ATLETIKA

Milan Zvonek rozhodl Kašavský kros v průběhu šestého kilometru. Před startem závodu se zpívala česká hymna, zazněly kostelní zvony a uctila se památka Karla Gotta

Kašava – Milan Zvonek (Zvonek Sport Valašské Klobouk) vyhrál 4. ročník Kašavského krosu. V závodu dlouhém 16 kilometrů s celkovým převýšením 700 metrů, zaběhl čas 1:14:23. Stříbrnou příčku obsadil s pětadevadesátisekundovou ztrátou Ondřej Minařík z Držkové (Valachbajk Team), třetí místo vybojoval Svatopluk Janečka (Ski-Turist Velké Karlovice, 1:16:55). Jan Kábela (SP Malenovice, 1:20:21) bral čtvrté místo a veterán Vlastimil Bukovjan skončil v čase 1:22:51 pátý.

 Před startem hlavního závodu se zpívala česká hymna, poté zazněly zvony z místního kostela a také se minutou ticha uctila památka Karla Gotta.

 ,,Brzy po startu jsem se probojoval společně s Ondrou Minaříkem a Svaťou Janečkou do čela. Moji největší soupeři nasadili ostré tempo a já jsem se jich snažil udržet. Rozhodující moment nastal v průběhu šestého kilometru, kdy jsem zrychlil a posunul se na první příčku,“ upozornil Milan Zvonek.

Tomu se závod v Kašavě i skvělá atmosféra okolo něho líbila. ,,Byl jsem překvapený, jaké mají v okolí Kašavy kopce. V tomto prostředí pořadatelé připravili pestrou a zajímavou trať,“ prozradil ještě valašskokloboucký vytrvalec Zvonek.     

Trať krosového podniku v Hostýnských vrších vedla z Kašavy směrem pod vrchol Vančice, Sobolici, Vinohrádek, Vrzavé skály a kopec Fišerku. Start i cíl byl před kašavským Obecním domem.

16kilometrový podnik žen ovládla rodačka z Mikulova žijící v Brně Šárka Vodičková (Mártyho Afro Cirkus, 1:36:40), před Dagmar Vrajíkovou z Otrokovic, jež byla v cíli o čtyřicet sekund pomalejší. Bronzová doběhla Vendula Skoupá ze Slavičína (Sykora running, 1:39:17). Obhájkyně loňského prvenství v Kašavě Veronika Brázdová z Kroměříže (Valachbajk Team, 1:44:06) byla čtvrtá a Martina Doleželová (Bike Team Sazovice, 1:52:39) obsadila pátou pozici.

 ,,V Kašavě jsem v minulosti pracovala a mám tam spoustu známých a přátel. Okolí obce ale pořádně neznám a tak mě lákalo vyzkoušet si místní závod,“ vysvětlovala svoji účast nejlepší žena ze Zlínského kraje ve výsledkové listině Dagmar Vrajíková.

 Ta na začátku října startovala v Košickém maratonu. ,,V Kašavě jsem ještě měla unavené nohy. Proto bylo mým hlavním záměrem na hodně těžké trati se spoustou náročných kopců a prudkých seběhů, ale také s nádhernými výhledy, hlavně ve zdraví doběhnout do cíle,“ přiznala krosařka z Otrokovic, která do třetího kilometru mezi ženami běžela na vedoucí pozici.

,,V tomto úseku mě ale předběhla Šárka Vodičková. Druhé místo, přestože mě každý kopec bolel, jsem však měla pod kontrolou,“ byla se svým výkonem i výsledkem spokojená Dagmar Vrajíková.    

V Kašavě uspořádali také 7kilometrový závod. V něm v mužích zvítězil Dalibor Jedlička (SSK Vítkovice, 33:33). Mezi ženami vybojovala díky času 40:22 zlatou příčku Petra Kocourková ze Zděchova.

V rámci 4. ročníku Kašavského krosu se hodnotila i kategorie VLKADRŽ – závod o nejlepší běžce s trvalým pobytem ve Vlčkové, Kašavě a Držkové.

