ATLETIKA

Tomáš Blaha skončil v Nemojanské devítce na bronzové pozici

Kroměříž – Atlet AK Kroměříž Tomáš Blaha vybojoval v 11. ročníku Nemojanské devítky třetí místo, když dosáhl v závodu dlouhém 9 kilometrů, času 32:14. Vítězný Tomáš Steiner z pořádajícího klubu AK Drnovice zaběhl čas rovných dvaatřicet minut. Stříbrnou příčku obsadil Lukáš Soural (Univerzita Brno, 32:09)

,,Závod se běžel po náročné trati po asfaltových cestách v hlubokých lesích Drahanské vrchoviny z Nemojan ke známé turistické křižovatce Tři javory a zpět,“ informoval Tomáš Blaha.

Krosař z Hané byl od začátku hodně aktivní. ,,Po úvodním kopci, kdy jsme v první polovině závodu museli zdolat převýšení 250 metrů, jsem byl první. Druhý na obrátce byl Lukáš Soural z Univerzity Brno. Skvěle běželi také Pavel Dvořák z Biatlonu Prostějov a Petr Hének z AK Drnovice. Při seběhu z kopce už to ale bylo horší a v průběhu sedmého kilometru jsem se propadl na bronzovou pozici,“ byl i se ziskem třetí příčky na Vyškovsku spokojený Blaha.

Milan Zvonek a Silvie Zvonková si vyzkoušeli v Trenčíně, jak se běhá uvnitř nákupního centra

Valašské Klobouky – Milan Zvonek (Zvonek Sport Valašské Klobouky) obsadil třetí místo v závodu v Trenčíně. Ten byl pátým kolem Trenčínské běžecké ligy.

Zvonek se v něm prezentoval časem 25:41. Prvenství za čas 24:19 vybojoval Slovák Miroslav Ilavský (Best Running Team), před Martinem Olašem z Dubnice nad Váhom (25:34).

,,Sedmikilometrový závod se běžel v okolí a částečně i uvnitř nákupního centra Laugaricio. Ve všech kategoriích se ho zúčastnilo 150 běžců,“ upozornil Milan Zvonek, který se v kvalitní konkurenci většinou pohyboval v čelní šestičlenné skupině.

,,Od začátku byl suverénní slovenský reprezentant Ilavský. Já jsem se postupně probojoval na třetí pozici,“ prozradil ještě běžec z Valašska.

V ženách brala Silvie Zvonková rovněž bronzovou příčku (29:57). Vyhrála Iveta Hulvátová (Best Running Team, 28:28), druhá skončila domácí Jitka Hudáková (29:22).

,,Těsně po startu jsem neměla představu, jak se na trati budou chovat moje nohy. Den před závodem jsem totiž jela bikemaraton Karpatský pedál. Nakonec jsem byla překvapená, že jsem se udržela na předních příčkách. Do čtvrtého kilometru jsem byla dokonce mezi ženami druhá. Na konci mi ale trochu docházely síly,“ přiznala nositelka barev valašskoklobouckého Zvonek Sportu Silvie Zvonková.

Také v srpnovém zlínském Běhu na 2 míle čeká každého v cíli teplý lívanec

Zlín – V sobotu se ve Zlíně opět koná oblíbený Běh na 2 míle. Start osmého podniku sezony 2018 je na obvyklém místě a v obvyklém čase v 9 hodin před budovou Madal Bal v oblasti průmyslové zóny v Přílukách. Trať dlouhá 3,2 kilometru je rozložená do dvou rovinatých okruhů. Zváni jsou muži i ženy všech věkových kategorií. Poměřit síly samozřejmě může také mládež a na zkrácené 800metrové trati i děti.

,,Přestože jsou dovolené a prázdniny v plném proudu, tak věřím, že zajímavá účastnická tombola a teplý lívanec připravený pro každého v cíli k nám přiláká spoustu kvalitních i rekreačních běžců,“ vybízí k letnímu sportování všechny zájemce jeden z pořadatelů z klubu Sri Chinmoy Marathon Team Zlín Andrej Višněvský.

