25.4.2018

Noční běh v Kroměříži 2018Foto: Michal Zicháček

ATLETIKA

Noční běh v Kroměříži vyhráli Jiří Matoušek a Helena Kotopulu

Kroměříž – Jiří Matoušek zvítězil ve 3. ročníku Nočního běhu v Kroměříži. Reprezentant týmu ONěmec dosáhl v úvodním podniku ze šestidílného seriálu večerních běhů Night Trail Run 2018, který měřil 5 kilometrů, času 16:08. Stříbrnou příčku obsadil časem 16:29 obhájce loňského prvenství Tomáš Navrátil z AK Kroměříž, třetí místo bral Jiří Kubíček z klubu Mattoni Freerun Zlín (17:17). Jiří Klement z Kroměříže (Dressme.cz, 17:54) skončil čtvrtý a další domácí běžec Roman Zlámal v čase rovných devatenáct minut pátý.

V ženách byla nejrychlejší zlínská Helena Kotopulu (Moraviaman Otrokovice), jež zaběhla na trati v okolí kroměřížského Velkého náměstí a v Podzámecké zahradě, čas 19:16. Druhá byla rovněž reprezentantka Zlína Jana Bílková (21:25), bronzová doběhla Veronika Jínková z AK Drnovice (21:54).

,,Závodu se ve všech kategoriích zúčastnilo rekordních 325 běžců a běžkyň. Hodně tomu pomohlo krásné téměř letní počasí, kdy rtuť teploměru ukazovala okolo osmnácti stupňů,“ potěšilo jednoho z pořadatelů Vladana Daňka.

Vítězství v Kroměříži letos vybojovali favorité. ,,V mužích ještě v polovině závodu běželi na čele společně Matoušek s Navrátilem. V závěru se pak podařilo Jiřímu Matouškovi vystupňovat tempo.  Mezi ženami se na trati brzy vytvořily velké rozestupy. Proto Kotopulu do cíle dobíhala s velkým náskokem,“ prozradil Daněk.

ATLETIKA

Filip Vabroušek rozhodl závod v Lednici na pátém kilometru

Malenovice – Filip Vabroušek z Malenovic vyhrál krosový závod Běhej lesy Lednice 2018. V podniku dlouhém 13 kilometrů v konkurenci 1123 běžců se blýskl časem rovných pětačtyřicet minut. Druhý Vít Kněžínek byl pomalejší o dvě minuty a jednu sekundu, třetí místo vybojoval časem 48:09 Andrej Fiala.

,,Od startu jsem se držel v čelní skupince. Na třetím kilometru jsme se z ní s Vítem Kněžíkem odpoutali. O zisku první příčky jsem pak rozhodl  nástupem v seběhu na konci pátého kilometru. Potom už jsem si pobyt na zlaté pozici kontroloval až do cíle,“ upozornil na klíčové momenty závodu Filip Vabroušek, který na jihu Moravy obhájil loňské prvenství.

V Lednici se konal také jednadvacetikilometrový závod. Toho se zúčastnilo 679 běžců a další malenovický reprezentant Petr Vabroušek v něm obsadil díky času 1:23:36 devátou příčku. Zvítězil Roman Paulik (1:12:15).

,,Na zvlněném okruhu se mi dařilo držet optimální tempo těsně pod čtyři minuty na kilometr,“ byl se svým výkonem spokojený Petr Vabroušek.

ATLETIKA

Tomáš Navrátil se po zranění dostává do formy. Kroměřížský vytrvalec obhájil loňské prvenství ve Veřovské desítce

Kroměříž – Do formy se po dlouhém zranění zase dostává atlet Tomáš Navrátil. Reprezentant AK Kroměříž zvítězil v 16. ročníku Veřovské desítky, když závod na Novojičínsku ovládl časem 33:20. Druhý v pořadí Lukáš Soural (Orel Židenice) za ním v cíli zaostal o šestapadesát sekund, bronzovou příčku obsadil Matouš Vrzala (SSK Vítkovice, 34:34).

,,Konečně mě přestalo tříslo bolet,“ pochvaloval si Tomáš Navrátil, který desetikilometrový závod na obrátkové trati mezi Veřovicemi a Mořkovem, vyhrál i v loňském roce.

,,Loni jsem tu běžel o třináct sekund rychleji. Momentálně jsem ale hlavně rád, že už jsem zdravotně v pořádku. Proto věřím, že moje výkonnost půjde zase nahoru,“ dívá se optimisticky do dalšího průběhu sezony kroměřížský vytrvalec Navrátil.

Ve Vešovicích uspořádali také tříkilometrový závod. Ten suverénně opanoval časem 13:23 Marek Telička z Bystřice pod Hostýnem. Stříbrný skončil Václav Hasal ze Starého Jičína (15:25), třetí pozici vybojoval Roman Kresta (Židenice, 16:32).

