„Osobně si ale myslím, že třeba hned v prvním kole proti ČZU Praha jsme předvedli ještě o něco lepší výkon. Nicméně ani toto nebylo z naší strany špatné," připustil se smíchem 28letý volejbalista.

Oproti pondělní televizní porážce v Brně se podle něj Zlínští zlepšili ve všech herních činnostech. Největší zásluhu na vzepjetí Fatry však přičítá samotnému vedení klubu.

„Sami jsme byli z nevydařeného vstupu do sezony zklamaní, nicméně hlavní trenér ani prezident na nás nijak netlačili. Nedostali nás pod zbytečný psychický tlak a tím nám hodně pomohli," pochvaluje si Čechmánek.

Že něco není v pořádku, totiž věděla zlínská kabina i bez zbytečného hřímání.

„Cítili jsme, že máme na víc a sami jsme se dokázali na důležitý zápas s Benátkami vyhecovat. Výborně reagovala i lavička, trenérům vycházela střídání a vše si sedlo přesně tak, jak potřebujeme," pokračoval zkušený blokař Fatry.

Za odměnu se mohli Zlínští těšit na poslední volný víkend v tomto kalendářním roce, neboť další duel hrají až za týden v Ostravě. „Určitě se budu věnovat přítelkyni a navštívíme rodinu," plánuje Čechmánek.

Od pondělí už ale bude opět myslet především na volejbal. Fatra stále dohání ztrátu z úvodu soutěže a každý další duel je z tabulkového pohledu velmi důležitý.

„Věřím, že teď už půjdeme jenom nahoru a na zápas s Benátkami navážeme i proti dalším soupeřům. Extraliga je vyrovnaná a hrát se dá úplně s každým," vypozoroval hráč, jenž působí ve Zlíně již šestou sezonu.