BEACHVOLEJBAL

Ve Slavičíně v sobotu pořádají beachvolejbalový turnaj

Slavičín – Turnaj amatérů v beachvolejbalu Slavičínský plážák pořádají v sobotu na Valašsku. Tříčlenné smíšené kolektivy ho budou hrát na pískovém hřišti na slavičínském koupališti. Začátek je v 10 hodin. Prezentace končí v 9.30 hodin. Startovné na družstvo je 100Kč. Hrací systém bude upřesněný podle počtu účastníků.

,,Turnaj se bude hrát podle pravidel beachvolejbalu. Soupeři se však před každým zápasem můžou dohodnout na drobných změnách,“ prozradil jeden z organizátorů Marcel Balšan. Ten také přijímá na telefonu 774 104 582 přihlášky.

DUATLON

V Kunovickém miniduatlonu rozhodli Martin Duřpek i Sabina Macháňová na kole

Kunovice – Člen týmu Alarm Instal Vsetín Martin Duřpek zvítězil v 10. ročníku Kunovického terénního miniduatlonu. Duřpek dosáhl v podniku složeném ze 4,5 kilometru běhu, 21 kilometrů cyklistiky a 1,5 kilometru běhu, výsledného, času 1:33:07. Druhou pozici na valašskomeziříčsku obsadil se ztrátou tří minut a dvaačtyřiceti sekund obhájce loňského prvenství Michal Krčma (OD Morava Holešov), třetí místo vybojoval v čase 1:37:12 Jakub Boček (Novatop Lapierre). Domácí Michal Flanderka skonči čtvrtý (1:37:43) a Tomáš Minařík z Kašavy (Valachbajk Team, 1:44:06) pátý.

,,Po prvním čtyři a půl kilometrovém běhu byl v čele Tomáš Minařík. Ovšem na kole byl Duřpek o téměř třináct minut rychlejší. Proto pro vsetínského duatlonistu ve druhém běhu nebyl problém udržet náskok na zlaté příčce,“ informoval za kunovické pořadatele Tomáš Mareček.

Závod žen na Valašsku vyhrála Sabina Macháňová (Bikecentrum Olomouc, 1:54:14), jež se blýskla časem 1:54:14. Stříbro brala Svatava Kučná ze Lhoty u Kelče (4Ever CykloBulis Bystřice pod Hostýnem, 1:55:27), třetí příčku získala Dagmar Křefká (Napohodu! bike Team, 2:15:25).

,,Sabina Macháňová se na běh příliš nespecializuje. Na kole však excelovala. Silná ve druhé části závodu byla i loňská ženská vítězka Svatava Kučná. Macháňová si ovšem ve druhém běhu pobyt na první pozici pohlídala,“ chválil nejlepší ženy v Kunovicích Mareček.

Na Valašsku se ještě konal závod dvoučlenných štafet. V něm brali prvenství Tomáš Podpera s Martinem Šišovským (Bikeacademy.sk, 1:35:21), před Michalem Červinkou s Michalem Nožičkou (Rozběháme Uherské Hradiště, 1:40:07), bronzoví byli Milan Vinklárek s Miroslavem Strnadelem (TJ Sokol Opatovice, 1:44.25).

Již tradiční závod se většině účastníků líbil. ,,Bylo vidět, že kunovičtí pořadatelé dávají do organizace celé srdce. Zázemí bylo super, skvěle byla označená také trať a všude se pohybovali usměvaví dobrovolníci. Příští rok se proto na valašskomeziříčsko určitě vrátím,“ slibuje jeden z účastníků Roman Svoboda.

. Závodu se ve všech kategoriích zúčastnilo 114 duatlonistů. Do cíle jich dorazilo 102. Zazávodilo si také 12 štafet. V nich se představilo dalších 24 vyznavačů dualonu.

FOTBAL

Popřát k fotbalovým oslavám do Mrlínku přijedou internacionálové Baníku Ostrava

Mrlínek – Bavit fotbalem se budou v sobotu v Mrlínku, kde se v rámci oslav 55. výročí založení místní Tělovýchovné jednoty odehrají dvě utkání.

