ATLETIKA

Milan Zvonek vítězství v Popově oslavil tréninkovým během domů do Valašských Klobouk

Štítná nad Vláří – Milan Zvonek z Valašských Klobouk zvítězil v 1. ročníku Běhu letním ránem ve Štítné nad Vláří, když se prezentoval v 7,7 kilometru dlouhém závodu, časem 34:21. Druhý skončil s dvaačtyřicetisekundovou ztrátou zlínský Pavel Trnáček, třetí místo obsadil v čase 37:09 další krosař z Valašska Jan Zvonek.

,,Závod se běžel v mírném osvěžujícím dešti v lesích nad Popovem,“ letmo přiblížil prostředí a podmínky Milan Zvonek, který v okolí Štítné nad Vláří potvrdil roli favorita.

,,Hned v prvním stoupání jsem se odpoutal od ostatních soupeřů a potom už jsem si pobyt na první pozici bezpečně kontroloval až do cíle,“ užíval si nový závod v Popově vítězný Zvonek.
Ten ani po vyhlášení výsledků neodpočíval a tréninkově si ze Štítné nad Vláří zaběhl domů do Valašských Klobouk.

,,Musím plnit tréninkový plán. V srpnu se totiž zúčastním extrémního padesátikilometrového závodu v horském běhu ve Vysokých Tatrách Tatranská šelma,“ vysvětloval ještě vytrvalec z Valašských Klobouk.
Závod žen ovládla Zdeňka Bednářová z Brumova, jež vybojovala zlatou příčku za čas 39:44. Stříbrná doběhla valašsskokloboucká Silvie Zvonková (45:13), třetí příčku obsadila rovněž reprezentantka Valašských Klobouk Petra Holznerová (46:47).

ATLETIKA

Ondřej Velička dostal za vítězství v Slavkovském poutním běhu perníkovou medaili, med a slivovici. Martina Novotná vyhrála o 11 minut

Slavkov pod Hostýnem – Třetí ročník Slavkovského poutního běhu vyhrál Ondřej Velička z Bystřice pod Hostýnem. Ten dosáhl v 5,5 kilometrovém závodu, který měl převýšení 360 metrů, na trati ze Slavkova pod Hostýnem na Svatý Hostýn a zpět, času 26:21. Stříbrnou příčku vybojoval za čas 26:53 Jakub Janda, třetí místo obsadil Radek Sadil (27:33). Čtvrtý do cíle doběhl Tomáš Minařík (28:17), zisk páté pozice si zaknihoval Tomáš Omelka (28:30).

,,Účast ve Slavkově pod Hostýnem jsem bral jako kvalitní trénink před srpnovou Hostýnskou osmou,“ vysvětloval svoji přítomnost na startu Ondřej Velička, který za závod dorazil s dostatečným předstihem, aby se před ním ještě pořádně rozcvičil a rozklusal.
Poté už vyrazil na trať. ,,Začal jsem volněji. Nechtěl jsem přepálit tempo. V úvodu jsem se pohyboval na čtvrtém místě a chvíli i na páté pozici. Po prvním kilometru jsem však mírně zrychlil a hned záhy jsem se dostal do vedení. Na první pozici jsem chtěl zůstat minimálně po výběhu na Hostýn,“ přiznal Velička.

Ten si totiž uvědomoval, že seběhy z prudkých kopců mu vůbec nejdou. ,,Proto jsem předpokládal, že mě Jakub Janda brzy předběhne. Nicméně seběh mi překvapivě nepřipadal až tak prudký, ani technicky náročný, a tak jsem si pobyt na zlaté příčce udržel až do cíle,“ radoval se ultramaratonec z Bystřice pod Hostýnem.
A jaké zajímavé ceny si ze Slavkova odvezl.?

,,Při vyhlašování výsledků jsem dostal perníkovou medaili, med a slivovici,“ pochlubil se Ondřej Velička.
Suverénní prvenství mezi ženami získala za čas 29:24 Martina Novotná z Brusného. Druhá v zajímavém podniku na Kroměřížsku skončila s více jak jedenáctiminutovou ztrátou Michaela Chytilová (40:51), bronzovou příčku obsadila Ivona Hegrová (41:01).
Závodu se ve všech kategoriích zúčastnilo 59 běžců a běžkyň.

