ATLETIKA

Dagmar Vrajíková skončila v Běhu Gaderskou dolinou mezi veteránkami na bronzové pozici

Otrokovice – Otrokovická atletka Dagmar Vrajíková vybojovala sedmou příčku ve 41. ročníku mezinárodního Běhu Gaderskou dolinou. Na Slovensku v okolí Martina v závodu dlouhém 15 kilometrů dosáhla času 1:09:24. Zvítězila Veronika Zrastáková (ŠK ŠOG Žilina, 1:00:24), před Katarinou Paulínyovou z Martina, jež byla v cíli o sedmadvacet sekund pomalejší. Třetí skončila Lenka Škutová z Turčianských Teplic (1:08:13). V kategorii žen nad 35 let skončila Vrajíková na bronzové pozici.

,,Nejprve se po asfaltové silnici běželo 7,5 kilometru do kopce a po obrátce se běželo 7,5 kilometru z kopce,“ informovala Dagmar Vrajíková.

Moc ale nechybělo a otrokovická vytrvalkyně v Blatnici u Martina nestartovala. ,,Ráno jsem měla zdravotní problémy. Bolel mě žaludek a hlava. Neměla jsem chuť ani na kafe. Nakonec jsem se rozhodla, že to zkusím a pokud to nepůjde, tak po 200 metrech ze závodu odstoupím,“ přiznala 45letá atletka.

Vrajíková se ovšem brzy dostala do pohody a v Gaderské dolině dosáhla na dobrý výsledek. ,,Na osmém kilometru jsem byla na šestém místě. Z kopce už jsem neměla vůbec žádné problémy a dokonce jsem se posunula na páté místo. Jenom škoda, že mě 400 metrů před cíle předběhla Miroslava Babická a s Radkou Prívarovou jsem v závěru prohrála o pouhou sekundu,“ mírně zalitovala Dagmar Vrajíková.          

 Dagmar VrajíkováZdroj: Archiv Dagmar Vrajíkové. 

ATLETIKA

Září je ve zlínském dvoumílovém běhu ideálním měsícem pro vytvoření traťového rekordu

Zlín – Děti a studenti si na začátek školního roku počkají až do pondělí. 1. září letos totiž vychází na sobotu a v tento den se ve Zlíně uskuteční devátý dvoumílový běh sezony 2018. 3,2kilometrový závod se poběží na tradiční trati mezi zahradami poblíž oblasti průmyslové zóny v Přílukách. Star je v 9 hodin před budovou Madal Bal. Prezentace probíhá mezi 8.30 a 8.55 hodinou. Vypsány jsou pro muže i ženy všechny věkové kategorie. Na zkrácené 800metrové trati mají možnost v Přílukách poměřit síly také děti.

Traťové rekordy drží z 2. září 2017 časem 9:57 Andrej Višněvský a v ženách díky času 11:59 z 6. září 2014 Agnikana Šenkýřová. Oba hájí barvy pořádajícího domácího klubu Sri Chinmoy Marathon Team.

Po 8 závodech Běhu na 2 míle ve Zlíně je v mužích v čele reprezentant Mattoni Freerun Zlín Martin Jaroněk a mezi ženami dominuje Anežka Janečková (AK Zlín). 

Zbývající letošní zlínské dvoumílové běhy se uskuteční 6. října, 3. listopadu a 1. prosince.  

TENIS

V sedmém turnaji ATP Valašska byl po finálovém souboji titánů úspěšnější Jan Kostka 

Zlín – Cenný triumf si může zaknihovat Jan Kostka, který vyhrál sedmý turnaj tenisového ATP Valašska. Ten se hrál na antukových kurtech ve Zlíně na Vršavě jako Grand Slam, proto byl dvojnásobně bodovaný.

Kostka v rozhodujících zápasech překonal v osmifinále Zdeňka Šedu, ve čtvrtfinále zdolal Jana Nahodila, v semifinále si poradil s Milošem Juříčkem a ve finále udolal Martina Marušáka.

,,V osmifinálovém zápase pro mě s neznámým Šedou jsem udělal méně nevynucených chyb. Zlínský tenista, který v předkole překvapivě porazil Jiřího Rafaju, ovšem bojoval a byl hodně nepříjemným soupeřem. V následném čtvrtfinále si Jan Nahodil natáhl stehenní sval, proto z utkání odstoupil. Hodně náročný byl duel s Milošem Juříčkem. Silný vsetínský soupeř totiž neměl slabinu. Naštěstí jsem proti němu zvládal koncovky vyrovnaných gamů,“ oddechl si Jan Kostka.

