VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zápisník Lubomíra Hotaře

Pravidelný sportovní zápisník ze světa "malých sportů" z pera Lubomíra Hotaře. Přečtěte si články z atletiky, basketbalu, cyklistiky, florbalu, fotbalu, hokejbalu, malé kopané, plavání či tenisu.

24.3.2017
SDÍLEJ:

Grand Slam v Hranicích na MoravěFoto: Jan Nahodil

ATLETIKA

O triumfu Přemysla Žaludka ve zlínském Josefském běhu rozhodl nástup v kopci z Příluk

Zlín – Reprezentant BS Slopné Přemysl Žaludek vyhrál časem 35:08 30. ročník Josefského běhu ve Zlíně. Stříbrnou příčku na trati mezi Burešovem, Příluky a zpět, obsadil s devětadvacetisekundovou ztrátou Josef Sedláček z AK Asics Kroměříž, třetí místo vybojoval časem 35:51 Lukáš Jasenský (Titan Trilife Zlín). Fryštacký Radoslav Šíbl hájící barvy Ekodrillu Zlín skončil v čase 36:55 čtvrtý a Jiří Kubíček (Freerun Zlín, 37:26) pátý.
,,Běželo se mi dobře a na vítězství jsem si věřil," nechybělo Přemyslovi Žaludkovi sebevědomí. Ten v úvodním kluzkém a blátivém výběhu začal závod opatrně. ,,První dva kilometry jsme byli na čele společně se Sedláčkem, Jasenským a Šíblem. Poté jsem zrychlil a na prvním místě si vytvořil mírný náskok. Při seběhu do Příluk jsem ale zvolnil a moji největší soupeři mě dostihli. V kopci z Příluk jsem však znovu nastoupil a pak už jsem si díky tempovému běhu vedoucí pozici udržel až do cíle," popsal vývoj závodu Žaludek.
Mezi ženami dominovala Jana Žaludková (BS Slopné, 40:41), před Alenou Juřicovou z Vítkovic, jež byla o čtyřiačtyřicet sekund pomalejší. Bronzová kroměřížská Veronika Brázdová (Sýkora Running) dosáhla času 45:41. Veronika Jínková (Freerun Zlín, 46:47) doběhla čtvrtá a domácí Tereza Hrbáčová pátá.
,,V součastném období jsem ve fázi, kdy se snažím pod taktovkou manžela Přemysla v tréninku i v závodech posunout dál. Z jeho pohledu se mi však vystoupení v Josefském běhu vydařilo pouze částečně," uvedla po vyhlašování výsledků Jana Žaludková. Zlínská krosařka v barvách BS Slopné ovšem vývoj kontrolovala. ,,Na startu jsem si byla vědoma silné soupeřky Juřicové. Vítkovická atletka byla na obrátce v Přílukách jenom těsně za mnou. Od šestého kilometru se mi ale náskok na zlaté příčce dařilo navyšovat," prozradila ještě Žaludková.
Tu navíc potěšilo, že její klub ze Slopného v sobotu také převzal obrovský putovní pohár za první místo v hodnocení družstev v soutěži vytrvalců Zlínska za rok 2016. Slopné tak obhájilo prvenství ze sezony 2015.
Vítězové jednotlivých kategorii Josefského běhu ve Zlíně 2017:
Muži do 39 let (43 běžců): Lukáš Jasenský (Titan Trilife Zlín) 35:51. Muži do 49 let (33 běžců): Přemysl Žaludek (BS Slopné) 35:08. Muži do 59 let (10 běžců): Vlastimil Bukovjan (KESBUK Team) 38:04. Muži nad 60 let (5 běžců): Bohumil Holeš (Jisva Zlín) 45:35. Ženy do 39 let (17 běžkyň): Alena Juřicová (Vítkovice) 41:25. Ženy nad 40 let (8 běžkyň): Jana Žaludková (BS Slopné) 40:41.