CYKLISTKA

Tomáš Strnka vybojoval v Karpatském pedálu stříbrnou příčku

Region – Bikeří ze Zlínského kraje zazářili ve 12. ročníku bike maratonu Karpatský pedál.
V podniku dlouhém 55 kilometrů s převýšením 1550 metrů, který byl pátým závodem série Ghost Karpaty MTB Tour 2019, vybojoval Tomáš Strnka (Bike Team Sazovice) stříbrnou příčku. Strnka za jihu Moravy zajel čas 2:25:06. Vojtěch Neradil (Kolovna KM-BT Morkovice, 2:27:09) obsadil třetí pozici. Ondřej Kobliha (www. ZLÍNSKÁ 50. CZ, 2:29:54) skončil čtvrtý, morkovický Tomáš Petříček v čase 2:32:15 pátý, Pavel Ovesný (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 2:32:24) sedmý a Vladimír Kučera z Cyklosportu Chropyně díky času 2:34:21 osmý. Zvítězil Severomoravan Adam Pilčík (2:21:27).
,,Závod startoval v areálu TJ Javorník a letos se jel na nové trati, která byla rozblácená po pátečních deštích,“ prozradil Tomáš Strnka.
Ten se od úvodních kilometrů pohyboval na čelních pozicích.
,,V prvním kopci jsme zůstali vpředu s Pilčíkem a Neradilem. Později v nejdelším stoupání na Javorník Adam Pilčík zrychlil a posunul se na první místo. Vojtěch Neradil odpadl a já jsem zůstal až do cíle na stříbrné příčce,“ upozornil na klíčové momenty letošního Karpatského pedálu Strnka.
V závodu žen na Hodonínsku dominovala čerstvá mistryně republiky v ultramaratonu horských kol reprezentantka Kolovny KM-BT Morkovice Lucie Skřivánková, jež brala prvenství za čas 3:02:41. Druhá dojela Svatava Kučná (4Ever Cyklo Bulis Bystřice pod Hostýnem, 3:18:12). Třetí místo získala Jana Škarvadová (Retro Velička, 3:57:34).

JEZDECTVÍ

V neděli se v Prusinovicích na kolbišti Kopaniny konají jezdecké závody

Prusinovice – V neděli si na své přijdou příznivci koní, protože v Prusinovicích na Kroměřížsku pořádají jezdecké závody. Vypsáno je celkem sedm soutěží. Na místním travnatém kolbišti bude k vidění Soutěž ve dvoufázovém skákání 60-70 cm, Westernová soutěž Barely, Parkur stupně ZM, Parkur do 50 cm, Westernová soutěž Tyče, Parkur se stupňovanou obtížností do 110 cm a Vozatajský parkur.

Začátek na závodišti Kopaniny za obcí Prusinovice směrem na Dřevohostice, je ve 12 hodin. Prezentace bude probíhat na věži rozhodčích mezi 10. a 11. hodinou.

LETECKÁ AKROBACIE

V sobotu předvede v Poličné svoje umění pilot Martin Šonka

Poličná – V sobotu se na Valašsku koná Aviatický den. Pořadatelé z Valašského leteckého klubu v jeho rámci připravili na letišti v Poličné u Valašského Meziříčí zajímavý program. Od 11 hodin bude mimo jiné k vidění ukázka letecké techniky Armády České republiky, návštěvníci si budou mít možnost prohlídnout obří RC makety mnoha kategorií letadel. Vrcholem dne bude vystoupení české akrobatické jedničky vítěze světové série Red Bull Air Race 2018 Martina Šonky.

NOHEJBAL

Turnaj Bystřičská smeč si na Valašsku možná zahraje šestatřicet družstev

Bystřička – 19. ročník mezinárodního nohejbalového turnaje trojic Bystřičská smeč se koná v sobotu v Bystřičce na Vsetínsku. Pořadatelé vypsali dvě soutěže. Na třech antukových kurtech u Lukášů se bude hrát turnaj výkonnostních družstev. V něm nastoupí hráči od krajského přeboru po extraligu. Bojovat se také bude v turnaji pro rekreační hráče. Na Valašsku se v obou soutěžích představí maximálně 36 týmů. Prezentace končí v 8.30 hodin. První nohejbalové výměny a smeče budou k vidění od 9 hodin.
Loni si v Bystřičce zahrálo 25 trojic. Výkonnostní turnaj vyhrálo družstvo Sucho v krku (Jan Chalupa, Michal Homola, Petr Gargulák ml.). V soutěži pro rekreační hráče zvítězil tým Modřická Lavina (Petr Hořanský, Patrik Iláš ml., Patrik Iláš st.).

NOHEJBAL

Nohejbalový turnaj v Bohuslavicích nad Vláří doprovodí hudební program

Bohuslavice nad Vláří – Nohejbalový turnaj trojic Camo Cup 2019 pořádají v sobotu v Bohuslavicích nad Vláří. Ten se uskuteční na kurtu s umělým povrchem v místním sportovním areálu na Výletišti. Turnaje se zúčastní 12 až 15 trojic. Hrací systém bude upravený podle počtu přihlášených kolektivů. Začátek je v 13 hodin. Prezentace probíhá od 12 hodin.

