ATLETIKA

Říjnový dvoumílový běh ve Zlíně vyhráli František Dosoudil z Hulína a otrokovická Tereza Hromadníková

Zlín – Nového vítěze má Běh na 2 míle ve Zlíně. Říjnový závod na 3,2kilometrové rovinaté trati v Přílukách opanoval časem 11:27 František Dosoudil z Hulína (Solario Team). Druhé místo obsadil s sedmapadesátisekundovou ztrátou Jan Bezslezina ze Zlína, pro bronzovou pozici si doběhl Roman Bublák (Luhačovice, 12:27). Marek Spurný z Machové skončil v čase 12:34 čtvrtý, pátý byl Miroslav Švihel (BS Slopné, 12:42).     

 Závod žen vyhrála otrokovická devatenáctiletá Tereza Hromadníková (AK Zlín, 14:17), před Lucii Košinovou z Míškovic (15:44), bronzovou příčku vybojovala Lucie Šuláková (Titan Trilife Zlín, 16:08). Iveta Macek (Easy Fitness Zlín, 16:25) doběhla čtvrtá a Divyata Malíšková (Sri Chinmoy Marathon Team Zlín, 16:34) získala páté místo.

,,Přestože bylo velmi nepříznivé chladné a deštivé počasí, tak se na startu sešlo 45 běžců. Z toho bylo 29 mužů a 16 žen,“ potěšil zájem jednoho z pořadatelů Andreje Višněvského.

 Tomu se líbil výkon Františka Dosoudila. ,,Hulínský matador využil absence některých favoritů a od začátku udával tempo. Po 800 metrech si vytvořil dvacetimetrový náskok před ostatními soupeři. Pak už běžel sólo závod. Nakonec se mu dokonce podařilo o třiatřicet sekund pokořit hranici dvanácti minut,“ chválil vítěze Višněvský.

,,Zajímavý byl souboj o druhou příčku. Tu nakonec díky sprinterským schopnostem získal Jan Bezslezina, který na ni zaútočil 150 metrů před cílem,“ prozradil ještě jeden z organizátorů zlínského dvoumílového běhu.

Závod žen měl jednoznačný průběh. ,,Tereza Hromadníková byla suverénní. Ta v nepříznivém počasí navíc zaběhla velmi kvalitní čas,“ upozornil Andrej Višněvský.    

V hodnocení závodu, v němž byl rozhodující poměr věku a výsledného času, získali prvenství devětačtyřicetiletý František Dosoudil (Solario Team, 11:27) a 72letá Anežka Janečková (AK Zlín, 18:04).

V Přílukách se na 800 metrů dlouhé trati představilo také 11 dětí. Závod kluků ovládl v osobním rekordu 2:57 Tobiáš Tlusták (Zlín), Stříbrný Petr Fišer (Kolokroužek Zlín) byl o třináct sekund pomalejší. Třetí příčku získal Libor Železník z Babic (Biathlon Halenkovice, 3:11).  

Mezi holkami zvítězila Monika Železníková (Biathlon Halenkovice, 2:56). Stříbrná skončila Klára Řezníčková (AK Zlín, 3:12), třetí místo si do Lukova odvezla Markéta Ernestová (3:47).

ATLETIKA

Milan Zvonek a Mária Sýkorová slaví v Přílukách osobní půlmaratonský rekord

Zlín – Pětatřicetiletý Milan Zvonek (Zvonek Sport Valašské Klobouky) zvítězil v 9. ročníku Zlínského podzimního půlmaratonu, když v závodu dlouhém 21,1 kilometru, zaběhl čas 1:16:34. Stříbrnou příčku obsadil časem 1:18:27 Andrej Višněvský z pořádajícího klubu Sri Chinmoy Marathon Team Zlín, třetí místo vybojoval Jakub Koníček (Finančné Centrum Team, 1:20:25). Ondřej Minařík z kašavského Valachbajk Teamu skončil v čase 1:21:05 čtvrtý, pátý byl Jan Kábela (SP Malenovice, 1:21:49).

 ,,Za tři týdny mně čeká maraton. Proto jsem do závodu v Přílukách šel s tím, že mi v něm nezáleží na umístění, ale chtěl jsem si zaběhnout osobní půlmaratonský rekord,“ přiznal Milan Zvonek.

Vytrvalec z Valašska se brzy po startu odpoutal od všech soupeřů. ,,Na trati jsem ovšem musel bojovat s protivětrem. Osobní rekord jsem však o jednu sekundu překonal,“ chtěl ale pokořit lepší čas Zvonek.

