ATLETIKA

Tomáš Navrátil věnoval vítězství v Mikulášském běhu ve Zlíně přítelkyni. Závod žen vyhrála Jana Knapová

Zlín – 30. ročník Mikulášského běhu ve Zlíně ovládl Tomáš Navrátil. V Přílukách člen AK Kroměříž dosáhl v závodu dlouhém 10 kilometrů rozloženém do třech okruhů, času 32:43. Druhý v pořadí Jiří Matoušek ze Seničky měl na něho v cíli manko dvanáct sekund, bronzovou pozici obsadil v čase rovných třiatřicet minut reprezentant TJ Slovan OB Luhačovice Libor Černocký. Jan Kolárik (Edhouse.cz, 33:34) skončil čtvrtý, fryštacký Radoslav Šíbl (Ekodrill Zlín, 33:41) pátý, Přemysl Žaludek (BS Slopné, 33:54) šestý. Petr Kučera z otrokovického KESBUK Teamu sedmý (34:05) a zlínský Milan Merva (Menu Gold, 34:21) osmý.

   ,,V Přílukách za Tescomou jsem ještě nikdy nevyhrál, proto jsem chtěl na této trati vybojovat první místo,“ přiznal Tomáš Navrátil.  

    Drobný zdravotní zádrhel, s nímž se postavil na start, ho při běhu nelimitoval. V pátek nešťastně došlápl a podvrtl si kotník. Jeho skeptická prognóza se v sobotu ráno nepotvrdila.

    ,,V prvním kole jsem udával tempo, abych zjistil, jak na tom jsou moji největší soupeři. Ve druhém kole jsem přenechal iniciativu Radkovi Šíblovi a později Liborovi Černockému. V průběhu třetího kola se na čelo dotáhl ještě Jiří Matoušek, který po měsíci tréninku předvedl na Zlínsku velmi dobrý výkon. Hned záhy jsem však podle předem připravené taktiky zrychlil tempo a pak už jsem si až do cíle osamoceně běžel pro zlatou příčku,“ popsal vývoj závodu Navrátil. ,,Původně měla ve Zlíně startovat i moje přítelkyně. Ale je nemocná, tak jsem vítězství věnoval také jí,“ dodal ještě reprezentant atletického klubu z Kroměříže.    

   V závodu žen zvítězila účastnice světového poháru v orientačním běhu a mistrovství světa v orientačním běhu Jana Knapová (Alfa Tri Team), jež brala prvenství za čas 39:05. Stříbrná byla Zuzana Kročová (SK Hranice, 39:15), třetí místo vybojovala Věra Vystrčilová (KEBUK Team Otrokovice, 44:26).

   ,,V dnešní době je orientační běh i o správné technice běhu. Sice se mi na silnici moc nechtělo, ale start ve Zlíně jsem pořadatelům slíbila, tak jsem slib musela splnit. Dopředu jsem se dostala hned po zaznění startovního výstřelu a pak už jsem si pobyt na první příčce díky rovnoměrnému tempu pohlídala,“ svěřila se po vyhlašování výsledků nejlepší žena v letošním Mikulášském běhu ve Zlíně Jana Knapová.

Fotogalerie: Mikulášský běh ve Zlíně 2017

ATLETIKA

 Unavený Josef Sedláček vybojoval v Mikulášském běhu v Olomouci bronzovou příčku

 Kroměříž – Také ve 35. ročníku Mikulášského běhu v Olomouci byl Zlínský kraj úspěšný. V Hanácké metropoli vybojoval třetí místo veterán z AK Kroměříž Josef Sedláček. Ten 9 kilometrů dlouhý závod zvládl v čase 32:17. Zvítězil Martin Ocásek z Krnova, který se blýskl časem 30:56, druhé místo bral Martin Kneibl z AK Kuřim, jemuž v cíli naměřili čas 32:00.

   ,,V závodu konaném na olomouckém atletickém stadionu a přilehlých Bezručových sadech byl Ocásek suverénní. Atlet z Krnova běžel od startu svižným tempem a díky němu se neustále vzdaloval všem soupeřům. Já mám v posledním období náročný program. Proto jsem se na trati tentokrát trápil. K ideálnímu výkonu jsem měl daleko. Se ziskem bronzové příčky jsem ale spokojený,“ konstatoval na Hané Josef Sedláček.             