Ve 13 hodin nastoupí Staří páni Mrlínku proti úřadujícím vítězkám ženského krajského přeboru družstvu Holešovských holek. Hlavní zápas začne v 17 hodin. V něm změří síly áčko Mrlínku s internacionály Baníku Ostrava.

,,V sestavě hostů nastoupí Tomáš Bernady, Marek Poštůlka, René Bolf, Ivo Staš, Dušan Vrťo, Václav Pěcháček, Petr Drozd, Petr Veselý, Daniel Tchuř, Petr Zajaroš ml., Michal Šlachta, Václav Daněk, Augustin Antalík, Petr Bauman a také bývalý hokejista David Moravec. Koučem týmu je Zdeněk Košňovský, vedoucím mužstva Lubomír Šrámek a manažerem Petr Zajaroš st.,“ představil zvučného soupeře předseda TJ Mrlínek Martin Kadůrek.

Jeho klub připravil také bohatý doprovodný program. Chybět samozřejmě nebude ani chutné občerstvení.

,,Děti se můžou těšit na skákací hrad, vláček Pacific a malování na obličej. K vidění bude ještě ukázka vojenské techniky a leteckých modelářů. Po celé odpoledne se bude točit pivo, prodávat domácí langoše, kuřecí gyros a speciality na grilu. Všechno zakončí od 20 hodin Disco INN,“ zve do Mrlínku Kadůrek.

MALÁ KOPANÁ

Během mezinárodního turnaje Camo Cup v Bohuslavicích nad Vláří zahraje cimbálová muzika Vincúch

Bohuslavice nad Vláří – V Bohuslavicích nad Vláří se budou v sobotu bavit fotbalem, kde v tamním sportovním areálu na Výletišti pořádají mezinárodní turnaj v malé kopané Camo Cup 2018. Zúčastní se ho 10-15 mužstev. Záštitu nad ním převzal radní Zlínského kraje Miroslav Kašný.

První zápas začne v 9 hodin. Rozhodující duely jsou na programu odpoledne mezi 15. a 18. hodinou.

,,Během turnaje, jehož hostem bude bývalý ligový fotbalista Tomáš Polách, jsme připrali bohatý doprovodný program. Děti si můžou užívat skákací hrad a malování na obličej. K vidění bude ukázka techniky policie České republiky a sboru dobrovolných hasičů. Přiletí i letadlo s bonbóny. Všem zahraje cimbálová muzika Vincúch,“ prozradil jeden z pořadatelů Aleš Ptáček.

Na Valašsku se ale nebudou nudit ani večer, protože na bohuslavickém Výletišti se bude zpívat a tančit. Postupně v tomto areálu vystoupí v 21 hodin při návratu valašské legendy skupina Ocelot, ve 22 hodin zahraje nejlepší Kabát revival na Moravě Waťák a ve 24 hodin spustí rokovou diskotéku DJ Aleš Ptáček. Vše ještě zpestří ve 21.45 hodin ohňostroj.

TENIS

Martin Marušák po spanilé jízdě v pátém turnaji ATP Valašska spěchal s přítelkyní Michaelou na oslavu narozenin jejich přátel

Brumov – To byla jízda. Martin Marušák ani v pátém turnaji ATP Valašska 2018 nenechal nikoho na pochybách, kdo je králem tohoto okruhu tenisových amatérů. Reprezentant Zlína v podniku, který se na antuce v Brumově hrál jako Grand Slam, postupně vyřadil v osmifinále Milana Miklase, ve čtvrtfinále Miroslava Rašku, v semifinále Slováka Martina Kačániho a ve finále zdolal ve zlínském derby kamaráda Tomáše Břečku.

,,Ve střetnutí s mladým ambiciózním Miklasem jsem udělal míň nevynucených chyb. V partii s Raškou jsem byl ve výměnách jistější a přesnější. Soupeř z Valašských Klobouk navíc neměl koncový úder. Proto bylo čtvrtfinále mojí jednoduchou záležitostí. Moc práce jsem neměl ani proti Kačánimu, protože Martin působil odevzdaným dojmem a chyběla mu větší vůle po úspěšném výsledku. Slovák z Trenčína semifinálový souboj nezvládl hlavně psychicky,“ uvedl Martin Marušák.