BASKETBAL

První souboj Valašského Meziříčí o baráž o první ligu se bude rozhodovat u zeleného stolu

Valašské Meziříčí – Až u zeleného stolu se bude dohrávat první zápas play off druhé ligy basketbalistů o postup do baráže o první ligu mezi Valašským Meziříčím a béčkem Slavoje Litoměřice. Sobotní duel na domácí palubovce Valaši prohráli 70:72.
Ten měl ovšem velmi dramatický závěr. ,,Tři sekundy před koncem jsme měli v držení balón a vyhazovali jsme z autu pod košem soupeře. Míč získal Janík, který šel okamžitě do koše a zároveň s klaksonem časomíry dal koš. Ten byl prvním rozhodčím utkání uznán. V tu chvíli lavička soupeře i s trenérem vběhla na hřiště za oběma rozhodčími, že koš nemá platit. Arbitři se šli poradit s komisařem a po jejich diskuzi byl po zhruba pěti minutách koš neuznán," vysvětluje situaci domácí trenér Petr Nachtmann.
Jeho klub ale našel příznivý důkaz o závěru střetnutí. ,,Konec máme nahraný na amatérském videu. To dokazuje, že koš byl vstřelen desetinu sekundy před zazněním klaksonu. Měl tedy platit. Bohužel komisař řekl, že video není oficiální. Proto na něho nemůže být brán zřetel," kroutil dlouho nevěřícně hlavou nad verdiktem Nachtmann.
Jeho družstvo proto podá protest kvůli neuznanému koši, jenž ovlivnil výsledek. ,,Budeme požadovat nové utkání, nebo alespoň odehrání prodloužení. Bohužel basketbalová federace pravděpodobně rozhodne v náš neprospěch," je smířený s negativním rozhodnutím valašskomeziříčský kouč.
Valachům tak nezbývá nic jiného, než vyhrát druhý souboj na litoměřické půdě a vynutit si tak třetí rozhodující zápas v hale ve Valašském Meziříčí.
Play off o baráž o 1. ligu (na 2 výhry):
1. zápas: Valašské Meziříčí – Slavoj Litoměřice B 70:72 (24:17, 38:30, 48:55)
Body Valašského Meziříčí: Milič 24, Janík 16, Milošešvič 12, Denk 8, Kročil 5, Kašpar 5.

CYKLISTIKA

Dalibor Kmenta chce ve Slezském poháru obhájit loňské pozice.