  V tomto měření sil šestnáctikilometrový podnik ovládli Ondřej Minařík (Držková) a Milana Michalíková z Kašavy. Na sedmikilometrové trati byli nejlepší Petr Pospíšil (Kašava) a Kateřina Maděrová (Ulička Team Kašava).

   V Kašavě se konaly také oblíbené dětské běhy. V nich všechny děti dostaly nějakou cenu.

   Medailisté mezi dospělými dostali medaile, věcné ceny a dřevěné medaile. Absolutní mužský vítěz Milan Zvonek a nejlepší žena Šárka Vodičková si navíc ještě odvezli dřevěné plakety.

   Letošního Kašavského krosu se ve všech kategoriích včetně dětí zúčastnilo v ideálním slunečném počasí 180 běžců a běžkyň.

   VÍTĚZOVÉ DĚTSKÝCH KATEGORIÍ V KAŠAVSKÉM KROSU 2019:

   Vojtěch Folta, Johana Šarmanová, David Holub, Barbora Šarmanová, Libor Železník, Eliška Krčmová, Nikol Zvonková, Martin Petřík, Monika Železníková, František Ponížil, Tomáš Holub. 

   PŘEHLED VÍTĚZŮ HLAVNÍHO ZÁVODU V KAŠAVSKÉM KROSU 2016 - 2019:

   1. ročník 2016:

   Radoslav Šíbl (Ekodrill Zlín) 1:13:10.

   Lada Vaněčková (SK Zlín - Štípa) 1:42:36.

   2. ročník 2017:

   Radoslav Šíbl (Ekodrill Zlín) 1:12:55.

   Vendula Skoupá (Slavičín) 1:43:20.

   3. ročník 2018:

   Petr Šťastný (Mártyho Afro Cirkus) 1:13:14.

   Veronika Brázdová (Sýkora Running) 1:39:03.

   4. ročník 2019:

   Milan Zvonek (Zvonek Sport Valašské Klobouky) 1:14:23.

   Šárka Vodičková (Mártyho Afro Cirkus) 1:36:40.

ATLETIKA

Dagmar Vrajíková vybojovala v 96. ročníku Mezinárodního maratonu míru v Košicích patnáctou příčku

Dagmar Vrajíková dosáhla na Slovensku na výborný výsledek. Otrokovická vytrvalkyně vybojovala v 96. ročníku Mezinárodního maratonu míru v Košicích mezi ženami 15. místo. V ženské kategorii čtyřicátnic skončila sedmá. Na východě Slovenska se prezentovala časem 3:17:46. To je také její osobní maratonský rekord. V závodu byla po Petře Pastorové druhou nejlepší Češkou.

,,V loňském roce se mi v Košicích nepovedl start v půlmaratonu. Letos jsem si v tamním maratonu chtěla spravit náladu,“ vysvětlovala Dagmar Vrajíková, která v nejstarším maratonu v Evropě chtěla pokořit čas 3 hodiny a 15 minut.

,,To se mi bohužel nepovedlo. Zbrzdilo mě nepříznivé počasí. V průběhu závodu bylo maximálně 9 stupňů a foukal nárazový vítr,“ trochu mrzelo Vrajíkovou.

Té navíc po startu utekl vodič. Toho doběhla po prvním kilometru. ,,Nicméně úvodních 20 kilometrů se mi běželo v pohodě. Na 30. kilometru už jsem ale cítila únavu. Od třiatřicátého kilometru už jsem běžela sama proti větru. Proto jsem na devětatřicátém kilometru měla menší krizi. Ovšem, přestože mi síly ubývaly, tak se mi kilometr před cílem podařilo dostihnout skupinu přede mnou,“ byla nakonec se svým výkonem na Slovensku spokojená Dagmar Vrajíková.

V letošním ročníku Mezinárodního maratonu míru se prezentovalo 230 žen. Do cíle jich doběhlo 223.                          

ATLETIKA

V sobotu se koná v nádherném prostředí kopce Tresný krosový závod Otrokovické svahy

V sobotu se koná 3. ročník krosového běhu Otrokovické svahy. Pořadatelé z TJ Jiskra Otrokovice z oddílu běžeckého lyžování připravili čtyři tratě. Hlavní závod měří 10 kilometrů a má převýšení 280 metrů, kratší dlouhý 5 kilometrů má převýšení 105 metrů. V obou jsou vypsány čtyři kategorie mužů a čtyři kategorie žen. Na kilometrové trati a v závodu na 400 metrů můžou poměřit síly také děti a mládež.

