ATLETIKA

V březnovém dvoumílovém běhu jednoznačně zvítězili favorit Andrej Višněvský a bývalá házenkářka Jana Bílková

Daniel Brázdil ze Slušovic (Ultra Warrior, 12:44) doběhl čtvrtý a Libor Reich (Mattoni Feerun Zlín) v čase 12:45 pátý.

Zlatá příčka Višněvského byla naprosto suverénní. Člen pořádajícího zlínského klubu Sri Marathon Team dokonce zvítězil rekordním rozdílem.

,,A to jsem nedávno kvůli viróze na týden vypadl z tréninku. Rychle jsem se ale vrátil zpět a v porovnání s únorovým zlínským dvoumílovým během jsem se dokonce zlepšil o deset sekund,“ pochvaloval si Andrej Višněvský.

,,Po mrazivých dnech jsem od čtvrtka bojoval s průduškami. Přesto jsem si mohl ve Zlíně vychutnat pobyt na stupních vítězů,“ radoval se také druhý v pořadí Miroslav Dřímal.

 ,,Ani já nejsem zdravotně v pořádku. Při tréninku jsem upadl na zledovatělé cestě a zlomil si žebro. Takže mě při běhu limituje bolest. O druhé místo jsem ale přišel až 800 metrů před cílem,“ cenil si zisku bronzové pozice veterán Bronislav Matouch. 

Závod žen vyhrála časem 13:24 Jana Bílková ze Zlína, před Vinati Docziovou (Sri Chinmoy Marathon Team Zlín, 14:03), bronzovou pozici obsadila díky času 14:39 Lada Vaněčková (SK Zlín - Štípa). Lucie Košinová z Míškovic doběhla v čase 15:56 čtvrtá a Iveta Píšková (Easy Fitness Zlín, 16:12) pátá.

Bývalá házenkářka Jana Bílková se pořád udržuje v dobré kondici. V součastném období má ráda kruhové tréninky a i díky nim v Přílukách dosáhla na dobrý výsledek ,,Od startu jsem zvolila ostré tempo, které si mi dařilo držet až do cíle,“ prozradila pětadvacetiletá Bílková.

,,Dlouhodobě se trápím s nedostatkem energie. Mám těžké nohy a bolí mě stehenní svaly. Takže běhám, jak to jde,“ konstatovala stříbrná Vinati Docziová.

,,Ve zlínských bězích na 2 míle se mi líbí atmosféra okolo těchto závodů. Proto si pobyt na trati v Přílukách vždycky užívám,“ nezastírala třetí žena ve výsledkové listině Lada Vaněčková.

V závodu, kde rozhodoval poměr věku a výsledného času, zvítězili dvaapadesátiletý Bronislav Matouch (Jisva Zlín, 11:50) a 70letá Anežka Janečková (AK Zlín, 17:43).

V Přílukách na 800 metrů dlouhé trati poměřily síly také děti. V kategorii kluků vybojoval první místo Tobias Riessler (3:28), před Tobiášem Tlustákem (oba Zlín, 3:55). Třetí místo ve stejném čase bral Libor Železník z Babic (Biathlon Halenkovice).

Kategorii holek vyhrála časem 3:30 reprezentantka Babic v barvách Biathlonu Halenkovice Monika Železníková. Zbylé medailové pozice obsadily zlínské běžkyně. Nela Pinkasová skončila druhá (3:36) a Alice Marková třetí (5:02).

ATLETIKA

Na Ondřeje Němce čekal v cíli Grymovské desítky nový člen rodiny jezevčík Špacír

Region – Tři atleti ze Zlínského kraje byli vidět v 10. ročníku silničního běhu Grymovská desítka. V hlavní mužské kategorii do devětatřiceti let v podniku dlouhém 10 kilometrů zařazeném do letošní Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje, obsadil časem 36:04 Petr Veselský z Aspotu Hulín čtvrté místo.

 Na nejlepší výsledek v Grymově dosáhl Ondřej Němec (AK Kroměříž), který zvítězil zásluhou času 41:01 mezi šedesátníky. Druhý v této společnosti skončil Ladislav Špacír (Loko Břeclav, 43:28), pro třetí místo si doběhl Josef Smolicha z Nového Malína (45:55).