Zlín – Zimní příprava na novou sezonu v součastném období vrcholí cyklistům formace FORCE KCK Cykloteam Zlín. Všichni reprezentanti klubu z krajského města by totiž rádi navázali na povedené výsledky v minulém roce v silničním Slezském poháru. Manažer stáje Dalibor Kmenta je po právu na svoje svěřence pyšný.
Jak hodnotíte poslední silniční sezonu? Rok 2016 byl ve Slezském poháru pro náš klub znovu vydařený. Zúčastnili jsme se všech dvaadvaceti závodů. V každém z nich jsme byli úspěšní. Nikdy jsme neodjeli bez zisku některé z medailových pozic. Proto jsme po zásluze s převahou v konkurenci pětadvaceti kolektivů vyhráli soutěž družstev. Byli jsme úspěšní také v soutěžích jednotlivců. Ivo Odvárka zvítězil v kategorii čtyřicátníků, Ladislav Pelc ovládl společnost padesátníků, Jiří Slavík skonči stříbrný mezi třicátníky, druhé místo mezi čtyřicátníky vybojoval Tomáš Galuška. Spokojený může být také Michal Hradil za zisk šestého místa v hlavní mužské kategorii do devětadvaceti let a jeho bratr Jiří Hradil se sedmou příčkou mezi třicátníky.
Jak charakterizujete svoje největší opory? Odvárka je obrovský talent, který našel až v kategorii Masters svůj životní sport. Má obrovskou vytrvalost a jeho největší předností jsou kopce. Navíc je ještě bavičem týmu, protože nepokazí žádnou srandu. Ladislav Pelc dokázal prodat letité zkušenosti ze silniční cyklistikou. Veterán v našem klubu se umí orientovat v pelotonu a v závodech vyniká i v závěrečných spurtech. Nové posile Galuškovi se skvěle vydařila druhá polovina loňské sezony. Tomáš je všestranný jezdec. Když má formu, tak svoje přednosti umí prodat v rovinatých závodech i v náročných kopcovitých podnicích. Obrovským dříčem je Jiří Slavík. Ten kromě toho, že se snaží absolvovat co nejvíc závodů, ještě v tréninku najezdí stovky dalších kilometrů.
Co se dělo ve zlínském klubu přes zimní pauzu? Jako každý rok, tak už od začátku listopadu probíhaly pravidelně každou sobotu i neděli tréninky za doprovodu mechanického vozidla. Stává se, že se nás schází i kolem patnácti cyklistů. Jinak v týdnu se každý připravuje individuálně a to znovu na kole. Pokud není přijatelné počasí, tak využíváme posilovnu, chodíme běhat a věnujeme se vytrvalostnímu tréninku. Základem je ale přes zimu najet kvalitní objem alespoň pět až šest tisíc kilometrů. Poté se s přicházejícím jarem teprve začne budovat rychlost.
Chystáte do roku 2017 nějaký zajímavý přestup? Vzhledem ke změnám v hodnocení Slezského poháru chceme náš klub posílit i o ženy. Do svých řad jsme však získali špičkového cyklistu Jana Fojtíka. V jednání je rovněž získat do kategorie čtyřicátníků jednoho bývalého člena našeho oddílu. Snad se také k závodění po roční pauze vrátí Josef Slezák.
Jaký je celoroční rozpočet klubu FORCE KCK Cykloteam Zlín? Ten je relativně velmi skromný a pokrytý již několik let jediným sponzorem. Pohybuje se každoročně kolem 300 000 korun. Největší výdaje jsou na dopravu na závody. Část rozpočtu padne na týmové oblečení a další na základní vybavení závodníků. Kolo si pořizují všichni ve své režii a také na další výdaje, jako je například soustředění, speciální stravovací doplňky, rehabilitace si jezdci v naší formaci přispívají sami.
Kolik má zlínský klub momentálně členů? Již roky se udržuje kolem čísla deset až dvanáct. Aktivních závodníků se do každé sezony pustí kolem osmi. V rámci zimního najíždění kilometrů se nás schází i více. Ve větší skupině se totiž kilometry najíždějí lépe.
Co váš klub čeká v nejbližších týdnech? Nedávno jsem se vrátil ze soustředění na Mallorce, kde jsem byl společně Ondřejem Fojtíkem a Janem Fojtíkem. První závod, který nás v Česku čeká, je Velká cena Hlohovce. Ta se tradičně pojede koncem března v okolí Břeclavi. V ní z loňského roku obhajuje v kategorii třicátníků první příčku Jiří Slavík. Ten má také v současné době nejlepší formu.
Jaké si ve Zlíně dáváte do roku 2017 cíle? Loni jsme skončili ve Slezském poháru v soutěži družstev na zlaté příčce. V jednotlivcích jsme obsadili čtyři medailové pozice. Pokud se nám něco podobného podaří i v nové sezoně, tak budu maximálně spokojený. Zlepšit ale chceme naše vystoupení na silničním amatérském mistrovství republiky, kde se nám loni příliš nedařilo.

FLORBAL

Divizní florbalisté Holešova a Hluku se rozloučili se sezonou nevídanou kanonádou.

