důležité pro naše vítězství,“ upozornil na nejpovedenější pasáž duelu domácí kouč Petr Nachtman.

Karviná ovšem byla až do poslední minuty nepříjemným soupeřem. ,,Hosté nic nevdali a bojovali i za nepříznivého stavu,“ prozradil ještě valašskomeziříčský trenér.

Valaši se však znovu mohli spolehnout na Tadeáše Janíka. ,,Tadeáš byl jednoznačně nejlepším hráčem zápasu. Kromě toho, že zaznamenal dvaatřicet bodů, tak v obraně ještě doskočil hodně balónů. Pochvalu za přístup k souboji proti čtvrtému družstvu soutěže ovšem zaslouží celý kolektiv,“ radoval se z cenné výhry Nachtman.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – KARVINÁ 81:70 (14:13, 45:32, 60:55)

Body Valašského Meziříčí: Janík 32, Kročil 14, Riemel 8, Stodůlka 8, Kašpar 7, Václavek 4, Odstrčilík 4, Denk 3, Brychta 1.        

CYKLISTIKA

Tomáš Strnka zaútočil na Ploštině na první příčku až v posledním kopci před cílem. Ženám na Valašsku vládla juniorka Prchalová

Ploština – Reprezentant Bike Teamu Sazovice Tomáš Strnka zvítězil v závodu horských kol na Ploštině, který byl Memoriálem Josefa Valčíka. Strnka dosáhl v závěrečném sedmém podniku z Valašskokarpatské cyklotour 2017 na trati dlouhé 12,5 kilometru, času 32:12. Stříbro bral s patnáctisekundovou ztrátou Petr Holzner (Zvonek Sport Valašské Klobouky), třetí místo obsadil Zdeněk Skyba (Tufo Otrokovice, 34:02). Martin Makovický (Orel Zlín, 36:08) skončil čtvrtý a další člen valašskoklobouckého Zvonek Sport Teamu Bronislav Tkadlec dojel v čase 40:08 pátý.

Desetikilometrový závod žen vyhrála věkem ještě juniorka holešovská bikerka Libuše Prchalová (22:36), před zkušenou Petrou Holznerovou (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 23:49) a Lenkou Černou (HBT Zlín, 26:11).

,,V závodu mužů zůstala hned po startu vpředu trojice pozdějších medailistů Strnka, Holzner a Skyba. Ve druhém kole neudržel tempo Skyba a otrokovický cyklista proto ztratil kontakt s vedoucí skupinou. Strnka s Holznerem pak na čele jezdili osamoceně a na špici se pravidelně střídali. Tomáš Strnka potom na zlatou příčku zaútočil až v posledním výjezdu těsně před cílem. Mezi ženami se osmnáctileté Prchalové dařilo držet rovnoměrné tempo a díky této taktice bikerka z Holešova u nás vyhrála,“ informoval za pořadatele Radomír Bačo.

FLORBAL

Hluk začal osmifinálovou skupinu národního poháru výhrou. V pátek Slovácký tým hostí superligový Bulldogs Brno

Hluk – Výhrou začalo osmifinálovou skupinu florbalového Poháru České pojišťovny mužů divizní družstvo Spartaku Hluk.

Slovácký tým v prvním utkání porazil celek z národní ligy Sokol Brno I 5:4 po samostatných nájezdech. Zápas se ovšem dlouho nevyvíjel pro domácí dobře. Na gól Foreta sice stačil ještě v 7. minutě odpovědět srovnáním stavu na 1:1 Tuhý, v 15. minutě ale Hlučané prohrávali 1:3 a pětačtyřicáté minutě 3:4. Minutu před koncem však vyrovnal na 4:4 po přihrávce od Petlana Olbert. Rozhodující samostatný nájezd pak proměnil Tomáš Janča.

 ,,Dneska jsme opět přepisovali klubové dějiny, když se nám v národním poháru podařilo získat první body v historii našeho oddílu v osmifinálové skupině,“ radoval se s celým svým kolektivem univerzál vítězného družstva Pavel Rochovanský.

,,Sice nás na cestě za velkým úspěchem zbrzdila nervózní první třetina, ale díky velké bojovnosti jsme nakonec duel s Brňany dotáhli do zdárného konce. Papírově silnějšího soupeře jsme dokonce přestříleli 39:25,“ užíval si velmi cenný skalp Rochovanský.

