Plavat jsem stihl ještě v pátek ráno v Praze, takže odpoledne mě čekal jen lehký výklus. Ten jsem zvládl v okolí vesnice, aspoň jsem se trochu rozkoukal. Večer jsem stihl ještě lehkou masáž a potkat se s mechaniky od Specializedu. Hodně se divili, že tu nemáme svého mechanika. Naštěstí mě tato značka podporuje, tak mám veškerý servis zajištěn.

V sobotu dopoledne jsem vyrazil na cyklisticky trénink, což znamenalo naložit kolo do autobusu a dojet zhruba 30 minut za město. Tam si v poklidu odtrénovat. V mém případě to úplně v klidu nebylo. Zmokl jsem a navíc mě potkal defekt zadního kola. A pak zase zpět. To už kvůli větší dopravě trvalo 40 minut. Odpoledne následovalo vyzvednutí nového neoprenu, který nesmí mít žádné potisky výrobce, a lehký trénink v bazénu.

Mezitím samozřejmě návštěvy olympijské jídelny. Suverénně nejokupovanější je stánek McDonalds. Já se nejčastěji pohybuji mezi italskou a asijskou kuchyní.

Večer jsem pak šel mrknout na poslední plavecké finále, kde mě potěšil čínský plavec Sun Jang na 1500 metrů kraul ve světovém rekordu. Jeho plavecký styl je neuvěřitelný.

Jan Čelůstka, český reprezentant v triatlonu. Olympijský závod pro něj začíná zítra půl hodiny před polednem londýnského času.