Region – Nevídaným výsledkem skončilo krajské derby ve florbalové divizi mužů. Při loučení se sezonou padlo v souboji mezi Holešovem a Hlukem 21 gólů. V letošním ročníku soutěže skončili Hlučané na osmém místě a sestupující Holešov obsadil poslední dvanáctou příčku.
Holešovský kolektiv Hluk porazil 11:10 po samostatných nájezdech. Domácí v prestižním derby v desáté minutě vedli 2:1. Ve 30. minutě však prohrávali 2:8. Hanáci duel ale nezabalili a tři minuty před koncem základní hrací doby Tkadlecem vyrovnali na 10:10. Rozhodující samostatný nájezd pak proměnil Kamil Nepraš.
,,Byl to bláznivý zápas. V něm nás i přes deset obdržených gólů podržel Ondřej Mikeška v bráně. Pochvalu ovšem zaslouží celé družstvo. Všichni hráči, přestože jsme prohrávali už šestibrankovým rozdílem pořád bojovali. V polovině utkání jsme zjednodušili herní pojetí a odměnou nám byla cenná výhra nad favoritem," hodnotil na nějakou dobu poslední holešovský divizní souboj kouč Hanáků Petr Šíma. ,,To co jsme předvedli byla florbalová tragédie. Duel jsme podcenili, a protože jsme v něm prakticky nebránili, partie s nejslabším celkem soutěže pro nás skončila ostudou," konstatoval zklamaný hostující trenér Pavel Rochovanský.
Hluk propadl také v Přerově, kde utrpěl debakl 4:12. Slovácký tým se v zápase držel pouze úvodních deset minut. Poté na přerovské ploše dominovalo domácí družstvo, které hostující obranu snadno překonávalo rychlou kombinací.
Holešov si ještě víc zlepšil náladu skalpem Lanžhota 10:8. ,,O našem úspěchu se rozhodlo už v první třetině. V 19. minutě jsme totiž vedli 7:0. Teprve naše druhá výhra v soutěži však naši špatnou divizní sezonu nezachránila," uvedl po posledním utkání Petr Šíma.
Výsledky 21. a 22. kola: Holešov – Hluk 11:10 po SN (Richter 4, Tkadlec 3, Grygera 2, Nuhlíček, Nepraš – Duda 5, Rochovanský 3, Kovář, Krchňáček), Přerov – Hluk 12:4 (Duda, Hubáček, Petlan, Krchňáček), Holešov – Lanžhot 10:8 (Grygera 2, Mikšík 2, Nuhlíček, Tkadlec, Tkadlčík, Kejík, Ernest, Müller).
Holešov: Ondřej Mikeška – Fridrich, Jiří Nedbal, Nuhlíček, Tkadlec, Richter, Šiška, Grygera, Nepraš, Ernest.
Hluk: Kolečkář – Duda, Cileček, Petlan, Rochovanský, Krchňáček, Hubáček, Jílek, Minařík, Kovář, Holý, Tuhý.

FLORBAL

Trenér Macura kvůli poruše auta málem scházel u postupových duelů zlínských Lvů

Zlín – Zlínští florbalisté slaví další triumf. Lvi si dvě kola před koncem soutěže po výhrách nad Orly z Uherského Brodu a Slavkovem zajistili první příčku v Regionální lize. Zároveň si vybojovali právo postupu do divize.
Zlín porazil uherskobrodské Orly 9:2 a Slavkov 8:2. ,,Do obou zápasů jsme nastoupili v téměř kompletní sestavě. Proto jsme očekávali dvě výhry," nechybělo zlínskému mužstvu ani trenérovi Zbyňkovi Macurovi sebevědomí.
Jeho tým bez problémů roli favorita splnil. ,,Uherský Brod hrál odvážně, ale v polovině utkání jsme vedli 6:0. Duel se Slavkovem byl koncertem Jaroslava Vaňka, který v partii proti poslednímu celku tabulky vstřelil pět branek. Oslavy nám ovšem pokazil necitlivý výrok rozhodčích. Ti půl minuty před koncem udělili červenou kartu Tichému. Tonda byl právem za svůj důraz vyloučený. Ovšem červená karta byla k zákroku neadekvátní," zlobil se kouč Zlína.
Trenér si přesto oba souboje užíval. ,,Dneska to byla radost mužstvo koučovat. Tým šlapal velmi dobře a jenom bylo třeba korigovat detaily," pronesl spokojený Zbyněk Macura, který však málem k duelům ani nedorazil. ,,Měl jsem poruchu auta. Proto mě nemine pokuta za pozdní příjezd. Tu však rád zaplatím," vysvětluje vůdce lavičky florbalových Lvů z krajského města.
Výsledky 17. a 18. kola: Zlín Lions – Orel Uherský Brod 9:2 (Martin Krkoška 2, Vaněk 2, Ženožička, Koňařík, Michal Roth, Valčík, Červenka). Zlín Lions – Slavkov 8:2 (Vaněk 5, Martin Krkoška, Baroň, Vondřejc). Sestava: Jan Krkoška, Bajza – Vondřejc, Studený, Ženožička, Obdržálek, Ručka, Huťťa – Vaněk, Martin Krkoška, Červenka, Koňařík, Michal Roth, Tichý, Baroň, Červenka, Jaromír Roth, Valčík.