,,V Grymově jsem měl o motivaci postarané. V cíli mě totiž čekal nový člen naší rodiny jezevčík Špacír,“ prozradil Ondřej Němec. Ten si pobyt na Hané užíval. ,,Ve větrném počasí jsem na trati rozložené do čtyř okruhů běžel na pohodu. Přesto jsem moji kategorii s velkým náskokem vyhrál,“ konstatoval v cíli spokojený vytrvalec z Prusinovic v barvách atletického klubu z Kroměříže.

 Dařilo se také Dagmar Vrajíkové z Otrokovic, jež vybojovala časem 44:16 v ženské kategorii do 49 let bronzovou příčku. Prvenství mezi nimi brala olomoucká Petra Kamínková (Best4run, 37:39, druhou pozici získala Blanka Mazouchová (SDH Čekyně, 42:17).      

ATLETIKA

Zlínský Josefský běh se uskuteční na nové trati. Poběží se v okolí Tlusté hory

Zlín – Ve Zlíně se v sobotu koná 31. ročník Josefského běhu. ,,Ten se letos uskuteční na nové trati v okolí Tlusté hory. Start hlavního desetikilometrového oblíbeného tradičního březnového závodu je v 10 hodin u restaurace U Hřiba v prostředí zlínské místní části u Majáku.

,,Pro zájemce jsme připravili také pětikilometrový závod. Oba se poběží střídavě po asfaltové a lesní cestě,“ informuje ředitel zlínského Josefského běhu Jiří Prokop.

Jeho organizační tým vypsal čtyři mužské a dvě ženské kategorie. V okolí Tlusté hory si zazávodí také junioři a juniorky. Prezentace třetího letošního závodu zlínského běžeckého seriálu bude probíhat v místě startu od 8.45 do 9.45. Startovné je při online registraci 70Kč, na místě pak 120Kč. Očekává se účast zhruba 150 vyznavačů krosového běhu. 

Loni ve zlínském Josefském běhu, který se konal v okolí Burešova a Příluk, v mužích vybojoval prvenství časem 35:08 Přemysl Žaludek.  Mezi ženami byla nejrychlejší Jana Žaludková (oba BS Slopné), jež dominovala díky času 40:41.

BASKETBAL

Šest statečných valašskomeziříčských basketbalistů zdolalo báňské vysokoškoláky z Ostravy. Oslabení Valaši si poradili také s Hladnovem

Valašské Meziříčí – Dvěma cennými výhrami zakončili základní část druhé ligy basketbalisté Valašského Meziříčí. V tabulce obsadili šesté místo. Ve čtvrtfinále play off se Valaši střetnou s Renocarem Podolí.

V sobotu valašskomeziříčské kolektiv zdolal tým VŠB Ostrava 75:52. V neděli Valaši porazili kolektiv BK Hladnov 71:54. ,,V obou duelech jsme sice po první čtvrtině prohrávali, ale ve druhé části už jsme se dostali do vedení a to jsme v obou zápasech udrželi až do konce,“ prozradil domácí kouč Petr Nachtmann.

Souboj s Ostravou Valaši kvůli nemocem a zraněním odehráli pouze se šesti hráči. ,,Severomoravané nás ale trochu podcenili a proti sedmému mužstvu tabulky se nám v průběhu druhé poloviny střetnutí podařilo vypracovat až dvacetibodový náskok. A přestože jsme závěr střetnutí dohrávali jenom se čtyřmi hráči, tak jsme vítězství bez problémů uhájili,“ potěšil skalp sobotního soupeře valašskomeziříčského trenéra.

Jeho tým bojovností nešetřil ani v neděli. ,,V partii proti Hladnovu byl už k dispozici rozehrávač Tajzler. A také s osmým týmem soutěže jsme podali koncentrovaný výkon. V zápase jsme se mohli spolehnout na střelbu z dálky a dařil se nám i obranný doskok,“ našel příčiny úspěchu ve druhém víkendovém souboji Petr Nachtmann.

Výsledky 21. a 22. kola:

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – VŠB OSTRAVA 75:52 (11:18, 33:29, 57:38)

Body Valašského Meziříčí: Bezděk 19, Stodůlka 17, Palyza 14, Denk 12, Riemer 7, Martin Odstrčilík 6. 

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – BK HLADNOV 71:54 (16:24, 39:34, 57:43)

Body Valašského Meziříčí: Stodůlka 32, Denk 12, Bezděk 12, Palyza 8, Riemer 3, Tajzler 2, Martin Odstrčilík 2.   