 ATLETIKA

 Jiřímu Daňkovi se v prosincovém Běhu na 2 míle vyplatila vyčkávací taktika. Mezi ženami triumfovala Hana Hudcová

 Zlín – Jednačtyřicetiletý Jiří Daněk opanoval prosincový Běh na 2 míle ve Zlíně. Atlet z Uherského Hradiště dosáhl v závodu dlouhém v 3,2 kilometru, času 11:08. Stříbrný v pořadí dvaapadesátiletý veterán Bronislav Matouch (JISVA Zlín) byl v cíli jenom o jednu sekundu pomalejší, třetí místo obsadil časem 11:12 čtyřiatřicetiletý Jan Adámek z Valašského Meziříčí. Čtvrtou příčku bral olomoucký Karel Branka (11:17), pátý skončil František Dosoudil (Solario Team Hulín, 11:31).

   ,,Začal jsem ve volnějším tempu a chvíli jsem se pohyboval na druhé příčce. Po 800 metrech jsem se ale probojoval na první místo a na vítězné pozici už jsem zůstal až do cíle. Až do konce závodu jsem však musel odrážet ataky Matoucha a Adámka,“ nezastíral v úvodu závodu vyčkávací taktiku Jiří Daněk.

   Na rovinaté trati v Přílukách si zazávodily také ženy. Triumf mezi něžným pohlavím slavila díky velmi dobrému času 13:53 osmnáctiletá vsetínská reprezentantka AK Zlín Hana Hudcová. Druhou pozici vybojovala osmadvacetiletá Lenka Trunečková (Sri Chinmoy Marathon Team Olomouc, 14:12), třetí doběhla v čase 14:40 29letá Markéta Fussová z Opavy hájící barvy týmu Mattoni Freerun Zlín. Klára Kolajová z AC Slovácká Slávia Uherské Hradiště byla čtvrtá (15:33) a Lucie Košinová z Míškovic získala za čas 16:17 páté místo.

   V oblíbeném a zajímavém měření sil, v němž byl rozhodující poměr věku a výsledného času, jasně dominovali 52letý zlínský Bronislav Matouch (11:09) a sedmdesátiletá Anežka Janečková (AK Zlín, 17:43).

   V mrazivém počasí na 800metrové trati poměřily síly také žákovské kategorie. Závod kluků ovládl jedenáctiletý favorit Petr Solař (Solario Team Otrokovice, 3:21). Ve společnosti žákyň byla nejrychlejší třináctiletá uherskohradišťská Veronika Daňková (3:12). 

 ATLETIKA

Tomáš Blaha rozhodl běh v Přáslavicích na obrátce v Daskabátech

Kroměříž – Tomáš Blaha z AK Kroměříž vyhrál 6. ročník Běhu v Přáslavicích, když dosáhl v závodu dlouhém 8,6 kilometru, času 29:48. Druhé místo v podniku zařazeném Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje obsadil s dvaadvacetisekundovou ztrátou Petr Kučera z otrokovického Kesbuk Teamu, bronzovou příčku vybojoval časem 30:18 Martin Borák z Libiny.

   ,,Hned po startu se v čele vytvořila tříčlenná skupina, v níž jsem byl společně s Kučerou a velkým překvapením v závodu Borákem. Na obrátce v Daskabátech jsem však zrychlil tempo a v následném mírném seběhu jsem se největším soupeřům vzdálil,“ upozornil na klíčový moment Tomáš Blaha.

   ,,Z kopce jsem zaběhl kilometr pod tři minuty a to stačilo, abych se od Kučery a Boráka dostatečně odpoutal. Pobyt na zlaté příčce jsem si pak bezpečně kontroloval až do cíle. Sil jsem měl dost,“ užíval si závod v Přáslavicích Blaha.

    ,,Na Tomášův ostrý nástup jsem nedokázal zareagovat. Nicméně se startem na Olomoucku jsem spokojený,“ přiznal při vyhlašování výsledků stříbrný v pořadí Petr Kučera.     

