ATLETIKA

 Martina Novotná skončila v Běhu kolem mohyly míru v Šaraticích bronzová

 Kroměříž – Martina Novotná z AK Kroměříž obsadila v hlavní ženské kategorii v Běhu kolem mohyly míru v Šaraticích bronzovou pozici. Atletka z Brusného dosáhla v závodu dlouhém 12,3 kilometru, času 58:32. Vyhrála v čase 54:42 Patrícia Puklová, druhé místo vybojovala Klára Mirvaldová (obě AC Moravská Slávia Brno, 56:51). V absolutním pořadí mezi ženami skončila Novotná šestá.

   ,,Účast v závodu, který se běžel na zvlněné trati se dvěma většími kopci, mi doporučil trenér Ondřej Němec,“ prozradila Martina Novotná.

   Té prostředí v okolí Šaratic vyhovovalo. ,,Od začátku jsem zvolila ostřejší tempo. To se mi dařilo držet až do cíle. Puklová i Mirvaldová ale byly silnější soupeřky,“ uznala však Novotná.

 ATLETIKA

 Kroměřížští dorostenci si vyzkoušeli Kontinentální pohár. Adam Skácel, Petr Hudeček, Petr Žďára a Karolína Blahová si vytvořili osobní rekordy

 Kroměříž – V rámci ostravské Zlaté tretry proběhla generálka na zářiový Kontinentální pohár. Nanečisto se na vítkovické dráze místo špičkových světových atletů představili vybraní dorostenci a dorostenky z celé Moravy. Do družstva Zlínského kraje, které reprezentovalo Afriku, byli nominováni čtyři atleti a AK Kroměříž.

   ,,Adam Skácel si vytvořil výkonem 54.57 nový osobní rekord v hodu oštěpem a v této disciplíně skončil třetí. Petr Hudeček zaběhl na 100 metrů rovněž osobní rekord a v čase 11.39 vybojoval druhé místo. Petr Žďára zaznamenal velký posun v osobním maximu v běhu na 1500 metrů a za kvalitní čas 4:14.85 bral třetí příčku. Karolína Blahová obsadila díky času 2:35.58 sedmou pozici v běhu na 800 metrů. Také ona pokořila osobní rekord. Kristýna Krejzová neběžela svoji specializovanou půlkařskou trať, ale bojovala v nejdelším běhu dorostenek na 3000 metrů. Ten se běžel drsnou vyřazovací metodou, díky níž nakonec do cíle nedoběhla,“ informoval jeden z trenérů kroměřížského atletického klubu Ota Šedý.          

 ATLETIKA

 Ve Zlíně, Otrokovicích, Holešově, Rožnově pod Radhoštěm a Valašských Kloboukách ve středu pořádají Běh Olympijského dne

 Region – Na tartanové dráze atletického Stadionu mládeže ve Zlíně se ve středu koná 32. ročník Běhu olympijského dne. Start hlavního 5 kilometrů dlouhého závodu je v 18 hodin. Pořadatelé podniku, kterého se letos na různých místech České republiky zúčastní zhruba 80 000 běžců, vypsali čtyři mužské a dvě ženské kategorie.

   V loňském roce ve zlínském Běhu olympijského dne zvítězili Tomáš Navrátil z AK Kroměříž (16:07) a Lucie Javorová z Hvozdné (Valachbajk Team, 21:34).

   V Zlínském kraji se ve středu Olympijský běh uskuteční ještě na stadionu TJ Jiskra Otrokovice, v zámeckém parku v Holešově, městském parku v Rožnově pod Radhoštěm a v okolí fotbalového hřiště ve Valašských Kloboukách. Ve všech těchto městech se startuje rovněž v 18 hodin.