 Valašskokloboucký tenista poté ovládl také finále, v němž se střetli dva nejvýše nasazení hráči. ,,S Martinem Marušákem jsme se v letošním ATP Valašska utkali ve finále už počtvrté. A v třicetistupňovém vedru to byl opět dlouhý souboj, v němž jsem na tom byl lépe kondičně. V partii o vítěznou příčku jsem většinu bodů získával přes Martinův bekhend. Dařily se mi rovněž kraťasy. V polovině supertiebeaku mě však sužovaly křeče. Proto jsem při servisu i ve výměnách riskoval. Tato taktika mi nakonec vyšla,“ radoval se z úspěchu na antuce na zlínské Vršavě Kostka.   

Výsledky 7. turnaje ATP Valašska 2018:

Osmifinále: Martin Marušák (Zlín) – Marek Hanačík (Fryšták) 6:3, 6:3, Dalibor Novák (Zlín) – Miroslav Raška (Valašské Klobouky) 6:4, 6:2, Karel Křen (Luhačovice) – Dan Valenta (Zlín) 7:6 skreč Valenta, Pavel Nevrlka (Svatý Štěpán) – Lukáš Rakušan (Zlín) 5:7, 6:4, 11:9, Martin Kačáni (Trenčín) – Richard Zábojník (Fryšták) 6:2, 6:2, Miloš Juříček (Vsetín) – Tomáš Břečka (Zlín) 7:6, 6:2, Jan Nahodil  – Petr Graclík ml. (oba Valašské Klobouky) 7:5, 2:6, 10:7, Jan Kostka (Valašské Klobouky) – Zdeněk Šeda (Zlín) 6:2, 7:5. Čtvrtfinále: Marušák – Novák 6:4, 7:5, Nevrlka – Křen 6:4, 6:4, Juříček – Kačáni 6:4, 4:6, 13:11, Kostka – Nahodil 5:2 skreč Nahodil. Semifinále: Marušák – Nevrlka 6:2, 6:3, Kostka – Juříček 6:4, 7:6. Finále: Kostka – Marušák 7:5, 4:6, 11:7.      

#galerie|3908012#  

TENIS

Dušan Machala v Lipníku nad Bečvou prohrál v semifinále s pohyblivým Miroslavem Petruželou

Region – Dušan Machala postoupil do semifinále tenisového turnaje Petružela Cup 2018. Zlínský matador v antukovém podniku v Lipníku nad Bečvou zařazeném do české série Senior´s Tour pro amatéry nad padesát let zdolal v základní skupině Pavla Saturku z Jihlavy a Ladislava Matušince  (Štítná nad Vláří). V pavouku si ve čtvrtfinále poradil s otrokovickým Michalem Friedrichem. V semifinále ho zastavil pozdější vítěz Miroslav Petružela.

,,Friedrich hraje pohledné přímé údery. Nikdy jsem s ním ale zatím neprohrál. Také v Lipníku nad Bečvou jsem proti němu získával důležité fiftýny. Konečné skóre ovšem neodpovídá průběhu zápasu. Utkání bylo vyrovnanější, než napovídá výsledek. S pohyblivým Petruželou jsme si do stavu 4:4 oba drželi servis. Pak jsem však ztratil podání a tenista z Hané v následném gemu brejk potvrdil,“ prozradil Dušan Machala.

 Na severu Moravy byli úspěšní i další tenisté ze Zlínského regionu. Do osmifinále ještě postoupili Karel Křen z Luhačovic, zlínský Dalibor Novák a Jan Nahodil (Valašské Klobouky). Čtvrtfinále si ještě zahrál Josef Hnaníček.

Výsledky turnaje Petružela Cup 2018:

Čtvrtfinále: Dušan Machala (Zlín) – Michal Friedrich (Otrokovice) 6:1, Miroslav Petružela (Daskabát u Olomouce) – Josef Hnaníček (Štítná nad Vláří) 6:4, Petr Vrba (Lipník nad Bečvou) – Milan Rolinc (Opatovice) 6:2, Petr Handlíř (Brno) – Pavel Saturka (Jihlava) 6:3. Semifinále: Petružela – Machala 7:5, Vrba – Handlíř 7:6. Finále: Petružela – Vrba 7:6.          

TENIS

V Kroměříži se bude hrát 21. ročník tenisového Kmotr Cupu

Kroměříž – Kvalitní tenisovou podívanou budou mít možnost vidět příznivci bílého sportu v sobotu v Kroměříži, kde se na sedmi antukových kurtech v areálu domácího klubu Bajda koná 21. ročník Kmotr Cupu ve čtyřhře mužů a čtyřhře žen. Některé zápasy se odehrají také na třech kurtech u zimního stadionu. Zúčastnit se však můžou pouze neregistrovaní hráči a hráčky, kteří nebyli posledních deset let uvedeni na žebříčku Českého tenisového svazu.

Vypsány jsou tři soutěže. Čtyřhra mužů, čtyřhra žen a čtyřhra seniorů nad 63 let. Na Hané se představí 32 mužských párů, 10 párů žen a 6 seniorských deblů nad 63 let.

Začátek turnaje je v 8.15 hodin. Rozhodující semifinálové duely a finálová utkání jsou na programu mezi 17. a 20. hodinou. Vyhlášení výsledků bude ve 20.30 hodin.

