ATLETIKA

Tomáš Navrátil obhájil prvenství v přerovském Běhu 17. listopadu

Region – Atleti z jihovýchodní Moravy ovládli medailové pozice ve 38. ročníku Běhu 17. listopadu v Přerově. Vítězství na Hané v závodu dlouhém 9 kilometrů vybojoval časem 30:39 Tomáš Navrátil z AK Kroměříž. Druhé místo obsadil s třiapadesátisekundovou ztrátou fryštacký Radoslav Šíbl hájící barvy klubu Ekodrill Zlín, bronzovou příčku vybojoval Tomáš Blaha (AK Kroměříž, 31:53). Další reprezentant kroměřížského atletického klubu Josef Sedláček skončil v čase 32:42 šestý.

,,V tradičním listopadovém podniku jsem obhajoval prvenství z loňského roku,“ upozornil Tomáš Navrátil. Ten od startu udával tempo. ,,Od začátku jsem běžel, jak jsem potřeboval. Po dvou kilometrech už jsem zůstal na čele sám a první pozici jsem pak bez problémů udržel až do cíle,“ prozradil Navrátil, který i letos na Hané potvrdil roli největšího favorita a zároveň si užíval dobrou podzimní běžeckou formu. Pro kroměřížského krosaře to také byla dobrá příprava na sobotní mistrovství republiky v přespolním běhu v Dlouhoňovicích u Žamberku.

Zlínský region byl vidět v závodu žen. V něm obsadila Martina Novotná (TÜV SÜD Rusava Bike Team, 38:25) třetí místo. Suverénně vyhrála Petra Kamínková (Svatý Kopeček, 35:03), stříbrnou pozici brala za čas 36:37 Vendula Horčičková z domácího klubu Best4Run.

ATLETIKA

V Morkovském podzimním běhu Jiří Klement zvolnil tempo, když se Tomášovi Navrátilovi rozvázala tkanička

Morkovice – Hodně nabitý víkend měl Tomáš Navrátil. Reprezentant AK Kroměříž po pátečním triumfu v Přerově opanoval také 3. ročník Morkovského podzimního běhu, když se v závodu dlouhém 11,5 kilometru prezentoval časem 45:45. Druhý v pořadí Jiří Klement na něho v cíli ztrácel pouze pět sekund, bronzovou příčku vybojoval za čas 46:45 Patrik Bartík. Čtvrtý skončil Tomáš Kašpařík (49:24), pátý doběhl Lukáš Makový (49:34).

,,Do Morkovic jsem přijel podpořit místní bikerový klub, protože jsem za tento oddíl několik let na horských kolech závodil,“ vysvětlil svoji účast v letošním ročníku Morkovského běhu Tomáš Navrátil.

Morkovské běhZdroj: archiv klubu Bike Triatlon Morkovice.

Ten chtěl vzhledem k náročnému výběhu a následnému seběhu z kopce Kleštěnec pojmou závod spíše jako kvalitní trénink.

,,Na startu se však vzhledem ke konkurenci dalších závodů sešla slabší účast. Proto jsem celou trať absolvoval v tempu, které nám s kamarádem Jiřím Klementem vyhovovalo. O mém prvenství jsem rozhodl až v závěru. Jiřímu ale děkuji, že zvolnil, když se mi kilometr před cílem rozvázala tkanička,“ upozornil s úsměvem na gesto fair play vítězný Navrátil

V ženách v náročném podniku dominovala zkušená Blanka Neubauerová, jež na trati v okolí Morkovic zaběhla čas 1:00:35. Stříbrná byla v čase 1:06:19 Simona Foltýnová, třetí místo obsadila Jiřina Holková (1:06:31). Anna Valachová brala za čas 1:06:46 čtvrtou pozici, pátá skončila Eva Solařová (1:14:57).

V Morkovicích uspořádali také osmikilometrový běh. V něm se v mužích z prvenství radoval Pavel Židlík (33:41). Mezi ženami vybojovala zlatou příčku Jana Grulichová (49:50).