FOTBAL

Holešovské holky se chtějí udržet na špici divizní tabulky

Holešov – S cílem udržet se na špici tabulky a podávat co nejlepší výkony proti všem soupeřům, vstoupí v sobotu do jarní části Moravskoslezské divize žen fotbalové družstvo Holešovských holek.
,,V zimní pauze jsme se vzhledem k odchodům několika dnes už bývalých stálic základní sestavy zaměřili na zlepšení výkonnosti hráček, které v první polovině soutěže působily jako náhradnice," informoval jeden z holešovských koučů Slavomír Bednář starší.
Jeho tým z různých důvodů opustily brankářka Dědičová a ofenzivní typy a zároveň střelkyně Krčmářová, Šustová a Rozsypalová. ,,Po oslabení kádru se nám zatím nepodařilo sehnat žádnou novou posilu. Proto musíme pracovat se zbylou prořídlou sestavou. Spoléháme se však na osvědčenou kostru týmu v čele s kapitánkou Šilhárovou. Ta se v přípravě na odvety jeví velmi dobře. Hodně nás ovšem pálí obsazení gólmanského postu," netají se ani aktuálně největším problémem Bednář starší.
První jarní zápas Holešovské holky sehrají v sobotu od 15 hodin ve Velkých Pavlovicích. ,,Na jih Moravy jedeme vyhrát. Domácí jsou zranitelní v obraně a tak by se nám to mohlo podařit," věří svému kolektivu před výkopem prvního jarního duelu jeden z vůdců lavičky Hanaček.
Hráčský kádr Holešovských holek pro jarní část MSDŽ 2016 -2017: Šilhárová, Kocurková, Homolová, Rýdlová, Mikešová, Jurčíková, Škrabalová, Petříková, Kuchařová, Randuchová, Tiefenbachová, Voždová, Petra Ševčíková, Nela Ševčíková.