ATLETIKA

V Kroměříži v sobotu pořádají 7. ročník Čertovského běhu

Kroměříž – V sobotu se v Kroměříži koná 7. ročník Čertovského běhu. Start desetikilometrového silničního závodu je v loděnici u Bágráku (Hrubého rybníka) v 11 hodin. Cíl je na stejném místě. Prezentace začíná o hodinu a půl dříve. Startovné je 150Kč a v něm je zahrnutý také nápoj a polévka. Závod se poběží po obrátkové rovinaté trati vedoucí po asfaltové komunikaci do Trávnických zahrádek, dále pak po cyklostezce do Kvasic a zpět. Pořadatelé vypsali tři kategorie pro muže a dvě kategorie pro ženy.

   Vítězství z roku 2016 obhajuje Tomáš Steiner z AK Drnovice, který získal první místo za čas 33:22. V ženách loni vybojovala prvenství Jana Žaludková (Cyklovat Malenovice, 38:54). To byl zároveň i ženský traťový rekord závodu. Mužský traťový rekord drží z roku 2011 díky času 32:45 Tomáš Blaha z AK Kroměříž.

BASKETBAL

Valašské Meziříčí sužují zranění. Na Lipník nad Bečvou si ale Valaši věří   

Valašské Meziříčí – Poslední zápas před vánoční pauzou mají o víkendu na programu druholigoví basketbalisté Valašského Meziříčí. Valaši v neděli poměří síly s celkem z Lipníku nad Bečvou. Duel se odehraje od 10 hodin na palubovce tělocvičny Střední průmyslové školy stavební.

    ,,Lipník je nováčkem soutěže, který letos postoupil z krajského přeboru. V utkání jsme favority, a proto chceme tento souboj samozřejmě vyhrát. Střetnutí proti poslednímu týmu tabulky určitě nepodceníme,“ slibuje domácí trenér Petr Nachtmann.

   Ten také ví, kudy vede cesta k vítězství. ,,Spoléhat se budeme na dobrou obranu a našeho klíčového podkošového hráče Tadeáše Janíka. Naše největší opora by měla být pro Severomoravany největším nebezpečím,“ předpokládá Nachtmann.

   Koučovi však dělá starosti zdravotní stav domácích. ,,Zranění sužují další dva naše podkošové tahouny Martina Odstrčilíka a Martina Václavka a také rozehrávače Tajzlera a Brychtu. Nemocný byl i Svoboda.  Snad bude alespoň někdo z nich k dispozici,“ doufá vůdce valašskomeziříčské lavičky.

FLORBAL

Vsetín porazil Dobrušku a Hradec Králové. V tabulce se prvoligový nováček posunul na třetí místo

 Vsetín – Ve velmi dobré formě jsou prvoligové florbalistky Vsetína. Valašky vyhrály poslední dva duely a v tabulce jsou už na třetím místě.

   Vsetínský kolektiv nejprve doma překonal nevyzpytatelnou Dobrušku 9:8. ,,Po divoké první třetině jsme se konečně zklidnili. Nicméně Východočešky nás pořád trestaly z brejků a v sedmatřicáté minutě jsme prohrávali ještě 5:8. Napínavý zápas jsme tak rozhodli až v závěrečném dějství, kdy se nám podařilo výsledek otočit. O vítězný gól se postarala osm minut před koncem Markéta Martinková,“  informoval vůdce lavičky prvoligového nováčka Michal Kvapil.

    Jeho družstvo uspělo i následují vyrovnané bitvě, když Vsetín vyhrál v Hradci Králové 7:6. ,,V souboji velmi dobré úrovně se nám naopak povedl nástup do střetnutí. Postupně jsme vedli 1:0, 3:2, 4:3, 5:4 a v pětačtyřicáté minutě dokonce 7:4. Ve zbytku zápasu jsme ale nebyli důslední v rozehrávce a nakonec jsme byli rádi, že jsme vítězství ubránili,“ oddechl si Michal Kvapil.

   Výsledky 11. a 12. kola:

   FLORBAL VSETÍN – DOBRUŠKA 9:8 (5:5, 1:3, 3:0)

   Branky Vsetína: Urbášková 3, Hnátková 2, Seevaldová 2, Strnadová, Martinková.