Vítězové hlavní kategorie mužů se kvalifikují na mistrovství republiky neregistrovaných hráčů, které se koná 7. – 9. září v Prostějově.

V roce 2017 v mužské čtyřhře vybojovali první příčku Jan Reichstadter s Alešem Omachlíkem. Ženskou čtyřhru vyhrály Daniela Dvorská s Alenou Klemovou a deblový turnaj hráčů nad 63 let ovládli Jiří Korbel s Jiřím Tunkerem. 

TRIATLON

Na Hané se koná 3. ročník Hulínského olympijského triatlonu

Hulín – Klub Aspot Hulín v sobotu pořádá 3. ročník Hulínského triatlonu. Závod bude probíhat na trati s olympijskými distancemi. Proto je složený ze 1,5 kilometru plavání, 40 kilometrů cyklistiky a 10 kilometrů běhu.

,,Plavat se bude na hulínském koupališti, cyklistika se pojede na okruhu mezi Hulínem, Pravčicemi, Količínem, Rymicemi, Všetuly, Bořenovicemi, Roštěním, Kostelcem u Holešova, Němčicemi, znovu Rymicemi, Količínem a zpět do Hulína. Závěrečný běh se poběží na třech okruzích v okolí koupaliště v Hulíně,“ prozradil jeden z pořadatelů Rostislav Burda.

Vypsány jsou kategorie pro muže, ženy a zazávodit si můžou také štafety.

 Start je v areálu hulínského koupaliště v 9 hodin. Prezentace probíhá od 7.30 do 8.30 hodin. Startovné je 400 Kč pro jednotlivce a 750 Kč pro štafetu.

Loňský Hulínský olympijský triatlon vyhráli Radek Polák (AD Team, 2:10:45) a Jana Žaludková (Kola Malenovice, 2:23:13).

 TRIATLON

  V Dolnolhotském triatlonu se o pohodovou atmosféru postará Rádio Rockmax a Rádio Zlín

 Dolní Lhota – Na Luhačovicku se v sobotu koná 3. ročník Dolnolhotského triatlonu. Připravené jsou dvě tratě. Delší je složená z 300 metrů plavání, 15 kilometrů cyklistiky a 6 kilometrů běhu. Kratší trať tvoří 200 metrů plavání, 8 kilometrů cyklistiky a 3,5 kilometru běhu. Oba závody startují u zátoky u Luhačovické přehrady ve 13 hodin. Cíl bude v prostorách fotbalového hřiště v Dolní Lhotě.

Prezentace jednotlivců i štafet bude probíhat rovněž na dolnolhotském fotbalovém hřišti mezi 10.30 a 12.15 hodinou. Patronem a podporovatelem závodu je Ironman Petr Vabroušek. O dobrou náladu a pohodovou atmosféru se postará Rádio Rockmax a Rádio Zlín.

,,Letošní ročník by měl mít znovu kvalitní obsazení. Největšími favority na dlouhých tratích budou Jakub Oral, Jakub Eichler a Milan Zvonek.  Mezi ženami se pokusí obhájit loňské prvenství Martina Latináková,“ typuje jeden z organizátorů Juraj Riečičiar. Ten na startu očekává zhruba 80 triatlonistů.

Vítězství v loňském 2. ročníku v Dolní Lhotě v hlavním závodu vybojovali Jiří Kubíček (Mattoni Freerun Zlín, 1:05:06) a Martina Latináková (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 1:22.53).

TRIATLON

Triatlonisté budou v neděli bojovat v Trnavě u Slušovic o trnavského kolíka

 Trnava, Podkopná Lhota – V Trnavě u Slušovic a okolí se v neděli koná 11. ročník triatlonového závodu nazvaného O trnavského kolíka. Podnik je složený ze 100 metrů plavání, 1 kilometru běhu a 10 kilometrů cyklistiky.

Plavat se bude v rybníku v Podkopné Lhotě, běh se uskuteční mezi Podkopnou Lhotou a Hostincem na Rozcestí v Trnavě, závěrečná jízda na kole se pojede mezi Trnavou, Bílou Hlínou, Neubuzí, Všeminou, Miluchovem s cílem opět u Hostince na Rozcestí v Trnavě.

 Start u rybníka v Podkopné Lhotě je ve 12 hodin. Prezentace probíhá od 10. do 11. hodin. Registrace všech triatlonistů ale končí už v sobotu ve 23.59 hodin. Pořadatelé vypsali kategorie pro muže, ženy, juniory, juniorky a také pro mládež už od 7 let. Očekává se účast kolem 120 vyznavačů sprint triatlonu.

Prvenství mezi muži z loňského roku obhajuje reprezentant Kašavy Petr Pospíšil, který závod vyhrál v čase 32:21. V ženách brala prvenství Lucie Javorová z Hvozdné (38:04).