 ATLETIKA

 Jiří Kubíček byl v Nočním běhu ve Starém Městě suverénní. Lucia Friedlaenderová o vítězství rozhodla kilometr před cílem

 Staré Město u Uherského Hradiště – Jiří Kubíček ovládl sobotní Noční běh ve Starém Městě u Uherského Hradiště, když dosáhl ve třetím podniku letošní sezony z šestidílného seriálu Night Trail Run 2018 na devítikilometrové trati mezi místním Sportparkem do Velehradu a zpět, času 31:14. Druhý Tomáš Blaha z AK Kroměříž byl v cíli o jednu minutu a sedmatřicet sekund pomalejší, bronzovou příčku bral domácí Jan Maděrič (32:55). Tomáš Minařík z Kašavy (Valachbajk Team, 33.51) skončil čtvrtý a David Lavička (Ghost Team, 34:56) pátý.

   ,,Při pohledu na startovní listinu jsem si myslel, že závod vyhraje Tomáš Blaha. Kroměřížský vytrvalec ale v prvním kopci v průběhu druhého kilometru z čela odpadl a já jsem potom zůstal na první příčce sám. Na zlaté pozici jsem pak až do cíle jenom navyšoval náskok,“ byl překvapený, jak suverénně obhájil loňské prvenství ve Starém Městě Jiří Kubíček. 

   Mezi ženami brala prvenství za čas 39:38 Lucia Friedlaenderová (Mattoni Freerun Zlín). Stříbrná doběhla jenom se sedmisekundovou ztrátou Jana Otavová, třetí pozici vybojovala Simona Grulichová z Přerova (40:13).

    ,,V ideálním počasí jsem se od začátku snažila nasadit ostré tempo a doufala jsem, že se mi ho podaří udržet až do cíle. Když se startovní pole po třech kilometrech roztrhalo, tak jsem před sebou viděla dvě soupeřky. Postupně jsem jejich náskok stahovala a zhruba kilometr před cílem jsem se probojovala do čela,“ letmo popsala vývoj ženského závodu Lucia Friedlaenderová.      

   

 BIATLON

 V Bystřici pod Hostýnem bude k vidění Český pohár v letním biatlonu

 Bystřice pod Hostýnem – V Bystřici pod Hostýnem se od pátku do neděle koná 2. kolo Českého poháru v letním biatlonu 2018. Zajímavé měření sil dospělých, dorostu a žactva bude probíhat v areálu a okolí střelnice Bedlina. Závod je zároveň Akademickým mistrovství republiky.

   V pátek je na programu oficiální trénink na tratích a na střelnici. V sobotu se uskuteční závod s hromadným startem, v neděli bude k vidění závod ve sprintu. Ve všech kategoriích se očekává účast 350 biatlonistů.

   PROGRAM 2. KOLA ČESKÉHO POHÁRU V LETNÍM BIATLONU V BYSTŘICI POD HOSTÝNEM 2018:

   Pátek 22. června:

   Oficiální trénink na tratích a na střelnici (15-18).

   Sobota 23. června:

   Závod s hromadným startem – žactvo (9.30).

   Závod s hromadným startem – dospělí a dorost (14.20).

   Vyhlášení výsledků (18).

   Neděle 24. června:

   Závod ve sprintu – žactvo (9.30).

   Závod ve sprintu – dospělí, dorost (13.30).

   Vyhlášení výsledků (16).

 CYKLISTIKA

 Ivo Odvárka i s poškozeným zadním kolem vyhrál Mokrolazeckou šedesátku

 Zlín – Cyklista Ivo Odvárka z FORCE KCK Cykloteam Zlín zvítězil v kategorii padesátníků v sedmém podniku silničního Slezského poháru. Tím byl 22. ročník Mokrolazecké šedesátky a Odvárka v závodu dlouhém 65 kilometrů zajel čas 1:56:23. Stříbrnou pozici obsadil se ztrátou tří minut a šesti sekund jeho klubový kolega Josef Slezák, třetí místo bral Alan Lach (Racing Olešná Frýdek-Místek, 2:01:08).