   HRADEC KRÁLOVÉ – FLORBAL VSETÍN 6:7 (2:2, 2:3, 2:2)

   Branky Vsetína: Halaštová 2, Seevaldová 2, Jakubkovičová, Urbášková, Sedláčková.

   Sestava: Ištvánková, Šimková – Hnátková, Maštalířová, Martinková, Halaštová, Jakubkovičová, Mikšíková, Dědková, Šobáňová, Seevaldová, Urbášková, Sedláčková, Gajdošová, Strnadová.      

FLORBAL

Hluk otočil zápas s Přerovem. Proti Hranicím na Moravě zářil čtyřgólový střelec Pavel Krchňáček. Jednu výhru si připsali také zlínští Lvi 

Region – Další zápasy mají v divizi za sebou kluby z našeho regionu. Hluk i Lvi ze Zlína zkřížili florbalky s týmy z Přerova a Hranic na Moravě.

   Úspěšnější byli Hlučané, kteří Přerov udolali 6:5 a Hranice na Moravě překonali výsledkem 11:7. ,,Oba týmy nešetřily nasazením. V nervózním utkání nebyla nouze ani o tvrdé zákroky. Nakonec jsme dosáhli na šťastnou výhru. Hanáci dlouho trestali naše chyby a v polovině duelu jsme prohrávali 1:3. Hosty rovněž podržel gólman Raška. Ve druhé půlce zápasu jsme však začali proměňovat šance a ve čtyřiačtyřicáté minutě jsme otočili stav na 6:4. Přerov ve zbytku střetnutí už jenom Koutným kosmeticky upravil výsledek,“ oddechl si po těžké bitvě s Přerovem vedoucí kolektivu ze Slovácka David Vlachopulos.

   Hluk byl spokojený i se skalpem Hranic na Moravě. ,,Byl to jeden z našich nejpovedenějších zápasů v sezoně, který jsme rozhodli v první třetině. Družstvo ho zvládlo takticky a v utkání jsme byli také produktivní v koncovce. Na cestě k dalším třem divizním bodům Severomoravané nestačili čelit naší rychlosti,“ pochválil po druhém duelu svůj tým Vlacholulos.

   Zlínští Lvi s Hranicemi na Moravě prohráli 4:6. ,,Za porážku se silným soupeřem se ale nemusíme stydět. Hra měla tempo a k vidění byl duel velmi dobré úrovně. Klíčový pro úspěch hostů byl výkon jejich brankáře Križana,“ tvrdí domácí kouč Zbyněk Macura.

   Poté Zlín udolal Přerov 11:7. ,,Přestože jsme podali horší výkon než proti Hranicím, tak jsme duel s Přerovem ovládli. Moc nám nevycházela taktika s vysunutou obranou. Tento herní styl ještě nemáme dost zažitý. Diváky jsme však chtěli potěšit útočnějším pojetím a tím je nalákat na naše příští domácí souboje proti Orlové a Frýdku-Místku,“ vysvětloval taktické záměry Macura.     

   Výsledky 10. a 11. kola:

   SPARTAK HLUK – PŘEROV 6:5 (0:1, 3:3, 3:1)

Branky Hluku: Olbert, Holý, Janča, Rochovanský, Duda, Martin Krchňáček.

   SPARTAK HLUK – HRANICE NA MORAVĚ 11:7 (5:2, 1:2, 5:3)

   Branky Hluku: Pavel Krchňáček 4, Duda 3, Jílek 2, Olbert, Janča.

   Hluk: Podškubka, Kolečkář - Rochovanský, Kaňovský, Kovář, Holý, Duda, Olbert, Janča, Pavel Krchňáček, Šimíček, Martin Krchňáček, Tuhý.

   ZLÍN LIONS – HRANICE NA MORAVĚ 4:6 (1:3, 0:0, 3:3)

   Branky Zlína Lions: Ondroušek, Michal Roth, Večeřa, Vaněk.

   ZLÍN LIONS – PŘEROV 11:7 (3:3, 3:1, 5:3)

   Branky Zlína Lions: Vaněk 2, Graclík 2, Horník 2, Baroň 2, Ondroušek, Tichý, Michal Roth.