ATLETIKA

V neděli se ve Zlíně poběží 7. ročník Podzimního půlmaratonu

Zlín – V neděli se ve Zlíně poběží 7. ročník Podzimního půlmaratonu. Jednadvacet kilometrů dlouhý silniční závod, který organizuje zlínský klub Sri Chinmoy Marathon Team, bude probíhat na osmi rovinatých okruzích s asfaltovým podkladem v areálu průmyslové zóny v Přílukách. Společný start všech kategorií mužů i žen je před budovou Madal Bal v 10 hodin. Prezentace začne o hodinu dříve. Závodu se může zúčastnit každý zájemce z řad aktivních, nebo i rekreačních běžců. Pořadatelé navíc stanovili přijatelné startovné. Pro předem přihlášené 150 Kč, v den závodu pak 200 Kč. V jehož ceně je i vydatný oběd.  Na startu v Přílukách se očekává kolem stovky půlmaratonců.

V loňském Podzimním půlmaratonu na okraji krajského města zvítězili kroměřížský reprezentant týmu Dressme.cz Jiří Klement (1:19:19) a Ironmanka Helena Kotopulu (Moraviaman Team Otrokovice, 1:27:18).

Traťové rekordy na trati v Přílukách drží z jarních zlínských půlmaratonů Jiří Petr Salomon/Suunto), jenž letos v březnu zaběhl čas 1:13:46. V ženách doposud nikdo nepřekonal Janu Dorazilovou z AK Kroměříž. Ta na začátku března sezony 2012 dosáhla času 1:25:01.

BASKETBAL

Valašské Meziříčí po prohře se Žďárem nad Sázavou porazilo o devětadvacet bodů celek Podolí

Valašské Meziříčí – Dva rozdílné zápasy o víkendu odehráli druholigoví basketbalisté Valašského Meziříčí, kteří na domácí palubovce ze dvou duelů vybojovali jedno vítězství. V neúplné tabulce jim po 9. kole patří osmá pozice. V dalších utkání se Valaši představí ve sportovních halách soupeřů. V sobotu 2. prosince nastoupí od 14 hodin na půdě ostravského Hladnova a v neděli 3. prosince od 10.30 hodin změří síly s týmem VŠB Ostrava.

O víkendu valašskomeziříčské družstvo nejprve nečekaně prohrálo se Žďárem nad Sázavou 65:72. ,,Po ospalém nástupu do zápasu jsme první čtvrtinu prohráli o devět bodů. Od druhé části se náš výkon zvedl a postupně se nám náskok soupeře podařilo snížit až na tři body. Na obrat v utkání to však nestačilo. Hosté se totiž opírali o Jiřího Bubáka, který nám dal pětatřicet bodů,“ konstatoval po sobotním souboji domácí trenér Petr Nachtman.

Ve druhém duelu Valaši vysoko pokořili Renocar Podolí 73:44. ,,Zápas se šestým družstvem tabulky jsme od začátku kontrolovali. Po prvním poločase jsme vedli o dvacet bodů a ve druhé půli jsme náskok ještě navýšili. Podali jsme spolehlivý výkon v obraně a dařil se nám také rychlý protiútok,“ byl po nedělním utkání spokojený Petr Nachtman.

Výsledky 8. a 9. kola:

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 65:72 (15:24, 34:39, 47:58)

Body Valašského Meziříčí: Janík 18, Denk 9, Brychta 8, Riemer 7, Kročil 6, Stodůlka 6, Odstrčilík 4, Kašpar 3, Svoboda 3, Vyroubal 1.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – PODOLÍ 73:44 (14:9, 37:17, 53:28)

Body Valašského Meziříčí: Janík 17, Kašpar 16, Brychta 10, Kročil 7, Riemer 5, Tajzler 4, Odstrčilík 4, Palyza 4, Vyroubal 2, Denk 2, Svoboda 2.