   ,,Na těžké trati se v teplém počasí peloton začal trhat ve druhém větším kopci. Já jsem zůstal vpředu s jezdci z kategorie čtyřicátníků Martinem Kubalou z Bigbike Ostrava a Petrem Mitrengou z Třince. Později jsme všichni spolupracovali a vzdalovali se ostatním soupeřům. Ovšem zhruba na 15. kilometru mě praskl drát zadního kola a začal mě mlátit do zadních vzpěr rámu. Zadní kolo se mi rozcentrovalo tak, že ráfek dřel o brzdové špalky. Bylo mě však líto zastavit a tím ztratit výhodnou pozici. Řekl jsem si, že se pokusím i s porušeným kolem dojet zbývajících padesát kilometrů do cíle. Nakonec se mi to i s nepříjemnými zvuky podařilo,“ podal v okolí Mokrých Lazců velmi dobrý výkon Ivo Odvárka.  

   Na severu Moravy byli úspěšní i další jezdci zlínského FORCE KCK Cykloteamu. V kategorii třicátníků skončil Jiří Hradil třetí (1:49:59), Jiří Slavík ve stejném čase čtvrtý, Pavel Kokeš sedmý (1:57:01) a Michal Hradil jedenáctý (2:00:55). Ve společnosti čtyřicátníků dojel Tomáš Galuška osmý (2:00:59) a Jiří Sedlář osmnáctý (2:18:09). Mezi šedesátníky získal Ladislav Pelc šesté místo (2:22:15).     

#galerie|3899457#  

 CYKLISTIKA

 V Nivnické padesátce dominovali Karel Hartl a Lucie Skřivánková

 Nivnice – Reprezentant týmu Starbike.sk Karel Hartl ovládl 3. ročník bikemaratonu Nivnická padesátka. Biker z Hranic na Moravě se prezentoval v podniku dlouhém 51 kilometrů s celkovým převýšením 1610 metrů, na trati v oblasti Bílých Karpat, okořeněné výjezdem na Velký Lopeník, časem 2:09:03. Druhé místo obsadil Pavel Skalický. Ten byl v cíli o tři minuty a třiatřicet sekund pomalejší. Bronzovou pozici vybojoval obhájce loňského prvenství Pavel Žák (oba Kolovna KM-BT Morkovice, 2:14:57). Jiří Hradil (Forride.cz Zlín) skončil v čase 2:16:01 čtvrtý a další člen morkovické formace Kolovna KM-BT  Tomáš Petříček dojel pátý (2:16:15).

    ,,V úvodu jsem jel na čele s Hartlem, Skalickým a Hradilem. První ze skupiny odpadl Jiří Hradil. Poté jsme se Skalickým chvíli vzdorovali Hartlovým nástupům, ovšem od dvacátého kilometru se biker z Hranic na Moravě definitivně posunul na první příčku. Já jsem pak bojoval o druhou pozici. V závěru měl ale Pavel Skalický víc sil,“ informoval o klíčových momentech letošní Nivnické padesátky Pavel Žák.  

   Mezi ženami brala prvenství Lucie Skřivánková (SupGirls, 2:46:53), před Radka Pospíšilovou z Kroměříže (Kolovna KM-BT Morkovice, 2:55:09). Třetí místo získala Martina Latiňáková ze Sehradic (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 2:57:06).

   ,,Na začátku závodu jsem se trápila a jela jsem na třetím místě. Po výjezdu na Velký Lopeník jsem se ale rozjela a v průběhu pětadvacátého kilometru jsem se posunula na stříbrnou příčku. Na ní jsme pak zůstala až do cíle. Lucka Skřivánková byla suverénní,“ uznala druhá nejlepší žena v závodu Radka Pospíšilová.         