   Zlín Lions: Bartík, Varnavčin, Jan Krkoška – Ženožička, Tkadlec, Večeřa, Vondřejc, Němeček, Červenka, Obdržálek, Vaněk, Michal Roth, Ondroušek, Koňařík, Pospíšil, Baroň, Martin Krkoška, Jaromír Roth, Graclík.           

FOTBAL  

Vánoční halový fotbalový turnaj žen si v Uherském Brodě zahraje devětadvacet družstev

Uherský Brod - O víkendu v Uherském Brodě pořádají 10. ročník mezinárodního Vánočního halového turnaje ve fotbale žen. Pokračovatel známého Kamenex Cupu bude letos znovu největším podnikem tohoto druhu v Česku. Turnaj za účasti kolektivů z Česka, Slovenska a Polska se bude hrát v sobotu i neděli ve Sportovní hale uherskobrodského Spartaku. Po oba dny se začíná v 8 hodin. Rozhodující zápasy budou k vidění v neděli mezi 15. a 17. hodinou.  Některé nedělní duely o celkové umístění se odehrají v tělocvičně základní školy Na Výsluní.

Do ženského halového fotbalového setkání na Slovácku se letos prezentoval rekordní počet 29 družstev. Z regionálních kolektivů s kvalitními soupeřkami poměří síly dva výběry domácího Uherského Brodu, dále pak FC Vsetín, Lužkovice, Valašské Klobouky a juniorský celek 1. FC Slovácko. Ze zvučných týmů se v turnaji dále představí například Baník Ostrava, Zbrojovka Brno, juniorky Slávie Praha, juniorky Sparty Praha a také slovenské kolektivy AS Trenčín, Spartak Myjava, Spartak Trnava, ŠKF Žilina, FC Zlaté Moravce, Duslo Šala, nebo Lokomotiva Košice. Přijede také polské družstvo TS ROW Rybnik.

 ,,Hrát se nejprve bude v sedmi základních skupinách. Z nich vítězové postoupí do finálové skupiny. V ní se sedm družstev utká systémem každý s každým o celkové prvenství v turnaji. Na programu budou i zápasy o celkové umístění od osmého do devětadvacátého místa,“ vysvětlil hrací systém trenér pořádajícího klubu ČSK Uherský Brod Lumír Petrka.

První příčku v roce 2016 na Slovácku vybojovala slovenská Žilina, druhý skončil výběr žen 1. FC Slovácko, bronzovou pozici obsadila Zbrojovka Brno.

HOKEJ

Oslabený Zlín vzdoroval Vítkovicím i Třinci. Pět bodů si ale z krajského města odvezli Severomoravané

Zlín – Se dvěma prohrami a poklesem v tabulce na čtrnácté místo se muselo po víkendu smířit v juniorské hokejové extralize mužstvo Aukro Berani Zlín. V dalším zápase v elitní české soutěži ševci nastoupí v pátek od 17.30 hodin v Olomouci.

V pátečním duelu Zlín podlehl Vítkovicím 4:5 v prodloužení. Domácí tým sužují nemoci a zranění. Přesto se berani v souboji s patnáctým celkem tabulky ujali v deváté minutě díky trefě Jenáčka vedení. Vítkovice však ještě v první třetině otočily stav na 1:2. Hosté v dalším průběhu zápasu vedli 4:2. Ševcům se ještě podařilo Mikulcem, a Kočicou vyrovnat na 4:4. Po čtyřiapadesáti sekundách prodloužení ale zajistil Severomoravanům výhru Baláž.

V sobotním střetnutí zlínský tým prohrál s Třincem 3:4. Domácí do duelu se dvanáctým kolektivem soutěže nastoupili posilnění o beky Gazdu a Kollára. Od začátku v utkání ale tahali za kratší konec. Zlín třináct minut před koncem prohrával 1:4. Ve zbytku utkání ale skórovali Sedláček a Mikulec na 3:4. Velkou šanci měl ještě Jenáček a Kočica nastřelil tyčku. K vyrovnání tak měli domácí blízko. Třinec ovšem jednobrankovou výhru udržel.