Start desetikilometrového podniku je u stadionu TJ Jiskra Otrokovice, v 11 hodin. O pět minut později odstartuje závod na 5 kilometrů. Vyhlášení vítězů je na programu od 12.30 hodin.

,,Trať hlavního závodu vede od atletického stadionu otrokovické Jiskry kolem tenisových kurtů, pak po mostě a před Bělovským jezem běžci odbočí na hráz mezi řekou Moravou a jejím slepým ramenem. Po překonání hráze a odbočení na Moravní lávku závod pokračuje kolem kynologického klubu, kde začíná stoupání na Žlutavu. Potom následuje seběh do cíle, který bude u stadionu Jiskry Otrokovice,“ popsal trať v nádherném prostředí kopce Tresný ředitel závodu Pavel Tomášek.

Loňský 2. ročník v hlavním závodu Otrokovických svahů vyhrál zásluhou času 37:41 Jan Kolárik ze Zlína. Mezi ženami zvítězila rovněž zlínská krosařka Jana Žaludková, jež vybojovala první příčku v čase 49:10.

ATLETIKA

Ve Zděchově o víkendu pořádají 3. ročník krosového běhu. Prvenství obhajují Pavel Holec a Marie Delingerová

Zděchov – 3. ročník krosového běhu ,,Tož běž“ pořádají v sobotu ve Zděchově. Start hlavního závodu na Valašsku je u koupaliště ve zděchovském Sportovním areálu, v 11 hodin. Trať náročného dvanáctikilometrového podniku s nádhernými výhledy povede v nebezpečném terénu po lesních stezkách v okolí Zděchova.

 Vypsány jsou tři kategorie mužů a dvě kategorie žen. V okolí místního fotbalového hřiště jsou připravené také závody pro děti. Ty si podle věku zazávodí na tratích od 300 metrů do 2 kilometrů.

 Startovné je při online registraci do 25. října do 6 hodin 200 Kč. Na místě pak 300 Kč.

Prezentace pro děti probíhá od 8.30 do 10 hodin, pro dospělé od 8.30 do 10.45 hodin.

V loňském roce závod ve Zděchově vyhrál Pavel Holec z Huslenek, který se na kopcovité trati prezentoval časem 56:01. V ženách vybojovala zlatou příčku Marie Delingerová (Fortex Moravský Beroun, 1:06:50).        

ATLETIKA

Pondělní 3. ročník Provodovského běhu zakončí od 18 hodin volná zábava

Provodov – V pondělí se uskuteční 3. ročník Provodovského běhu. Připravené jsou dvě tratě. Delší závod je dlouhý 11 kilometrů, kratší měří 5 kilometrů. Společný start obou závodů je v Areálu mládí u fotbalového hřiště v Provodově, ve 14 hodin.

Pořadatelé v obou bězích vypsali tři kategorie mužů, dvě kategorie žen, kategorii juniorů a kategorii juniorek. Startovné přes web je 100 Kč, na místě 150 Kč. V Provodově nezapomněli ani na předškolní děti a žákovské kategorie. Mládež si na zkrácených tratích od 30 metrů do 750 metrů zazávodí od 13 hodin. Děti ani mládež startovné neplatí. Prezentace začíná ve 12 hodin. Vyhlášení výsledků hlavního závodu je naplánováno na 15 hodin. Sportovní den v Provodově zakončí od 18 hodin volná zábava.

Pro všechny běžce jsou připravené účastnické medaile. Ti nejlepší budou navíc odměněni cenami od partnerů závodu.

Loni závod mužů vyhrál časem 48:10 Libor Černocký (Slovan Luhačovice). V ženách vybojovala prvenství Helena Chromeková (Slawey Runners, 1:03:06).

