„Začali jsme celkem odvážně, ale všechny sety pak byly jak přes kopírák. Jihostroj vždy udělal sérii bodů a to rozhodlo,“ uvedl trenér Fatry Roman Macek. Hostům z Moravy k lepšímu výsledku nepomohl ani fakt, že se každým setem zlepšovali. „Největší problém bych viděl v tom, že nedokážeme mít vyrovnanou obranu,“ řekl zlínský kapitán Michal Čechmánek.

Jihočeši, kteří se připravují na Ligu mistrů, se opírali o výborné podání, dvěma přímými body se blýskl nahrávač Miguel de Amo. Domácí krátce prohrávali jen ve třetím setu, i ten ale nakonec vyhráli bezpečným čtyřbodovým rozdílem. „Jsem rád, že jsme to zvládl a že jsme si celý zápas dokázali udržet tlak na servisu, což nám hodně pomohlo,“ pronesl kapitán volejbalistů Českých Budějovic Radek Mach.

Jihostroj si zaknihoval povinné dva body. „Dá se říct, že to bylo jednoznačné vítězství s menším zádrhelem ve třetím setu. Zlín začal solit servis a vyšel mu. Tam jsme malinko polevili,“ všiml si domácí trenér René Dvořák.

První set se až do stavu 9:9 vyvíjel vyrovnaně. Pak se dostal na servis španělský nahrávač v domácích službách Miguel de Amo a Jihostroj odskočil na pohodlný sedmibodový rozdíl. Koncovka setu byla jasnou záležitostí Českých Budějovic.

Jihočeši se i v druhém dějství opírali o výborné podání, přímými body se blýskl Šotola a Mechkarov. Domácí si vyzkoušeli řadu útočných kombinací, na palubovku se dostal i smečař Zmrhal.

Jihostroj dál předváděl spolehlivý soustředěný výkon. Hosté z Moravy se ve třetím setu nakrátko ujali vedení, když se Navláčilovi podařilo několikrát zastavit útok domácích blokem. Pak se iniciativy chopili opět Budějovičtí a tříbodové vítězství si už nenechali vzít. Mečbol proměnil smečí ze středu sítě kapitán Radek Mach.

Hráči Fatry se pokusí mizernou letošní bilanci odčinit příští pondělí v Brně. Televizní derby začíná v 19.30.

Uniqa extraliga volejbalistů, 5. kolo 

VK Jihostroj České Budějovice – VSC Fatra Zlín 3:0 (15, 19, 21)

Nejvíce bodů: Michálek a Šotola po 10, Mach 8 - Čech 10, Vašíček, Navláčil a Adamec po 7.

Rozhodčí: Rychlík, Činátl. Diváci: 1230.

České Budějovice: Todua, De Amo, Michálek, Mach, Šotola, Mechkarov, libero Kryštof. Střídali: Křesťan, Zmrhal, Fila.

Zlín: Šulc, Čech, Čechmánek, Adamec, Vašíček, Navláčil, libero Viceník. Střídali: Varous, Motyčka, Lamri, Kozak.