Ve druhém kole osmifinálové skupiny se Hluk utká s ještě podstatně zvučnějším týmem. Soupeřem mu bude superligový Bulldogs Brno. Zápas se bude hrát ve sportovní hale v Boršické ulici v pátek od 20 hodin. Domácí slibují, že i aktuálně devátý celek elitní české soutěže potrápí. Není ani vyloučeno, že se vzhledem k aktuální formě kolektivu ze Slovácka na začátku víkendu zrodí v Hluku florbalová senzace.

SPARTAK HLUK – SOKOL BRNO I 5:4 (1:3, 2:0, 1:1, - 0:0) PO SN

Branky Hluku: Tuhý, Duda, Petlan, Olbert, Janča.

Sestava: Podškubka (Kolečkář) – Holý, Duda, Olbert, Janča, Šimíček, Rochovanský, Kovář, Kahánek, Petlan, Pavel Krchňaček, Štěrba, Martin Krchňáček, Tuhý.               

FLORBAL

Rožnov pod Radhoštěm po skalpu Opavy nezvládl třetí třetinu ve Žďáru nad Sázavou

Rožnov pod Radhoštěm – Jako den a noc si připadal v posledních duelech v Národní florbalové lize kolektiv Rožnova pod Radhoštěm.

 Valaši si nejprve poradili s Opavou 5:2. V utkání s nepříjemným soupeřem se jim povedl nástup do zápasu, když v 10. minutě vedli po trefách Kratochvíla, Knebla a Krhuta 3:0. Potom se hra vyrovnala, ovšem domácí si vítězství už vzít nenechali. Opava sice korigovala stav na 3:1 a 4:2, ale když si ve čtyřiapadesáté minutě Repček vstřelil vlastní branku bylo jasné, že tři body zůstanou v Rožnově pod Radhoštěm.

,,Podali jsme poctivý výkon. Družstvu nechybělo nasazení a celý duel jsme odehráli ve vysokém tempu. Hostům se nevyplatilo, že na začátku střetnutí improvizovali v sestavě,“ potěšil skalp silného protivníka domácího kouče Pavla Barabáše.

Na půdě Žďáru nad Sázavou ale Rožnov pod Radhoštěm utrpěl vysokou porážku 5:10. Valaši se však v zápase dlouho drželi. Ještě na začátku jednačtyřicáté minuty to bylo 3:3. Poslední třetinu ovšem výrazně ovládl celek Žďáru nad Sázavou.

,,V první části jsme nehráli dobře, ve druhém dějství jsme se zlepšili, ale o osudu střetnutí rozhodl nástup do třetí třetiny, kdy se balónek odrážel k soupeřům. Běhen necelých šesti minut jsme inkasovali pět branek a to nás dokonale zmrazilo,“ konstatoval po nevídaném duelu Pavel Barabáš.   

Výsledky 5. a 6. kola:

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – OPAVA 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)

Branky Rožnova pod Radhoštěm: Kratochvíl, Knebl, Krhut, Kittel, vlastní.

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – ROŽNOV POD RADHOŠTĚM 10:5 (2:1, 1:2, 7:2)

Branky Rožnova pod Radhoštěm: Štůsek, Kittel, Kratochvíl, Viktořík, Doležel.

Sestava: Obšívač, Jasný – Zimmer, Slovák, Hegar, Kostelecký, Krhut, Barabáš, Burýšek, Knebl, Viktořík, Novosad, Kittel, Doležel, Kratochvíl, Žniva, Kristek, Štůsek, Červený, Dvořák, Šichtař.        

FLORBAL

Gólman Jan Krkoška udržel proti Olomouci čisté konto

Zlín – Zlínští Lvi se ve florbalové divizi probouzí. Nováček soutěže konečně zabral a dočkal se prvního vítězství v nové sezoně, když v dohrávce 4. kole porazil Hornets Brno 7:4. Utkání však nebylo pro domácí jednoduché.  Ještě jednadvacet sekund před koncem druhé třetiny totiž svítil na ukazateli skóre stav 3:3. V tomto čase ale poslal Zlín do vedení Červenka. Hosté sice v závěrečném dějství korigovali skóre na 5:4, ovšem následné branky Michala Rotha a Vaňka definitivně potvrdily zlínskou výhru.