 ,,V obou zápasech jsme podali dobrý výkon a s oběma soupeři jsme drželi krok,“ tvrdí zlínský útočník Michal Kenša.

 ,,S Vítkovicemi jsme úvodních deset minut lépe bruslili a dařilo se nám napadat rozehrávku soupeře. Poté jsme na chvíli polevili v nasazení a Severomoravané vývoj utkání otočili. Od druhé části už jsme náš výkon zase zlepšili. Ovšem k většímu bodovému zisku nám chybělo štěstí. Pátý gól jsme inkasovali po přesné Balážově ráně z levého křídla do horního růžku Hufovy branky,“ konstatoval Kenša.

Jeho oslabený tým měl smůlu i v duelu s Třincem. Ten totiž do Zlína přijel s mladými posilami hrajícími pravidelně WSM ligu za Frýdek-Místek. ,,Na ledě to bylo znát. Nicméně i třineckému celku jsme vzdorovali. V zápase jsme nastřelili třikrát tyčku. Bohužel jsme ale hráli často v oslabení a hosté využili dvě přesilovky,“ našel podstatu úspěchu Třince forvard Zlína Michal Kenša.       

Výsledky 23. a 24. kola:

AUKRO BERANI ZLÍN – VÍTKOVICE 4:5 (1:2, 2:2, 1:0, - 0:1)

Branky Zlína: Jenáček, Dvořáček, Mikulec, Kočica.

AUKRO BERANI ZLÍN – TŘINEC 3:4 (0:1, 1:3, 2:0)

Branky Zlína: Dobiáš, Sedláček, Mikulec.

Sestava: Huf, Šimonů – Augustin, Marek, Ševčík, Budil, Jenáček, Fridrich, Kollár, Gazda – Kenša, Dvořáček, Čechmánek, Kočica, Mikulec, Chalupa, Knápek, Sedláček, Hefka, Kotek, Dobiáš, Dlabaja.   

HOKEJBAL

Rána pěstí Ivo Prauma připravila malenovické Tygry o skalp úřadujícího mistra Bostonu

Malenovice – Tři zajímavé duely odehrálo v Malenovické hokejbalové lize domácí mužstvo Tigersu.

Tygři si nejprve nečekaně hladce poradili s Rivermenem 8:2. ,,Vícemistr proti nám nastoupil ve velmi prořídlé sestavě. Proto jsme v utkání řešili hlavně otázku, kolik branek oslabenému soupeři nastřílíme,“ věřil už před zápasem v úspěch svých barev zkušený devětatřicetiletý bek Tigersu David Březík. 

V dalším souboji Tygři prohráli s Bostonem 3:4. ,,Rovněž tento zápas jsme chtěli vyhrát a tím oplatit Bostonu porážku z loňského vyřazení v semifinále Malenovické ligy. Kvalitní a dramatický duel s úřadujícím mistrem hraný ve vysokém tempu jsme měli do osmadvacáté minuty pod kontrolou. To jsme vedli 2:0. V této pasáži střetnutí však neudržel nervy Ivo Praum, který poslal pěstí k zemi Adama Kovaříka. Náš obránce byl vyloučený do konce utkání a Boston v následné dlouhé přesilovce obrátil stav na 4:2. Ve třetí třetině jsme se snažili znovu hrát aktivně. Kostka však čtyři minuty před koncem už jenom zmírnil naši porážku,“ mrzela zbytečná ztráta dalšího obránce Tigersu Romana Mikošku.

Jeho tým pak sérii zakončil vítězstvím nad Loozersem 3:1. ,,Ve vyrovnané partii se Loozers dostal v šesté minutě po rychlém brejku Chrastiny do vedení.  Poté jsme ještě dlouho dobývali defenzívu pátého celku tabulky. Byli jsme však fyzicky zdatnějším týmem a ve druhé polovině střetnutí se nám podařilo zápas obrátit v náš prospěch,“ upozornil Tygr David Březík.      