,,Náladu mi ale zlepšila skutečnost, že jsem závod vyhrál. Také mě potěšilo, že i ostatní členové našeho týmu Zvonek Sport Valašské Klobouky Jiří Kalousek, Roman Janku, Bronislav Tkadlec i Martina Latináková si v Přílukách rovněž zaběhli osobní půlmaratonské rekordy,“ tvrdí Milan Zvonek.     

 Závod žen ovládla 40letá Mária Sýkorová z Vizovic (Sykora running, 1:33:41), těsně před Martinou Latinákovou ze Sehradic (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 1:34:05). Bronzová už s větším odstupem doběhla Zdeňka Bednářová (Kolo-běžky, 1:38:26).

 ,,Závod jsem si užívala. Chladné počasí mi totiž vyhovuje,“ uvedla spokojená Mária Sýkorová.

Ta po startu běžela na čtvrté pozici. ,,To mi ale nevadilo, protože jsem chtěla v Přílukách překonat osobní rekord na půlmaratonské trati. Proto jsem se soustředila na svůj krok, tepy a pocity. Vodiče mi dělal manžel, kterému moje tempo vyhovovalo,“ podotkla dále vytrvalkyně z Vizovic, jež už v průběhu prvního kola předběhla Vendulu Skoupou.

 ,,Hned záhy jsem se dostala na druhou pozici a na 10 kilometru jsem dostihla i Zdeňku Bednářovou. To mě povzbudilo a v tomto úseku jsem mírně zrychlila. Na začátku osmého kola jsem si na vedoucí pozici vytvořila mírný náskok a pak už jsem na zlaté příčce vydržela až do cíle,“ radovala z cenného sportovního úspěchu Mária Sýkorová.     

Závod se konal na rovinaté trati na okraji průmyslové zóny v Přílukách. Byl rozložený do 9 okruhů. Zúčastnilo se ho 58 mužů a 10 žen.     

ATLETIKA

Tomáš Blaha si v olomouckém Běhu s klokanem doklusal pro vítězství

Kroměříž – Tomáš Blaha (AK Kroměříž) vyhrál 14. ročník Běhu s klokanem. V 9,2kilometrovém závodu v Olomouci si zaknihoval čas 32:33. Stříbrný za ním skončil v čase 33:56 domácí Zdeněk Krejčí, třetí místo v podniku zařazeném do Velké ceny vytrvalců olomouckého kraje 2019, vybojoval Lukáš Koudelka (AK Drnovice, 34:24). Jiří Šustr (Titan Trilife Zlín, 38:22) obsadil sedmnáctou pozici.

,,Závod se konal v Hejčíně a běžel se kolem Mlýnského potoka,“ prozradil Tomáš Blaha.

Ten v něm byl suverénní. ,,Začal jsem volněji. Na trati jsem nechtěl zabloudit,“ přiznal v cíli Blaha, který účast v nejstarší olomoucké čtvrti bral jako kvalitní trénink.

 ,,Zrychlil jsem až v průběhu pátého kilometru. A hned jsem se vzdálil všem soupeřům. Brzy jsem si na čele vypracoval dostatečný náskok. Proto jsem si mohl v klidu doklusat pro první příčku,“ užíval si letošní Běh s klokanem reprezentant kroměřížského atletického klubu Tomáš Blaha.

ATLETIKA

Oštěpař AK Kroměříž Dominik Sokola se na konci sezony prezentoval osobním rekordem 73,40 metru

Kroměříž – Hodně povedenou druhou polovinu letošní atletické sezony má za sebou oštěpař Dominik Sokola. Reprezentant AK Kroměříž se ve druhé půlce léta blýskl třemi skvělými výsledky.

 Dařilo se mu na mistrovství republiky v Brně, kde na stadionu Pod Palackého vrchem obsadil výkonem 68,69 metru páté místo. V Brně se před Sokolou umístila pouze čtveřice oštěpařů Dukly Praha Jakub Vadlejch (83,22 metru), Vítězslav Veselý (79,27 metru), Petr Frydrych (75,03 metru) a Jaroslav Jílek, který hodil 69,94 metru.

 ,,Dominika na českém šampionátu porazili pouze svěřenci legendárního Jana Železného,“ upozornil hlavní trenér kroměřížského atletického klubu Ota Šedý.

 Hned záhy Sokola zvítězil na mezinárodním mítinku v Andorfu. V Rakousku se prezentoval hodem dlouhým 68,64 metru.

