ATLETIKA

 Noční běh v Kroměříži vyhráli Jiří Matoušek a Helena Kotopulu

 Kroměříž – Jiří Matoušek zvítězil ve 3. ročníku Nočního běhu v Kroměříži. Reprezentant týmu ONěmec dosáhl v úvodním podniku ze šestidílného seriálu večerních běhů Night Trail Run 2018, který měřil 5 kilometrů, času 16:08. Stříbrnou příčku obsadil časem 16:29 obhájce loňského prvenství Tomáš Navrátil z AK Kroměříž, třetí místo bral Jiří Kubíček z klubu Mattoni Freerun Zlín (17:17). Jiří Klement z Kroměříže (Dressme.cz, 17:54) skončil čtvrtý a další domácí běžec Roman Zlámal v čase rovných devatenáct minut pátý.      

   V ženách byla nejrychlejší zlínská Helena Kotopulu (Moraviaman Otrokovice), jež zaběhla na trati v okolí kroměřížského Velkého náměstí a v Podzámecké zahradě, čas 19:16. Druhá byla rovněž reprezentantka Zlína Jana Bílková (21:25), bronzová doběhla Veronika Jínková z AK Drnovice (21:54).

    ,,Závodu se ve všech kategoriích zúčastnilo rekordních 325 běžců a běžkyň. Hodně tomu pomohlo krásné téměř letní počasí, kdy rtuť teploměru ukazovala okolo osmnácti stupňů,“ potěšilo jednoho z pořadatelů Vladana Daňka.

   Vítězství v Kroměříži letos vybojovali favorité. ,,V mužích ještě v polovině závodu běželi na čele společně Matoušek s Navrátilem. V závěru se pak podařilo Jiřímu Matouškovi vystupňovat tempo.  Mezi ženami se na trati brzy vytvořily velké rozestupy. Proto Kotopulu do cíle dobíhala s velkým náskokem,“ prozradil Daněk.

 ATLETIKA

 Filip Vabroušek rozhodl závod v Lednici na pátém kilometru

 Malenovice – Filip Vabroušek z Malenovic vyhrál krosový závod Běhej lesy Lednice 2018. V podniku dlouhém 13 kilometrů v konkurenci 1123 běžců se blýskl časem rovných pětačtyřicet minut. Druhý Vít Kněžínek byl pomalejší o dvě minuty a jednu sekundu, třetí místo vybojoval časem 48:09 Andrej Fiala.

    ,,Od startu jsem se držel v čelní skupince. Na třetím kilometru jsme se z ní s Vítem Kněžíkem odpoutali. O zisku první příčky jsem pak rozhodl  nástupem v seběhu na konci pátého kilometru. Potom už jsem si pobyt na zlaté pozici kontroloval až do cíle,“ upozornil na klíčové momenty závodu Filip Vabroušek, který na jihu Moravy obhájil loňské prvenství.  

   V Lednici se konal také jednadvacetikilometrový závod. Toho se zúčastnilo 679 běžců a další malenovický reprezentant Petr Vabroušek v něm obsadil díky času 1:23:36 devátou příčku. Zvítězil Roman Paulik (1:12:15).

   ,,Na zvlněném okruhu se mi dařilo držet optimální tempo těsně pod čtyři minuty na kilometr,“ byl se svým výkonem spokojený Petr Vabroušek.      

 ATLETIKA

 Tomáš Navrátil se po zranění dostává do formy. Kroměřížský vytrvalec obhájil loňské prvenství ve Veřovské desítce

 Kroměříž – Do formy se po dlouhém zranění zase dostává atlet Tomáš Navrátil. Reprezentant AK Kroměříž zvítězil v 16. ročníku Veřovské desítky, když závod na Novojičínsku ovládl časem 33:20. Druhý v pořadí Lukáš Soural (Orel Židenice) za ním v cíli zaostal o šestapadesát sekund, bronzovou příčku obsadil Matouš Vrzala (SSK Vítkovice, 34:34).

   ,,Konečně mě přestalo tříslo bolet,“ pochvaloval si Tomáš Navrátil, který desetikilometrový závod na obrátkové trati mezi Veřovicemi a Mořkovem, vyhrál i v loňském roce.

   ,,Loni jsem tu běžel o třináct sekund rychleji. Momentálně jsem ale hlavně rád, že už jsem zdravotně v pořádku. Proto věřím, že moje výkonnost půjde zase nahoru,“ dívá se optimisticky do dalšího průběhu sezony kroměřížský vytrvalec Navrátil.

   Ve Vešovicích uspořádali také tříkilometrový závod. Ten suverénně opanoval časem 13:23 Marek Telička z Bystřice pod Hostýnem. Stříbrný skončil Václav Hasal ze Starého Jičína (15:25), třetí pozici vybojoval Roman Kresta (Židenice, 16:32).            

 ATLETIKA

 V Uherském Hradišti pořádají 25. ročník Slovácké hodinovky

 Uherské Hradiště – Tradiční Slováckou hodinovku pořádají vždy 1. května v Uherském Hradišti. 25. ročník oblíbeného závodu se v letošním roce koná příští úterý od 10 hodin. Závod vypsaný jako Memoriál Miroslava Elise a Václava Surého - Mašáta, bude probíhat na tartanovém oválu Městského uherskohradišťského atletického stadionu. Mládež a zájemci si můžou také zaběhnout Cooperův test na 12 minut.

   V loňském roce Slováckou hodinovku vyhrál Tomáš Blaha z AK Kroměříž, který za hodinu čistého času uběhl 17 680 metrů. Mezi ženami dominovala v ženském traťovém rekordu 15 020 metrů zlínská Helena Kotopulu (Moraviaman). Mužský traťový rekord drží ze sezony 2007 Vlastimil Bukovjan z Jiskry Otrokovice (18 602 metrů).

 ATLETIKA

 V Hulíně se v úterý koná Prvomájový silniční běh a štafetový půlmaraton

 Hulín – Burky Team pořádá v úterý 1. května 4. ročník Prvomájového silničního běhu. Start 10,5 kilometru dlouhého závodu rozloženého do dvou okruhů je v 11 hodin před hulínským BikerBarem. Na stejném místě je také cíl. Prezentace probíhá od 9.30 hodin. Vypsány jsou dvě mužské a dvě ženské kategorie. Startovné je 200Kč. Pořadatelé připravili také závod dvou až čtyřčlenných štafet v půlmaratonu. Ten je rozložený do čtyř okruhů. Rovinatá trať vede mezi Hulínem a Pravčicemi.