Největší favorit nezaváhal ani ve finále. ,,V zápase o první příčku jsem důležité body sbíral přes Břečkův bekhend.,“ těšilo nasazenou turnajovou jedničku Marušáka.

A co tenista ze Zlína dělal po proměněném finálovém mečbolu? ,,Při vyhlašování výsledků mě potěšila cena pro vítěze hudební sluchátka a potom už jsme s mojí velkou fanynkou přítelkyní Michaelou spěchali na oslavu narozenin našich přátel,“ prozradil ještě Martin Marušák.

V Brumově se v rámci Grand Slamu hrály ještě dvě soutěže. Soutěž velké útěchy (o 9. místo) vyhrál Ladislav Psota (Valašské Klobouky) a Soutěž malé útěchy (o 17. místo) ovládl zlínský Radek Zmeškal.

Pátý dvojnásobně bodově zaplacený turnaj ATP Valašska si zahrálo 20 tenistů. Šestý turnaj je na programu v neděli 19. srpna ve Zlíně na antuce na Vršavě.

VÝSLEDKY 5. TURNAJE ATP VALAŠSKA 2018:

Osmifinále: Martin Marušák (Zlín) – Milan Miklas (Luhačovice) 6:3, 6:2, Miroslav Raška (Valašské Klobouky) – Peter Barták (Púchov) 6:3, 4:6, 10:7, Pavel Nevrlka (Svatý Štěpán) – Tomáš Vašek (Luhačovice) 6:3, 6:2, Martin Kačáni (Trenčín) – Anton Zagora (Púchov) 4:6, 6:3, 12:10, Jan Šenkeřík (Zlín) – Ladislav Psota (Valašské Klobouky) 6:4, 6:2, Karel Křen (Luhačovice) – Martin Liška (Valašská Polanka) 6:4, 6:3, Tomáš Břečka (Zlín) – Jan Nahodil (Valašské Klobouky) 6:4, 6:2, Jan Kostka (Valašské Klobouky) – David Krátký (Uherský Brod) 6:3, 6:4. Čtvrtfinále: Marušák – Raška 6:2, 6:3, Kačáni – Nevrlka 6:4, 6:4, Šenkeřík – Křen 6:2, 6:2, Břečka – Kostka 6:3, 4.6, 10:8. Semifinále: Marušák – Kačáni 6:3, 6:2, Břečka – Šenkeřík 6:3, 7:5. Finále: Marušák – Břečka 6:3, 6:4.

TENIS

V Grand Slamu Valašska padesátníků zradil v semifinále Dušana Machalu stehenní sval

Brumov – Petr Handlíř z Brna zvítězil v turnaji zařazeném do českého okruhu tenisových amatérů nad padesát let Grand Slam Valašska. Na antuce v Brumově se v konkurenci 19 hráčů dařilo také reprezentantům našeho kraje. Zlínský Dušan Machala postoupil do semifinále, valašskoklobouckého Jana Nahodila potěšil čtvrtfinálový postup a Michal Friedrich z Otrokovic, luhačovický Karel Křen, Petr Polák ze Zlína, Josef Hnaníček a Ladislav Matušinec (oba Štítná nad Vláří) si zahráli osmifinále.

Machala si v osmifinále poradil s Pavlem Remiášem, ve čtvrtfinále zdolal Jihlavana Pavla Saturku, v následném semifinále ho vyřadil pozdější poražený finalista Petr Vrba z Lipníku nad Bečvou.

,,Čtvrtfinálový soupeř Remiáš rezignoval už před zápasem. Tenistu z Ostravy, který si na mě nevěřil, jsem hladce překonal pestrou hrou. Saturka byl daleko těžším protivníkem. Běhavý veterán z Vysočiny hrál chytře a bojoval o každý balón. Musel jsem podat zodpovědný výkon, abych Jihlavana se štěstím udolal,“ uznal Dušan Machala.