,,Kurt máme pod umělým osvícením, takže rozhodující zápasy se možná odehrají až v pozdních večerních hodinách,“ předpokládá jeden z organizátorů Aleš Ptáček.

Pořadatelé připravili i bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

,,Chybět nebudou ukázky policie České republiky a Sboru dobrovolných hasičů. Chystáme i malování na obličej, skákací hrad. Všichni budou mít možnost ochutnat točenou zmrzlinu a cukrovou vatu,“ zve na Valašsko Ptáček.

Sportovní den v Bohuslavicích nad Vláří bude pokračovat až do pozdních nočních hodin ještě hudebním programem. O ten se od 17 hodin postará cimbálová muzika Slavičan, od 19 hodin bude hrát skupina Dareband, od 21 hodin předvede svoje umění kapela Ocelot a všechno zakončí od 23 hodin diskotéka Aleše Ptáčka.
Vstupné je 100 Kč, děti mají vstup zdarma.

SPORTOVNÍ STŘELBA

V Chomýži pořádají 25. ročník závodu v brokové střelbě

Chomýž – V Chomýži u Bystřice pod Hostýnem v pátek a sobotu pořádají 25. ročník závodu v brokové střelbě. Soutěžit se bude v americkém trapu na 2x25 terčů. Závod se koná v prostorách chomýžské střelnice. V pátek mezi 15. a 18. hodinou je na programu trénink. Začátek hlavního závodu je v sobotu v 9 hodin. Tradiční letní sportovní podnik v Chomýži vyvrcholí odpoledne mezi 15. a 16. hodinou. Vyhlášení výsledků bude v 16 hodin. Pořadatelé připravili bohaté občerstvení. Zvěřinové speciality jsou samozřejmostí.
Loni se na Hané nejlepším střelcem v soutěži složené z amerického trapu na 2x25 terčů stal nástřelem 71 bodů Jaromír Zapletal. V Chomýži se představilo 64 brokových střelců.

TRIATLON

Petr Veselský a Martina Novotná obsadili v Hulmenovi stříbrné pozice

Hulín – Severomoravan Filip Hanslián (Mountaintime Team) a Brňačka Tereza Tůmová ovládli 16. ročník Hulmena.
Hanslián se prezentoval v tradičním červencovém triatlonovém podniku v Hulíně a okolí, který se konal na trati složené z 500 metrů plavání, 30 kilometrů cyklistiky a 6 kilometrů běhu, výsledného času 1:19:45. Druhé místo vybojoval domácí Petr Veselský (1:20:58), třetí pozici získal Marek Beňa (Zapro Team, 1:22:48).

,,V domácím závodu jsem chtěl skončit do pátého místa,“ plánoval nejúspěšnější regionální triatlonista v sobotu na Hané Petr Veselský.

Reprezentant Aspotu Hulín si výbornou výchozí pozici vytvořil už při plavání. ,,Po povedeném začátku jsem však na kole na Hansliána ztratil necelé čtyři minuty. Závěrečný běh už jsem si ale užíval a bezpečně jsem si pohlídal zisk stříbrné příčky,“ potěšilo 25letého Veselského.

Z regionálních triatlonistů se do první desítky výsledkové listiny ještě vešli čtvrtý v pořadí Radim Barták (1:23:10) a Marek Krejčíř (oba Kolovna KM-BT Morkovice, 1:25:59), který skončil devátý.
Mezi ženami Tereza Tůmová vyhrála v čase 1:27:04. Stříbrná Martina Novotná (TÜV SÜD Rusava Bike Team) byla v cíli o jednatřicet sekund pomalejší. Třetí příčku obsadila Silvie Pavlíčková (Aspot Hulín, 1:28:28).

,,Hulmen patří k mým oblíbeným závodům. Líbí se mi jeho tratě i zázemí na koupališti v Hulíně. Navíc se mi v něm v posledních letech daří,“ vysvětlovala svoji účast v oblíbeném červencovém triatlonovém podniku na Hané nejlepší žena ze Zlínského kraje v závodu třicetiletá Martina Novotná.

Ta ovšem po plavání neměla přehled, na jaké pozici se po první disciplíně nachází.

,,Poté se mi na trati cyklistiky s dvěma menšími kopci i v běhu dařilo. Nicméně na kole, ve druhém depu a v běhu jsem přece jenom na Terezu Tůmovou několik sekund ztratila. Proto jsem se v cíli musela smířit se ziskem druhého místa,“ konstatovala triatlonistka z Brusného v rusavských barvách Novotná.