 CYKLISTIKA

 Na Vařákových pasekách nenašli Karel Hartl ani Silvie Zvonková konkurenci

 Horní Lideč – Člen formace Starbike.sk Karel Hartl vyhrál 16. ročníku závodu horských kol Vařákovy paseky, když dosáhl v podniku dlouhém 39 kilometrů, času 1:21:08.  Stříbrný na trati mezi Horní Lidčí, Lačnovem, kopcem u vysílače Vařákovy paseky, Bařinami a zpět, skončil Tomáš Plášek z Rokytnice nad Vláří (MTBS Racing, 1:22.50), třetí příčku v podniku zařazeném do seriálu Valašskokarpatská cyklotour 2018, vybojoval Pavel Ovesný (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 1:23:02).

    ,,Věděl jsem, že Hartl se dá těžko porazit. Proto jsme ho s ostatními soupeři nechali na čele hned od startu na odjet. Já jsem se soustředil na souboj o druhou pozici. O tu jsem bojoval s Pavlem Ovesným, aby klíčový byl můj nástup v posledním kopci před cílem. Na ten už Pavel neodpověděl,“ informoval nejúspěšnější biker ze Zlínského kraje v okolí Vařákových pasek Tomáš Plášek.

   Jednadvacetikilometrový závod žen vyhrála v čase 55:28 Silvie Zvonková z klubu Zvonek Sport Valašské Klobouky. Druhá dojela Lucie Javorovou z Hvozdné z kašavského Valachbajk Teamu (1:02:11). Bronzovou příčku obsadila Petra Holznerová (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 1:03:02).

   ,,Na Vařákových pasekách se mi nikdy pořádně nedařilo a až letos to konečně vyšlo,“ pochvalovala si Silvie Zvonková, jež se na prvním místě držela už od startovního výstřelu.

   ,,Rozhodující pro moje celkové vítězství pak byla první polovina prvního kopce. Později totiž už nebylo mnoho prostoru na přejíždění. Ve sjezdech jsem potom jela na jistotu, protože jsem věděla, že mám dostatečný náskok,“ radovala se v cíli bikerka z Valašských Klobouk.

 FOTBAL

 V Újezdu u Valašských Klobouk se bude v neděli slavit 60. výročí založení místního sportovního klubu

 Újezd u Valašských Klobouk – 60. výročí založení sportovního klubu se bude v neděli slavit v Újezdu u Valašských Klobouk. Pestrý program zahájí na návsi v 11 hodin vystoupen orchestru a mažoretek. Od 13.30 hodin vyjde průvod na místní fotbalové hřiště. Ve 14 hodin se budou předávat ocenění. Ve fotbalovém areálu se pak odehrají tři zajímavé zápasy. Od 14.30 hodin bude k vidění duel předpřípravek.  V 15 hodin změří síly přípravky. A sportovní den vyvrcholí v 15.30 hodin utkáním legend Újezdu proti áčku SK Újezd.   

 FOTBAL

 Ve Vysokém Poli se bude hrát 5. ročník turnaje přípravek O pohár starosty obce

 Vysoké Pole – Pátý ročník fotbalového turnaje přípravek O pohár starosty obce pořádají v sobotu ve Vysokém Poli. Kvalitně obsazeného podniku se zúčastní deset mužstev. Na Valašsku se představí týmy SK Újezd, TJ Hřivinův Újezd, FC TVD Slavičín, FC Valašské Příkazy, FK Štípa, SK Vizovice, Sokol Valašská Polanka, SK Zlín 1931, SK Luhačovice a pořádající klub z Vysokého Pole. Hrát se nejprve bude skupinovým systémem. Vítězové skupin budou bojovat ve finále o první příčku. Hrát se bude i o další umístění. Začátek turnaje ve sportovním areálu ve Vysokém Poli je ve 13 hodin. Konec je naplánovaný mezi 19. a 20. hodinou.        

 INLINE HOKEJ

 Inline hokejoví junioři Zlína skončili po základní části extraligy čtvrtí.    

 Zlín – Napůl úspěšné bylo družstvo Zlína v posledních dvou kolech základní části juniorské inline hokejové extraligy. V tabulce Ďáblové skončili čtvrtí.

