ATLETIKA

Dagmar Vrajíková si v Ostravě zazávodila s Andreou Šuldesovou

Zajímavý výsledek si zaknihovala Dagmar Vrajíková. Běžkyně z Otrokovic vybojovala čtvrté místo v desetikilometrovém závodu v Ostravě. V podniku zařazeném do letošního osmidílného seriálu Run Tour zaběhla čas 42:57.

Vyhrála Petra Vašinová (Nutrend Team, 37:06), před bývalou českou reprezentantkou a bývalou držitelkou českého rekordu v běhu žen na 3000 metrů rodačkou z Valtic Andreou Šuldesovou. Ta se prezentovala časem 39:19. Na bronzové pozici skončila Tereza Hlaváčová (Lawi Stars, 40:48). V kategorii čtyřicátnic obsadila Vrajíková stříbrnou příčku.

,,V závodu se startem a cílem v areálu železáren v Dolních Vítkovicích jsem si chtěla na rovinaté trati rozložené do dvou okruhů, kde bylo v každém kole jedno mírné stoupání, otestovat formu,“ vysvětlovala svoji účast v kvalitně obsazeném běhu na severu Moravy Dagmar Vrajíková.

Otrokovická vytrvalkyně v téměř ideálním počasí, kdy během závodu rtuť teploměru ukazovala 18 stupňů, se svým výkonem ale příliš spokojená nebyla.

,,Čtvrtá příčka v absolutním pořadí žen mě potěšila. Dosažený čas ale nikoliv. V Ostravě jsem chtěla pokořit alespoň čas pod 42 minut,“přiznala Vrajíková.     

ATLETIKA

V sobotu se v Přílukách koná pátý letošní zlínský dvoumílový běh

V sobotu 4. července pokračuje letošní seriál zlínských Běhů na 2 míle. Pátý závod roku 2020 startuje na tradičním místě před budovou Madal Bal v Přílukách v 9 hodin. 3,2 kilometru dlouhý rovinatý podnik je rozložený do dvou okruhů. Zazávodit si můžou muži i ženy všech věkových kategorii. Pořadatelé nezapomněli ani na děti. Pro ně připravili 800metrový závod.

Letos se doposud běhů na 2 míle ve Zlíně zúčastnilo 88 mužů, 61 žen a 30 dětí. Po čtyřech závodech jsou v čele průběžného pořadí v mužích Roman Bublák z Luhačovic, který získal 585 bodů. Mezi ženami je na prvním místě Anežka Janečková (AK Zlín) se ziskem 359 bodů.

Další letošní zlínské dvoumílové běhy na přílucké trati jsou na programu 1. srpna, 5. září, 3. října, 7. listopadu a 5. prosince.

MALÁ KOPANÁ

Noční turnaj ve Střelné vyvrcholí v sobotu po půlnoci. Účastníkům zahrají Kosovci

Osmý ročník Nočního turnaje v malé kopané (4 + 1), který je Memoriálem Ondry Vrány, se koná v sobotu 4. července ve Střelné. V tamním sportovním areálu bude o cenný turnajový triumf bojovat maximálně 24 mužstev.

Startovné na účet pořadatele je 1200 Kč, na místě v den turnaje 1500 Kč. V ceně startovného je občerstvení pro 7 hráčů plus volný vstup na taneční zábavu.

Začátek je naplánovaný na 15 hodin. Rozlosování proběhne ve 14 hodin.

,,Hrát se nejprve bude skupinovým systémem. Vyřazovací zápasy budou k vidění pod umělým osvětlením. Rozhodující semifinálové duely a finálové utkání jsou na programu mezi 22. a 24. hodinou. Vyhlášení výsledků bude hodinu po sobotní půlnoci. V pozdních večerních hodinách tradiční a zajímavý sportovní podnik na Valašsku doprovodí taneční zábava s kapelou Kosovci. Bohaté občerstvení jako například grilované steaky a guláš je samozřejmě zajištěné,“ zve na Vsetínsko jeden z pořadatelů Vojtěch Krajča. 

ORIENTAČNÍ BĚH

Marek Cahel si třetí závod Valašské jarní ligy v Lukovečku užíval

Marek Cahel z TJ OB Slovan Luhačovice vyhrál třetí letošní závod Valašské ligy v orientačním běhu. Prvenství mu v hlavním 7,6kilometrovém závodu s převýšením 395 metrů na trati s 23 kontrolami v Lukovečku v areálu a v okolí tamní myslivecké chaty, zajistil čas 63:54. Stříbro bral Pavel Dittrich  (KOB Směr Kroměříž). Ten byl o 2 minuty a 34 sekund pomalejší. Třetí místo obsadil Filip Adámek (KOS TJ Tesla Brno, 66:43). Michal Kašpar z pořádajícího klubu SKOB Zlín skončil v čase 68:30 čtvrtý a Radim Kligl (KOS TJ Tesla Brno, 71:17) byl pátý.