Ten chtěl samozřejmě uspět i v semifinále. ,,Na Vrbu jsem si věřil. Bohužel se ale v utkání o postup do finále projevila v posledních týdnech moje tréninková absence. Nakonec jsem kvůli zraněnému stehenního svalu musel duel skrečovat,“ mrzelo Machalu.

VÝSLEDKY GRAND SLAMU VALAŠSKA PADESÁTNÍKŮ 2018:

Osmifinále: Dušan Machala (Zlín) – Pavel Remiáš (Ostrava) 6:2, 3:2 skreč, Pavel Saturka (Jihlava) – Cyril Krajčír (Moravský Svätý Ján) 6:3, 6:2, Miroslav Petružela (Daskabát u Olomouce) – Michal Friedrich (Otrokovice) 2:6, 6:2, 12:10, Petr Vrba (Lipník na Bečvou) – Karel Křen (Luhačovice) 6:2, 6:2, Miloš Michel (Bytča) – Ladislav Matušinec (Štítná nad Vláří) 6:4, 6:2, Jan Nahodil (Valašské Klobouky) – František Koch (Vítkov u Opavy) 6:3, 6:4, Anton Oškrobaný (Považská Bystrica) – Josef Hnaníček (Štítná nad Vláří) 7:5, 6:2, Petr Handlíř (Brno) – Petr Polák (Zlín) 6:4, 7:5. Čtvrtfinále: Machala – Saturka 6:4, 7:6, Vrba – Petružela 6:2, 6:2, Michel – Nahodil 3:6, 6:3, 10:7, Handlíř – Oškrobaný 6:3, 6:2. Semifinále: Vrba – Machala 7:6, 4:2 skreč., Handlíř – Michel 6:2, 6:4. Finále: Handlíř – Vrba 6:3, 6:4.

TRIATLON

Helena Kotopulu skončila v nabité konkurenci ve Ford Challenge Prague na jedenáctém místě. Vabroušek sobotní závod v Praze pojal jako přípravu na delší triatlony

Zlín – Ve 4. ročníku triatlonového závodu Ford Challenge Prague se dařilo Heleně Kotopulu. Reprezentantka týmu Titan Trilife Zlín v podniku, který byl letos podruhé součástí celosvětové série Challenge Family, skončila mezi ženami ve skvělé konkurenci na jedenáctém místě.

Kotopulu dosáhla v závodu na polovičních ironmanových distancích 1,9-90-21,1 kilometru, výsledného času 4:42:08. Vyhrála Belgičanka Katrien Verstuyftová (4:21:31). Druhou příčku vybojovala Kirsty Jahnová z Kanady (4:22:03), bronzová skončila Laura Siddallová (Velká Británie, 4:22:22).

Triatlonistka ze Zlína v podniku se startem na Střeleckém ostrově a cílem v pražské Vítězné ulici zaplavala 1900 metrů dlouhý úsek za 32:29, 90 kilometrů cyklistiky ujela za 2:32:04 a půlmaraton zaběhla za 1:29:45.

,,V Půlželezňáku v centru Prahy jsem chtěla dosáhnout na dobrý výsledek. Podmínky mi totiž vyhovovaly. Vltava měla přijatelných sedmnáct stupňů. Horké počasí mi nevadilo. Na kole, které mělo převýšení 420 metrů jsme totiž na chvíli jeli v zalesněných kopcích. Motivoval mě i běh s výhledem na Pražský hrad, Národní divadlo, nebo Karlův most. Při cyklistice mě ovšem potkala smůla. Na 80 kilometru jsem měla pád a chvíli trvalo, než jsem se ze země zvedla. Poté už mi nefungovalo řazení ani brzda. Na začátku půlmaratonu jsem dokonce zvažovala, jestli závod nevzdám. Nakonec jsem ho se ctí dokončila,“ byla tentokrát zklamaná Helena Kotopulu.

V Praze se představil také Petr Vabroušek. Ten skončil v mužích v absolutním pořadí díky času 4:21:38 třiadvacátý. Mezi profesionály bral třináctou příčku.