 ,,V utkání jsme uspěli, ale k vítězství jsme se protrápili, protože někteří hráči neplnili taktické pokyny. To pak vnášelo chaos do našeho herního projevu Takového soupeře bychom měli překonat vyšším brankovým rozdílem,“ byl až nečekaně hodně ke svým svěřencům kritický domácí kouč Zbyněk Macura.

Jeho tým zvládl i další dohrávku, v níž zdolal Olomouc 5:0. O osudu tohoto střetnutí se rozhodlo v první třetině, kdy si domácí vypracovali tříbrankový náskok. A protože i ve zbytku duelu byli pozorní v defenzívě, dovedli utkání s Hanáky k povedenému konci

 ,,Byl to úplně jiný zápas než souboj s Hornetsem Brno. V partii s jedenáctým kolektivem soutěže jsme hýřili aktivitou i pohybem a odměnou nám byl další divizní tříbodový zisk. Čisté konto udržel brankář Jan Krkoška,“ nešetřil po druhé dohrávce naopak chválou svého celku zlínský trenér Macura.  

Výsledky dohrávek:

ZLÍN LIONS – HORNETS BRNO 7:4 (3:1, 1:2, 3:1)

Branky Zlína Lions: Baroň 2, Vaněk 2, Tichý, Červenka, Michal Roth.

ZLÍN LIONS – OLOMOUC 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

Branky Zlína Lions: Koňařík 2, Vaněk, Graclík, Baroň.

Sestava: Varnavčin, Jan Krkoška, Bartík – Červenka, Obdržálek, Vaněk, Michal Roth, Baran, Ondroušek, Ženožička, Tkadlec, Stračinský, Seevald, Baroň, Horník, Tichý, Němeček, Pospíšil, Graclík, Macek, Koňařík. 

FLORBAL

Holešov začal sezonu ve florbalové Lize veteránů dvěma výhrami

Holešov – Šestibodovým ziskem začalo sezonu v Lize veteránů florbalové družstvo FbC Holešov.

 Hanáci nejprve zdolali tým Psycho Brno 7:3. ,,V utkání jsme byli velkým favoritem, protože soupeřům chyběl jejich nejlepší hráč Dufek. Brzy jsme si také vypracovali tříbrankový náskok a i zbytek střetnutí jsme měli pod kontrolou. Na korekce skóre Brňanů jsme totiž hned záhy dokázali odpovědět dalšími góly v jejich síti,“ potěšila cenná výhra v prvním duelu v nové sezoně autora jedné z branek Holešova Jana Vysloužila.   

 V následném střetnutí holešovský tým udolal celek Hatticku Brno 4:3. ,,To už byla podstatně těžší partie. Nicméně v 5. minutě jsme vedli 2:0 a deváté minutě 4:1. Dva špatně ubráněné trestné údery ale dostaly tým Hattricku zpět do hry a v polovině zápasu to bylo 4:3. A i když jsme ve zbytku utkání hráli nedisciplinovaně, vítězství už jsme uhájili. Soupeř se neprosadil ani v závěrečné hře bez brankáře,“ oddechl si po druhém duelu Vysloužil.    

Výsledky 1. a 2. kola:

PSYCHO BRNO – FBC HOLEŠOV 3:7 (1:3, 0:2, 2:2)

Branky Holešova: Kejnar 2, Svozil, Šimoňuk, Vysloužil, Nesvadba, Balcárek.

HATTRICK BRNO – FBC HOLEŠOV 3:4 (2:4, 1:0, 0:0)

Branky Holešova: Vysloužil, Svozil, Šimoňuk, Nesvadba.

Sestava: Matula – Kejnar, Balcárek, Svozil, Vysloužil, Šimoňuk, Doležal, Štětkář, Nesvadba.

HOKEJ

Junioři Zlína si z východočeského tripu přivezli pouze jeden bod

Zlín – Pouze jeden bod si přivezli z východočeského tripu extraligoví hokejoví junioři Aukro Berani Zlín a v tabulce proto po 12. kole elitní české soutěže klesli na desáté místo. V dalších duelech se zlínské mužstvo představí na domácím ledě. V PSG Aréně mladí Berani v pátek od 17 hodin přivítají Plzeň a v sobotu v 12.30 hodin vyzvou České Budějovice. 

V pátek Zlín smolně prohrál v Hradci Králové 2:3 po samostatných nájezdech. Hosté v duelu, který sledovalo 200 diváků, od třiadvacáté minuty po přesné ráně Jakuba Haška prohrávali 1:0. V osmadvacáté minutě Kollár po dorážce vyrovnal na 1:1 a 53. minutě poslal zlínský tým po spolupráci s Padrnosem Dlabaja do vedení na 2:1. Ovšem za osmašedesát sekund znovu Jakub Hašek srovnal stav na 2:2. V rozhodujících nájezdech se pak neprosadili Dlabaja, Václavek ani Peška. Naopak Východočeši v nich skórovali dvakrát. Klíčový nájezd proměnil Patrik Mašín. Berani tak v přímém souboji o sedmou příčku získali pouze bod.

,,Domácí byli velmi těžkým soupeřem. My jsme však v zápase velmi málo stříleli. Navíc jsme se nechávali zbytečně vylučovat a hra v oslabení nás stála hodně sil. V zápase nám rovněž chyběl pohyb,“ hodnotil souboj s bojovným soupeřem jeden z hostujících koučů Leon Wesley.

V sobotu zlínské mužstvo podlehlo Pardubicím 3:5. V první třetině drželi ševci s domácím týmem krok. V páté minutě poslal Zlín do vedení Kočica a třiatřicet sekund před koncem úvodního dějství Dlabaja srovnal skóre na 2:2. Hostům se pak ještě jednou podařilo vyrovnat, když ve třiačtyřicáté minutě dal gól na 3:3 Gharibyar. Pak už se v koncovce prosadily pouze Pardubice, které po trefách Pochobradského a Štefka strhly vítězství na svoji stranu.

,,Utkání mělo pouze průměrnou úroveň. My jsme do něho nastoupili v oslabené sestavě. Chyběl nám především pro podezření na otřes mozku kapitán Mikulec. Ani domácím se ovšem příliš nedařilo. Pardubice však byly produktivnější v koncovce. O výhře Východočechů také rozhodl jejich větší důraz před naším brankovištěm,“ uznal forvard Zlína Vlastimil Hefka.        

Výsledky 11. a 12. kola:

HRADEC KRÁLOVÉ– AUKRO BERANI ZLÍN 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, - 1:0) PO SN

Branky Aukro Berani Zlín: Kollár, Dlabaja.

PARDUBICE – AUKRO BERANI ZLÍN 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)

Branky Aukro Berani Zlín: Kočica, Dlabaja, Gharibyar.

Sestava: Huf, Šimonů – Martínek, Augustin, Padrnos, Gába, Dluhoš, Budil, Jenáček, Marek, Kollár – Dvořáček, Peška, Kočica, Mikulec, Ghanibyar, Knápek, Hefka, Dlabaja, Václavek.       

TENIS

Tenisoví veteráni si ve Zlíně v sobotu zahrají podzimní debly

Zlín – V nové nafukovací hale ve Zlíně na Vršavě bude v sobotu k vidění tenisový turnaj ve čtyřhře amatérů nad padesát let Podzimní debly na Vršavě. Podnik, který je zařazený do letošní celoroční české série Senior’s Tour 2017, začíná v 9 hodin. Prezentace bude probíhat mezi 8.15 až 8.45 hodinou. Na čtyřech antukových kurtech se bude nejprve hrát skupinovým systémem, nejlepší páry postoupí do vyřazovacích soubojů. Pro vyřazené dvojice pořadatelé připravili také Soutěž útěchy. Semifinálové duely a finálový zápas jsou na programu mezi 15. a 17. hodinou. Očekává s účast 10 až 15 deblů.

 Turnaj je otevřený pro všechny zájemce, kteří si budou chtít poměřit síly s elitními českými amatérskými deblovými padesátníky. Podmínkou ale je zrušená registrace minimálně pět let v jakémkoliv tenisovém klubu.                                                       Lubomír Hotař