 ,,Vrcholem sezony pro Sokolu byl ale mítink Podblanická tretra. Nejenom, že v něm ve skvělé mezinárodní konkurenci vybojoval páté místo, setkal při něm s legendárním oštěpařem NDR Uwe Hohnem a Indem Shivpalem Singhem, ale hlavně si ve Vlašimi vytvořil osobní rekord 73,40 metru,“ prozradil a chválil Šedý.                    

FUTSAL

V sobotu se bude ve Zlíně hrát vysokoškolské druholigové futsalové derby

Zlín – Na plné obrátky se rozehrává další ročník 2. futsalové ligy. V ní na začátku nové sezony podává solidní výkony mužstvo VŠSK Zlín. A na dobrý výsledek chce celek z krajského města dosáhnout i v sobotu, kdy v 4. kole soutěže zlínský tým vyzve ve vysokoškolském derby zkušený klub VŠB-TU Ostrava. Zápas ve sportovní hale Euronics začíná ve 20 hodin.

 ,,S Ostravany jsme utkali dvakrát v létě v Brně na Akademických hrách. Jednou jsme je v základní skupině porazili, v souboji o bronz jsme s nimi prohráli. Severomoravané mají v sestavě spoustu kvalitních futsalistů, kteří se umí prosadit kombinačním pojetím. Nebezpečné jsou jejich standardní situace. Dávat pozor si musíme i na střelce Kamila Půdu,“ podělil se o poznatky o sobotním soupeři forvard Zlína Pavel Krajča.

Jeho mužstvo půjde do zápasu sebevědomě naladěné. ,,Duel chceme vyhrát. Na jeho začátku ale musíme být trpěliví a koncentrovaní. Ostrava totiž v úvodu střetnutí pravděpodobně postaví taktiku na zabezpečené obraně a bude čekat na naše chyby,“ ví, kudy vede cesta ke třem bodům Krajča.

Toho navíc těší, že zlínský tým nesužují žádné zdravotní problémy. ,,V prvním domácím utkání na začátku října s Dolními Loučkami se někteří hráči potýkali s horečkami. V současném období je ale většina kádru v pořádku,“ hlásí Pavel Krajča.                 

HOKEJBAL

Malenovice chtějí udolat Bulldogs Brno běhavým hokejbalem

Malenovice – Po třech týdnech se bude o víkendu v Malenovicích zase hrát 1. hokejbalová liga. Čamlíci v neděli v Lopik aréně přivítají Bulldogs Brno. Duel začíná v 14.30 hodin.

,,Brňané mají zkušený a hlavně silný tým. V loňské sezoně skončili po základní část první ligy na druhém místě,“ prozradil vedoucí malenovického celku Tomáš Bubrinka.

 Nováček soutěže ale podrobně nezná hlavní přednosti buldoků. ,,Taktiku na začátku utkání určitě postavíme na zajištěné obraně. Nevynecháme však žádnou příležitost útočit. Soupeře bychom totiž chtěli překonat naším tradičním běhavým hokejbalem. Střílet budeme z každé pozice,“ plánuje Bubrinka.

Ten také nabádá domácí hráče, na koho si musí dávat pozor. ,,Hodně produktivní jsou Filip Emmer a Martin Šmarda,“ ví Bubrinka.

Malenovice před domácími diváky v čtvrtém zápase sezony samozřejmě myslí jenom na výhru. ,,Pokud budeme proměňovat šance, tak je reálné, že bychom mohli získat tři body. Důležité také bude, jak se nám bude dařit v přesilovkách,“ zná recept, jak Bulldogs Brno porazit Tomáš Bubrinka.

RALLYE

Sobotní rallye závod ve Vizovicích je určen pro hobby jezdce

Vizovice – V sobotu se ve Vizovicích uskuteční poslední čtvrtý závod automobilů do vrchu ze seriálu Vrchy Hobby Cup 2019. Ten je určený pro jezdce bez závodní licence a vyznavače sportovní jízdy. Zúčastnit se ho můžou nejen hobby jezdci, ale také řidiči, kteří si chtějí ověřit schopnosti svých vozů na uzavřené trati. Závod se pojede na trati rychlostní zkoušky Ve stopě Valašské zimy Barák mezi Vizovicemi a Loučkou. Hodnotit se bude celkem 6 rychlostních zkoušek. Všechny časy se sčítají.

Časový program:

6:30 – 7:30 Příjezd jezdců.

7:15 – 8:00 Registrace jezdců.

8:15 – 8:30 Rozprava s jezdci.

8:30 – 8:45 Seznamovací jízda.

9:00 – 16:00 Jízdy 1 RZ až 6 RZ.

16:15 Vyhlášení výsledků.