HOKEJ

Junioři Zlína s Litvínovem padli v prodloužení, skalp Chomutova beranům zajistil Daniel Dlabaja

Zlín – Dva dramatické zápasy má za sebou v juniorské hokejové extralize mužstvo Aukro Berani Zlín. Mladí ševci o víkendu vybojovali čtyři body a v tabulce se posunuli na deváté místo. V dalších zápasech se zlínský tým znovu představí na domácím ledě. V pátek od 15 hodin berani změří síly se Spartou Praha a v sobotu se ve 13 hodin utkají s pražskou Slávií. Oba souboje se odehrají v PSG aréně.

V pátek Zlín podlehl Litvínovu 1:2 v prodloužení. V utkání, v němž dominovaly obrany, se hosté ujali ve 13. minutě vedení, když se puk do Hufovy brány odrazil od brusle Pecky. Za tři minuty z brejkové akce Mikulec vyrovnal na 1:1. Poté už v základní hrací době žádný gól nepadl. Zlín si však vytvořil několik šancí. Z té největší nastřelil v jednatřicáté minutě Gazda břevno. Z výhry se nakonec radoval Litvínov. Ve čtyřiatřicáté sekundě prodloužení našel Bečvář Jíchu a ten ranou z mezikruží zajisti Severočechům dvoubodový zisk.

,,V utkání jsme byli lepším týmem. Zahodili jsme ale několik tutovek. Ty největší spálili Karafiát, Mikulec, Dvořáček a dvě minuty před koncem základní hrací doby jsem měl velkou šancí také já. Hosty však podržel gólman Orct. Nakonec se nám vymstila nedůslednost v obraně a v prodloužení bral vítězství Litvínov,“ mrzela zbytečná porážka forvarda domácích Daniela Dlabaju.

V sobotu zlínský celek udolal Chomutov 2:1. V této partii průměrné úrovně ševci naopak dosáhli na cenný skalp. Zlín se proti favoritovi ujal v 9. minutě po ráně Gazdy z vrcholu kruhu vedení. Chomutov v sedmnácté minutě Hajičem srovnal stav na 1:1. O vítěznou trefu se postaral v devětačtyřicáté minutě v přesilovce Dlabaja.

,,Za tři body vděčíme brankářovi Šimunů. Ten má největší podíl na naší výhře. Chomutov byl totiž útočnějším celkem. Jeho hráči byli lepší na puku, lépe bruslili a problémy nám dělala také jejich rychlost. Cenný výsledek nám tak v duelu s pátým týmem tabulky zajistila hlavně bojovnost,“ uznal po druhém víkendovém zápase autor druhého gólu domácích Daniel Dlabaja.

Výsledky 17. a 18. kola:

AUKRO BERANI ZLÍN – LITVÍNOV 1:2 (1:1, 0:0, 0:0, - 0:1)  v prodloužení

Branka Aukro Berani Zlín: Mikulec.

AUKRO BERANI ZLÍN – CHOMUTOV 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky Aukro Berani Zlín: Gazda, Dlabaja.

Sestava: Huf, Šimonů – Martínek, Marek, Gába, Dluhoš, Budil, Jenáček, Augustin, Gazda, Kollár – Kenša, Dvořáček, Kočica, Mikulec, Gharibyar, Knápek, Karafiát, Hefka, Kotek, Dobiáš, Dlabaja.

HOKEJBAL

V podzimní derniéře v Moravské hokejbalové lize přivítají Malenovice v souboji dvou nejlepších týmů béčko SK Jihlava

Malenovice – Hokejbalisty Malenovic čeká v neděli v Moravské lize poslední podzimní utkání.  Čamlíci se v domácí Lopik aréně utkají s béčkem SK Jihlava. Zápas začne ve 13 hodin.

,,Celek z Vysočiny je velmi silným soupeřem. Jihlavané, kteří pravidelně využívají některé hráče z prvoligového áčka loni Moravkou ligu vyhráli,“ upozorňuje hrající malenovický kouč Martin Novák. Jeho tým, jako nováček hokejbalové Moravské ligy Jihlavu ale příliš nezná.