HOKEJBAL

V Malenovické lize čtrnácti zápasovou bodovou šnůru Bostonu utnul Rivermen

Malenovice – Do čela Malenovické hokejbalové ligy se pevně usadilo mužstvo Bostonu. Medvědi nezaváhali ani v 19. kole, v němž překonali Loozers 6:2. Favorit to však s pátým celkem tabulky neměl jednoduché. Loozers dlouho vzdoroval a ještě v třiadvacáté minutě držel nerozhodný stav 2:2. Následné dva slepené góly Juráška a Šabackého ale zajistily Bostonu vedení 4:2. Předpokládanou výhru Medvědů ve třetí třetině ještě přikrášlili Fryšták a Olša.
,,I bez několika zkušených tahounů v obraně jsme byli útočnějším mužstvem. Často jsme soupeře zatlačili do jeho obranného pásma. Loozers byl ale nebezpečný z rychlých brejků. Hodně ho také držel brankář Volný. Ve druhé polovině utkání už jsme však naši převahu dokázali zúročit také brankově," konstatoval po zápase autor jednoho gólu Bostonu Tomáš Langer. ,,Dvě třetiny se nám dařilo držet se soupeřem krok. Ovšem v závěrečném dějství jsme doplatili na nedůraz před vlastním brankovištěm," uznal za poražený Loozers Karel Večeřa.
Ve 20. kole však Boston prohrál s Rivermenem 5:6. Medvědi tak padli po čtrnácti zápasové bodové šnůře. O osudu zajímavého střetnutí se rozhodlo až v poslední třetině. Ještě na začátku jednačtyřicáté minuty totiž zlínský celek vedl 5:4. V této pasáži zápasu ale Hofrichter srovnal skóre na 5:5 a v poslední minutě strhl vítězství na stranu Rivermenu Karásek.
,,Po úvodním gólu soupeře jsme začali hrát dobře a v devětadvacáté minutě jsme vedli 5:2. Činil se hlavně autor hattricku Radek Olša. Poté jsme polevili v nasazení a soupeř toho využil k obratu ve skóre. Na naší hře se také projevila absence zraněného kapitána Martina Nováka," konstatoval po zbytečné ztrátě forvard Bostonu Pavel Šabacký.
Výsledky 19. kolo: Tečovice – Tigers Malenovice 2:7 (Kalivoda, Medřický – David Mikoška 2, Závada 2, Roman Mikoška, Březík, Vala), Rivermen Malenovice – Stator 6:7 (Miloslav Hladký 4, Mahdal, Hamrlík – Kadlčák 2, Januška, Štěpánek, Fojtík, Král, Sabáček), Boston Zlín – Loozers 6:2 (Jurášek 2, Olša, Fryšták, Langer, Šabacký – Dekár, Gajdošík). 20. kolo: Tigers Malenovice – Loozers 8:2 (Zlámal 3, Hruboš, Nohal, Huťka, Juřena, Šturma – Pernica 2), Rivermen Malenovice – Boston Zlín 6:5 (Karásek 3, Mahdal, Sušina, Hofrichter – Olša 3, Jurášek, Fryšták), Tečovice - Stator 4:13 (Rýznar, Jakeš, Lukáš Navrátil, Řeha – Šimíček 5, Skyba 3, Marek Večeřa 2, Januška, Popelka, Pšenka).

1. Boston 12 0 0 2 2 106:39 38
2. Tigers 9 2 0 0 3 69:38 31
3. Stator 8 1 0 1 6 90:66 27
4. Rivermen 8 0 0 0 6 79:67 24
5. Loozers 4 0 0 0 10 42:85 12
6. Tečovice 0 1 0 1 14 32.123 3