,,Třetí valašská jarní liga se konala na zkrácené trati. Z ní se ovšem díky deštivému počasí stala klasická dlouhá trať,“ prozradil s nadsázkou Marek Cahel.

Tomu náročné podmínky nevadily. ,,Trať, na které bylo neustále co řešit, byla pěkně postavená. Ať už při náročných dohledávkách v hustém lese, nebo hledáním optimální cesty na dlouhých přebězích mezi kontrolami. Mě se podařilo běžet bez chyb a na dlouhých postupech jsem pravděpodobně vybral rychlé varianty postupu,“ užíval si i v dešti závod v Lukovečku Cahel.    

Ženy závodily na trati dlouhé 5,9 kilometru a převýšením 310 metrů. Na ní bylo 20 kontrol.

Ze suverénního vítězství se díky času 57:07 radovala největší favoritka Michaela Dittrichová z KOB Kroměříž. Druhou příčku vybojovala s mankem 18 minut a 12 sekund Vlaďka Raclavská (SOB Olomouc), bronzovou pozici získala Sára Bednaříková (TJ OB Slovan Luhačovice, 78:14). Bednaříková závod dokončila s vyvrtnutým kotníkem. Toto zranění si přivodila na předposlední kontrole.

TENIS

Tenisoví veteráni si ve Vsetíně zahrají Grand Slam Valašska

V sobotu 4. července se ve Vsetíně uskuteční tenisový Grand Slam Valašska. Mezinárodní turnaj padesátníků zařazený do celostátní české série Senior’s Tour 2020 se bude hrát na 6 antukových kurtech v tenisovém areálu TJ Zbrojovka Vsetín. Areál se nachází v Tyršově ulici u městského fotbalového stadionu.

Na programu je pouze turnaj ve dvouhře, který se bude hrát vyřazovacím systémem na dva vítězné sety. Očekává se účast kolem 30 tenistů z Moravy a ze Slovenska.

Začátek je v 9 hodin. Prezentace končí v 8.45 hodin. Startovné je 600 Kč.

Rozhodující semifinálové duely a finálový zápas budou k vidění mezi 14. a 17. hodinou. 

Loni se Grand Slam Valašska padesátníků nehrál. Prvenství v posledním ročníku této soutěže v roce 2018 vybojoval Petr Handlíř. Brňan před dvěma lety na antuce v Brumově ve finále porazil Petra Vrbu z Lipníku nad Bečvou 6:3, 6:4.         

TRIATLON

V neděli se koná už 22. ročník závodu O triatlonového Morkovského chlapa

V neděli 5. července se v Morkovicích koná 22. ročník lidového triatlonového závodu Morkovské chlap. Pořadatelé Biketriatlon Morkovice, Sokol Morkovice a město Morkovice připravili tyto tratě: 200 metrů plavání 20 kilometrů cyklistiky a 5 kilometrů běhu.

Vypsáno je 5 kategorií pro muže, 3 kategorie pro ženy, a také kategorie pro juniory a juniorky. Zazávodit si můžou i tříčlenné štafety. Dětské triatlonové závody začnou v 9.30 hodin.

Start hlavního závodu je na morkovickém koupališti ve 13 hodin. Prezentace končí v 12.30 hodin. Vyhlášení výsledků proběhne mezi 17. a 18. hodinou.

Startovné pro seniorské kategorie je 400 Kč, pro juniory a juniorky 300 Kč, pro dětské kategorie 200 Kč a pro tříčlenné štafety 750 Kč.

Na Hané očekávají účast zhruba 200 příznivců triatlonu.

,,Plavat se bude na koupališti v Morkovicích. Cyklistika se pojede na okruhu směrem na Slížany, Troubky a Litenčice. Závěrečný běh se poběží po asfaltové cestě z Morkovic do Počenic a zpět,“ letmo představil závod jeden z pořadatelů Pavel Mich.

Loni do cíle Morkovského chlapa doběhlo 176 triatlonistů. Absolutním vítězem se stal domácí Pavel Žák, který první příčku vybojoval za čas 55:57. Závod žen vyhrála Silvie Pavlíčková (Aspot Hulín, 1:07:20).