   V 7. kole zlínský tým zdolal Přerov 5:3. ,,Bylo to utkání Matěje Pröschla, který si v něm připsal hattrick. Duel se však povedl celému kolektivu. Mužstvo pozorně bránilo. Navíc všichni hráči dobře bruslili,“ potěšil skalp lídra extraligy trenéra domácího celku Romana Kořénka.

   V 8. kole Zlín podlehl Boskovicím 4:6. ,,V tomto zápase jsme nezvládli začátek. Herně jsme byli Boskovicím vyrovnaným soupeřem, ovšem neproměňovali jsme šance. Naopak Jihomoravané byli v koncovce produktivní. Ve čtyřiadvacáté minutě jsme prohrávali 0:4, ale ve 39. minutě se nám podařilo snížit stav na 4:5. Deset sekund před koncem však hosté při power play Šmahelem vstřelili šestou branku,“ mrzela porážka od třetího týmu tabulky zlínského kouče Kořénka.   

   Výsledky 7. a 8. kola Ambica extraligy juniorů 2018:

   ZLÍN DEVILS – PŘEROV 5:3 (3:2)

   Branky Zlína: Pröschl 3, Jan Marek, Weintritt.

   ZLÍN DEVILS – BOSKOVICE 4:6 (0:2)

   Branky Zlína: Luža 2, Weintritt, Podešva.

   Sestava: Kořének – Babulík, Luža, Jan Marek, Podešva, Pröschl, Jiří Suhrada ml., Vávra, Vranec, Weintritt.

NOHEJBAL

Duel o čelo tabulky ovládla Kroměříž. Otrokovice dělaly zbytečné chyby

Kroměříž – V nejzajímavějším zápase 6. kola krajského přeboru nohejbalových družstev porazil kolektiv Kroměříže Otrokovice 6:4.

   Prestižní souboj byl vyrovnaný pouze do stavu 1:1. Poté už v utkání kralovali Hanáci. Domácí vedli 4:1 a 6:3, když jejich vítězný šestý bod vybojovali po třísetové bitvě Sadil s Bábkem. Ti zdolali Ladislava Bršlicu se Štěpánkem. Hosté pak už jenom Úrubou s Hnaníčkem, kteří po výhře nad Málkem s Miškovským korigovali skóre na 6:4.

    ,,Do zápasu jsme nastoupili v silné sestavě. Dařilo se zejména zkušeným Bábkovi a Sadilovi. Pochvalu za bojovnost zaslouží i mladíci Rezek a Málek,“ radoval se ze skalpu kvalitního soupeře kroměřížský vedoucí týmu Lukáš Němec.

   Ten ale uznal, že to byl vyrovnaný duel. ,,My jsme však měli lepší obranu,“ tvrdí Němec.

    ,,Domácí měli kvalitu na všech postech. Kroměříž měla výborné pole i mezihru. My jsme se na každý bod nadřeli a navíc jsme dělali zbytečné chyby,“ uznal otrokovický smečař Ladislav Bršlica.

   BAJDA KROMĚŘÍŽ – JISKRA OTROKOVICE 6:4 (14:9)

Body Kroměříže: Sadil – Bábek 2, Málek – Miškovský – Rezek 2, Sadil – Bábek – Vilímek, Vilímek – Bábek.

   Otrokovic: Úruba – Žeravík – Hnaníček, Úruba – Hnaníček, Ladislav Bršlica – Štěpánek, Úruba.     

 TENIS

 Dušan Machala po návratu z dovolené a dvou hodinách spánku ovládl Grand Prix Zlína

 Zlín – Domácí hráči ovládli 6. ročník turnaje tenisových amatérů nad 50 let Grand Prix Zlína 2018. Vítězství na antuce na Vršavě vybojoval Dušan Machala, který ve finále porazil Dalibora Nováka. V semifinále Machala jasné překonal Miroslava Petruželu z Daskabátu u Olomouce. Ve druhém semifinálovém souboji si Novák poradil s Josefem Hnaníčkem (Štítná nad Vláří).