,,Doposud jsme se s ni neutkali. Proto se těžko odhaduje s jakým herním stylem a taktikou proti nám nastoupí. Nebezpeční by však měli být hlavně střelec Martin Trybuček a konstruktivní forvard Lukáš Pošvic. Speciálně se však na tyto opory zaměřovat nebudeme,“ tvrdí Novák, jehož tým by chtěl zlomit odpor hostů ofenzivním pojetím.

,,Hrajeme doma, máme silný útok, proto chceme střetnutí vyhrát. Musíme však podat disciplinovaný výkon a proměňovat šance,“ zná recept, jak mužstvo z Vysočiny překonat trenér Malenovic.

Ten v souboji dvou nejlepších týmů soutěže bude určitě postrádat kvůli pracovním povinnostem útočníka Kuličku. Dlouhodobě mimo hru je Lukáš Foltýn. ,,Menší zranění v dolní části těla v posledním období ještě léčil obránce Machuta. Máme však dostatečně široký kádr, takže se sestavou by neměly být problémy,“ je před podzimní derniérou optimista Martin Novák.

STOLNÍ TENIS

Hlučanky po výhře nad celkem z pražských Nuslí míří za záchranou v extralize

Hluk – Možná klíčové záchranářské vítězství nad kolektivem z pražských Nuslí o víkendu vybojovaly extraligové stolní tenistky KST Hluk. V tabulce se Slovácké družstvo po skalpu celku z hlavního města pevně usadilo na deváté příčce.

Hlučanky nejprve v pátek podlehly Havířovu 1:6. Domácí tým i bez jedničky Stanislavy Slezákové Severomoravankám vzdoroval. Trojice Monika Vybíralová, Libuše Horáková a Klára Malíková podala dobrý výkon. Na příznivý výsledek to ale nestačilo. Slovácký kolektiv prohrával 0:1. Vyrovnání na 1:1 hned záhy zařídila Horáková, jež si poradila s Grigelovou. To byl však poslední bod, který domácí v zápase získali.

,,Hosté mají družstvo složené z juniorských reprezentantek. Proto bylo těžké se proti nim prosadit. Hráčky Havířova byly lepší. Ve výměnách byly důraznější a měly také účinnější podání,“ uznala za domácí celek Monika Vybíralová.

V sobotu Hluk zdolal Nusle Praha 6:3. ,,Byla to náročná téměř tři hodiny trvající bitva se šťastným koncem pro nás,“ oddechla si Vybíralová.

Domácí znovu prohrávali 0:1. Poté Slezáková v pěti setech udolala obranářku Vondrákovou a bylo to 1:1. V další dvouhře však podlehla Vybíralová Radnicové a Hluk znovu musel dohánět jednobodové manko. Po tomto duelu následovala zlomová pasáž střetnutí. Slezáková zvládla pětisetovou partii s Veselou a také Horáková musela bojovat pět setů, aby překonala Radnicovou. Pražanky potom ještě vyrovnaly na 3:3, ovšem závěrečná fáze utkání už patřila týmu ze Slovácka. V posledních singlech si poradily Slezáková s Radnicovou, Vybíralová s Veselou i Horáková s Vondrákovou. Tím Hluk potvrdil důležité vítězství, které by ho mělo nasměrovat k záchraně.

,,Na něm má největší podíl Slezáková, jež i přes velké nachlazení pro náš kolektiv získala díky trpělivému a důslednému pojetí tři singlové body. Dařilo se rovněž Horákové. Nová zkušená tvář v našem týmu překvapila zejména skalpem Radnicové. Celkové jsme utkání zvládly psychicky,“ radovala se z výhry domácí dvojka Monika Vybíralová.

KST HLUK - BANÍK HAVÍŘOV 1:6

Bod Hluku: Horáková.

KST HLUK – SOKOL PRAHA NUSLE 6:3

Body Hluku: Slezáková 3, Horáková 2, Vybíralová.