MALÁ KOPANÁ

Základní část Fryštacké ligy Staré gardy vyhrálo po skalpu Lukova Buffalo

Fryšták – Až v posledním 5. kole základní části Fryštacké ligy Staré gardy se rozhodlo, který kolektiv nepostoupí do play off. Černý Petr nakonec zůstal domácímu mužstvu Legend. Semifinále si tak zahrají celky Buffala, Lukova, Lešení a Mladcové.
Buffalo v souboji o první příčku zdolalo Lukov 6:3. ,,Před utkáním nás lákalo ovládnout základní část soutěže. Proto jsme chtěli zápas vyhrát a to i přesto, že jsme věděli, že v případě úspěchu se v semifinále utkáme s obhájcem titulu Mladcovou," přiznal forvard vítězného týmu Martin Slaměna. Jeho kolektiv o skalpu nováčka rozhodl už na začátku střetnutí. ,,V osmé minutě jsme vedli 3:0. Potom už jsme se soustředili na zabezpečenou obranu a udržení příznivého výsledku. Lukov měl sice víc ze hry, ale přes naši zhuštěnou defenzívu se těžko prosazoval. Nám se naopak dařil rychlý přechod do útoku a z brejkových akcí jsme dávali další potřebné góly," potěšilo vítězství Slaměnu. ,,Úvodní góly jsme dostali po individuálních chybách. S přibývajícími minutami jsme hru ale vyrovnali, ovšem v zakončení nám chyběl klid. Naopak Buffalo bylo v koncovce efektivnější a navíc ho podržel brankář Miroslav Kolář," uznal autor jednoho gólu Lukova Michal Teplý.
Ve druhém duelu Mladcová pokořila Legendy 5:3. ,,V přímém souboji o poslední volné místo v semifinále jsme ještě deset minut před koncem prohrávali 1:3. Díky lepší kondici se nám ale utkání podařilo ještě zachránit," oddechl si útočník Mladcové Michal Černý. Jeho tým se mohl v klíčových chvílích spolehnout na brankáře Radka Ondráše. ,,Dobrou rozehrávkou se prezentoval Gurský a důležité góly střílel David Vaněk," vyzdvihl další opory v důležité partii Černý. ,,Zklamali jsme v koncovce. Navíc jsme v závěru duelu dělali poziční chyby. A to se ještě zranil Aleš Hubáček," snažil se najít hlavní příčiny porážky forvard Legend Vilém Gettler, který střetnutí pro zranění také nedohrál.
Výsledky 5. kola: Legendy – Mladcová 3:5 (Hubáček, Velikovský, Petr Křenek – Vaněk 3, Matula, Damborský), Lukov – Buffalo 3:6 (Michal Teplý, Tomáš Teplý, Hubík – Jaroš 2, Hrdlička 2, Vojtěch Skalička, Martin Slaměna).

Konečná tabulka po základní části
1. Buffalo 3 1 0 20:13 10
2. Lukov 2 0 2 18:18 6
3. Lešení 2 0 2 13:16 6
4. Mladcová 1 1 2 11:16 4
5. Legendy 1 0 3 13:12 3

PLAVÁNÍ

V šestihodinovce ve Zlíně naplavali nejvíc kilometrů David Teslík a Slovenka Nicole Topitzerová

Zlín – David Teslík z PK Havířov a Slovenka Nicole Topitzerová z klubu Nereus Žilina zvítězili v 1. ročníku Plavecké šestihodinovky Sri Chinmoye ve Zlíně. Teslík v krajském městě uplaval za šest hodin čistého času 20,1 kilometru. Topitzerová dosáhla ve zlínském 50metrovém bazénu výkonu 20,6 kilometru. Stříbrnou příčku v mužích vybojoval Nikola Štourač (Ekol Brno, 19.5 kilometru), třetí skončil Petr Procházka z Napajedel (19,4 kilometru). Mezi ženami brala druhé místo Tereza Macholdová z TJ Tábor (19,3 kilometru), bronzovou pozici obsadila Lyudmila Popova z Ruska (16.6 kilometru). Závod štafet ovládli Neratovičáci, kteří ve třech lidech uplavali 26,8 kilometru.
,,Uspořádat plavecký vytrvalostní závod ve Zlíně jsme chtěli již několik let. Ovšem až letos se nám to podařilo," přiznává držitelka Trojkoruny dálkového plavání a zároveň ředitelka závodu Abhejali Bernardová.
Tu překvapil a potěšil velký zájem o nový plavecký podnik v krajském městě. ,,Závod byl dlouho dopředu obsazený a zúčastnilo se ho 22 sólových plavců a 24 štafet z Česka, Slovenska, Německa, Ruska, Běloruska, Polska, Maďarska a Slovinska. Na startu se objevilo celkem pět přemožitelů kanálu La Manche," upozornila s průběhem i výkony ve zlínském bazénu spokojená Bernardová.