    ,Byl to turnaj se spoustou překvapivých výsledků. Největší senzací byla hladká čtvrtfinálová výhra Hnaníčka nad Vrbou,“ prozradil Dušan Machala.

   Jeho vítězství se nerodilo lehce. ,,Po dovolené na Tenerife a následné noční cestě po D1 jsem k prvnímu zápasu nastoupil po dvou hodinách spánku. Postupně jsem se však rozehrál,“ byl rád, že se rozhodl na domácích kurtech startovat tenista ze Zlína.

   ,,Jednoznačný skalp Petružely mě však překvapil. Až do semifinále totiž matador z Olomoucka podával výborné výkony. V partii o postup do finále se ovšem nedokázal vypořádat s mojí pestrou technickou hrou. Povedl si mi také duel s Novákem. Sice jsem v něm prohrával 0:2, od třetího gamu už jsem ale utkání kontroloval. Na Nováka platilo hrát výměny přes jeho bekhend. Finále jsem rovněž zvládl dobře takticky a byl jsem v něm fyzicky zdatnějším hráčem,“ potěšil úspěch v letošním Grand Prix Zlína Machalu.

   Na zlínských kurtech uspořádali také Soutěž útěchy (o 9. místo). V ní ve finále udolal díky trpělivé hře od základní čáry Karel Křen z Luhačovic otrokovického Michala Friedricha 6:4.

   Výsledky Grand Prix Zlína 2018:

   Čtvrtfinále: Dušan Machala (Zlín) – Jan Nahodil (Valašské Klobouky) 6:2, Miroslav Petružela (Daskabát u Olomouce) – Jiří Fiala (Zlín) 6:3, Josef Hnaníček (Štítná nad Vláří) – Petr Vrba (Lipník nad Bečvou) 6:0, Dalibor Novák (Zlín) – Miloš Michel (Bytča)  6:2. Semifinále: Machala – Petružela 6:0, Novák – Hnaníček 7:6. Finále: Machala – Novák 6:2.

 TRIATLON

 Triatlonisté zlínského klubu Titan Trilife vybojovali titul mistra republiky ve štafetách

 Zlín – Družstvo Titan Trilife Zlín ve složení Filip Václavík, Lucie Miklišová, Radim Grebik vybojovalo triatlonový titul mistra republiky ve štafetách. Zlínská štafeta dosáhla v Příbrami, výsledného času 1:03:57. Stříbro získal Triatlon Team Tábor (Jiří Stuchlík, Hana Kolářová, Lukáš Červenka, 1:04:39), třetí příčku obsadil domácí Triatlon Team Příbram (Jan Zikmund, Eliška Zelená, Tomáš Černohorský, 1:05:12).

   ,,V Příbrami závodily tříčlenné týmy. A to v pořadí muž, žena, muž. Každý z nich absolvoval 250 metrů plavání, 6 kilometrů cyklistiky a 5 kilometry běhu,“ vysvětloval kritéria šéf klubu Titan Trilife Zlín Karel Janák.

   Jeho tým se od začátku pohyboval na čelní pozici. ,,Štafetu jsme postavili tak, abychom hned od prvního úseku byli v kontaktu s nejlepšími. Filip Václavík je výborný plavec, proto šel z vody z druhého místa. Potom měl při cyklistice, kdy mu spadl řetěz problém, ovšem tato nepříjemnost se obešla bez větší ztráty. Na druhém úseku jsme měli dorostenku Lucii Miklišovou, jež také dobře plave. Lucka nezklamala a pořád se pohybovala na druhé až třetí pozici. Jako finišmana jsme nasadili Radima Grebika. Náš velký talent se brzy probojoval na první místo a to pak bez problémů udržel až do cíle,“ chválil celou zlínskou štafetu Janák.             