ATLETIKA

V Uherském Hradišti pořádají 25. ročník Slovácké hodinovky

Uherské Hradiště – Tradiční Slováckou hodinovku pořádají vždy 1. května v Uherském Hradišti. 25. ročník oblíbeného závodu se v letošním roce koná příští úterý od 10 hodin. Závod vypsaný jako Memoriál Miroslava Elise a Václava Surého - Mašáta, bude probíhat na tartanovém oválu Městského uherskohradišťského atletického stadionu. Mládež a zájemci si můžou také zaběhnout Cooperův test na 12 minut.

V loňském roce Slováckou hodinovku vyhrál Tomáš Blaha z AK Kroměříž, který za hodinu čistého času uběhl 17 680 metrů. Mezi ženami dominovala v ženském traťovém rekordu 15 020 metrů zlínská Helena Kotopulu (Moraviaman). Mužský traťový rekord drží ze sezony 2007 Vlastimil Bukovjan z Jiskry Otrokovice (18 602 metrů).

ATLETIKA

V Hulíně se v úterý koná Prvomájový silniční běh a štafetový půlmaraton

Hulín – Burky Team pořádá v úterý 1. května 4. ročník Prvomájového silničního běhu. Start 10,5 kilometru dlouhého závodu rozloženého do dvou okruhů je v 11 hodin před hulínským BikerBarem. Na stejném místě je také cíl. Prezentace probíhá od 9.30 hodin. Vypsány jsou dvě mužské a dvě ženské kategorie. Startovné je 200Kč. Pořadatelé připravili také závod dvou až čtyřčlenných štafet v půlmaratonu. Ten je rozložený do čtyř okruhů. Rovinatá trať vede mezi Hulínem a Pravčicemi.

Autor: Lubomír Hotař

25.4.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 13 500 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní Vrátný/á. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: zapisování návštěv, monitoring objektů, kontrola vozidel, vydávání klíčů, Výhody: výkonnostní bonusy + osobní ohodnocení, příplatky, stravenky, servis praní, pracovního oděvu. Pracoviště: Dgs plast s.r.o. - sídlo, 763 25 Újezd u Valaš.Klobouk. Informace: Karla Sýkorová, .

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 15 000 Kč

Pomocní pracovníci ve výrobě jinde neuvedení Dělníci v pilařské výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Práce v dřevařském průmyslu (pila), Fyzicky náročná práce.. Pracoviště: Kloboucká lesní s.r.o. - bylnice, Pilařská, č.p. 359, 763 31 Brumov-Bylnice. Informace: Ovesný Radek, +420 739 341 314.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 20 000 Kč

Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z pryže OPERÁTOR/KA GUMÁRENSKÉ VÝROBY. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Požadavky: , - obsluha lisovacích zařízení na pryžové dílce nebo kontrola pryžových dílců. , , Zaměstnanecké výhody: 13. plat, bonusy/prémie, 25 dní dovolené, závodní stravování, občerstvení na pracovišti. , Prac.poměr: doba určitá na 1 rok s možností prodloužení na dobu neurčitou. , , POZN: Zájemci se hlásí e-mailem nebo tel.. Pracoviště: Sumiriko avs czech s.r.o. - drnovice, 763 25 Újezd u Valaš.Klobouk. Informace: Jaromír Uher, +420 702 031 200.

Výroba - Výroba Montážní dělník 20 000 Kč

Montážní dělníci výrobků a zařízení Montážníci ocelových hal. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Náplň práce: montáž konstrukcí, opláštění, pomocné práce, Požadavky: manuální zručnost, pracovitost, flexibilita, vysoké pracovní nasazení, vstřícnost, loajalita, trestní bezúhonnost, montáže v rámci ČR, Výhody: zaučení, motivační mzdové ohodnocení, prémie, ubytování na montážích, profesní růst, firemní akce, příjemný pracovní kolektiv, moderně vybavené montážní partie, zajištěný odvoz na montáže. Pracoviště: Unihal s.r.o., tř. Tomáše Bati, č.p. 1766, 765 02 Otrokovice 2. Informace: Jaroslav Mňačko, +420 702 107 815.

Stavební činnost za 1. segmentem na sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně.
8

Nevzhledný prostor u prvního segmentu se má radikálně změnit

Hledají se svědci, kteří viděli v Malenovicích náraz audi do motorky

Mimořádný úspěch: Zoo Zlín jako první mimo Asii odchovala puštíka tečkovaného

Letošní rok je pro chovatele ve zlínské zoo opravdu mimořádný. Po nedávném významném odchovu dvojzoborožce indického dosáhli další výjimečný úspěch. Tím je odchov velmi vzácně chovaného puštíka tečkovaného, jehož domovinou jsou lesy jihovýchodní Asie.

Šlechtična versus štokr a prohra siláka s malotraktorem: zhlédněte videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 19. až 20. května 2018.