FUTSAL

Turnaj Generali Cup si ve Vsetíně zahraje šest reprezentačních mužstev

Vsetín – Od čtvrtku do neděle se ve Vsetíně uskuteční 24. ročník mezinárodního futsalového turnaje Generali Cup 2018. Toho se zúčastní šest reprezentačních výběrů do 19 let. Ve sportovní hale Na Lapači se představí mužstva Česka, Slovenska, Francie, Ukrajiny, Rumunska a Maďarska. Hrát se nejprve bude ve dvou základních skupinách, v neděli jsou na programu duely o umístění. Nedělní finále má výkop v 15 hodin. Na všechny zápasy je vstupné 20Kč. Mládež do 15 let má vstup zdarma.

Program turnaje:

Čtvrtek 15. března: Slovensko – Maďarsko (16.45), Česko – Ukrajina (19).

Pátek 16. března: Slovensko – Rumunsko (16.45), Ukrajina – Francie (18).

Sobota 17. března: Maďarsko – Rumunsko (16.15), Česko – Francie (18).

Neděle 18. března: o 5. místo: (10.30), o 3. místo: (12.45), finále: (15).

HOKEJ

Junioři Zlína v silné sestavě vyhráli v Jihlavě a tři body přivezli i z Litvínova

Zlín – Extraligoví hokejoví junioři Zlína konečně zabrali a ve víkendových duelech ve skupině o umístění vybojovali šest bodů. Sezonu ševci zakončí ve čtvrtek od 18 hodin v Třinci a v pátek na domácím ledě od 15 hodin v PSG Aréně proti Olomouci.   

V pátek Zlín vyhrál v Jihlavě 6:2. Hosté  po dlouhé době podali dobrý výkon. Zejména v první třetině svého soupeře přehrávali. Po prvním dějství si vypracovali tříbrankový náskok, který do konce zápasu ještě navýšili.

,,V utkání se projevila skutečnost, že jsme ho odehráli v silné sestavě. Taktiku jsme postavili na útočném pojetí. Jihlava ale byla v ofenzívě také nebezpečná. O naší výhře tak rozhodla větší efektivita při střelbě,“ prozradil jeden ze strůjců zlínského vítězství gólman Daniel Huf. Ten měl v zápase jednačtyřicet úspěšných zákroků.  

V sobotu ševci uspěli v Litvínově 7:6. Berani však málem ztratili jednoznačně rozehraný zápas. Ještě na začátku třiačtyřicáté minuty totiž vedli 7:2. ,,Ani závěr střetnutí jsme nepodcenili. Severočechům ovšem bylo v koncovce nakloněné štěstí. Závěr zápasu jsme si ale pohlídali. V posledních dvou minutách jsme domácí už nepustili do žádného tlaku,“ oddechl si po druhém souboji Daniel Huf. Ten zápas sledoval z pozice náhradníka. Duel odchytal Daniel Šimonů.       

Výsledky 7. a 8. kola skupiny o umístění:

DUKLA JIHLAVA – AUKRO BERANI ZLÍN 2:6 (1:4, 1:1, 0:1)

Branky Zlína: Mikulec 2, Gazda 2, Gago, Karafiát.

LITVÍNOV – AUKRO BERANI ZLÍN 6:7 (1:2, 1:5, 4:0)

Branky Zlína: Padrnos, Kočica, Václavek, Mikulec, Gazda, Karafiát, Gago.  

Sestava: Huf, Šimonů – Martínek, Padrnos, Ševčík, Gazda, Gába, Augustin, Fridrich – Gago, Karafiát, Mikulec, Václavek, Kočica, Hefka, Kotek, Knápek, Marek, Hefka.

HOKEJ

Ve Zlíně se bude v sobotu hrát turnaj O pohár mikroregionu Slušovicko

Zlín – Čtvrtý ročník hokejového turnaje O pohár mikroregionu Slušovicko, který zaštiťuje hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, se koná v sobotu ve Zlíně. V PSG Aréně se představí mužstva Březové, Kašavy, Slušovic, Veselé, Všeminy a společný tým Podkopné Lhoty s Trnavou.  Začátek je naplánovaný na 8 hodin. Turnaj vyvrcholí okolo 18 hodiny. Hraje se systémem každý s každým. Prvenství z loňského roku obhajuje tým Slušovic, který v rozhodujících zápasech porazil Březovou 2:0 a Kašavu 1:0.