 TRIATLON

 Helena Kotopulu obsadila v olympijském triatlonu v Příbrami třetí pozici

 Region – Helena Kotopulu získala na mistrovství republiky v olympijském triatlonu bronzovou medaili. Reprezentantka klubu Tri-Max Moraviaman Otrokovice dosáhla v Příbrami v závodu složeném ze 1,5 kilometru plavání, 40 kilometrů cyklistiky a 10 kilometrů běhu, výsledného času 2:20:58. Titul brala za čas 2:19:32 Jitka Rudolfová (Energy Team), druhé místo obsadila Petra Veselá z Jihlavy (2:19:52).

   ,,Start v Příbrami jsem brala jako kvalitní přípravu před otrokovickým Moraviamanem,“ nezastírala Kotopulu.

   Ta měla po plavání téměř sedmiminutovou ztrátu na nejlepší plavkyni domácí Elišku Zelenou a z vody šla z třinácté pozice. ,,Bohužel hned na začátku cyklistiky mi spadl řetěz a po tomto problému jsem mohla řadit pouze tři rychlosti. V běhu už mě žádné komplikace nepotkaly a tak jsem nakonec do cíle doběhla na třetím místě,“ byla se svým vystoupením ve středních Čechách spokojená Helena Kotopulu.

   V Příbrami si v závodu mužů zaknihoval povedený výsledek také Filip Václavík (Titan Trilife Zlín), který díky času 2:03:08 vybojoval šestou příčku. Jeho týmový kolega Pavel Hradil skonči osmnáctý (2:16:08), Tomáš Procházka (PS Kroměříž, 2:18:25) jednadvacátý a Matěj Nekoranec (Titan Trilife Zlín, 2:20:47) čtyřiadvacátý.

   Úspěšný byl Radim Grebik (Titan Trilife Zlín). Ten vyhrál kategorii juniorů, když dosáhl na tratích 0,75-20-5, výsledného času 1:00:11. Stříbro bral Tomáš Zikmund (TT Příbram, 1:01:38), třetí pozici získal Filip Michálek (PK Jindřichův Hradec, 1:02:01). Grebik vyrovnaný závod rozhodl povedeným vkonem v cyklistice a pětikilometrovém běhu.

   V kategorii juniorek skončila Lucie Miklišová sedmá (1:16:03) a Barbora Šišková (obě Titan Trilife Zlín, 1:26:54) sedmnáctá.                             

 TRIATLON

 Valašský triatlon družstev odstartuje v sobotu v 9 hodin na koupališti v Brumově - Bylnici

 Brumov - Bylnice – V Brumově - Bylnici v sobotu pořádají 7. ročník Valašského triatlonu družstev. Pořadatelé připravili následující tratě: plavání 500 metrů, cyklistika 22 kilometrů a běh 8 kilometrů. Družstva budou závodit pouze v jedné kategorii. Hodnotit se budou také nejlepší jednotlivci v jednotlivých disciplínách. Muži a ženy zvlášť. Start závodu, jehož se zúčastní maximálně 40 tříčlenných týmů, je v 9 hodin ve sportovním a rekreačním areálu v Brumově-Bylnici.

   ,,Plavat se bude v bazénu na koupališti. Cyklistika se pojede po cyklostezce k pivovaru, kolem potoka na Podzámčí, po cestě k hradu, pěšinou lesem ke čtvrtému rybníku, po asfaltové cestě přes Třísky a Bílé hlíny do Popova a poté po trase hradního okruhu zpět ke koupališti v Brumově-Bylnici. Závěrečný běh se poběží po cyklostezce, kolem potoka na Podzámčí, po schodech k hradu, po asfaltové cestě na Třísky, kde je obrátka. Poté se běží zpět do cíle ke koupališti v Brumově“ informuje ředitel závodu Kamil Sedlačík.

   V loňském 6. ročníku Valašského triatlonu družstev zvítězil kolektiv Běhatlonu Valašské Klobouky, který dosáhl ve složení Tereza Šenkeříková, Radomír Bačo a Jiří Dohnal, výsledného času 1:24:21.