,,Závod jsem v horkém letním počasí pojal jako přípravu na další delší triatlony Slovakmana, Ironmana v Soči a Ultramana na Havaji. Tomu jsem přizpůsobil intenzitu. Od startu až do cíle jsem si ho však užíval,“ nezastíral Petr Vabroušek.

Ten se z devětačtyřicáté pozice po plavání posunul na 29. místo po cyklistice. Při běhu zlepšil svoje postavení ještě o dalších šest míst.

,,S výsledným časem jsem vzhledem k dlouhým depům, kdy se pokaždé přebíhal celý most Legií u Národního divadla v panujícím vedru spokojený,“ uvedl Vabroušek.

Petr Vabroušek vybojoval titul mistra Slovenska ve středním triatlonu

Malenovice – Těsně před sobotním Slovakmanem se Petr Vabroušek stal mistrem Slovenska ve středním triatlonu. V Bátovcích dosáhl v podniku složeném ze 1,9 kilometru plavání, 90 kilometrů cyklistiky a 21,1 kilometru běhu, výsledného času 4:20:44. Stříbrný skončil Andrej Orlický (Triatlon Team Trnava, 4:22:11), třetí místo vybojoval Jakub Mészároš (ŠK Atóm Levice, 4:32:26).

,,Závodu se zúčastnilo 50 triatlonistů. Do cíle jich doběhlo čtyřiačtyřicet,“ prozradil Vabroušek.

Reprezentant klubu Titan Trilife Zlín byl po první disciplíně dvanáctý. ,,V Bátovcích se plavalo bez neoprenu a tak jsem mohl otestovat novou kombinézu,“ zavzpomínal na úvod slovenského mistrovství ve středním triatlonu Petr Vabroušek.

Ten na začátku kopcovité cyklistiky ještě cítil těžké nohy z Hulmena, kterého absolvoval den před závodem. ,, Po čtyřiceti kilometrem jsem se ale dostal do tempa a do druhého depa jsem dojel na druhém místě za Pavlem Šimkem z Bratislavy těsně před Andrejem Orlickým. Záhy po kilometru běhu šel Andrej přede mne. Já jsem byl za ním se zhruba půlminutovou ztrátou. Později velkému vedru jako první podlehl Šimek a na dvanáctém kilometru jsem se díky mírnému zrychlení dostal i před Orlického,“ popsal rozhodující momenty čerstvý slovenský triatlonový šampión Vabroušek.

Orientační běžci z Luhačovic ve čtvrtek pořádají 9. ročník triatlonu. Start závodu je v 17 hodin u vodní nádrže Křešov

Luhačovice – Oddíl orientačních běžců v Luhačovicích ve čtvrtek 2. srpna pořádá 9. ročník LCE3aTlonu 2018 – Luhačovického triatlonu. Pořadatelé připravili dvě tratě. Pro muže: 560 metrů plavání, 22 kilometrů jízdy na horském kole a 10 kilometrů běhu. Ženy budou plavat 380 metrů, na horském kole pojedou 20 kilometrů a poběží 8,3 kilometru.

,,Plavat se bude ve vodní nádrži Křešov poblíž Slopného. Trať horského kola povede přes Loučku, dále pak směrem na Haluzice, Lipovou, Petrůvku, Kladnou-Žilín do Luhačovic, kde bude ve sportovním areálu Radostová depo kola. Ženy mají svoje cyklistické depo na Ovčírně. Závěrečný běh se poběží přes Ovčírnu, potom po hřebeni až na Okrouhlou a po horizontě lesem na Goliáška, Šťávnici až ke Kolibě U Luxů,“ představil trať předseda oddílu orientačního běhu TJ Slovan Luhačovice Libor Slezák.

Ten očekává účast 50-60 triatlonistů. Start závodu je v 17 hodin u vodní nádrže Křešov. Cíl bude U Koliby U Luxů před Újezdcem u Luhačovic. Prezentace probíhá od 16.30 hodin.

V loňském roce Luhačovický triatlon v mužích vyhrál Michal Hubáček (1:46:41). Mezi ženami vybojovala první příčku Vendula Horčičková (1:48:37). Oba jsou reprezentanti pořádajícího klubu OB Luhačovice.

Autor: Lubomír Hotař