Plavecká šestihodinovka ve Zlíně 2017

TENIS

V Grand Slamu v Hranicích na Moravě postoupili Nahodil, Fiala a Křen do čtvrtfinále

Region – Pouze čtvrtfinálové účasti vybojovali regionální tenisté ve čtvrtém podniku české veteránské amatérské série padesátníků. V Grand Slamu v Hranicích na Moravě v konkurenci třiadvaceti hráčů, brali postup mezi osm nejlepších tenistů valašskokloboucký Jan Nahodil, Jiří Fiala ze Zlína a Karel Křen (Luhačovice). Všichni ale byli v následných zápasech o semifinále vyřazeni. Nahodila zastavil pozdější poražený finalista Petr Vrba (Lipník nad Bečvou) 1:6, Fiala prohrál s Miroslavem Petruželou z Daskabátu u Olomouce 3:6 a Křen se musel smířit s porážkou 0:6 od Pavla Remiáše z Ostravy.
,,Fiala nestačil čelit razantní Petruželově hře, jenž důležité body sbíral přes bekhend zlínského tenisty. Žádnou zbraň na svého soupeře nenašel ani Křen. Remiáš zvolil výbornou taktiku postavenou na trpělivosti," prozradil ředitel turnaje Jan Nahodil.
Ovšem i on padl ve čtvrtfinále. ,,Vrba byl velký favorit. Nicméně úvodní čtyři gamy byly vyrovnané. Jeden z favoritů celého seriálu mě však udolal pestrou hrou. Navíc se mu dařily kraťasy," uznal Nahodil.
Matadoři ze Zlínského kraje se prosadili alespoň v soutěžích útěchy. Turnaj Velké útěchy vyhrál Josef Hnaníček ze Štítné nad Vláří, který v pohledném a dlouhém finále udolal Josefa Kučírka z Valašského Meziříčí 7:6. Hnaníček se prosazoval téměř bezchybnou hrou od základní čáry.
Ve finále Soutěže malé útěchy pokořil valašskomeziříčský Luboš Sojka Františka Kocha z Vítkova u Opavy 6:4. Sojka se mohl spolehnout na výborný forhend a navíc na tom byl lépe kondičně než Severomoravan Koch.

Lubomír Hotař

Autor: Redakce

24.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Trenér Bohumil Páník byl před utkáním v Tiraspolu dobře naladěný. Na předzápasové tiskové konferenci novináře pobavil.

Sázkařům vzkazuji, ať dají za litr dvojku, směje se Páník

Bosenský záložník Mirzad Mehanović přiletěl do Moldávie v dobré náladě a se sluchátky.

Mehanović: Chceme ukázat, že taky něco umíme

Bílý Sirákov. A bude 13 stupňů

FOTOGALERIE / Řidiči bruslili na náledí, stromy obsypal sníh. Začala pořádná zima? Spíš jsme jako na houpačce. Dnes sice může mrholit a zítra pozor na mrznoucí mlhy, ale v pátek hlásí meteorologové až 13 °C. Před rokem přitom bylo v regionu ještě tepleji: 22. listopadu 2016 vystoupala ve zlínské Štípě teplota až na 17 stupňů.

Nepozornost chodce v Otrokovicích zřejmě zavinila srážku s vozidlem

Dopravní policisté hledají svědky nehody, ke které došlo v pondělí před šestou hodinou večer na přechodu pro chodce v Otrokovicích na ulici Zlínská v místě hlavní křižovatky.

Vánoce jsou finančně náročné. Úvěr ale může být špatným pánem

Podle finančních poradců ale i psychologů by úvěry měly sloužit k nákupu jen těch věcí, které nezbytně potřebujeme. Nemá cenu se neúměrně zadlužit a kvůli hezkému Štědrému dni si pak znepříjemnit celý rok. Praxe ale také ukazuje, že mnohé domácnosti si kvůli nedostatečné finanční rezervě nemohou tuto úvahu dovolit.

Žena ve Zlíně bezohlednou jízdou zranila pracovníka nákupního centra

Dopravní policisté ve Zlíně pátrají po starší ženě se světlými vlasy ve vozidle bílé barvy v provedení kombi. Podle policie měla žena ve čtvrtek 16. listopadu, kolem 9. hodiny ráno zranit třiatřicetiletého muže na parkovišti hypermarketu na Vršavě, ktrerý obsluhoval nákupní vozíky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT