ATLETIKA

 Tomáš Blaha v horském běhu v Hranicích na Moravě třikrát zabloudil, přesto závod vyhrál.

 Region – Regionální vytrvalci dominovali v 1. ročníku Horského běhu v Hranicích na Moravě. Vítězství v 12kilometrovém závodu rozloženém do dvou okruhů s celkovým převýšením 600 metrů vybojoval časem 53:45 Tomáš Blaha z AK Kroměříž. Stříbrnou příčku obsadil Přemysl Žaludek (Kola Malenovice, 53:47), třetí skončil Jakub Gogela z Brumova (58:54).

   ,,Do čtvrtého kilometru jsem běžel na druhé pozici. Poté jsem se posunul na první příčku a už jsem na ní zůstal až do cíle. O mém vítězství jsem ale rozhodl až po ostrém závěrečném finiši,“ informoval Tomáš Blaha. ,,Na trati jsem však třikrát trochu zabloudil,“ přiznal se ještě Blaha.    

   Ženy běžely 6,3 kilometru a mezi nimi brala prvenství Jana Žaludková (Kola Malenovice, 32:19), před reprezentantkou Gymnázia ze Zubří Petrou Holišovou, jež byla o čtyři minuty a jednatřicet sekund pomalejší. Bronzovou pozici získala Lucie Rohalová z Karlovy Studánky (37:04).

    ,,Byl to těžký závod s několika prudkými výběhy i seběhy. Nicméně zlatou příčku jsem měla od startu pod kontrolou,“ potěšila výhra Janu Žaludkovou.

    Členka týmu Kola Malenovice se v Hranicích na Moravě ještě představila v 5. ročníku závodu Podzimní Hranice běhají. Ten se konal v Hranickém parku a Žaludková v něm mezi ženami vybojovala zlatou příčku, když na tříkilometrové trati dosáhla času 10:48. Druhá byla domácí Zuzana Kročová (11:07), třetí doběhla Adéla Dostálová (SK Hranice, 11:47).

   ,,V prvním ze tří okruhů byla neustále zlepšující se Zuzana Kročová nepříjemnou soupeřkou. Pak jsem se jí ale na čele začala pozvolna vzdalovat,“ užívala si pobyt v Hranicích na Moravě Žaludková.      

 ATLETIKA

 Zlínský krosař Jiří Kubíček ovládl Hrabovskou desítku

 Jiří Kubíček vyhrál 6. ročník Hrabovské desítky. Člen klubu Mattoni Freerun Zlín v 9,7 kilometru dlouhém závodu, který měl převýšení 365 metrů v Hrabůvce u Hranic na Moravě, zaběhl čas 39:23. Druhý v pořadí Lukáš Koudelka z AK Drnovice měl na něho v cíli ztrátu dvacet sekund, třetí místo obsadil v čase 41:13 domácí Tomáš Bláha.

   ,,Kopcovitý závod konaný po úbočí Moravské brány měl poměrně jednoznačný průběh,“ prozradil Jiří Kubíček. Ten po startu zvolil ostřejší tempo. ,,Brzy jsme se společně s Koudelkou probojovali do čela. Na čtvrtém kilometru jsem se ale od něho odpoutal a pak už jsem si pobyt na prvním místě kontroloval. Koudelka mi ale nedal nic zadarmo. Proto jsem musel běžet naplno až do cíle,“ přiznal zlínský krosař Kubíček.   

 ATLETIKA

V Otrokovicích se poběží 18. ročník půlmaratonu Josefa Podmolíka

Atleti z TJ Jiskra Otrokovice pořádají v sobotu 18. ročník Otrokovického půlmaratonu. Start 21,1 kilometru dlouhého podniku, který je zároveň Memoriálem Josefa Podmolíka, je v 10.30 hodin před sportovním areálem na Baťově. Cíl je na stejném místě. Trať s asfaltovým povrchem je rozložená do šesti okruhů a povede ulicemi města. Má absolutně rovinatý charakter. Pořadatelé vypsali čtyři kategorie mužů a dvě kategorie žen. Kromě toho je ještě připravený štafetový půlmaraton a půlmaraton smíšených štafet mládeže. Tyto závody odstartují ve 12 hodin.

   Loni v 17. ročníku Otrokovickém půlmaratonu zvítězil reprezentant Keni Silas Kiprono too, jenž bral první příčku za čas 1:05:56. V ženách dominovala časem 1:17:49 jeho krajanka Gladis Jebkurui biwott. Traťové rekordy drží z roku 2014 další Keňané. V mužích Moses Kipruto Kibire (1:04:59) a mezi ženami Peris Jerono (1:13:37).

 ATLETIKA

 V listopadovém Běhu na 2 míle dostanou atleti ve Zlíně lívanec

 Předposlední závod z letošní celoroční dvanáctidílné série Běh na 2 míle uspořádají v sobotu ve Zlíně. Start jedenáctého podniku sezony je na tradičním místě v oblasti průmyslové zóny v Přílukách u budovy Madal Bal, v 9 hodin. 3,2 kilometru dlouhý závod je rozložený do dvou rovinatých okruhů s asfaltovým podkladem. Zváni jsou muži i ženy všech věkových kategorií. Pořadatelé navíc pro všechny účastníky v cíli připravili chutný teplý lívanec se skořicí. Prezentace bude probíhat mezi 8.30 a 8.55 hodinou. Startovné je pouze symbolické a to 20 Kč.

   Traťové rekordy zlínského dvoumílového běhu, který se v Přílukách koná každou první sobotu v měsíci, drží v mužích časem 9:57 Andrej Višněvský z 2. září 2017. Mezi ženami doposud nikdo nepřekonal čas 11:59 Agnikany Šenkýřové z 6. září 2014. Oba rekordmani jsou reprezentanty pořádajícího klubu Sri Chinmoy Marathon Team Zlín.

BASKETBAL

 Basketbalisté Valašského Meziříčí promarnili v Přelouči možnost zahrát si v národním poháru proti Nymburku

 Valašské Meziříčí – Basketbalový svátek se na Valašsku neuskuteční, protože Valašské Meziříčí podlehlo ve 3. kole Českého poháru Přelouči 74:80. ,,Byla to zasloužená, ale trochu zbytečná porážka,“ mrzela ztráta trenéra hostů Petra Nachtmana.

   V případě úspěchu a postupu do čtvrtého kola by si totiž Valaši na domácí palubovce zahráli se čtrnáctinásobným českým šampionem a účastníkem Ligy mistrů Nymburkem. ,,V sázce bylo lákavé utkání. Ale v Přelouči jsme až na první čtvrtinu neustále dotahovali mírný bodový náskok domácích. Východočeši byli lepším a bojovnějším kolektivem. My jsme v duelu byli nekoncentrovaní a vyprodukovali hodně technických chyb. Za naše vystoupení v letošním ročníku Poháru basketbalové federace si proto pochvalu nezasloužíme,“ uznal sportovně kouč Nachtman.

3. kolo Poháru ČBF 2017 - 2018:

PŘELOUČ – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 80:74 (17:20, 18:16, 23:17, 22:21)

Body Valašského Meziříčí: Janík 24, Kašpar 18, Odstčilík 10, Kročil 6, Stodůlka 6, Václavek 4, Vyroubal 3, Denk 3.

 FLORBAL

   Zápas osmifinále skupiny Českého poháru Hluku s brněnským Bulldogsem sledovalo 427 diváků

Hluk – Florbalové překvapení se na Slovácku nekonalo. Hluk ve druhém utkání osmifinále skupiny Poháru České pojišťovny hostil superligový Bulldogs Brno, ale velkému favoritovi před rekordní návštěvou podlehl 3:12. Zápas, který sledovalo 427 diváků, měl skvělou atmosféru. Domácí mají v letošní sezoně formu a byli odhodlaní devátý tým elitní republikové soutěže potrápit. Brňané ale neponechali nic náhodě a v 15. minutě vedli 3:0. Záhy Šimíček upravil stav na 1:3, ovšem ve čtyřicáté minutě to bylo 1:6. Hosté dominovali i ve třetí třetině. Hlučané však Martinem Tuhým a Jančou alespoň korigovali skóre na 3:6. Závěr střetnutí už patřil jenom Buldokům.

   ,,Naší taktikou jsme chtěli eliminovat produktivitu Brňanů. To se nám také částečně dařilo,“ tvrdí vedoucí týmu Hluku David Vlachopulos.

   Jeho kolektiv bojoval, ale jenom obtížně čelil kvalitě superligového soupeře. ,,Většinu zápasu jsme odehráli bez míčku. Ten kontrolovali Buldoci. Nicméně v první třetině jsme si několik šancí vypracovali. Ovšem Pavlovi Krchňáčkovi, Šimíčkovi a Olbertovi chybělo štěstí v koncovce. Ve zbytku střetnutí už nás hosté překonávali rychlostí. Ti navíc v utkání dokonale dokázali prodat podstatně větší florbalové zkušenosti,“ uznal Vlachopulos.

2. zápas osmifinále Poháru České pojišťovny:

SPARTAK HLUK – BULLDOGS BRNO 3:12 (1:3, 0:3, 2:6)

Branky Hluku: Šimíček, Tuhý, Janča.

Sestava: Podškubka, Kolečkář – Duda, Petlan, Olbert, Rochovanský, Janča, Pavel Krchňáček, Kaňovský, Šimíček, Štěrba, Jílek, Martin Krchňáček, Kovář, Holý, Tuhý.       

   FLORBAL

   Prvoligovým florbalistkám Vsetína selhala proti Dobrušce a Buldočkám z Brna koncovka

Vsetín – Žádný bod nezískaly v 5. a 6. kole první ligy florbalistky Vsetína. V tabulce Valašky po dvou nevydařených zápasech klesly na předposlední sedmé místo. V dalších utkáních se vsetínský kolektiv představí na plochách soupeřek. V sobotu od 20 hodin nastoupí v Jihlavě a v neděli se ve sportovní hale v Pohořelicích střetne v 15.30 hodin se Šitbořicemi.

   V posledních duelech Vsetín nejprve prohrál doma s Dobruškou 1:3. ,,Odehráli jsme solidní utkání. Měli jsme dobrý přechod do útoku, chyběla nám ale přesnější koncovka. V souboji s pátým celkem soutěže jsme neuspěli, protože jsme neproměnili spoustu brankových příležitostí,“ konstatoval z výsledku zklamaný domácí trenér Michal Kvapil.

   Jeho tým odjel s prázdnou také z Brna, kde podlehl tamním Buldočkám 2:5. ,,Nemohli jsme se prosadit přes pozornou obranu domácích. První branku jsme vstřelili až ve dvaačtyřicáté minutě, kdy Mikšíková korigovala stav na 3:1. Jsme však teprve na začátku, pořád se jako prvoligoví nováčci máme co učit,“ přiznal kouč mladého družstva ze Vsetína Kvapil.

Výsledky 5. a 6. kola:

FLORBAL VSETÍN – DOBRUŠKA 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branka Vsetína: Urbánková.

BULLDOGS BRNO – FLORBAL VSETÍN 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Branky Vsetína: Mikšíková, Maštalířová.

Sestava: Šimková, Franková, Ištvánková – Hnátková, Maštalířová, Goláňová, Marečková, Martinková, Pavlicová, Halaštová, Jakubkovičová, Mikšíková, Dědková, Šobáňová, Seevaldová, Urbášková, Gajdošová, Sedláčková

FLORBAL

Zlín si přivezl cenný skalp Krnova. Hluku se výjezd na sever Moravy nepovedl

Region – V 5. a 6. kole florbalové divize mužů bylo z regionálních klubů na severu Moravy úspěšnější družstvo zlínských Lvů. Zlín nejprve vyhrál v Krnově 14:8. ,,Domácím jsme oplatili porážku 5:6 z druhého kola Poháru České pojišťovny,“ potěšilo zastupujícího kouče hostů Lukáš Ondrouška. Ten byl proto s výkonem svých svěřenců spokojený. ,,Družstvo od začátku střetnutí plnilo taktické pokyny. Také na střídačce byla výborná atmosféra. Utkání jsme vyhráli také proto, že se nám dařilo eliminovat krnovské střelce Jaromíra Filipa a Ondřeje Miškova,“ našel podstatu zlínského úspěchu Ondroušek.

   Důstojnou partii Lvi z krajského města odehráli rovněž na ploše ostravské Letky. S lídrem soutěže ale prohráli 5:10. ,,Zápas jsme pouze s deseti hráči v poli odehráli se ctí. Z toho byli dva junioři a jeden úplný nováček v naší sestavě. Severomoravané ale byli zatím nejlepším týmem, se kterým jsme se v letošní divizi potkali. V silnějším složení bychom je však víc potrápili,“ tvrdí hlavní kouč Zlína Zbyněk Macura.

   Na výjezd na sever Moravy tentokrát nebudou rádi vzpomínat v Hluku. Tým ze Slovácka prohrál s Letkou Ostrava 6:7 po nájezdech a s Krnovem 6:8. Přitom Hlučané v Ostravě ještě na začátku šestapadesáté minuty vedli 6:5. Také v Krnově ztratili dobře rozehrané střetnutí. Ovšem ani brankový náskok 3:1 a 5:4 jim k bodovému zisku proti druhému týmu tabulky nestačil.          

Výsledky 5. a 6. kola:

KRNOV – ZLÍN LIONS 8:14 (2:6, 2:3, 4:5)

Branky Zlín Lions: Červenka 3, Michal Roth 2, Tkadlec 2, Němeček 2, Vaněk, Baroň, Horník, Pospíšil, Graclík.

LETKA OSTRAVA – ZLÍN LIONS 10:5 (3:1, 1:1, 6:3)

Branky Zlín Lions: Horník 2, Kopp, Jaromír Roth, Michal Roth.

Sestava: Bartík, Varnavčin – Červenka, Vaněk, Michal Roth, Ondroušek, Tkadlec, Baroň, Horník, Němeček, Pospíšil, Graclík, Košák, Jaromír Roth, Pospíšil.

LETKA OSTRAVA – HLUK 7:6 (1:1, 3:2, 2:3, - 1:0) po SN

Branky Hluku: Olbert 3, Martin Krchňáček 2, Janča.

KRNOV – HLUK 8:6 (1:2, 4:3, 3:1)

Branky Hluku: Olbert 2, Šimíček, Holý, Matin Krchňáček, Tuhý.

Sestava: Podškubka, Kolečkář – Rochovanský, Kaňovský, Kolář, Holý, Duda, Kahánek, Petlan, Olbert, Janča, Šimíček, Štěrba, Jílek, Kovář, Martin Krchňáček. Tuhý. 

 FLORBAL

   Obrat Vsetína proti Počenicím zařídili Novosad a sedmnáct sekund před koncem zápasu Jakub Hušť

 Vsetín – Na vítězné vlně se pořád vezou florbalisté Vsetína, kteří si v posledních duelech Regionální ligy poradili s béčkem Gulliversu Brno 6:2 a Počenicemi 5:4. ,,Duel s brněnskými Gulivery se hrál brzy ráno. Proto jsme se v něm dlouho dostávali do hry a po zásluze jsme prohrávali 0:2. Za tohoto stavu jsme si vzali time out a po něm se nám během čtyřiaosmdesáti sekund podařilo obrátit skóre na 3:2. Ve zbytku střetnutí už jsme byli florbalovějším družstvem a zápas jsme zaslouženě vyhráli,“ tvrdí útočník Valachů Patrik Seevald.

   Poté si jeho tým připsal cenný skalp Počenic. ,,Hanáci byli nepříjemní v osobních soubojích. Některé jejich zákroky však byly na hranici pravidel,“ prozradil Seevald. Vsetínský kolektiv ovšem bojoval a rval se o další povedený výsledek. ,,Ovšem ještě půldruhé minuty před koncem utkání jsme prohrávali 3:4. Ale i tento duel se nám podařilo zachránit. Nejprve Novosad vyrovnal na 4:4 a pak sedmnáct sekund před závěrečným hvizdem Hušť vstřelil náš vítězný gól,“ radoval forvard Vsetína.

   V aktuální neúplně tabulce jsou Valaši bez ztráty bodu na druhém místě. V dalších dvou kolech se v sobotu 11. listopadu střetnou ve sportovní hale v Morkovicích v 10.30 hodin se zálohou Bučovic a od 13.30 hodin vyzvou tým Kuřimi.    

Výsledky 5. a 6. kola:

GULLIVERS BRNO B – FLORBAL VSETÍN 2:6 (0:0, 2:3, 0:3)

Branky Vsetína: Macek 2, Seevald, Novosad, Adámek, Březík.

POČENICE – FLORBAL VSETÍN 4:5 (1:1, 1:0, 3:3)

Branky Vsetína: Adámek 2, Žůrek, Novosad, Hušť.

Sestava: Pinďák – Polach, Hušť, Trčka, Macek, Vítek, Březík, Žůrek, Novosad, Seevald, Horák, Látal, Adámek.

 HOKEJ

Mladí zlínští Berani po cenném skalpu Plně prohráli s Českými Budějovicemi

Napůl úspěšní byli na domácím ledě extraligoví hokejoví junioři Aukro Berani Zlín. V tabulce jim po 14. kole patří jedenáctá příčka. V následujících zápasech se ševci představí na zimních stadionech soupeřů. Ve čtvrtek hrají od 18 hodin v Karlových Varech a v pátek v 16 hodin zkříží hokejky s mužstvem Kladna.

   Zlín porazil Plzeň 6:2. Domácí po nevydařeném výjezdu minulý víkend na východě Čech tentokrát odehráli povedený zápas. Na jejich úvodní Karafiátův gól sice hned po dvanácti sekundách zareagovala Plzeň zásluhou Rubnera vyrovnáním na 1:1, ovšem ve zbytku střetnutí byli Berani lepším celkem a ve třicáté minutě si vypracovali vedení na 4:1. Ve třetí třetině už zlínský kolektiv jenom kontroloval výsledek.

   ,,Souboj s dobře bruslícím soupeřem jsme zvládli takticky.  Předváděli jsme útočný hokej a Západočechy jsme nepouštěli do šancí. Dařilo se nám rovněž v koncovce. Trochu nám ale bylo nakloněné také štěstí,“ radoval se ze skalpu druhého celku tabulky domácí kapitán Jan Mikulec.   

   V sobotu už se zlínskému týmu už nedařilo, když prohrál s Českými Budějovicemi 2:3. Domácí s bekem Danielem Gazdou v sestavě v první třetině neproměnily několik šancí. Naopak hosté se v koncovce prosadili a v jedenácté minutě se po ráně Doksy od modré čáry ujali vedení. Ve třiatřicáté minutě to bylo 0:3. Zlín poprvé skóroval až minutu a půl před koncem druhé části, kdy Dlabaja po přímočaré akci vstřelil gól na 1:3. Do konce střetnutí však  už jenom zmírnil porážku ševců Gazda, který se v prostoru před hostující brankou dostal k odraženému puku a ten zavěsil do sítě Březiny.

    ,,Přímý souboj o pozice okolo osmého místa jsme nezvládli. Ve vyrovnaném zápase jsme s těžkým soupeřem vyprodukovali v defenzívě spoustu individuálních chyb. Měli jsme i horší pohyb a od druhé třetiny jsme s dobře silově vybavenými Jihočechy prohrávali i většinu osobních soubojů,“ uznal Jan Mikulec.   

Výsledky 13. a 14. kola:

AUKRO BERANI ZLÍN – PLZEŇ 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

Branky Aukro Berani Zlín: Karafiát 2, Václavek 2, Augustin, Mikulec.

AUKRO BERANI ZLÍN – ČESKÉ BEDĚJOVICE 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Branky Aukro Berani Zlín: Dlabaja, Gazda.

Sestava: Šimonů, Huf – Martínek, Kollár, Augustin, Padrnos, Gába, Dluhoš, Budil, Jenáček, Gazda – Kenša, Dvořáček, Peška, Kočica, Mikulec, Gharibyar, Hefka, Dobiáš, Dlabaja, Václavek, Karafiát.