CYKLISTIKA

Závod do vrchu Pusteven vyhrál Michael Zeťák ze Lhoty u Vsetína

Lhota u Vsetína – Michael Zeťák zvítězil ve 49. ročníku silničního cyklistického závodu do vrchu Pusteven. Reprezentant Lhoty u Vsetína dominoval v Beskydech na 5,6 kilometru dlouhé trati s převýšením 518 metrů, časem 17:35. Stříbrný Josef Martiňák (Myonic Frenštát pod Radhoštěm), který se ve svém srdečním závodu loučil s cyklistickou kariérou, byl v cíli pomalejší o čtyřicet sekund, pro třetí místo si dojel v čase 18:32 Filip Pěgřím z Českého Těšína.

 ,,Závod ovlivnilo nepříznivé počasí. Pršelo a bylo chladno. Teplota se pohybovala okolo 5 stupňů. Na vrcholu Pusteven byly dokonce jenom 3 stupně. Proto se na startu sešla slabší konkurence. Nicméně hlavní pořadatel Jiří Chocholáč se svými spolupracovníky při jeho organizaci odvedli skvělou práci,“ prozradil Michael Zeťák.

 Ten využil absence zvučných cyklistických jmen a prestižní podnik vyhrál.

 ,,Zpočátku byla v čele zhruba desetičlenná skupina. V průběhu druhého kilometru jsem ale nastoupil a posunul jsem se na první příčku. Na ní jsem pak už zůstal. Kilometr před cílem jsem ale měl menší krizi,“ přiznal cyklista ze Lhoty u Vsetína, který za vítězství dostal prize money 3000 Kč.

Trochu ho však mrzelo, že se mu nepodařilo pokořit hranici 16 minut a tím získat další prémii 5000 Kč. ,,Tato meta ale byla letos vzhledem k deštivému počasí hodně vzdálená,“ uznal Michael Zeťák.

CYKLISTIKA

Závod horských kol na Ploštině ovládl otrokovický biker v barvách SK Edie Team Vsetín Ondřej Fukala

Ploština – Otrokovický Ondřej Fukala (SK Edie Team Vsetín) ovládl závod horských kol na Ploštině. V podniku dlouhém necelých 10 kilometrů rozloženém do tří okruhů, dosáhl času 21:57. Stříbrnou příčku obsadil se sedmisekundovou ztrátou Pavel Ovesný (Zvonek Sport Valašské Klobouky), pro třetí místo si dojel v čase 22:28 Roman Štuler z Karolínky. Čtvrtou pozici bral obhájce loňského prvenství Michal Krejčí z Kašavy (Valachbajk Team, 22:30), pátý skončil Slovák z Nové Dubnice Jakub Chalúpek (22:31).

,,Přestože bylo nevlídné počasí, kdy na Ploštině pršelo a bylo jenom 7 stupňů, tak si k nám našlo cestu spoustu příznivců horských kol. Potěšil mně hlavně zájem dětí. Nejvíc bikerů k nám přijelo ze Vsetína,“ pochvaloval si jeden z organizátorů bikerového měření sil na Valašsku Josef Častulík.

Tomu se také líbil průběh závodu mužů. ,,Od startu bojovali o první pozici Fukala s Ovesným. V průběhu čtvrtého kilometru v nejdelším stoupání na trati ale Ondřej Fukala zrychlil a na vrcholu kopce už zůstal na čele sám. Pobyt na zlaté příčce si pak udržel až do cíle. Zajímavý byl souboj o bronzovou pozici. O ni dlouho bojovali Štuler, Krejčí a Chalúpek. Z této trojice měl nejvíc sil Roman Štuler, který se od svých soupeřů odpoutal v polovině třetího kola,“ informoval Častulík. 

 Letošní závod na Ploštině byl zároveň posledním sedmým podnikem Valašskokarpatské cyklotour 2019. Ve všech kategoriích včetně dětí a mládeže se ho zúčastnilo 80 bikerů a bikerek.

GALERIE VÍTĚZŮ ZÁVODU HORSKÝCH KOL NA PLOŠTINĚ 2019:

Muži do 39 let (10 km):

Ondřej Fukala (SK Edie Team Vsetín) 21:57.