Výsledky: Tečovice – Béčko 8:0 (Jakeš 2, Lukáš Navrátil 2, Donoval, Studeník, Juruška, Rýznar), Tigers Malenovice – Rivermen Malenovice 8:2 (Tomeček 4, Košatka 2, Roman Mikoška, Huťka – Plšek, Černý), Loozers – Ranges Zlín 4:14 (Kopp 2, Pernica 2 – Skyba 3, Marek Večeřa 3, Minařík 2, Marek Navrátil 2, Machuta 2, Kadlčák, Zlámal), Tečovice – Ranges Zlín 1:8 (Janček – Skyba 3, Havlík, Koutský, Medřický, Minařík, Marek Večeřa), Boston Zlín – Tigers Malenovice 4:3 (Šabacký 2, Jurášek, Ovčáček – Juřena, Kostka, Nohal), Rivermen Malenovice – Loozers 13:4 (Herman 3, Hladký 3, Hamrlík 2, Černý 2, Mahdal, Plšek, Žitný – Pernica 2, Chrastina, Kopp), Tigers Malenovice – Loozers 3:1 (Hruboš 2, Machálek – Chrastina), Ranges Zlín – Rivermen Malenovice 4:1 (Šimíček 2, Jankovič, Koutský – Herman), Tečovice – Boston Zlín 0:8 (Novák 2, Volařík 2, Jurášek, Šabacký, Zikmund, Langer).

MALÁ KOPANÁ

Šlágr třetího kola Zimní ligy ve Fryštáku rozhodlo vyloučení Bronislava Červenky

Fryšták – Vyhrocený a zajímavý byl šlágr třetího kola 13. ročníku Zimní ligy v malé kopané ve Fryštáku. V podniku, který je letos zároveň také 2. ročníkem Memoriálu Martina Trojáka, zdolal v nervózním duelu se spoustou potyček a slovních výpadů celek Kocoviny ambiciózní tým Benfiky 5:3.

,,V prvním poločase jsme byli lepší na míči. Těžko jsme se ale prosazovali přes dobře organizovanou defenzívu soupeře. Po přestávce byla naopak iniciativnější Benfika. O osudu střetnutí ovšem rozhodlo vyloučení Bronislava Červenky. V přesilovce jsme totiž zvýšili náskok až na 4:0,“ radoval se ze skalpu silného kolektivu forvard Kocoviny Pavel Petráš.

Ten za největší tahouny v utkání kola vybral gólmana Martina Mikela a beky Lukáše Skaličku a Bronislava Krajču. ,,Mikel zneškodnil spoustu velkých příležitostí Benfiky, Skalička vstřelil dvě důležité branky a Krajča v obraně vynikal velkým přehledem,“ chválil svoje spoluhráče Petráš.

,,V první půli jsme zahodili několik šancí. Kocovina byla v koncovce produktivnější. Hodně nás také srazila neodpískaná penalta po ruce Ivo Lošťáka. Po změně stran jsme prohrávali už 0:5. V posledních patnácti minutách jsme se zvedli a podařilo se nám korigovat stav na 3:5. Dalších gólů v síti soupeře už jsme se ale nedočkali,“ mrzala porážka vedoucího týmu Benfiky Martina Slaměnu.

Výsledky 3. kola: Kocovina – Benfika 5:3 (Bartolomeu 2, Lukáš Skalička 2, Bronislav Krajča – Patrik Hellebrand, Patrik Slaměna, Vilém Gettler ml.), Lešení – Lukov 8:5 (Dobeš 4, Jindřich Kolář 2, Mikulička 2 – Sedláček, Šumšal, Výskala), Fryšták B – Lužkovice 9:3 (Pavel Ševčík 3, Daniel Kolář 2, Ivan Večeřa, Bednařík, Páleníček – Novotný, Macík, Rafaja), Black§White – Kašava 4:5 (Robin Hruška 2, Lukáš Hruška, Cedidla – Pavel Zbranek 2, Petr Zbranek 2, Petr Červenka).

1. Kocovina             3   0   0    27:5     9

2. Lešení                  3   0   0    24:11   9

3. Fryšták B             2   0   1    22:17   6

4. Kašava                 2   0   1    18:16   6

5. Benfika                1   0   1    10:9     3

6. Poskládaní           1   0   1     8:10    3

7. Black§White       0   0   2     8:12    0

8. Lukov                  0   0   3     9:25    0

9. Lužkovice            0   0   3     7:28    0