Muži do 49 let (10 km):

Pavel Ovesný (Zvonek Sport Valašské Klobouky) 22:04.

Muži nad 50 let (10 km):

Martin Petrůj (Zvonek Sport Valašské Klobouky) 24:40.

Ženy do 49 let (10 km):

Petra Holznerová (Zvonek Sport Valašské Klobouky) 30:16.

Junioři 10 km):

Jan Hudeček (Tufo Otrokovice) 22:43.

Juniorky (3 km):

Aneta Chudárková (Cykloch Team) 3:25.

VÍTĚZOVÉ ŽÁKOVSKÝCH KATEGORII:

David Macek (Brumov-Bylnice), Tomáš Grygar (SK Edie Team Vsetín), Matyáš Orsava (Vsetín), Sára Škubalová (Tufo Otrokovice), Jakub Křupala (Kolokroužek Zlín), Lucie Černá (HBT Zlín), Lukáš Rasocha (SK Edie Team Vsetín), Kateřin Seidlová (SK Edie Team Vsetín), Ondřej Matula (Tufo Otrokovice).

STOLNÍ TENIS

V sobotu přijede do Zlína silný tým pražské Elizzy. Domácí věří v dobrý nedělní výsledek proti béčku EL Niňo Praha

Zlín – Dva rozdílné soupeře přivítají o víkendu v herně na Podvesné prvoligoví stolní tenisté Zlína.

 V sobotu se v krajském městě představí silné družstvo Elizza Praha. Zápas začíná v 14 hodin. ,,Pokud k nám hosté přijedou v nejsilnější sestavě s Janem Hrnčiříkem, Luďkem Laboutkou, Slovákem Jakubem Fígelem a Vietnamcem Thang Do Trongem, tak moc nadějí na příznivý výsledek nemáme. Hosté totiž patří k nejlepším celkům první ligy,“ je předem smířený s porážkou jeden z hráčů základní sestavy mladého zlínského kolektivu Michal Nedbálek.

 V neděli Zlín vyzve béčko EL Niňa Praha. Druhé víkendové střetnutí bude k vidění od 10 hodin. ,,Bude to souboj dvou družstev z konce tabulky. Ovšem ani záložní tým pražského EL Niňa nám nedá nic zadarmo. Nicméně v tomto utkání chceme uspět a pokud možno zápas vyhrát. K tomu by nám mohlo být nakloněné domácí prostředí,“ věří, že souboj s třináctým celkem tabulky domácí zvládnou Nedbálek.

Kromě něho do obou zápasů v sestavě Zlína ještě nastoupí Adam Soukup, Jan Dufek a Bořek Otáhal. Připravený bude i Jakub Dufek.                     

TENIS

Tenisoví matadoři si v sobotu ve Zlíně zahrají turnaj ve čtyřhře

Zlín – V nové nafukovací hale ve Zlíně na Vršavě bude v sobotu k vidění mezinárodní halový tenisový turnaj ve čtyřhře amatérů nad padesát let Podzimní debly na Vršavě.

Podnik, který je zařazený do celoroční české série Senior´s Tour 2019, začíná v 9 hodin. Prezentace probíhá mezi 8.15 a 8.45 hodinou. Startovné je 600 Kč.

 Na čtyřech antukových kurtech se bude nejprve hrát skupinovým systémem, nejlepší páry postoupí do vyřazovacích zápasů. Pořadatelé připravili také Soutěž útěchy. Semifinálové duely a finálové utkání jsou na programu mezi 15. a 17. hodinou. Očekává se účast 10 až 15 párů z Česka a Slovenska.

,,Turnaj je otevřený pro všechny zájemce, kteří budou chtít poměřit síly s elitními amatérskými deblovými padesátníky. Podmínkou ale je zrušená registrace v jakémkoliv tenisovém klubu,“ zve do Zlína ředitel turnaje Jan Nahodil.

Loňské Podzimní debly na zlínské Vršavě vyhráli Brňan Petr Handlíř s valašskomeziříčským Josefem Kučírkou. Vítězové ve finále porazili Petra Vrbu s Miroslavem Petruželou (Lipník nad Bečvou, Daskabát u Olomouce) 6:2.